Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα θα εξάντλησω μια δεύτερη ευκαιρία μιας και μου ταιριάζει η συσκευή και το λογισμικό περισσότερο από xiaomi και αν στη δεύτερη ευκαιρία πάλι τα ίδια τελειώνω με 8 Pro οριστικά.

 

Ήδη υπέβαλα αίτημα για επιστροφή καταθέτοντας την αιτία που το επιστρέφω.

 

Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να παραλάβω, και έμαθα ότι ορισμένα κινητά, έχουν πρόβλημα στην οθόνη,, και Αχρείαστο να είναι: το κείμενο στα αγγλικά, μπορείς να το γράψεις , (αυτό που ζητάς επιστροφή).
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται στα αγγλικα θα το γραψεις,στα ελληνικα θα το εγραφες αν ηταν να το στειλεις??:lol:

Σε μη ελληνικη εταιρια απευθυνεσαι αλλωστε.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ξέρω λίγα αγγλικά,, αν θέλεις κάνε copy paste το κείμενο, ( στα αγγλικά φυσικά. Ευχαριστώ.).
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ξέρω λίγα αγγλικά,, αν θέλεις κάνε copy paste το κείμενο, ( στα αγγλικά φυσικά. Ευχαριστώ.).

Υπαρχει google translate.

Δεν ξερω αν θα το στειλω διοτι μονο σε youtube σε τερμα χαμηλη φωτεινοτητα εχει ενα ψιλο χακι χρωμα σε stock rom

Αλλου οχι οπως gmail,chrome,whatssapp.

 

Και απο τη στιημη βαζω vanced σε μαυρο φοντο ολα καλα.

 

αρα δεν ξερω αν ειναι καλη ιδεα να το στειλω και να παρω αλλο σε χειροτερη κατασταση.

 

The screen has light green color effect on full dark or gray mode under 15-20% brigthness level,especially its visable on app like Youtube at 0% brightness level.

I can't provide pictures because don't have a second phone or dedicated camera but the issue its there.

 

αυτα εγραψα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και whitestone dome γυαλί όλα τέλεια και εξαιρετικά στην τοποθέτηση που το έκαναν δωρεάν από το κατάστημα αγοράς.

 

Διότι εγώ παίζει θάλασσα τα κάνω από το άγχος :lol:

 

Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και whitestone dome γυαλί όλα τέλεια και εξαιρετικά στην τοποθέτηση που το έκαναν δωρεάν από το κατάστημα αγοράς.

 

Διότι εγώ παίζει θάλασσα τα κάνω από το άγχος :lol:

 

Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk

 

Άλεξ καλορίζικο το κινητό, να το χαρείς απροβλημάτιστο! :)

Επειδή μ' ενδιαφέρει άμεσα το whitestone dome και η τοποθέτηση του, μπορείς να αναφέρεις το κατάστημα εδώ ή με π.μ ?

Έχω μέχρι τώρα το 8 pro μου από τον Οκτώβριο με την εργοστασιακή ζελατίνα και είναι πλέον ώρα για τζάμι :rolleyes:

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ καλορίζικο το κινητό, να το χαρείς απροβλημάτιστο! :)

Επειδή μ' ενδιαφέρει άμεσα το whitestone dome και η τοποθέτηση του, μπορείς να αναφέρεις το κατάστημα εδώ ή με π.μ ?

Έχω μέχρι τώρα το 8 pro μου από τον Οκτώβριο με την εργοστασιακή ζελατίνα και είναι πλέον ώρα για τζάμι :rolleyes:

Mozik στο Κορυδαλλο 100 μετρα απο σταθμο μετρο.

Ενα τελευταιο κομματι ειχε μεινει στα ραφια οπως ειδα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

https://mozik.gr/axesouar-kiniton/prostasia-kiniton/tempered-glass/whitestone-dome-tempered-glass-for-oneplus-8-pro-mstg00105-p?skr_prm=WyJlNTliNjE2ZC04YWM2LTRmYTctYjM1MS02OTZhZDdiYjZiNDYiLDE2MTg4MzMzNDg2MDMseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

 

Το έχει διαθέσιμο.

( Σήμερα το παρέλαβα και εγώ, στα Τρίκαλα.).

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την συσκευή ακόμα να την στείλουν,, στο site ευρωπαϊκο, γράφει για 21 Απριλη, και ας πλήρωσα 10€ express delivery.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν κάποιος δεν θέλει να δώσει τωσα λεφτά για τζάμι είναι πολύ καλό και το tmax

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Είχα email από ευρωπαϊκή αντιπροσωπεία, μου το στέλνουν.

Τώρα θα δω την τύχη μου,, ( οθόνη;).

