Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς ναι.

Από ό,τι βλέπω εδώ, από τότε που έβαλε η Cosmote στη σελίδα της το 9 Pro, λένε ότι λειτουργεί κανονικά το 5G και στο 8 προ (δείτε τα δύο τελευταία μηνύματα).

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εχτές το βράδυ έγραφε ότι έφυγε από το Κάρπι της Ιταλίας. Βασικά στις 19 είναι Δευτέρα. Μήπως υπολογίζουν Σάββατο να φτάσει και επειδή δεν κάνουν διανομή τα Σάββατα (στις μικρές πόλεις) να το παραλάβω και καλά Δευτέρα

Σαββατο γενικα δεν κανουν παραδοσεις οπουδηποτε όχι μόνο μικρές πολεις.

Παντα καθημερινες κανουν ανεξαρτητα αν φτασει Σαββατο η Κυριακη στο τοπο προορισμου εξ ου και παντα καθημερινες βαζουν ως καταληκτική ημερομηνια παραδοσης.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σαββατο γενικα δεν κανουν παραδοσεις οπουδηποτε όχι μόνο μικρές πολεις.

Παντα καθημερινες κανουν ανεξαρτητα αν φτασει Σαββατο η Κυριακη στο τοπο προορισμου εξ ου και παντα καθημερινες βαζουν ως καταληκτική ημερομηνια παραδοσης.

Δεν ήξερα τι γίνεται στις μεγάλες πόλεις για αυτό ανέφερα τις μικρές. Παράδειγμα πέρυσι που πήρα το 7 προ, ήρθε Σάββατο πρωί και δεν είχα σκοπό να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα να παραλάβω, οπότε πήγα εγώ να το παραλάβω το Σάββατο (έτσι κι αλλιώς ήταν πολύ κοντά 200 μέτρα από το σπίτι μου). Οπότε περιμένουμε...

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Νέος κάτοχος του Oneplus 8 από εχτές.

Ψάχνοντας λίγο για προστασία οθόνης είτε στο νήμα είτε στο γερμανικό Αμαζον, δε βρήκα κάτι που είναι να είναι ευρέως αποδεκτό.

Έχει κάποιος να προτείνει είτε φιλμ είτε τζαμακι για το απλό 8αρι;

 

Update.

Συγκεκριμένα σκέφτομαι για το Nillkin 3D DS+MAX που βλέπω κάποια καλά σχόλια. Καμία γνώμη;

Edited by ampalos95
Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το παρήγγειλα από ευρωπαϊκή αντιπροσωπεία, 649€ και δώρο ακουστικά. Έβαλα fast delivery + 10€.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Νέος κάτοχος του Oneplus 8 από εχτές.

Ψάχνοντας λίγο για προστασία οθόνης είτε στο νήμα είτε στο γερμανικό Αμαζον, δε βρήκα κάτι που είναι να είναι ευρέως αποδεκτό.

Έχει κάποιος να προτείνει είτε φιλμ είτε τζαμακι για το απλό 8αρι;

 

Update.

Συγκεκριμένα σκέφτομαι για το Nillkin 3D DS+MAX που βλέπω κάποια καλά σχόλια. Καμία γνώμη;

Σε 7 pro τζαμπα πεταξα 20 ευρώ για το συγκεκριμένο της Nilkin.

 

Μονο το dome της Whitestone θα προτεινα,τιποτα αλλο.

 

Το curve και ειδικα αυτο το ιδαιτερο κοφτο curve σε 8 pro ειναι ο χειρότερος συμμαχος για τοποθετηση γυαλι.

Προσωπικα θα το εχω μαμα εργοστασιακη ζελατινα οσο αντεξει μετα γυμνο οπως γυμνα τα εχω παντα.

