Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε περίπτωση αγοράς από Amazon τι ισχύει με την εγγύηση;

 

Από ευρωπαϊκά amazon έχεις εγγύηση 2 χρόνια από OnePlus και από Amazon

Link to comment
Share on other sites

Από ευρωπαϊκά amazon έχεις εγγύηση 2 χρόνια από OnePlus και από Amazon
Αν χαλάσει δηλαδή το στέλνεις απευθείας στο service της oneplus ή πρέπει να το στείλεις amazon;
Link to comment
Share on other sites

Αν χαλάσει δηλαδή το στέλνεις απευθείας στο service της oneplus ή πρέπει να το στείλεις amazon;
Στην oneplus!

 

Rocket Powered Oneplus 7 Pro

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το oneplus 8 είχε παίξει κουπόνι για 20 χρήσεις στα ~560€ έκδοση 8/128 από banggood. Παρα πολύ καλή τιμή για κινητό που θα έχει ευρωπαϊκή εγγύηση κανονικά. Αγορά κινητού από Κίνα με τιμές Κίνας (πολύ χαμηλές) και ευρωπαϊκή εγγύηση για 1 χρόνο. Πολύ καλή κίνηση.
Link to comment
Share on other sites

Στα υπόψιν σας, τα δέματα από τα κινεζομάγαζα έχουν τεράστια καθυστέρηση (2+ έως και πάνω από 3 μήνες), ακόμη και εάν έχουν τριγωνική συναλλαγή!

Έτσι, μέχρι να το παραλάβετε θα έχει βγει το 8T ή και 9 pro, bro.

Link to comment
Share on other sites

Στα υπόψιν σας, τα δέματα από τα κινεζομάγαζα έχουν τεράστια καθυστέρηση (2+ έως και πάνω από 3 μήνες), ακόμη και εάν έχουν τριγωνική συναλλαγή!

Έτσι, μέχρι να το παραλάβετε θα έχει βγει το 8T ή και 9 pro, bro.

 

Δεν είναι απόλυτα ακριβές αυτό, έχω λάβει δύο δέματα εν μέσω καραντίνας, ένα από bg και ένα από gb που όντως άργησαν παραπάνω απ'το κανονικό αλλά ήρθαν εντός μηνός. Το μόνο δέμα που μάλλον χάθηκε και δε μου έχει έρθει ακόμη είναι από πωλητή του Amazon μάλιστα (απ'την Κίνα βέβαια κι αυτός, όμως ήταν απλό δέμα, τουλάχιστον όμως μου έκανε άμεσα refund μετά την καταληκτική ημερομηνία). Φυσικά όταν μιλάμε για τόσο ακριβά δέματα δεν ξέρω αν κάποιος θέλει να ρισκάρει και σίγουρα μπορεί να είσαι είτε τυχερός είτε άτυχος χωρίς να είσαι σίγουρος για το πού θα κάτσει η μπίλια, αλλά στην τελική υπάρχει το insurance.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απόλυτα ακριβές αυτό, έχω λάβει δύο δέματα εν μέσω καραντίνας, ένα από bg και ένα από gb που όντως άργησαν παραπάνω απ'το κανονικό αλλά ήρθαν εντός μηνός. Το μόνο δέμα που μάλλον χάθηκε και δε μου έχει έρθει ακόμη είναι από πωλητή του Amazon μάλιστα (απ'την Κίνα βέβαια κι αυτός, όμως ήταν απλό δέμα, τουλάχιστον όμως μου έκανε άμεσα refund μετά την καταληκτική ημερομηνία). Φυσικά όταν μιλάμε για τόσο ακριβά δέματα δεν ξέρω αν κάποιος θέλει να ρισκάρει και σίγουρα μπορεί να είσαι είτε τυχερός είτε άτυχος χωρίς να είσαι σίγουρος για το πού θα κάτσει η μπίλια, αλλά στην τελική υπάρχει το insurance.

 

Ποιό δεν είναι ακριβές.....

Σχεδόν 10 κοστοβόρες και μη παραγγελίες από Bg & gb (όλες από 5/3/2020) δεν τις είδα ακόμη να φτάνουν....τι βλακείες λες....καθώς από Κίνα οι πτήσεις είχαν και έχουν (?) ανασταλεί... καλά μην λέμε ότι θέλουμε! Αλλά δεν έχετε παρά να δοκιμάσετε για να δείτε τι εστί βερύκοκο...

Link to comment
Share on other sites

Ποιό δεν είναι ακριβές.....

