Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρα από αυτό που το έκανα σε προηγούμενες σελίδες είχε γράψει ένα παλικάρι και μια εντολή για προσωπικό DNS για να σου βγάζει τις διαφημίσεις. Άμα ανατρέξω πίσω στις σελίδες θα βρω το ακριβές σημείο, αλλά έλεγα μηπως το ξέρατε και αυτον τον τρόπο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια, αμα μπορει και καποιος άλλος να επιβεβαιωσει, θελει μονιμα αλλαγη Region ωστε να αυξηθει η ενταση?

Βασικα, εμενα το μονο που με ενδιαφερει ειναι ο ηχος του μικροφωνου. Μουσικη ακουω απο player και οχι απο το κινητο. (Αυριο μου ερχεται το FiiO M9!! :) ) Στις κλησεις εγω τους ακουω ολους πεντακαθαρα και πολυ δυνατα. Και αυτοι καλα με ακουνε.

 

Κατα τα άλλα:

- Εβαλα Private DNS: dns.adguard.com και κοπηκαν ολες οι διαφημησεις στις εφαρμογες.

 

- Εβαλα YouTube Vanced και κοπηκαν ολες οι διαφημσεις στο YouTube + παιζει και με κλειστο, minimized κλπ. Ολες οι ρυθμισεις (για να εγκατασταθει) επαναφερθηκαν, εγινε reboot, ολα λειτουργουν κανονικα.

 

- Απεγκατεστησα μερικα με Xiaomi ADB Fastboot Tools, κανενα προβλημα.

 

- Παρελαβα την RINGKE FUSION X και εναν ιμαντα της ιδιας εταιριας. Αψογα!

 

Global Stable 12.0.2, Non Root

 

Παιδιά αυτό είναι το post. Ξέρει κ´ποιος να μου πεί;;

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από αυτό που το έκανα σε προηγούμενες σελίδες είχε γράψει ένα παλικάρι και μια εντολή για προσωπικό DNS για να σου βγάζει τις διαφημίσεις. Άμα ανατρέξω πίσω στις σελίδες θα βρω το ακριβές σημείο, αλλά έλεγα μηπως το ξέρατε και αυτον τον τρόπο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Παιδιά αυτό είναι το post. Ξέρει κ´ποιος να μου πεί;;

Ρυθμίσεις ---> σύνδεση κ κοινοποίηση - - - >προσωπικό dns - - - > προσωπικό όνομα παροχέα dns

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις ---> σύνδεση κ κοινοποίηση - - - >προσωπικό dns - - - > προσωπικό όνομα παροχέα dns

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Το έχεις κάνει και συ;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Νέος κάτοχος και εγώ της συσκευής 6/128. Αγορά από Ελλάδα γιατί χάλασα το mi note 2 στην προσπάθεια να του αλλάξω μπαταρία :(

 

Πολύ δυνατή συσκευή, όπως όταν είχα πάρει το mi note 2.

 

 

 

Έβαλα gcam και όντως η διαφορά είναι εμφανέστατη το βράδυ.

 

 

 

Δεν έχω συνηθίσει ακόμα το μέγεθος, αλλά είναι θέμα χρόνου.

 

 

 

Πώς ενεργοποιείται το WiFi calling στην cosmote; Το SMS που έστειλα λέει ότι δεν είναι στις συμβατές συσκευές που το υποστηρίζουν.

H συσκευή σου είναι Ευρωπαϊκή eu ή global mi?

Αν είναι eu θα έχεις κανονικά wifi call... Αλλιώς έχεις δουλειά να κάνεις...

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Το έχεις κάνει και συ;;

 

Αν το κάνεις αυτό δεν έχει σύνδεση καθόλου με internet

Link to comment
Share on other sites

https://adguard.com/en/welcome.html

 

Το είχα αγοράσει παλιά, είναι καλό, αλλά θέλει κάποια χρήματα!

(Το έχω στον υπολογιστή).

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις αυτό δεν έχει σύνδεση καθόλου με internet

 

Τοτε ποιος ο λογος ρε παιδια?? Δηλαδή ο Νικος που το πρωτοεγραψε δεν ειχε ιντερνετ?? Τι νόημα έχει τότε όλο αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Τοτε ποιος ο λογος ρε παιδια?? Δηλαδή ο Νικος που το πρωτοεγραψε δεν ειχε ιντερνετ?? Τι νόημα έχει τότε όλο αυτό??