 

Γυμνα τα ειχα ολα τα κινητα μου εως το 7 pro που πεταξα 50-60 ευρω τζαμπα και κανενα γυαλι δεν εκατσε(ισως επρεπε παρω εξ αρχης το dome whitestone αφου χαλασα που χαλασα τοσα λεφτα ας επαιρνα το πιο αξιοπιστο της αγορας,λαθος μου)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε 7 pro τζαμπα πεταξα 20 ευρώ για το συγκεκριμένο της Nilkin.

 

Μονο το dome της Whitestone θα προτεινα,τιποτα αλλο.

 

Το curve και ειδικα αυτο το ιδαιτερο κοφτο curve σε 8 pro ειναι ο χειρότερος συμμαχος για τοποθετηση γυαλι.

Προσωπικα θα το εχω μαμα εργοστασιακη ζελατινα οσο αντεξει μετα γυμνο οπως γυμνα τα εχω παντα.

 

Γυμνα τα ειχα ολα τα κινητα μου εως το 7 pro που πεταξα 50-60 ευρω τζαμπα και κανενα γυαλι δεν εκατσε(ισως επρεπε παρω εξ αρχης το dome whitestone αφου χαλασα που χαλασα τοσα λεφτα ας επαιρνα το πιο αξιοπιστο της αγορας,λαθος μου)

 

Δυστυχώς δε μπορω να βρω αυτής της εταιρείας για το απλό 8αρι.

Οι επιλογές μου είναι ανάμεσα στο nillkin, σε ένα της Mocolo και κανα 2-3 με κάτω από 5 ευρώ από Κίνα.

Φοβάμαι να τη αφήσω χωρίς καθόλου προστασία.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δε μπορω να βρω αυτής της εταιρείας για το απλό 8αρι.

Οι επιλογές μου είναι ανάμεσα στο nillkin, σε ένα της Mocolo και κανα 2-3 με κάτω από 5 ευρώ από Κίνα.

Φοβάμαι να τη αφήσω χωρίς καθόλου προστασία.

Αν ειναι για το 8αρι τοτε παρε της Nilkin εγω νομιζα για το pro ήθελες.

Με τη flat οθονη του 8 δεν νομιζω να εχεις θεμα ακομα και μικρη εμπειρια να εχεις(ιδια εβαλα σε Mi mix 3 με flat οθονη και με την μια-και σε ipad pro εβαλα ιδια της Nilkin και κανενα προβλημα δεν ειχα)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θα το εχω μαμα εργοστασιακη ζελατινα οσο αντεξει μετα γυμνο οπως γυμνα τα εχω παντα.

 

Γυμνα τα ειχα ολα τα κινητα μου εως το 7 pro που πεταξα 50-60 ευρω τζαμπα και κανενα γυαλι δεν εκατσε(ισως επρεπε παρω εξ αρχης το dome whitestone αφου χαλασα που χαλασα τοσα λεφτα ας επαιρνα το πιο αξιοπιστο της αγορας,λαθος μου)

Εϊχα αρχίσει να πιστεύω ότι κάνω λάθος με το να μη βάζω τζάμι στα κινητά μου. Μόνο μία φορά στο 5Τ είχα βάλει, αλλά δεν ήταν ό,τι καλύτερο και στις άκρες μάζευε σκόνη και ήταν μια αηδία. Οπότε, θυμάμαι ήταν Πάσχα και καθόμουν έξω από το ναό του Αγίου Αντρέα στην Πάτρα και επειδή μου γύρισε το μυαλό την έβγαλα με τη μία και μετά είδα το φως το αληθινό, τεράστια διαφορά και στα χρώματα που έβλεπα αλλά και στην αίσθηση με το άγγιγμα της οθόνης. Δε λέω ότι όλα είναι έτσι, απλά εκείνο το συγκεκριμένο ήταν πολύ χάλια.

Βέβαια τα προσέχω πολύ τα κινητά μου αλλά, δεν ξέρω, μου αρέσει πολύ η αίσθηση του γυμνού τζαμιού της οθόνης.

Από θήκες, ναι, το έχω κουσούρι να αγοράζω πολλές για να αλλάζω

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι για το 8αρι τοτε παρε της Nilkin εγω νομιζα για το pro ήθελες.