Σχεδόν 10 κοστοβόρες και μη παραγγελίες από Bg & gb (όλες από 5/3/2020) δεν τις είδα ακόμη να φτάνουν....τι βλακείες λες....καθώς από Κίνα οι πτήσεις είχαν και έχουν (?) ανασταλεί... καλά μην λέμε ότι θέλουμε! Αλλά δεν έχετε παρά να δοκιμάσετε για να δείτε τι εστί βερύκοκο...

 

Ναι ξαναλεω γτ μαλλον δεν εγινα κατανοητος, δεν ειναι ακριβες επειδη πολυ απλα δε συμβαινει σε ολους το οτι θα κανουν ενα τριμηνο. Μου ηρθαν δυο παραγγελιες μεσα στον Απριλιο με ημερομηνιες παραγγελιων στις αρχες Απριλιου αμφοτερες.

Οπως προειπα φυσικα μπορει να την πατησεις, εγω ομως παρελαβα κανονικα δυο φορες μαλιστα. Αρα πώς ακριβως λεμε οτι σωνει και ντε δεν ερχονται σε κανεναν; Φυσικα και γινονται κανονικα αποστολες δεματων. Αλλο αν καθυστερουν στα αεροδρομια. Ξαναλεω οτι κι εγω εχω δεμα που μαλλον εχει χαθει, απο Αμαζον. Και αναμενω αλλο ενα απο gb που εκανα αρχες μαη και θα δω ποσο θα κολλησει. Οχι οτι δεν ερχεται καμια ομως.

 

Για του λογου το αληθες.

http://imgur.com/a/Q5sRraW

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ξεφύγετε και οι δύο από το θέμα. 150€ περίπου κάτω από την επίσημη τιμή για 1 χρόνο λιγότερο service και ένα μήνα διάρκεια αποστολής πάνω κάτω είναι μια χαρά αν σκεφτεί κανείς ότι είναι μόλις ένας μήνας που έχει κυκλοφορήσει και έχει δεχθεί τέτοια μείωση τιμης όταν ακόμα το 7t δεν έχει πέσει κάτω από 400€ και είναι και 7 μήνες στην αγορά (αρχική τιμή 600€). Ποια άλλη εταιρία σου δίνει την δυνατότητα επίσημου service ακόμα και αν η συσκευή έχει αγοραστεί από Τρίτη χώρα?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθαν τα Tronsmart wireless ακουστικά από το κινεζομάγαζο GB (75 μέρες εν μέσω κορονοιου).

Είναι ωραία και στον ήχο και στην εμφάνιση!

.............

Δηλαδή πάμε για OPPO? Εδώ τα νέα μοντέλα:

To myphone έχει την συσκευή OPPO στα σκουπίδια (έτσι είχε κάποτε και την ONEPLUS και εάν δεν φώναζα...)... εεε συγνώμη στο Λοιπά κινητά τηλέφωνα!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα.ειμαι στην εύρεση καινούργιας συσκευής Κ θα ήθελα κάποιος που έχει την συσκευή στα χέρια του να μιλήσει με ειλικρίνεια. Είχα πάει στο mediamark Κ είδα αρκετές ναυαρχίδες με τον κουμπάρο μου που ασχολείται ερασιτεχνικά με την φωτογραφία. Κοιτάξαμε από samsoung όπου ήταν χάλια μετά sony όπου ήταν έτσι Κ έτσι μετά την ναυαρχίδα της xiaomi mi 10 οι οποίες φωτογραφίες ήταν καλές αλλά δεν εμπιστεύομαι την εταιρεία αυτή σαν λογισμικό Κ bugs Κ ούτε μου έδωσε την Premium κατασκευή Κ τέλος είδαμε το p40 pro το οποίο χωρίς να υπερβάλλω η συσκευή στο θέμα φωτογραφίας είναι σε άλλο επίπεδο απλά τέλειο αλλά δυστυχώς σε τόσα λεφτά χωρίς google service δεν πάς. Ο τρόπος Κ το ενδιαφέρον που θέλω να βγάζει καλές φωτογραφίες είναι στα πρόσωπα με ενδιαφέρουν οι άνθρωποι Κ όχι τα άψυχα πράματα , στο κομμάτι αυτό πώς τα πάει το one plus. Εκτός από την Huawei όλες οι άλλες εταιρείες είχαν ένα παστελιασμα στο πρόσωπο. Το θέμα με την οθόνη που είχατε γράψει υπάρχει κάποιο πρόβλημα; συγνώμη για το σεντόνι απλά με ενδιαφέρει σαν συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα.ειμαι στην εύρεση καινούργιας συσκευής Κ θα ήθελα κάποιος που έχει την συσκευή στα χέρια του να μιλήσει με ειλικρίνεια. Είχα πάει στο mediamark Κ είδα αρκετές ναυαρχίδες με τον κουμπάρο μου που ασχολείται ερασιτεχνικά με την φωτογραφία. Κοιτάξαμε από samsoung όπου ήταν χάλια μετά sony όπου ήταν έτσι Κ έτσι μετά την ναυαρχίδα της xiaomi mi 10 οι οποίες φωτογραφίες ήταν καλές αλλά δεν εμπιστεύομαι την εταιρεία αυτή σαν λογισμικό Κ bugs Κ ούτε μου έδωσε την Premium κατασκευή Κ τέλος είδαμε το p40 pro το οποίο χωρίς να υπερβάλλω η συσκευή στο θέμα φωτογραφίας είναι σε άλλο επίπεδο απλά τέλειο αλλά δυστυχώς σε τόσα λεφτά χωρίς google service δεν πάς. Ο τρόπος Κ το ενδιαφέρον που θέλω να βγάζει καλές φωτογραφίες είναι στα πρόσωπα με ενδιαφέρουν οι άνθρωποι Κ όχι τα άψυχα πράματα , στο κομμάτι αυτό πώς τα πάει το one plus. Εκτός από την Huawei όλες οι άλλες εταιρείες είχαν ένα παστελιασμα στο πρόσωπο. Το θέμα με την οθόνη που είχατε γράψει υπάρχει κάποιο πρόβλημα; συγνώμη για το σεντόνι απλά με ενδιαφέρει σαν συσκευή.