Link to comment
Share on other sites

Είχα email από ευρωπαϊκή αντιπροσωπεία, μου το στέλνουν.

Τώρα θα δω την τύχη μου,, ( οθόνη;).

Μια χαρά θα είναι. Και εγώ το φοβόμουν και μια χαρά ήταν και το χαίρομαι πλήρως, όπως εύχομαι να το χαρείς εσύ.

 

Να κάνω και μία ερώτηση: Αναφέρθηκε σε προηγούμενες σελίδες ένα dock station και ασύρματος φορτιστής, αυτός εδώ.

Αναφέρθηκε επίσης ότι κάποιοι τον είχαν. Μήπως κάποια γνώμη κάποιου κατόχου;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Στο skroutz δεν γράφουν καλές αξιολογήσεις, γι'αυτό και δεν το πήρα.
Εγώ που το έχω βάλει αξίζει

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα είναι. Και εγώ το φοβόμουν και μια χαρά ήταν και το χαίρομαι πλήρως, όπως εύχομαι να το χαρείς εσύ.

 

 

 

Να κάνω και μία ερώτηση: Αναφέρθηκε σε προηγούμενες σελίδες ένα dock station και ασύρματος φορτιστής, αυτός εδώ.

 

Αναφέρθηκε επίσης ότι κάποιοι τον είχαν. Μήπως κάποια γνώμη κάποιου κατόχου;

Προσωπικά έχω αυτό και δουλεύει εξαιρετικά και φορτίζει και ασύρματα στα 15W.

 

Το πήρα ως universal λύση με χρήση είτε σε smartphone είτε tablet(iPad η surface) είτε ultrabook με περιορισμένες θύρες.

 

 

 

Είχα email από ευρωπαϊκή αντιπροσωπεία, μου το στέλνουν.

 

Τώρα θα δω την τύχη μου,, ( οθόνη;).

 

Δεν θα έχεις θέμα και αν δεις θα είναι σε stock YouTube app τέρμα κάτω φωτεινότητα ένα ψιλό χακί απόχρωση που όμως ευθύνεται το ίδιο το app, διότι σε όλες τις άλλες εφαρμογές με stock dark mode δεν είχαν κανέναν ίδιο θέμα.

 

Αν ήταν γενικό το πρόβλημα θα υπήρχε σε πλοιοψηφια αν όχι όλα τα app.

 

Βάλε και το παρακάτω βίντεο

 

Βάλε φουλ φωτεινότητα 100% και γενικά στη μπάρα φωτεινότητα συσκευής και στο YouTube με τα swipe gesture που ρυθμίζεις φωτεινότητα YouTube.

 

Αμα αναβοσβήνουν οι μπάρες γκρι είσαι οκ εάν είναι κοκκινοπες η πράσινοπες έχεις θέμα

 

Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk

44e650a4a5db1ba3be1b23406d123eb6.jpg

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω αυτό και δουλεύει εξαιρετικά και φορτίζει και ασύρματα στα 15W.

 

Το πήρα ως universal λύση με χρήση είτε σε smartphone είτε tablet(iPad η surface) είτε ultrabook με περιορισμένες θύρες.

 

 

Απο που το πήρες φίλε μου αυτό και πόσο? Γιατί το link είναι από kickstarter

Link to comment
Share on other sites

Απο που το πήρες φίλε μου αυτό και πόσο? Γιατί το link είναι από kickstarter
Είχα συμμετοχή πέρσι καλοκαίρι που άνοιξε το project και παρέλαβα το δικό μου αρχές Νοεμβρίου, στα 80 ευρώ μου κόστισε.

 

Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για το Whitestone Dome δεν ξέρω ρε παιδιά, παρέλαβα χτες και εφαγα 2 ωρες προσπαθώντας.

Να σημειώσω αρχικά οτι εχω βαλει απειρα τζαμακια στη ζωή μου με μεγαλο ποσοστο επιτυχίας, UV ή μή :P

 

Ακολούθησα τα πάντα κατα γράμμα, αλλά όταν ήρθε η ώρα να τραβήξω το pulltab για να πεσει το τζαμάκι πάνω στην κόλλα, με τον τρόπο που έπεσε δημιουργήθηκε μια αρκετά μεγάλη φουσκα στο κέντρο της οθόνης. Πάλεψα να τη βγάλω, δεν τα κατάφερα και λεω γι αυτό έχουν το δευτερο σωληνάριο μεσα και δευτερη ταινία για το ηχείο κλπ, αν το φειλάρεις να ξαναπροσπαθήσεις.

 

Αμ δε... Προσπάθησα να τα καθαρίσω αλλά η κολλα ειχε κανει cure σε ενα μικρό βαθμό απο μόνη της, χωρίς να εχω βάλει το UV.