 

Γιατί δεν το δοκιμάζεις;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το δοκιμάζεις;

 

Θα το δοκιμασω εννοειται αλλα ακόμα δεν εχω βαλει την sim στο νεο κινητο. Την εχω ακομα στο iphone και περνάω απλα προγραμματα,φωτο, καταλογους κτλ. Για αυτο ρωτησα εσας επειδη υπεθεσα οτι θα το έχετε δοκιμάσει

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω εννοειται αλλα ακόμα δεν εχω βαλει την sim στο νεο κινητο. Την εχω ακομα στο iphone και περνάω απλα προγραμματα,φωτο, καταλογους κτλ. Για αυτο ρωτησα εσας επειδη υπεθεσα οτι θα το έχετε δοκιμάσει

 

Εγώ το δοκίμασα και σου απάντησα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Το έχεις κάνει και συ;;
Εγώ το έχω βάλει και δουλεύει κανονικα.. Κ εννοείται ότι έχω ίντερνετ!!! Κόβει όμως μόνο τις διαφημίσεις από site κ εμφανίζει ένα γκρι πλαίσιο. Στο YouTube έχει κανονικά διαφημίσεις.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να κόψεις και διαφημίσεις απο youtube κοίτα σελιδα 52 εδω. Το ιδιο παλικάρι που λεει για τις διαφημίσεις εχει και προγραμμα για το youtube.Αυτό το έβαλα και δουλεύει κανονικά. Το αλλο μονο δεν έχω δοκιμάσει γιατί δεν έχω βάλει την Sim ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

https://netguard.me/

 

Είναι από προγραμματιστή xda,

Το είχα παλιά, έχει free έκδοση.

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Τοτε ποιος ο λογος ρε παιδια?? Δηλαδή ο Νικος που το πρωτοεγραψε δεν ειχε ιντερνετ?? Τι νόημα έχει τότε όλο αυτό??

 

Γεια σου,

 

Εχω κανονικα προσβαση στο Internet, ολα δουλευουν, Google, WhatsApp, Telegram, Skype, Email, Banking Apps + εχω παρει μια αναβαθμιση MIUI και αρκετα updates εφαρμογων. Ολα, τα παντα, λειτουργουν κανονικα. Διαφημιση δεν εχω δει απο τοτε που το εβαλα σε καμια εφαρμογη (App), ουτε και εχει καποια συνεπεια οπως γκρι κενα πλαισια κλπ.

 

Επισης, εχω απενεργοποιησει το MSA.

 

Δεν ξερω γιατι το λεει αυτο ο φιλος παραπανω, εμενα αυτη ειναι η εμπειρια μου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου,

 

Εχω κανονικα προσβαση στο Internet, ολα δουλευουν, Google, WhatsApp, Telegram, Skype, Email, Banking Apps + εχω παρει μια αναβαθμιση MIUI και αρκετα updates εφαρμογων. Ολα, τα παντα, λειτουργουν κανονικα. Διαφημιση δεν εχω δει απο τοτε που το εβαλα σε καμια εφαρμογη (App), ουτε και εχει καποια συνεπεια οπως γκρι κενα πλαισια κλπ.

 

Επισης, εχω απενεργοποιησει το MSA.

 

Δεν ξερω γιατι το λεει αυτο ο φιλος παραπανω, εμενα αυτη ειναι η εμπειρια μου.

 

Ευχαριστώ πολύ Νικο.Το σημείο είναι αυτό που είπε παραπάνω το παλικάρι ετσι?? Δεν το γράφεις κάπου αλλού εσύ αυτό σωστα???

Link to comment
Share on other sites

H συσκευή σου είναι Ευρωπαϊκή eu ή global mi?

Αν είναι eu θα έχεις κανονικά wifi call... Αλλιώς έχεις δουλειά να κάνεις...

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

 

EU φοράω... Θα πάρω cosmote για ενεργοποίηση πρώτα αν κατάλαβα καλά...

