Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους!μιας και ειμαι έτοιμος να αγοράσω το f2 ερχόμενος από το f1 ξέρω ότι θα είναι μια καλή αναβάθμιση αλλά με προβληματίζει η οθόνη του λόγω hz..κοιταω επίσης το mi 10 t pro αλλα δεν θα θελα να το μετανιώσω μιας και είπα ότι το επόμενο κινητό που θα πάρω θα είναι με amoled.πως είναι η οθόνη σε καθημερινή χρήση?και αν αντιμετωπίζεται κάνα πρόβλημα στα παιχνίδια?.

Επίσης έχει συγκρίνει κάποιος από κοντά poco f2 με mi 10 που έχει και αυτό amoled στα 90hz?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!μιας και ειμαι έτοιμος να αγοράσω το f2 ερχόμενος από το f1 ξέρω ότι θα είναι μια καλή αναβάθμιση αλλά με προβληματίζει η οθόνη του λόγω hz..κοιταω επίσης το mi 10 t pro αλλα δεν θα θελα να το μετανιώσω μιας και είπα ότι το επόμενο κινητό που θα πάρω θα είναι με amoled.πως είναι η οθόνη σε καθημερινή χρήση?και αν αντιμετωπίζεται κάνα πρόβλημα στα παιχνίδια?.

Επίσης έχει συγκρίνει κάποιος από κοντά poco f2 με mi 10 που έχει και αυτό amoled στα 90hz?

Αν δεν σε ενδιαφέρει η δεύτερη κάρτα sim και από τη στιγμή που η διαφορά τιμής πλέον είναι μικρή, πας κατά τη γνώμη μου χωρίς σκέψη στο mi10. Αναμφισβήτητα καλύτερο από το f2 σε πολλούς τομείς πέραν της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!μιας και ειμαι έτοιμος να αγοράσω το f2 ερχόμενος από το f1 ξέρω ότι θα είναι μια καλή αναβάθμιση αλλά με προβληματίζει η οθόνη του λόγω hz..κοιταω επίσης το mi 10 t pro αλλα δεν θα θελα να το μετανιώσω μιας και είπα ότι το επόμενο κινητό που θα πάρω θα είναι με amoled.πως είναι η οθόνη σε καθημερινή χρήση?και αν αντιμετωπίζεται κάνα πρόβλημα στα παιχνίδια?.

Επίσης έχει συγκρίνει κάποιος από κοντά poco f2 με mi 10 που έχει και αυτό amoled στα 90hz?

 

Το οτι δεν εχει νοτς κτλ το 2 ειναι ο κυριος παραγων εδω,κατα τα αλλα παιχνιδια δεν παιζω οποτε.χμμμμμμ.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Εκτος από τις δύο κινούμενες ταπετσαρίες που έχει στο always display on ,που μπορώ να βρω και άλλες; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ρυθμίζεις, στα παιχνίδια συνήθως, την οθόνη ώστε να μη κόβει αντικείμενα και να κεντράρετε;

 

 

Παιδιά με ενδιαφέρει και έμενα αυτή η ερώτηση ξέρει κάποιος κάτι??

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε νέα ενημέρωση 12.2.1 με Android 11������

 

Αψογα, την κατεβάζω και εγώ τώρα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως σε όσους σας ήρθε η ενημέρωση έχετε Global, άντε να δούμε πότε θα έρθει και στη EU.....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Εκτος από τις δύο κινούμενες ταπετσαρίες που έχει στο always display on ,που μπορώ να βρω και άλλες; Ευχαριστώ

 

η μόνη ακόμα που υπάρχει είναι αυτή

https://www.androidpolice.com/2020/08/16/heres-how-to-get-the-miui-12-faraway-rings-live-wallpaper-on-any-android-8-0-phone/

 

και μονο με το apk μπορείς να την κατεβάσεις

 

edit:

βλακεία έγραψα! νόμισα για τα live wallpapers μιλούσες

Edited by elektronaut
λάθος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα το δικο μου αγορα 23/8 απο eshop σημερα απεβιωσε δεν φορτιζει με τιποτα!!!Υπαρχει περιπτωση να συνελθει?δεν εχει καθολου μπαταρια και δε φορτιζει - επισης δεν το αφησα χωρις το ειχα στον φορτιστη νομιζοντας οτι φορτιζει αλλα δυστηχως τιποτα.....
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα το δικο μου αγορα 23/8 απο eshop σημερα απεβιωσε δεν φορτιζει με τιποτα!!!Υπαρχει περιπτωση να συνελθει?δεν εχει καθολου μπαταρια και δε φορτιζει - επισης δεν το αφησα χωρις το ειχα στον φορτιστη νομιζοντας οτι φορτιζει αλλα δυστηχως τιποτα.....
Δεν ξερω αν βοηθαει, αλλα σε αλλο κινητο ειχα παθει το ιδιο. Καταλαθος μου ειχε πεσει κατω και εστρωσε, λογικα ξεκολλησε η μπαταρια απο την θεση της για χιλιοστα; Δοκιμασε να το πιεσεις γερα απο τη πισω μερια.
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε φορτιστη και καλωδιο κι αν δεν ξυπνησει δοκιμασε με πατημενο το κουμπι εκκινησης για 1 λεπτο.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως, το καλώδιο είναι το πρόβλημα., Αλλαξτο μήπως φτιάξει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα παρόμοιο πρόβλημα, σε άλλη συσκευή, και νόμιζα το ίδιο.

