Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μη τι αλλο Αξιοθαυμαστα και τα 2 :!: :!:

 

Θα πώ και εγώ την άποψη μου για την NGI.

 

Ενα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ!!! γιατί είναι απο τίς λίγες εταιρείες που έκαναν και κάνουν καλά την δουλειά τους.

Και αν πήραν επιδότηση τι με αυτό?

ΚΑΛΑ έκαναν και πήραν...

Στην Ελλάδα πολλοί παίρνουν επιδότηση, αλλά πολύ λίγοι κάνουν σωστά την δουλειά τους.

 

Επίσης θέλω να πώ πως άν ήταν διαφορετικοί, δεν θα εξηρηρετούσαν μέσο του φόρουμ,αυτούς που δεν έχουν αγοράσει το πρόγραμμα.

 

Εγώ δεν το κρίβω πώς στην αρχή είχα το σπασμένο, αλλα μόλις είδα ότι αξίζει να δώσω τα χρήματα για να αγοράσω το πρόγραμμα και να ενισχύσω την προσπάθεια της NGI, μάζεψα τα χρήματα και το αγόρασα.

 

Αξίζει τον κόπο... πιστέψτε με.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω για κατι που μου φαινεται πολυ παραξενο.Ειχα εγκατεστημενο το pn με ιταλικους χαρτες και το χρησιμοποιησα την προηγουμενη εβδομαδα.Στη μεση της διαδρομης αλλαξα προορισμο και απλως εσβησα το pn.Χθες αποφασιζω να κανω format στο ppc και στην sd.Μεχρι και firmware αλλαξα.Μολις εβαλα το pn και μπηκα να το ρυθμισω φορτωνοντας τους ιταλικους χαρτες εδειξε στην οθονη τον τελευταιο προορισμο που του ειχα βαλει πριν το format και την τελευταια θεση που ειχα πριν να σβησω το pn.Πως τα θυμαται αφου ειχα κανει format?Που στο καλο μπορει να σωζει αυτες τις πληροφοριες και να μην φευγουν με hard reset?:wacko:

(Κατα τη διαρκεια ολου αυτου το gps ηταν κλειστο)

Link to comment
Share on other sites

Που στο καλο μπορει να σωζει αυτες τις πληροφοριες και να μην φευγουν με hard reset?

 

Νομιζω στο αρχειο previous.dat που βρισκεται στην καρτελλα του χαρτη.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σας παρακαλω ας μου πει καποιος τι λειτουργικο προγραμμα εχει το mio 168? μπορω να το κανω 100% εξελληνισμο; το εχει δοκιμασει καποιος; αν το εχει κανει με το προγραμμα της paragon ας μου πει και ποια εκδοση χρησιμοποιησε και για ποιο λειτουργικο
:shoot: Μην πυροβολείτε τις σκέψεις κανενός. Κάθε σκέψη είναι μια αχτίδα φωτός...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σας παρακαλω ας μου πει καποιος τι λειτουργικο προγραμμα εχει το mio 168? μπορω να το κανω 100% εξελληνισμο; το εχει δοκιμασει καποιος; αν το εχει κανει με το προγραμμα της paragon ας μου πει και ποια εκδοση χρησιμοποιησε και για ποιο λειτουργικο

 

:offtopic:

 

an ki imaste edo mesa hardcore offtopic to mio exi Windows mobile 2003 . kai den pistebo na iparxi to rom se ellinika !!

 

aftin tin selida brika sta grigora !! http://home.tiscali.be/lataupe/

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σας παρακαλω ας μου πει καποιος τι λειτουργικο προγραμμα εχει το mio 168? μπορω να το κανω 100% εξελληνισμο; το εχει δοκιμασει καποιος; αν το εχει κανει με το προγραμμα της paragon ας μου πει και ποια εκδοση χρησιμοποιησε και για ποιο λειτουργικο

 

Exei win2003 100% ejelinismeno den xerw an einai alla 95% ginetai sigoura me to Greek language extender (paragon) kai doulevei apsogotata me to MIO 168 gia perisotera kathws kai gia na kaneis anabathmisi se win2003se (portrait mode) des edw