Από το κινητό βγήκε πολυ ευκολα, απο το τζαμάκι δεν έφυγε ποτέ τελείως, υπηρχαν υπερβολικά μικρά κομματια που δεν τα εβλεπες με το ματι, αλλα μόλις το ετριβες με τα πανακια να το καθαρίσεις και το κοιταγες σε φως, έβλεπες οτι σερνόντουσαν τα κομματάκια και άφηναν γραμμή.

Μετά απο τουλαχιστον 20 λεπτα τρίψιμο με μαντηλάκια οινοπνεύματος, είχε καθαρίσει σε ενα ικανοποιητικό επίπεδο και η υπομονή μου είχε εξαντληθεί, οπότε δοκίμασα να το βάλω.

Δυστυχώς ακόμα υπήρχαν μικρά κομματάκια κόλλας στο κατω μέρος του tempered glass που δεν φαινόντουσαν με το μάτι, αλλά όπως απλωνόταν η κόλλα δημιουργούσε γραμμές σαν φύλλο κάπως.

Περίμενα λιγα λεπτά μήπως φτιαχτεί, κουνησα και λιγο περα-δώθε το τζαμακι μπας και, αλλά τίποτα, το έβγαλα, το καθάρισα όπως οπως, και το φύλλαξα μήπως το καθαρίσω καλυτερα καποια άλλη στιγμή, αγοράσω κολλα από Aliexpress και δοκιμάσω πάλι...

 

Στο τέλος καθάρισα το κινητό, και σε 2-3 λεπτά είχα βάλει ένα κινέζικο τζαμάκι με UV χωρίς καμία δυσκολία. (για κάποιο λόγο βέβαια είχε έρθει με τη μισή ποσότητα κόλλας από τα υπόλοιπα, οπότε στο κάτω μέρος της οθόνης έχει ένα μικρό σημάδι γιατι δεν έφτασε η κολλα).

 

Τι να πω, απλά κλαίω τα 45€ που έδωσα μαζί με μεταφορικά...

Σε άλλες συσκευές έβλεπα βίντεο που έχουν μαζί κάποια βαρίδια για να κάτσει πιο ομαλα το τζάμακι πανω στην κόλλα, αν υπήρχε κάτι τέτοιο θα ειχε αποφευχθεί πιστεύω η φουσκα της πρώτης προσπάθειας...

(και στα καινουρια, s21+ έχουν κατι αλλες αυτόματες υπερπαραγωγές φτιάξει, αλλά εμάς είναι με το παλιό design).

 

Τελος πάντων, παρείγγειλα πάλι από Aliexpress 2 κινέζικα τζαμάκια με UV, 3.5€ συνολο, και πήρα και με 1.5€ 5 σωληνάρια κόλλα να υπάρχουν μηπως δεν φτάνει η κόλλα που θα έχουν τα τζαμάκια μόνα τους.

 

Τέλος να αναφέρω ότι προφανώς δεν είναι κακό προιόν απαραίτητα, υπάρχουν πολλές καλές κριτικές και μπορεί να έπεσα σε περίπτωση ή/και σε ελλατωματικό-ish. Αλλα foolproof δεν το λες, εγώ το πήρα για ευκολία γιατι τα υπόλοιπα χωρίς οδηγό τα γιολάρεις και ευχεσαι να μπουν καλά. Δυστυχώς στην περίπτωσή μου, μόνο ευκολία δεν μου προσέφερε...

 

Πιο πάνω γράφει κάποιος ότι πήγε το κινητό στο Mozik και του το έβαλαν αυτοί, νομίζω αυτό είναι το καλύτερο γιατι θεωρητικά αν κανει κατι λάθος αυτός που θα το βάλει και δεν μπει καλά, δεν πιστεύω να σου ζητήσουν να πληρώσεις (ή τουλαχιστον όχι full price).

Από την άλλη ο λόγος που παιρνεις το συγκεκριμένο είναι η ευκολία εγκατάστασης, αν είναι να στο βάλει άλλος, γιατί να μην σου βάλει το mocolo/tmax/noname που κοστίζει το 1/4 των χρημάτων;

(Τη UV λάμπα που έχει μαζί την παραδέχομαι πάντως, καμία σχέση με τα λεντάκια που δίνουν μαζί τα κινέζικα).

 

Καλή τύχη στους υπόλοιπους που το έχετε παραγγείλει, μακάρι να μπει σωστά και χωρίς κόπο!