 

Δεν το έχω, αλλά μην περιμένεις και πολλά σαν το P40 PRO

 

Εδώ έχει ένα preview, περίμενε να βγει και το αναλυτικό review: https://www.dxomark.com/oneplus-8-pro-camera-preview/

 

Αν στα πρόσωπα εννοείς πορτραίτα με bokeh, θα ήταν επιθυμητό να είχε μαι TOF camera αντί την color filter camera

 

Αν πάντως έχεις δοκιμάσει Google Camera και σε ικανοποιεί, μπορείς να την βάλεις και στo oneplus8pro

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-urnyx05/

https://forum.xda-developers.com/apps/google-camera-mods/google-camera-urnyx05-t3937515

 

Αν κάνεις και ρουτ, μπορείς να την χρησιμοποιείς όχι μόνο στην βασική κάμερα, αλλά και στις άλλες δύο

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως τα 1+ φημίζονται για τις φωτογραφικές τους επιδόσεις, όχι οτι είναι "άσχημα" το αντίθετο, απλά το θέμα φωτογραφία είναι υποκειμενικό και αφού δεν σου άρεσαν τα samsung πιστεύω ότι μόνο σε apple θα δεις εξαιρετικά δείγματα και αποτελέσματα. Εγώ έχω το 1+ 7 pro το οποίο μου ικανοποιεί τα θέλω μου με το παραπάνω. Γενικότερα δεν πολύ φωτογραφίζω με τα κινητά διότι το μάτι έχει συνηθίσει σε μεγάλα μεγέθη αισθητήρων FF και crop οπότε είμαι πολύ απαιτητικός όταν μιλάμε για ποιότητα εικόνας. Απ' την άλλη αν τις βλέπεις σε laptop 14",15,6" κ.ο.κ. δεν θα έχεις θέμα. Σε 27αρες, 32ραες οθόνες 2Κ και 4Κ αλλάζουν ραγδαία τα δεδομένα όπου και ξεγυμνώνουν τις ατέλειες των μικρών αισθητήρων... Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τέλος στις special editions των smartphones της OnePlus

https://techmaniacs.gr/telos-stis-special-editions-ton-smartphones-tis-oneplus/

Λέτε αυτό να προμηνύει την γρηγορότερη μείωση τιμών...που περιμένουν όλοι?

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Τέλος στις special editions των smartphones της OnePlus

https://techmaniacs.gr/telos-stis-special-editions-ton-smartphones-tis-oneplus/

Λέτε αυτό να προμηνύει την γρηγορότερη μείωση τιμών...που περιμένουν όλοι?