 

 

 

Sorry gia to offtopic gia perisotera pm me

Link to comment
Share on other sites

Exei win2003 100% ejelinismeno den xerw an einai alla 95% ginetai sigoura me to Greek language extender (paragon) kai doulevei apsogotata me to MIO 168 gia perisotera kathws kai gia na kaneis anabathmisi se win2003se (portrait mode) des edw

 

 

 

Sorry gia to offtopic gia perisotera pm me

 

Καλα εσυ ρε mino δεν θα κανεις διακοπες?:lol: :lol:

(MAKIS32);)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο τα παιδια της NGI που πραγματικα μας εκπλησουν και ενα μεγαλο ευχαριστω που κανουν αυτη την καταπληκτικη δουλεια!!!

 

Θα ηθελα να πω και για το servise που παρεχουν καποιες εταιριες για αυτες της συσκευες οτι ειναι αψογες και περνουν γρηγορες και μαλλον σωστες αποφασεις αφου εγω πηγα και τους ειπα οτι εχει προβλημα η κεραια και δεν εχω σωστο σημα ενω εβλεπε τους δορυφορους δεν σταματαγε να να ψαχνει και μεσα σε 10 λεπτα βρεθηκα με μια συσκευη του κουτιου ενω μου ειπαν απο το τηλ οτι θελανε να το στειλουν στο βελγιο και θα ειναι πισω σε 15 μερες και.... Και βεβαια παγωσα....:cry:

 

Τουλαχιστον κια παει καλα το συστημα πλοηγησης στην ελλαδα και εχουμε καλη υποστηριξη απο παντου!!!!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω στο αρχειο previous.dat που βρισκεται στην καρτελλα του χαρτη.

 

Σ ευχαριστω πολυ ,την ερωτηση την εκανα γιατι φοβηθηκα μηπως με το hard reset δεν φευγουν ολα τα δεδομενα και εχω υπολειματα στη ram (πως στα pc κανεις format και μετα με καποιο undelete τα ξαναβρισκεις).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.. απλα ρωτάω γιατί δεν εχει ανάλυση όπως μια γειτονια της αθηνας.. μονο δείχνει το σχημα των δρόμων της πάρου αυτο μονο...

 

Και μια δευτερη ερώτηση ...

 

ΤΟ gps που χρησιμοποιω ειναι της (RoyalTek Bluetooth GPS x-Mini Xtreme RBT-2010) me SirfStarIII το θέμα ειναι ότι παρατηρω 2 πράγματα το TMC gps δεν δουλευει στο Destinator (δεν ξέρω αν θα επρεπε)

 

2ον όταν περνάω κατω απο καλόδια ΤΡΟΛΕΙ το σημα τα παιζει τελειως μου δειχνει ότι ειμαι σε διπλα δρομο απο τον δρομο που ειμαι στην πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι τον φίλο zeppelin σχετικά με την αναβάθμιση του χάρτή; Εγώ είμαι παλίος χρήστης D3 και έκανα την αναβάθμιση σε ΡΝ. Στο site της ngi οταν πάω στο Destinator PN Gate στο download των ενημερομένων χαρτών μου βγάζει ακόμα τους παλιους χάρτες του 3. για να βρώ τον τελευταίο του ΡΝ, πρέπει να πάω στο e-shop και να κάνω download αγορασμένου λογισμικού.

 

Τους καινουριους χάρτες, που να περιμένω να τους βρώ;

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150
Link to comment
Share on other sites

ena megalo mpravo sta paidia tis ngi kai tous aksizoun sygxaritiria.

 

oson afora gia ta spasmena destinator, epidi dystyxws i eutyxws eimai katoxos kai egw enos.

 

sygnwmi alla otan pira to pda mou to fortwsan dwrean.

