Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 2021

Απαράδεκτη ΧΙΑΟΜΙ

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εχετε καποιο θεμα που χρήζει αμεσου update?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εχετε καποιο θεμα που χρήζει αμεσου update?

 

Ακριβώς!!!Αφού ρε παίδες το κινητό είναι άψογο σε όλα τι σας νοιάζει το update; Χαρείτε το εργαλείο και όταν θα έρθει το update με το καλό το συζητάμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα, με nova launcher, δεν δείχνει τις ειδοποιήσεις, και το παράτησα στο συρτάρι.

 

Τώρα, θήκη είχα πάρει την Spigen, που σήκωνε το tempered glass mocolo, που δεν είναι απόλυτα κεντραρισμενο,, δεν μπορώ να περάσω tempered glass εντελώς καλά, εκτός αν έχει installation tray.

 

Την εξυσα την Spigen, με την μύτη του χαρτοκοπτη, εντάξει, αλλά ήτανε πολύ άσχημο, σαν να το εφαγαν ποντίκια.

Έτσι αγόρασα την nilkin, που εφαρμόζεται σωστά.

 

Παρέλαβα σήμερα την ringke, που και αυτήν, σηκώνει το tempered glass mocolo, στις κάτω γωνίες.

Τι κάνω; Αν το ξυσω με τον χαρτοκοπτη, γίνεται άχρηστη, αντιαισθητική.

Υπάρχει κάποιο σβουρακι, να το τροχισω; Κάποια γνώμη;

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα, με nova launcher, δεν δείχνει τις ειδοποιήσεις, και το παράτησα στο συρτάρι.

 

Τώρα, θήκη είχα πάρει την Spigen, που σήκωνε το tempered glass mocolo, που δεν είναι απόλυτα κεντραρισμενο,, δεν μπορώ να περάσω tempered glass εντελώς καλά, εκτός αν έχει installation tray.

 

Την εξυσα την Spigen, με την μύτη του χαρτοκοπτη, εντάξει, αλλά ήτανε πολύ άσχημο, σαν να το εφαγαν ποντίκια.

Έτσι αγόρασα την nilkin, που εφαρμόζεται σωστά.

 

Παρέλαβα σήμερα την ringke, που και αυτήν, σηκώνει το tempered glass mocolo, στις κάτω γωνίες.

Τι κάνω; Αν το ξυσω με τον χαρτοκοπτη, γίνεται άχρηστη, αντιαισθητική.

Υπάρχει κάποιο σβουρακι, να το τροχισω; Κάποια γνώμη;

 

Και με update θα λυθει το προβλημα της θηκης.....:p

Τι να σου πω,εγω με την μαμα θηκη και το εχω και ολα καλα,ουτε τζαμακι ουτε τιποτα.

Παει αρτια σαν συσκευη παντως,σε σημειο που το ξεχνας,χρονια ειχα να πιασω τοσο καλο χιαομι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει

Τούμπανο

Αλλά το software πάσχει

Έχει μικροbugs

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα, με nova launcher, δεν δείχνει τις ειδοποιήσεις, και το παράτησα στο συρτάρι.

 

Κάνοντας disable (δεν μπήκα ακόμα στην λογική uninstall από ADB) των αχρήστων Google apps που δεν χρησιμοποιώ, και κάνοντας disable ή uninstall αντίστοιχα τα άχρηστα MIUI apps ως δια μαγείας ξεκίνησαν να λειτουργούν στο background οι εφαρμογές που πριν έκλειναν και δεν έδιναν ειδοποιήσεις.

 

Το πρόβλημα φαίνεται ότι ήταν η ram (έχω το 6/128) λόγω της υπερβολικά κακής διαχείρισης έκλεινε app που χρησιμοποιούνται και κρατούσε app που δεν άνοιξα/άνοιγα ποτέ.

 

Επίσης βελτιώθηκε κ άλλο η μπαταρία. Μου φαίνεται ότι πρέπει να κάτσω να δω τι μπορεί να διαγραφεί χωρίς να επηρεάζεται το system.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Τι έκλεισες δηλαδή σε κάθε περίπτωση;

Μερικά παραδείγματα αν μπορείς.