Με τη flat οθονη του 8 δεν νομιζω να εχεις θεμα ακομα και μικρη εμπειρια να εχεις(ιδια εβαλα σε Mi mix 3 με flat οθονη και με την μια-και σε ipad pro εβαλα ιδια της Nilkin και κανενα προβλημα δεν ειχα)

Το 8τ έχει τη φλατ. Το απλό 8 έχει curved σα του προ.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Το 8τ έχει τη φλατ. Το απλό 8 έχει curved σα του προ.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Τοτε mocolo προτεινω απλα προσοχη στην τοποθετηση(αν εχεις εμπειρια απο μαγαζι που οντως στην πραξη κανουν αριστη τοποθετηση πηγαινε εκει-αν και εχω αρνητικη εμπειρια εγω σε τοποθετηση απο μαγαζι,τους ξεφυγε η κολλα και μπηκε στο ακουστικο σε αλλη συσκευη για αυτο σου λεω αν ξερεις με σιγουρια μαγαζι που να την τοποθετει αριστα χωρις παρατραγουδα)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που πρώτη φορά παίρνει OnePlus ποια site οδηγούς θα προτείνατε να επισκεφτεί ? το one plus community η από xda για να μάθουμε τα βασικά για root και ξεκλείδωμα bootloader ?
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενες σελίδες γράφουν ότι, πρέπει να γίνει έλεγχος της οθόνης, αρχικά.

Σε σκοτεινό δωμάτιο, κατεβάζουμε την φωτεινότητα του κινητού στο μηδέν, και κοιτάμε Αρ δξ , αν έχει πράσινη απόχρωση ;;;

Αν έχει ζημιά η οθόνη, πως το ελέγχουμε δηλαδή ; Τι χρώμα δεν πρέπει να δείξει, πράσινο ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@godjet

Κοίταξε στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το σκέτο 8, αλλά στο 8Pro, το 7Pro και το 6T, δεν είχα κανένα πρόβλημα με όλα τα τζαμάκια που έχω δοκιμάσει...

 

Σε κάποια του 2ευρου που δεν είναι με κόλλα αλλά με "αποστάτες" ήταν πιο αργό το ξεκλείδωμα, αλλά είναι για πέταμα κατ’ εμέ τα συγκεκριμένα τζαμάκια ούτως ή άλλως. Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ τα Mocolo με τη UV κόλλα, το δακτυλικό δουλεύει τέλεια, η εγκατάσταση είναι λίγο περίεργη, έχει παραπάνω κόλλα από ότι χρειάζεσαι στη συσκευασία, και τις δυο φορές που έχω βάλει. πανικοβάλλομαι όταν τρέχει η κόλλα και πάει προς ηχείο, κουμπιά κλπ.

Για το επόμενό μου τζαμάκι όταν χρειαστώ, μάλλον θα τα σκάσω για το Whitestone Dome που έχουν αναφέρει μερικές σελίδες πριν λόγω της πολύ πιο εύκολης εγκατάστασης.

 

Μόλις εγκαταστήσεις οποιοδήποτε τζαμάκι, καλό είναι να περάσεις τα δακτυλικά σου εκ νέου για καλύτερα αποτελέσματα.

 

Καλημέρα , το link του Whitestone, παραπέμπει σε κατάστημα , με ένα μήνα αναμονή.

Κάποιο διαφορετικό κατάστημα ;

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που πρώτη φορά παίρνει OnePlus ποια site οδηγούς θα προτείνατε να επισκεφτεί ? το one plus community η από xda για να μάθουμε τα βασικά για root και ξεκλείδωμα bootloader ?

Το δευτερο παρακολουθα https://forum.xda-developers.com/c/oneplus-8-pro.10363/ αλλα τσεκαρε και tutorial στο youtube που υπαρχουν αρκετοι πχ μεταξυ πολλων τα παρακατω.