Ευχαριστώ παίδες!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου,

 

Εχω κανονικα προσβαση στο Internet, ολα δουλευουν, Google, WhatsApp, Telegram, Skype, Email, Banking Apps + εχω παρει μια αναβαθμιση MIUI και αρκετα updates εφαρμογων. Ολα, τα παντα, λειτουργουν κανονικα. Διαφημιση δεν εχω δει απο τοτε που το εβαλα σε καμια εφαρμογη (App), ουτε και εχει καποια συνεπεια οπως γκρι κενα πλαισια κλπ.

 

Επισης, εχω απενεργοποιησει το MSA.

 

Δεν ξερω γιατι το λεει αυτο ο φιλος παραπανω, εμενα αυτη ειναι η εμπειρια μου.

 

Όταν επιλέγεις προσωπικό όνομα dns και έχεις βάλει το όνομα dns έμενα δεν έχει internet,όταν βάζεις αυτόματο dns πάλι με το όνομα γραμμένο dns τότε έχεις κανονικά internet τουλάχιστον στο δικό μου κινητό.Δεν έχω κάποιο λόγο για να πω ψέματα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Νικο.Το σημείο είναι αυτό που είπε παραπάνω το παλικάρι ετσι?? Δεν το γράφεις κάπου αλλού εσύ αυτό σωστα???

 

Θα σου περιγράψω ακριβως τι εκανα. Εχω MIUI 12.0.3.0 Global Stable (QJKEUXM) και Αγγλικο μενου

 

Πηγα

Settings / Connection & Sharing / Private DNS

 

Βγαζει το Menu “Select Private DNS Mode”

 

Οι επιλογες εκει ειναι: Off, Automatic και Private DNS provider hostname

 

Επιλεγω Private DNS provider hostname και βαζω dns.adguard.com και μετα Save

 

Και εχω Internet παντα σε ολα χωρις καμια διαφημιση πουθενα μεσα στο MIUI. Στο YouTube ειχα διαφημισεις γι' αυτο εβαλα το

YouTube Vanced. Επισης, φυσικα και βλεπω διαφημισεις οταν ανοιγω ενα site στον Chrome αλλα εκει δεν εχω βαλει κατι διοτι, περαν απο καποια νεα (news) δεν κανω browsing απο το κινητο.

Edited by Nick_NI
Link to comment
Share on other sites

Θα σου περιγράψω ακριβως τι εκανα. Εχω MIUI 12.0.3.0 Global Stable (QJKEUXM) και Αγγλικο μενου

 

Πηγα

Settings / Connection & Sharing / Private DNS

 

Βγαζει το Menu “Select Private DNS Mode”

 

Οι επιλογες εκει ειναι: Off, Automatic και Private DNS provider hostname

 

Επιλεγω Private DNS provider hostname και βαζω dns.adguard.com και μετα Save

 

Και εχω Internet παντα σε ολα χωρις καμια διαφημιση πουθενα. Στο YouTube ειχα διαφημισεις γι' αυτο εβαλα το

YouTube Vanced

 

Εγώ είχα γράψει σκέτο dns γι'αυτό και δεν είχα internet

Link to comment
Share on other sites

Με τον τρόπο με τα DNS παρατήρησα ότι εκτός από της διαφήμισης κόβει και πολλές ανακατευθυνσεις και πολλά που τα περνάει για διαφημίσεις ενώ δεν είναι.. Επίσης δεν άνοιγε τις σελίδες απευθείας στην εφαρμογή που το έχω ρυθμίσει και γι'αυτό το απενεργοποίησα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και σε μένα δουλεύει τέλεια. Κόβει τα πάντα απο διαφημίσεις. Να ρωτήσω κάτι; Στο iphone στα mail ειχα βάλει να διαβάζει 3 mail διαφορετικά δικά μου και μου χτύπαγε γνωστοποίηση και άναβαν πάνω στο εικονίδιο του mail τα νούμερα των αδιάβαστων μηνυμάτων. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορώ να κάνω το ίδιο και να φαίνονται απέξω τα αδιάβαστα μηνύματα ή θα πρέπει κάθε φορά να μπαίνω στην εφαρμογή για να βλέπω αν έχει έρθει κάποιο mail στα mail που έχω συνδέσει;;;
Link to comment
Share on other sites