Ευχαριστώ πολύ

Κάνοντας disable (δεν μπήκα ακόμα στην λογική uninstall από ADB) των αχρήστων Google apps που δεν χρησιμοποιώ, και κάνοντας disable ή uninstall αντίστοιχα τα άχρηστα MIUI apps ως δια μαγείας ξεκίνησαν να λειτουργούν στο background οι εφαρμογές που πριν έκλειναν και δεν έδιναν ειδοποιήσεις.

 

Το πρόβλημα φαίνεται ότι ήταν η ram (έχω το 6/128) λόγω της υπερβολικά κακής διαχείρισης έκλεινε app που χρησιμοποιούνται και κρατούσε app που δεν άνοιξα/άνοιγα ποτέ.

 

Επίσης βελτιώθηκε κ άλλο η μπαταρία. Μου φαίνεται ότι πρέπει να κάτσω να δω τι μπορεί να διαγραφεί χωρίς να επηρεάζεται το system.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης βελτιώθηκε κ άλλο η μπαταρία. Μου φαίνεται ότι πρέπει να κάτσω να δω τι μπορεί να διαγραφεί χωρίς να επηρεάζεται το system.

Xiaomi ADB/Fastboot Tools

 

Με αυτό, ό,τι βγάλει στη λίστα μπορείς άφοβα να το κάνεις απεγκατάσταση χωρίς να "σπάσει" κάτι. Απλά σε περίπτωση που είσαι root μην προσπαθήσεις με άλλους τρόπους πχ uninstall system app μέσω Titanium Backup να σβήσεις system apps που δε βρίσκονται στη λίστα του Xiaomi ADB/Fastboot Tools πχ αν σβήσεις το MIUI Gallery δε θα δουλεύει το screenshot.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Άχρηστες εφαρμογές διέγραψα και γω με το xiaomi/adb από πιο πάνω και όντως έχει διαφορά στην μπαταρία! Τώρα για τα bug, διαχείριση μνήμης κλπ είναι γνωστή η MIUI για αυτά.. Αν δε τα έχει απορείς μήπως έχει πάθει κάτι πιο σοβαρό και δε το ξέρεις ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω!

Σευχαριστώ πολύ!!

Xiaomi ADB/Fastboot Tools

 

Με αυτό, ό,τι βγάλει στη λίστα μπορείς άφοβα να το κάνεις απεγκατάσταση χωρίς να "σπάσει" κάτι. Απλά σε περίπτωση που είσαι root μην προσπαθήσεις με άλλους τρόπους πχ uninstall system app μέσω Titanium Backup να σβήσεις system apps που δε βρίσκονται στη λίστα του Xiaomi ADB/Fastboot Tools πχ αν σβήσεις το MIUI Gallery δε θα δουλεύει το screenshot.

Link to comment
Share on other sites

ποιο κατεβαζουμε το zip, / jar;;;

κατεβασα και το orakle, δεν εχω ξαναδουλεψει σε αυτο. μια γνωμη; !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ποιο κατεβαζουμε το zip, / jar;;;

κατεβασα και το orakle, δεν εχω ξαναδουλεψει σε αυτο. μια γνωμη; !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

oracle ειναι η εταιρία. εγκαθιστας το java απ αυτούς που χρειαζεται για να τρέξει το fastboot tools! δε θα το ανοίξεις με zip/rar απλως το jar file σαν προεπιλογή σου το χει για αποσυμπίεση με rar..

 

εσυ θα επιλέξεις open with OpenJDK Platform binary

 

δες και βοηθητικό βιντεάκι και στα ινφο του βιντεο έχει λινκ που παραπέμπει σε σαιτ με γραπτα βίντεο βήμα-βήμα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!!,

( Κοίταγα στην Google, και δεν έβγαζα ακρη..).

Κατηργησα μόνον YouTube, YouTube music, φοβήθηκα για τις υπόλοιπες εφαρμογές,,, έχω root, YouTube vanced.

Δεν έχω εμπειρία σε αυτήν την εφαρμογή, (!!).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!!,

( Κοίταγα στην Google, και δεν έβγαζα ακρη..).

Κατηργησα μόνον YouTube, YouTube music, φοβήθηκα για τις υπόλοιπες εφαρμογές,,, έχω root, YouTube vanced.

Δεν έχω εμπειρία σε αυτήν την εφαρμογή, (!!).