Link to comment
Share on other sites

Μετά την προτροπή του alextrela πήγα το πρωί στο Mozic και μου έβαλαν το Whitestone Dome (το είχα παραγγείλει από χθες). Σε 15' είχα τελειώσει και το αποτέλεσμα άψογο. Όλα στην οθόνη δουλεύουν κανονικά και κανένα πρόβλημα με το δαχτυλικό αποτύπωμα Μου έφυγε ένα άγχος για την οθόνη του 8 pro μου (μέχρι τώρα από τον Οκτώβριο με την εργοστασιακή ζελατίνα). Για να το έβαζα μόνος μου ούτε λόγος... :rolleyes:

Ακριβό βέβαια (πρώτη φορά πληρώνω τόσα για ένα τζαμάκι) αλλά όπως έχουν τα πράγματα νομίζω ότι αξίζει τα λεφτά του.

 

Για ασύρματη φόρτιση χρησιμοποιώ αυτόν https://www.skroutz.gr/s/20071318/Zens-Dual-Aluminum-Wireless-Charging-Pad-Qi-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-ZEDC04B.html#specs . Τον είχα κερδίσει σε κάποιον διαγωνισμό πολύ πριν πάρω το 1+ και κάνω μια χαρά την δουλειά μου (με φόρτιση στα 15W). Δεν τον προτείνω για αγορά φυσικά γιατί στα λεφτά του αγοράζεις τον original της 1+ .

Edited by harmon17

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Και γω με Whitestone dome είμαι επειδή δοκίμασα όλα τα άλλα και πραγματικά δεν συγκρίνονται μεταξύ τους.Για εφεδρικά έχω πάρει αυτά... https://www.ultimateshield.co.uk/collections/oneplus-8-pro/products/oneplus-8-pro-liquid-glass-screen-protector στα 35€ αλλά η συσκευασία έχει 2 γυαλιά .Σαν εταιρεία την γνωρίζω επειδή εχω αγοράσει στο παρελθόν για αρκετά τηλέφωνα που είχα (βέβαια είχαν επίπεδη οθόνη) και θεωρώ πως βγάζει εξαιρετικά tempered glass ίσως καλύτερα και από τα Nillkin.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά, πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι έκανα λάθος, για να μην το ξανακάνω δηλαδη, δεν έχω πρόβλημα με το να τα σκάω για να πάρω κάτι καλό (βλέπε ότι έχω 8 Pro χαχα), αλλά στην προκειμένη απλά πήγαν στα σκουπίδια 45€, τουλάχιστον να καταλάβω το γιατί.

Και έστω ότι έκανα λάθος στην πρώτη προσπάθεια, οι ίδιες οι οδηγίες λένε ότι καθαρισέ το και προσπάθησε παλι με το δεύτερο σωληνάριο κόλλας. Πάλι εγώ εφταιγα που είχε μπετώσει η κόλλα και δεν εβγαινε, παρότι δεν χρησιμοποίησα καθόλου UV πριν το βγάλω; Έγινε cure με κάτι άλλο, το φως απο την οθόνη του υπολογιστή ή του δωματίου; Πραγματικά έχω μπερδευτεί...

Και δυστυχώς δεν βρίσκομαι Αθήνα να πεταχτώ στο Mozik να μου το βάλουν αυτοί στην τελική, και απ'όσο ξέρω δεν το φέρνει άλλο κατάστημα το Whitestone...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω αυτό και δουλεύει εξαιρετικά και φορτίζει και ασύρματα στα 15W.

 

Το πήρα ως universal λύση με χρήση είτε σε smartphone είτε tablet(iPad η surface) είτε ultrabook με περιορισμένες θύρες.

 

 

 

 

 

Δεν θα έχεις θέμα και αν δεις θα είναι σε stock YouTube app τέρμα κάτω φωτεινότητα ένα ψιλό χακί απόχρωση που όμως ευθύνεται το ίδιο το app, διότι σε όλες τις άλλες εφαρμογές με stock dark mode δεν είχαν κανέναν ίδιο θέμα.

 

Αν ήταν γενικό το πρόβλημα θα υπήρχε σε πλοιοψηφια αν όχι όλα τα app.

 

Βάλε και το παρακάτω βίντεο

 

Βάλε φουλ φωτεινότητα 100% και γενικά στη μπάρα φωτεινότητα συσκευής και στο YouTube με τα swipe gesture που ρυθμίζεις φωτεινότητα YouTube.

 

Αμα αναβοσβήνουν οι μπάρες γκρι είσαι οκ εάν είναι κοκκινοπες η πράσινοπες έχεις θέμα

 

Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk

44e650a4a5db1ba3be1b23406d123eb6.jpg

 

παρελαβα σημερα, . πως να ρυθμισω αυτο ¨; ...ι στο YouTube με τα swipe gesture που ρυθμίζεις φωτεινότητα ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...