 

sygnwmi alla den mporousa na antistathw ston peirasmo kai na tou pw "oxi".

http://memimage.cardomain.com/member_images/4/web/700000-700999/700852_28.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι τον φίλο zeppelin σχετικά με την αναβάθμιση του χάρτή; Εγώ είμαι παλίος χρήστης D3 και έκανα την αναβάθμιση σε ΡΝ. Στο site της ngi οταν πάω στο Destinator PN Gate στο download των ενημερομένων χαρτών μου βγάζει ακόμα τους παλιους χάρτες του 3. για να βρώ τον τελευταίο του ΡΝ, πρέπει να πάω στο e-shop και να κάνω download αγορασμένου λογισμικού.

 

Τους καινουριους χάρτες, που να περιμένω να τους βρώ;

 

Θα κάνεις καταχώρηση νέων κλειδιών Destinator http://www.ngi.gr/page.php?pageid=75&languageid=2

 

και λίγη υπομονή ακόμη...

Link to comment
Share on other sites

ena megalo mpravo sta paidia tis ngi kai tous aksizoun sygxaritiria.

 

oson afora gia ta spasmena destinator, epidi dystyxws i eutyxws eimai katoxos kai egw enos.

 

sygnwmi alla otan pira to pda mou to fortwsan dwrean.

 

sygnwmi alla den mporousa na antistathw ston peirasmo kai na tou pw "oxi".

 

Ποτέ δεν είναι αργά για αγορά...

Link to comment
Share on other sites

Eχω αγοράσει το Futzitsu Siemens N560 με το DESTINATOR PN, αφού έκανα εγκατάσταση το PN , πήγα μια βόλτα να το τσεκάρω, σε πρώτη φάση καθε λίγο κολλήματα και soft reset και κατόπιν τα στείλωσε και βγάζει μήνυμα ασθενές σήμα, ακόμη και σε ανοιχτούς χώρους δεν βρίσκει πάνω από 4 δορυφόρους. Οι ρυθμίσεις του GPS είναι θύρα COM 8 , rate 9600, πρωτοκ.ΝΜΕΑ και τα κουτάκια TMC GPS και αυτόματη επανασύνδεση μη τσεκαρισμένα, τι κάνω πριν το σπάσω από τα νεύρα μου.

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

χμμμ... δυστυχώς έχουν ακουστεί κάποια παράπονα για την ποιότητα της κεραίας του 560

 

άντε στο firstloox.org και κάνε τις ερωτήσεις σου - θα σου απαντήσουν πιο σωστά

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι ότι παρατηρω 2 πράγματα το TMC gps δεν δουλευει στο Destinator (δεν ξέρω αν θα επρεπε)

 

Το TMC στην ελλαδα δεν παιζει ακομα και εγω το εχω σαν λειτουργια αλλα δεν ειπαρχει ακομα διαθεσιμος δορυφορος που θα σου στελνει πληροφοριες για την κινηση στους δρομους..

 

Υ.Σ

Στην συσκευη που αγορασα ειχε επανω στο κουτι το λογοτυπο trafic και το ειχαν καλυψει με ενα ασπρο αυτοκολητο.....:shifty:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Αν μη τι αλλο Αξιοθαυμαστα και τα 2 :!: :!:

 

 

Μια ερωτηση για αγορα:

Εχω το Ipaq 3870 με Γαλλικα απο το Ebay

Μπορει να τρεξει το Destinator 6??

Για να προβω στην αγορα του!!

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το TMC στην ελλαδα δεν παιζει ακομα και εγω το εχω σαν λειτουργια αλλα δεν ειπαρχει ακομα διαθεσιμος δορυφορος που θα σου στελνει πληροφοριες για την κινηση στους δρομους..

 

LOOOOOOL min anisixis !!! :lol:

 

oute stin germania "pou to navigon litourgi tsami me to tmc" den litourgi :ninja:

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησουλα εχω το eten kai dest6.στις ρυθμισεις του gps εχει πρωτοκολλο

ΝΜΕΑ kai SIRF.οταν επιλεγω ομως sirf μου γραφει δεν υπαρχει κεραια gps.γιατι συμβαινει αυτο και τι σημαινουν τα 2 αυτα πρωτοκολλα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...