Μπορεί να προμηνύει την κυκλοφορία τριών συσκευών τον χρόνο ( pro, basic και μιας mid-range) και επίσης την κατάργηση και της ενδιάμεσης Τ σειράς.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω στο θέμα της φωτογραφίας μου κάνατε την καρδιά περιβόλι αν και κατάλαβα δεν την έχετε την συσκευή στα χέρια σας...
Link to comment
Share on other sites

Πάνω στο θέμα της φωτογραφίας μου κάνατε την καρδιά περιβόλι αν και κατάλαβα δεν την έχετε την συσκευή στα χέρια σας...
Τα OnePlus δεν τα παίρνεις για την κάμερα τους ως βασικό κριτηριο. Αν και είναι πολύ κοντά στις κορυφαίες συσκευές των επωνύμων φωτογραφικά και μπορεί να είναι άνετα στην πρώτη πεντάδα. Οι λόγοι όμως για να πας σε OnePlus είναι άλλοι.

 

Το Oxygen OS, που θεωρείτε το καλύτερο skin του Android, η εμπειρία χρήσης, η σταθερότητα του, η ταχύτητα του σε διεργασίες, η ελευθερία κινήσεων εάν θες να ασχοληθείς με ξεκλειδώματα και root, χωρίς να χάνεις την εγγύηση. Τώρα που πλέον πρόσθεσε ip68 και wireless charging (που δεν το θεωρώ απαραίτητο feature), είναι πια μια ολοκληρωμένη ναυαρχίδα, που δεν έχει να ζηλέψει κάτι και σε μερικά σημεία είναι καλύτερο και από τους επώνυμους.

 

Επιλογές υπάρχουν εκεί έξω αν δε σου κάνουν όλα αυτά. Αλλά εξαρτάται και τι άλλο ζητάς σε ένα smartphone εκτός της κάμερας. Σε P40 Pro προφανώς δεν πας, λόγω έλλειψης Google services. Galaxy S20 δε θέλεις όπως είπες λόγω κάμερας και ίσως λόγω επεξεργαστή. Οπότε θα πας σε Mi 10 Pro η Mi Note 10, με το προβληματικό κατ' εμέ MIUI η θα πας ακόμα καλύτερα σε Pixel 4 XL εάν θες σοβαρές φωτογραφικές επιδόσεις.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις ( όπως κι εγώ ) το αναλυτικό review της αξιόπιστης dxomark όπως ειπώθηκε και παραπάνω

Και παράλληλα να δεις όσα περισσότερα review επαγγελματιών YouTuber σε συγκριτικά.

 

Αν και δεν έχω κανένα παράπονο με το βετεράνο OnePlus 5

Που με εξυπηρέτησε εξαιρετικά από τον Ιούλιο του 2017 ,

Ήρθε η ώρα για αλλαγή ..

Σίγουρα το 1000ρικο του pro δε χωνεύεται εύκολα...

Οπότε πλέον, μπαίνουν στο τραπέζι όλες οι ναυαρχίδες ..

Άρα με πολύ ψάξιμο με υπομονή και ... διάβασμα θα δούμε ..

Εάν θα παραμείνουμε στην εταιρεία ή θα λοξοκοιταξουμε σε άλλες

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις ( όπως κι εγώ ) το αναλυτικό review της αξιόπιστης dxomark όπως ειπώθηκε και παραπάνω

 

Και παράλληλα να δεις όσα περισσότερα review επαγγελματιών YouTuber σε συγκριτικά.

 

 

 

Αν και δεν έχω κανένα παράπονο με το βετεράνο OnePlus 5

 

Που με εξυπηρέτησε εξαιρετικά από τον Ιούλιο του 2017 ,

 

Ήρθε η ώρα για αλλαγή ..

 

Σίγουρα το 1000ρικο του pro δε χωνεύεται εύκολα...

 

Οπότε πλέον, μπαίνουν στο τραπέζι όλες οι ναυαρχίδες ..

 

Άρα με πολύ ψάξιμο με υπομονή και ... διάβασμα θα δούμε ..

