Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν γίνεται το καλιμπραρισμα, αποτυχία δύο φορές.

Θα το κοιτάξω τις επόμενες ημέρες..

IMG20230604232553.jpg

Τους πλαστικούς κύβους, τους έβαλα όπως στις φωτογραφίες:

Αποτυγχάνει στο τρίτο test, στον μπλε κύβο.

IMG20230604233229.jpg

IMG20230604233047.jpg

IMG20230604233615.jpg

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update στο pro,έκαναν πιο αργό το κατέβασμα του συρταριου ειδοποιήσεων,το γ@μησαν....

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update στο pro,έκαναν πιο αργό το κατέβασμα του συρταριου ειδοποιήσεων,το γ@μησαν....
Τι εννοείς ;;; Το ίδιο το βλέπω...δηλαδή πόσο αργό έγινε που δεν το αντέχεις .

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα μάτια μου,είναι πιο αργό το κατέβασμα και ανέβασμα του συρταριού ειδοποιήσεων,δεν είναι ιδέα μου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα μόλις και δεύτερο δαχτυλικο ,τον δείκτη του χεριού μου ... προς το παρόν πάει σφαίρα το νέο ..αλλά με το παλιό έχει μια υστέρηση στην είσοδο .

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω πως το δαχτυλικο αποτύπωμα που έβαλα στον δείκτη του χεριού μου παραμένει αστραπιαίο μετά από 3 και βάλε μέρες χρήσης ...ενώ ο αντίχειρας τις μαλακίες του τις κάνει και δεν είναι τόσο γρήγορος ....
Το περίεργο είναι πως σε εναλλαγές μεταξύ των δύο δαχτύλων για ξεκλείδωμα ,συνεχόμενα και εντατικά ,και τα δύο δάχτυλα ξεκλειδώνουν την συσκευή το ίδιο γρήγορα .. αλλά σε καθημερινή απλή χρήση νικητης ξεκάθαρα ο δείκτης ..

Και αυτό με κάνει να πιστεύω πως φταίνε τα δάχτυλα μας ...η παραμικρή βρωμιά η ζημιά στον αντίχειρα τον βγάζει εκτός λειτουργίας εύκολα .
Και είναι πολύ εύκολο να τον κάνουμε ζημιά χώρος να το καταλάβουμε ,φυσικά εδώ τίθεται και θέμα αξιοπιστίας του αισθητήρα ...εγώ θα συνεχίσω και με τα δύο δάχτυλα ..με βολεύει ,

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
15 minutes ago, SergioChr said:

To netflix δεν παίζει στα 120hz στο 8 pro??

Γιατί παίζει σε κάποια άλλη συσκευή;

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, suspect21 said:

Γιατί παίζει σε κάποια άλλη συσκευή;

Δεν το γνωρίζω,γι αυτό ρωτάω 

Link to comment
Share on other sites

On 23/6/2023 at 1:23 ΠΜ, SergioChr said:

Δεν το γνωρίζω,γι αυτό ρωτάω 

Netflix, Disney κτλ παίζουν αν δεν κάνω λάθος στα 24 η 30 fps, ενώ στο YouTube θα δεις μέχρι και 60

Δεν είναι θέμα συσκευής 

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είμαι σε κλήση και έχω καλέσει κάποια υπηρεσία, από αυτές που σου λένε: πατήστε το 1 για πληροφορίες, πατηστε το 2 για να συνδεθείτε με εκπρόσωπο κλπ.

Και ξαφνικά διαπίστωσα ότι αν και πατάω το ανάλογο πλήκτρο για να εμφανιστεί το dialpad...δεν βγαίνει τίποτα.
Είτε είμαι σε κανονική συνομιλία, είτε σε ανοιχτή ακρόαση...δεν εμφανίζονται τα νούμερα του πληκτρολογίου.

Δεν έχω πειράξει κάτι, είμαι με τον στοκ dialer στο op8 και αυτό δεν συνέβαινε πριν την τελευταία αναβάθμιση ασφαλείας Ιουνίουπου έκανα πριν λίγες μέρες.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος κάθε φορά που στέλνω φωτό στο Βάιμπερ γιατί βγαίνει αυτή η βλακεία;;

Και μετά απλά δε φεύγει μέχρι να κάνω επανεκκίνηση..090c56cd230b8b3684d16812e612c448.jpg

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, pantelis1971 said:

Μπορεί να μου πει κάποιος κάθε φορά που στέλνω φωτό στο Βάιμπερ γιατί βγαίνει αυτή η βλακεία;;

Και μετά απλά δε φεύγει μέχρι να κάνω επανεκκίνηση..090c56cd230b8b3684d16812e612c448.jpg

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ειναι θεμα βαιπερ, συμβαινει και σ' εμενα. Δεν χρειαζεται να κανεις ρεσταρτ το τηλ, απλα πηγαινε και κανε αναγκαστικη διακοπη της εφαρμογης και θα φυγει. Μετα απλα ανοιξε την ξανα ωστε να τρεχει κανονικα απο πισω.

Link to comment
Share on other sites

Άραγε μέχρι το επόμενο καλοκαίρι το 11 θα έχει πέσει στα 450;;; Η ίσως θα έχει πάει πιο κάτω ;;
Και γιατί αυτό δεν το ονόμασαν pro??