 

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο παρακολουθα https://forum.xda-developers.com/c/oneplus-8-pro.10363/ αλλα τσεκαρε και tutorial στο youtube που υπαρχουν αρκετοι πχ μεταξυ πολλων τα παρακατω.

 

 

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις :)

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Ένα καλό κι ένα κακό.. τα δακτυλικά αποτυπώματα μου σπάνε τα νεύρα τα έχω περάσει πολλές φορές αλλά δεν το αναγνωρίζει εύκολα ..και στο πέρασμα πολλές φορές μου λέει ότι ξεπέρασα το time limit και ξανά από την αρχή ..

 

Τώρα ένα καλό... σε σχέση με τα προηγούμενα μου τηλέφωνα πρέπει να έχει πάρα πολύ καλό μικρόφωνο ανταποκρίνεται τέλεια στη φωνητική υπαγόρευση voice text ακόμα και στη μηχανή . έχω εντυπωσιαστεί !

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Ένα καλό κι ένα κακό.. τα δακτυλικά αποτυπώματα μου σπάνε τα νεύρα τα έχω περάσει πολλές φορές αλλά δεν το αναγνωρίζει εύκολα ..και στο πέρασμα πολλές φορές μου λέει ότι ξεπέρασα το time limit και ξανά από την αρχή ..

 

 

...

 

Και σε μένα δεν τα αναγνωρίζει πάντα

 

Αντίθετα, σε προηγούμενη συσκευή που είχα με τον αισθητήρα στην πλάτη, η αναγνώριση ήταν σχεδόν πάντα 100% και πιο γρήγορη

 

Η τεχνολογία του αισθητήρα στην οθόνη μάλλον δεν έχει ακόμα φτάσει την αποτελεσματικότητα του αισθητήρα εκτός οθόνης

 

Το ιδανικό θα ήταν να είχε και τους δύο :-)

Link to comment
Share on other sites

Ένα καλό κι ένα κακό.. τα δακτυλικά αποτυπώματα μου σπάνε τα νεύρα τα έχω περάσει πολλές φορές αλλά δεν το αναγνωρίζει εύκολα ..και στο πέρασμα πολλές φορές μου λέει ότι ξεπέρασα το time limit και ξανά από την αρχή ..

Εμένα μετά την τελευταία ενημέρωση 11.0.5.5 (ΙΝ 2020) δεν αντιμετωπίζω κανένα μα κανένα θέμα με τα δακτυλικά αποτυπώματα, ανοίγει ταχύτατα και πάντοτε.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Στο 8αρι εχω απο σήμερα 5G cosmote χωρίς να αλλάξω κατι , wind 4g μονο.

 

Περιοχή;

Αν δεν κάνω λάθος για να δεις 5G θέλει να έχεις μονο 1 sim και αυτή στην υποδοχή 1 του τηλεφώνου.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα ενδιαφέρον.

Ίσως σιγά σιγά να πιάνουν και αυτές οι συσκευές μιας και το 9αρι βλέπω οτι το πουλάει η κοσμοτέ οπότε λογικά θα ειναι και πιστοποιημένη συσκευή!

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σήμερα παρέλαβα το 8 προ και αν και δεν είδα πολλά πράγματα μου άρεσε πολύ.

Ήθελα να ρωτήσω για το πρόβλημα της οθόνης που έλεγαν παλιότερα. Θέλει να βάλεις μαύρο θέμα και να χαμηλώσεις τελείως τη φωτεινότητα και να κατεβάσεις την κουρτίνα των ειδοποιήσεων για να το αναπαράγεις; Το έκανα λίγο σε σχετικά σκοτεινό μέρος, αλλά δεν είδα κάτι.

Το λέω γιατί μετά την απογευματινή βόλτα θα το ρουτάρω και ίσως βάλω και άλλη ρομ, οπότε να μην ξεκινήσω αν έχει κάποιο τέτοιο πρόβλημα (αν και επαναλαμβάνω, δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο).

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...