 

Εάν θα παραμείνουμε στην εταιρεία ή θα λοξοκοιταξουμε σε άλλες

Καλά, το DxOMark δεν θα το έλεγα αντικειμενικό η αξιόπιστο, αλλά εάν αγοράζει κάποιος smartphone βάσει των reviews του DxOMark, τότε ας έχει.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Baioss συμφωνώ απόλυτα σε ότι ανέφερες. Σίγουρα δεν υπάρχει το τέλειο τηλέφωνο ,εκεί που υπερτερεί το ένα χάνει το άλλο. Απλά με ενδιαφέρει η συσκευή να έχει κ καλή κάμερα κυρίως στα πρόσωπα. Π.χ σε λίγους μήνες θα γεννήσει η γυναίκα μου κ θα ήθελα Όσο μπορούσα να βγάζει καθαρές κ κρισπη φωτογραφίες. ( φαντάσου ό συναδέλφος μου έχει το Samsung s20 ultra κ μου έδειξε κάποιες φωτογραφίες των παιδιών τους κ απογοητεύτηκα. Για να καταλάβεις βγάλαμε ένα πορτοκάλι φωτογραφία κ εγώ με το δικό μου ένα παλιό HTC με gcam .αυτουνού το έκανε τελείως παστέλ το πορτοκάλι ενώ εγώ είχα πάρει τούς πόρους και το σαγρε την υφή του πορτοκαλιού. Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις η αν ακούγομαι παράλογος αλλά σίγουρα συμφωνώ μαζί σου για ποιους λόγους πας στην συσκευή αυτή.
Link to comment
Share on other sites

Baioss συμφωνώ απόλυτα σε ότι ανέφερες. Σίγουρα δεν υπάρχει το τέλειο τηλέφωνο ,εκεί που υπερτερεί το ένα χάνει το άλλο. Απλά με ενδιαφέρει η συσκευή να έχει κ καλή κάμερα κυρίως στα πρόσωπα. Π.χ σε λίγους μήνες θα γεννήσει η γυναίκα μου κ θα ήθελα Όσο μπορούσα να βγάζει καθαρές κ κρισπη φωτογραφίες. ( φαντάσου ό συναδέλφος μου έχει το Samsung s20 ultra κ μου έδειξε κάποιες φωτογραφίες των παιδιών τους κ απογοητεύτηκα. Για να καταλάβεις βγάλαμε ένα πορτοκάλι φωτογραφία κ εγώ με το δικό μου ένα παλιό HTC με gcam .αυτουνού το έκανε τελείως παστέλ το πορτοκάλι ενώ εγώ είχα πάρει τούς πόρους και το σαγρε την υφή του πορτοκαλιού. Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις η αν ακούγομαι παράλογος αλλά σίγουρα συμφωνώ μαζί σου για ποιους λόγους πας στην συσκευή αυτή.
Δεν ακούγεται παράλογος (σε μένα τουλαχιστον). Ασχοληθηκα στο παρελθόν ερασιτεχνικά και λιιιγο επαγγελματικά με την φωτογραφία. Όταν γέννησε η γυναίκα μου ήθελα και εγώ ένα κινητό με καλή κάμερα για indoor φωτογραφίες και χωρίς να χρειαστεί να βγάλω 10 λήψεις για να κρατήσω την 1. Έξω με ήλιο όλα τα πάνε μια χαρά. Δεν ξέρω για Huawei γιατί δεν είχα ποτέ. Έχουν περάσει από τα χέρια μου 2 OnePlus από το 5t και μετά και το αποτέλεσμα φωτογραφίζοντας πρόσωπα μέσα στο σπίτι ήταν απογοητευτικό (μην ξεχνάμε ότι δεν θα έχεις πάντα ίδανικο φωτισμό ούτε τα παιδιά κάθονται ακινητα μεχρι να βγάλεις). Θα συμφωνήσω με τον baioss πιο πάνω, με Pixel καθάρισες, είναι point & shoot σε πολλές και διαφορετικές συνθήκες φωτισμού. Και οι gcam μπαίνουν σχεδόν παντού, αλλά αλλιώς είναι στο Pixel Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου έχω σκοπό να περιμένω να δω Κ την φετινή ναυαρχίδα της sony Κ μετά να αποφασίσω. Αν Κ βλέπω ότι κλείνω στο one plus. Ερώτηση το always on display παίζει κανονικά στις ειδοποιήσεις ; Viber , facebook ,Κ.τ.λ
Link to comment
Share on other sites

Όταν μου βάζεις την συσκευή στο 1.000αρικο θέλω να δω φωτογραφική παρόμοια με της Σαμμυ πχ. Δεν με νοιάζει αν χάνει στα σημεία δεν θα το ψάξω τόσο. Αλλά αν οι διαφορές είναι όπως τα προηγούμενα χρόνια θα είναι ξενέρα.

 

Είδα τις φώτο του απλού s20 το ΣΚ σε συνθήκες έντονου ήλιου κτλ, ήταν απίστευτη κάμερα. Με χαλάει ο Exynos αλλιώς θα ήταν φαβορί για φέτος να το τσιμπήσω.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...