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,θέλω να ρωτήσω εάν βάλω και δεύτερη κάρτα ...θα λαμβάνω ειδοποιήσεις ;; Θα έχει ίντερνετ 5g ?? Σίγουρα μπορεί να έχει απαντηθεί αλλά δεν θέλω να ψάξω....τεμπελιες...και 12ωρο...
Ευχαριστώ ..

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, pantelis1971 said:

Καλημέρα παιδιά,θέλω να ρωτήσω εάν βάλω και δεύτερη κάρτα ...θα λαμβάνω ειδοποιήσεις ;; Θα έχει ίντερνετ 5g ?? Σίγουρα μπορεί να έχει απαντηθεί αλλά δεν θέλω να ψάξω....τεμπελιες...και 12ωρο...
Ευχαριστώ ..

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εχω και εγώ το ίδιο (ΙΝ2021) δύο χρόνια τώρα, αγορασμένο από Banggood, από την πρώτη στιγμή δουλεύει με δύο κάρτες, Cosmote sim1 και Vodafone sim2 και δεν υπάρχει κανένα θέμα σχετικά με αυτά που σε απασχολούν, δουλεύει ρολόι.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγώ το ίδιο (ΙΝ2021) δύο χρόνια τώρα, αγορασμένο από Banggood, από την πρώτη στιγμή δουλεύει με δύο κάρτες, Cosmote sim1 και Vodafone sim2 και δεν υπάρχει κανένα θέμα σχετικά με αυτά που σε απασχολούν, δουλεύει ρολόι.
Ααα ωραία σε ευχαριστώ πολύ ..

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο αρκετά χρόνια στην Oneplus (απο το 3Τ συγκεκριμένα) ήρθε η ώρα να αποχαιρετήσω την αγαπημένη μου εταιρεία.Δεν είχα σκοπό να αλλάξω κινητό αλλά μου έκαναν καλή προσφορά για  το 8 προ και έτσι το πούλησα.Η λογική κίνηση θα ήταν να παω στο 11 αλλά -στα μάτια μου-μου φαινόταν σχεδόν ίδιο με το 8 προ ,οπότε είπα να κάνω μια αλλαγή και να πάω στην samsung,στο s23 ultra συγκεκριμένα. 

Μαζί με το 3Τ,το 8 προ ήταν ενα απο τα καλύτερα κινητά που έιχα.Οθονάρα,σβέλτο χωρίς κολλήματα.Η φωτογραφική ήταν το αδύνατο σημείο του αλλά οκ,δεν παίρνεις oneplus για τις φωτογραφίες...

Εύχομαι και ελπιζω κάποια στιγμή να ξαναγυρίσω στην oneplus...Εις το επανιδείν

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, SergioChr said:

Μετά απο αρκετά χρόνια στην Oneplus (απο το 3Τ συγκεκριμένα) ήρθε η ώρα να αποχαιρετήσω την αγαπημένη μου εταιρεία.Δεν είχα σκοπό να αλλάξω κινητό αλλά μου έκαναν καλή προσφορά για  το 8 προ και έτσι το πούλησα.Η λογική κίνηση θα ήταν να παω στο 11 αλλά -στα μάτια μου-μου φαινόταν σχεδόν ίδιο με το 8 προ ,οπότε είπα να κάνω μια αλλαγή και να πάω στην samsung,στο s23 ultra συγκεκριμένα. 

Μαζί με το 3Τ,το 8 προ ήταν ενα απο τα καλύτερα κινητά που έιχα.Οθονάρα,σβέλτο χωρίς κολλήματα.Η φωτογραφική ήταν το αδύνατο σημείο του αλλά οκ,δεν παίρνεις oneplus για τις φωτογραφίες...

Εύχομαι και ελπιζω κάποια στιγμή να ξαναγυρίσω στην oneplus...Εις το επανιδείν

Καλησπέρα και σου εύχομαι να το χαρείς το s23 Ultra. Και εγώ βρίσκομαι σε αναζήτηση κινητού καιμεχω και το 8προ (αν και επειδή χρησιμοποιώ και τον7προ όταν αγοράζω καινούριο θα έχω το 8προ σαν δεύτερο). Ώστε λες ότι το 11 είναι σαν το 8προ ε; Γιατί και εγώ μπαίνω σε αυτό το δίλημμα για αυτά τα δύο. Επειδή τώρα είμαι στον Πειραιά και τα κοίταξα λίγο τα τηλέφωνα, βλέπω ότι το s23 πρέπει να έχει πολύ καλή φωτογραφική και ζουμ από το καλύτερα που υπάρχουν. 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Άποψη μου πάντα:αν βάλεις το 8 και το 11 δίπλα δίπλα,τι αλλάζει πέραν του εσωτερικού?σχεδόν τίποτα πλήν του module της κάμερας.Εξωτερικά είναι πανομοιότυπα.Προσωπικά το είχα βαρεθεί αυτό οπότε αποφάσισα να αλλάξω εταιρεία,είτε είναι η samsung είτε κάποια άλλη.Ήθελα μια αλλαγή,τόσο σε hardware οσο και σε software και η αλήθεια είναι οτι ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν το εχω μετανοιώσει...

Όσον αφορα την φωτογραφική,ποτέ δεν έδινα σημασία αλλά έχω εντυπωσιαστεί με τις ικανότητες του 23...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...