Με τον τρόπο με τα DNS παρατήρησα ότι εκτός από της διαφήμισης κόβει και πολλές ανακατευθυνσεις και πολλά που τα περνάει για διαφημίσεις ενώ δεν είναι.. Επίσης δεν άνοιγε τις σελίδες απευθείας στην εφαρμογή που το έχω ρυθμίσει και γι'αυτό το απενεργοποίησα.
Τι είπες τώρα ρε φίλε;; Έφαγα ώρες να καταλάβω γιατί όταν ανοίγω σύνδεσμο banggood μου ανοίγει την εφαρμογή αλλά δεν με πάει στο προϊόν, αυτό έκανε την ζημιά. Ευχαριστώ φίλος για την ενημέρωση.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Με τον τρόπο με τα DNS παρατήρησα ότι εκτός από της διαφήμισης κόβει και πολλές ανακατευθυνσεις και πολλά που τα περνάει για διαφημίσεις ενώ δεν είναι.. Επίσης δεν άνοιγε τις σελίδες απευθείας στην εφαρμογή που το έχω ρυθμίσει και γι'αυτό το απενεργοποίησα.

 

Γεια σου,

 

Μπορεις να μου δωσεις ενα παραδειγμα αυτου που λες, να το δοκιμασω? Απο καθαρη περιεγεια και μονο. Δοκιμασα αυτο που αναφερει ο chios αλλα δεν ειδα καποιο προβλημα. Συγκεκριμενα, Google-αρα: Phone Stand, Banggood. Μου εβγαλε το Google καποια αποτελεσματα, επελεξα ενα και βρεθηκα στο Banggood σε μια λιστα με Phone Stands. Επελεξα και ενα προϊον, οποτε με ρωτησε αν θελω να εγκαταστησω την εφαρμογη τους ή να παραμεινω στο site. Επελαξα, Stay και παρεμεινα στο site.

 

Σπανια κανω browsing απο το κινητο. Ομως ολα τα ειδησεογραφικα sites που (σπανια) ανοιγω, BBC, The Guardian etc, αψογα λειτουργουν.

 

By the way, χθες βραδυ παρελαβα αυτη τη βαση στηριξης για το κινητο. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ προϊον!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά και σε μένα δουλεύει τέλεια. Κόβει τα πάντα απο διαφημίσεις. Να ρωτήσω κάτι; Στο iphone στα mail ειχα βάλει να διαβάζει 3 mail διαφορετικά δικά μου και μου χτύπαγε γνωστοποίηση και άναβαν πάνω στο εικονίδιο του mail τα νούμερα των αδιάβαστων μηνυμάτων. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορώ να κάνω το ίδιο και να φαίνονται απέξω τα αδιάβαστα μηνύματα ή θα πρέπει κάθε φορά να μπαίνω στην εφαρμογή για να βλέπω αν έχει έρθει κάποιο mail στα mail που έχω συνδέσει;;;

 

Sorry, χρησιμοποιω Proton στο κινητο. Ισως ειναι μια καλη ιδεα να φτιαξεις ενα Proton Mail να τα κανεις ολα redirect εκει? (δεν το εχω δοκιμασει)

Ριξε μια ματια σε αυτα μηπως σε βολεψει κατι.

ΑΝ εψαχνα e-mail client για το κινητο θα δοκιμαζα το MS Outlook.

Edited by Nick_NI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Όπως είπα σε προηγούμενο post μου, ο Urnyx05 άνοιξε crowdfunding για να πάρει Poco F2 Pro. Θα βοηθήσει αρκετά το F2 Pro community και γενικότερα κάθε Snapdragon 865 συσκευή.

 

Το πόσταρε στο telegram group και το στείλαμε σε όσα group και forum μπορούσαμε.

 

Ορίστε το telegram post του με το link για το crowdfunding μέσω PayPal:

 

Poco F2 Pro for Urnyx05

 

Crowdfunding to help GCam mod further development

 

Hi, lots of users knows me as a GCam modder. Few days ago, they proposed me to support GCam for Poco F2 Pro, so I'm organizing a crowdfunding. The amount of money will be 380 euros, that is the actual price of Poco F2 Pro on Amazon. If you want to contribute, this is the link to the crowdfunding:

https://paypal.me/pools/c/8twmcmVVpc

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...