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/32289-%CE%91%CF%80%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B5%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CF%89%CE%BD-%CE%B5%CF%86%CE%B1%CF%81%CE%BC%CE%BF%CE%B3%CF%8E%CE%BD-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Bloatware-Removal-Tool/?pageNo=1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Τι έκλεισες δηλαδή σε κάθε περίπτωση;

Μερικά παραδείγματα αν μπορείς.

Ευχαριστώ πολύ

 

Μόλις βρω λίγο χρόνο θα σου πω, για να βρω και τα link από τα original threads που διάβασα.

Σε ενδιαφέρει για την μπαταρία ή και τις ειδοποιήσεις;

 

Πχ η μπαταρία σήμερα: https://ibb.co/pf4k9T5

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, υπάρχει κάποιος που ασχολείται να μου πει τι Gcam να βάλω ως καλύτερη ειδικά για βράδυ που με ενδιαφέρει περισσότερο?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, υπάρχει κάποιος που ασχολείται να μου πει τι Gcam να βάλω ως καλύτερη ειδικά για βράδυ που με ενδιαφέρει περισσότερο?

Ευχαριστω

 

Καλημέρα εγώ αυτή έχω και είμαι ευχαριστημένος. https://1-dontsharethislink.celsoazevedo.com/file/filesc/GCam_7.3.018_Urnyx05-v2.1_Wichaya_V3.0.apk

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρατηρησα οτι το πισω γυαλι έχει ραγισει. Το περιεργο της υποθεσης ειναι πως δε θυμαμαι να πεφτει το κινητο και να σημειωσω πως το καλύπτει η διαφανής nillkin. Ξερει κανείς που πρεπει να απευθυνθω για να το επιδιορθωσω; ευχαριστώ. http://https//drive.google.com/file/d/10JVg-JGdseQYB8sLkkOtxirMtMU5nMaz/view?usp=drivesdk

Oneplus 8T - Poco F2 Pro - Redmi 8 - Redmi Note 4X - Samsung Galaxy J5 - Coolpad F1 - Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρω λίγο χρόνο θα σου πω, για να βρω και τα link από τα original threads που διάβασα.

Σε ενδιαφέρει για την μπαταρία ή και τις ειδοποιήσεις;

 

Πχ η μπαταρία σήμερα: https://ibb.co/pf4k9T5

 

Μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ή hard reset οι εφαρμογες που διαγραφονται επανέρχονται? Οπως επίσης και σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση θα ξαναεμφανιστούν?

 

Αν βρείς χρόνο κάνε μια λιστα με το τι έσβησες μην το brickαρουμε, σε ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Να ρωτήσω... Χρησιμοποιεί καποιος κανένα apk για σάρωση και καθαρισμό αρχείων;; γιατί αυτό που έχει το κινητό το κάνω κάθε 2-3 μέρες αλλά το ποσοστό χωρητικότητας αντί να μειώνεται, αυξάνεται κάθε τόσο!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρατηρησα οτι το πισω γυαλι έχει ραγισει. Το περιεργο της υποθεσης ειναι πως δε θυμαμαι να πεφτει το κινητο και να σημειωσω πως το καλύπτει η διαφανής nillkin. Ξερει κανείς που πρεπει να απευθυνθω για να το επιδιορθωσω; ευχαριστώ. http://https//drive.google.com/file/d/10JVg-JGdseQYB8sLkkOtxirMtMU5nMaz/view?usp=drivesdk
Και σε εμένα ,χωρίς να πέσει.

Εγώ παρηγγειλα από εξωτερικό.

Γνωρίζει κάποιος κάπου Ελλάδα για γνήσιο?

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις υπέρυθρες για να χρησιμοποιούμε ως τηλεοπτικό κοντρόλ το Poco πως το κάνουμε; Θέλει ρύθμιση αλλα και κάποια εφαρμογή να κατεβάσουμε; Ευχαριστώ!

 

Υ.Γ. ΜΕ το Samsung Health που έκανα τζόκινγκ, το κινητό "έκλεψε περίπου 300 μέτρα ανα χιλιόμετρο!!!! Κατ'επανάληψην. Το τσέκαρα σε 2-3 προπονήσεις.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ,χωρίς να πέσει.

Εγώ παρηγγειλα από εξωτερικό.

Γνωρίζει κάποιος κάπου Ελλάδα για γνήσιο?

 

 

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παιδια αυτο που λετε ειναι σοβαρο.Η πλατη του δηλαδη ραγιζει χωρις λογο;:(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...