..μετά από μήνες κατάλαβα, ότι ήταν το καλώδιο, το οποίο ελέγχουμε πρώτο.!!!

Link to comment
Share on other sites

αλλαξα καλωδια αλλαξα φορτιστη πιεσα και πισω τιποτα νεκρο.....αιωνια η μνημη Δευτερα το παω eshop και μολις ερθει το βαζω αγγελια μιας και θα μεινω κανα 2 βδομαδες χωρις θα πρεπει να παρω αλλο.Κριμα και το ειχα συνηθισει...
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα εχθές εγκατάσταση την 12.2.1.0. Από εκείνη την στιγμή και έπειτα οποιο σύνδεσμο ιστοσελίδας και να πατήσω δεν μου τους ανοίγει..... Στην φωτογραφία φαίνεται το μήνυμα που πετάει... (το ίδιο πράγμα γίνεται σε όλες τις εφαρμογές, είτε στο Tapatalk είτε στο Facebook ή οπουδήποτε αλλού...)

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ... 24af67209daaf0d4bf5fef7575f9f617.jpg

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εχθές εγκατάσταση την 12.2.1.0. Από εκείνη την στιγμή και έπειτα οποιο σύνδεσμο ιστοσελίδας και να πατήσω δεν μου τους ανοίγει..... Στην φωτογραφία φαίνεται το μήνυμα που πετάει... (το ίδιο πράγμα γίνεται σε όλες τις εφαρμογές, είτε στο Tapatalk είτε στο Facebook ή οπουδήποτε αλλού...)

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ... 24af67209daaf0d4bf5fef7575f9f617.jpg

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ που έκανα εχτές το update δεν έχω παρατηρήσει κανένα πρόβλημα,το τηλέφωνο πετάει όπως πριν

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμενο ενος μηνα απο Ελληνικο καταστημα ειναι καλη ευκαιρια; Για τη γυναικα μου το θελω. Παιρνει κανονικα custom roms; Αξιζει να βαλω καποια; Μειονεκτηματα που εχει το κινητο;

 

Σε σχεση με το Huawei nova 5t, oneplus 7t, 8t; Αν και μιλαμε για διαφορετικες τιμες.

Link to comment
Share on other sites

@sakis0547

Οι σύνδεσμοι δουλεύουν εντάξει, εμένα τώρα έκανε ένα κόλλημα στο plaisio.

Είχα πρόβλημα στο copy paste, που έφτιαξε μόνο του.!!!!

 

Έχασα το root, και δεν μπορώ να το φτιάξω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια καλησπερα το δικο μου αγορα 23/8 απο eshop σημερα απεβιωσε δεν φορτιζει με τιποτα!!!Υπαρχει περιπτωση να συνελθει?δεν εχει καθολου μπαταρια και δε φορτιζει - επισης δεν το αφησα χωρις το ειχα στον φορτιστη νομιζοντας οτι φορτιζει αλλα δυστηχως τιποτα.....

 

Από ότι έχω διαβάσει, κάνουν και αλλαγή συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

αλλαξα καλωδια αλλαξα φορτιστη πιεσα και πισω τιποτα νεκρο.....αιωνια η μνημη Δευτερα το παω eshop και μολις ερθει το βαζω αγγελια μιας και θα μεινω κανα 2 βδομαδες χωρις θα πρεπει να παρω αλλο.Κριμα και το ειχα συνηθισει...

Καλή τύχη φίλε! Ενημέρωνέ μας για την εξέλιξη της διαδικασίας για να ξέρουμε κι οι υπόλοιποι που το πήραμε από eshop τι παίζει.

 

Όσον αφορά την A11 μην κάνετε το update όσοι είστε global. Παίζουν πολλά bug κι είναι νωρίς ακόμα. Για την Xiaomi μιλάμε άλλωστε. Κι απ ό,τι φαίνεται αποσύρθηκε το OTA σήμερα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

@sakis0547

Οι σύνδεσμοι δουλεύουν εντάξει, εμένα τώρα έκανε ένα κόλλημα στο plaisio.

Είχα πρόβλημα στο copy paste, που έφτιαξε μόνο του.!!!!

 

Έχασα το root, και δεν μπορώ να το φτιάξω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Από ότι έχω διαβάσει, κάνουν και αλλαγή συσκευή.

τι ενοεις οτι δεν το επισκευαζουν στο eshop αλλα σου δινουν νεα συσκευη?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...