Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

epidi exw kai egw destinator pn, alla den kserw poso palio xarti exw.

gia deite.

to the Mall yparxe se esasi? odeon cosmopolis?

stin kiffisias einai

 

Στον δικο μου χαρτη ειπαρχει....

 

Και το mall και το odeon!!!!;)

 

Ειναι η εκδοση: Που βγαλανε τον 2/06

 

Αν εισαι νομιμος κατοχος μπορεις να πας στην NGI να τον κατεβασεις αν οχι τοτε εγω τουλαχιστον δεν γνωριζω απο που..:p Ισως στο iphone......

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κάποιο αρχείο για να περάσω στο Dest.. για να μπορώ να βλέπω πχ τα ΑΤΜ που βρίσκοντε κοντα στην περιοχη που βρίσκομε???

 

Θες να πεις οτι δεν το εχει απο μονο του???:worry:

 

Αφου το εχει στα χρησιμα σαν επιλογη..... Πιο Dest.. εχεις?

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

τα καταφερα και δουλευει και ο χαρτης.ειναι φοβερο λιγο που ασχοληθηκα .τωρα μολις βρω καιρο θα το ψαξω καλυτερα να δω πως δουλευει.

σας ευχαριστω για την βοηθεια

 

ο χαρτης που εχω ειναι αυτος GreeceU:

 

GreeceU

Version 2005.Q4.3732 (Greek Unicode) Map data provided by NGi, Signed map

υπαρχει και πιο νεος?

ΝΙΚΟΣ.

ΒΜW E46 320ci (2.2-170ps)

Link to comment
Share on other sites

Στα RemovePrograms έχω ακόμα

 

-DestinatorApps Destinator Greek

-DestinatorApps Destinator Greek F...

-DestinatorApps Destinator

 

ποιά μπορώ να σβήσω με ασφάλεια???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είμαι πλέον κάτοχος ενός qtek 9100.

Θέλω να βάλω το destinator. Να βάλω το 6 ή το PN? Pio είναι πιο καλό, πιο γρήγορο κλπ? Χάρτες θα έχει μέσα στο destinator ή πρέπει να βρώ??? Είναι ελληνικό το περιβάλλον ή στα αγγλικά?

Επίσης, το "κόλπο" με τις κάμερες, που θα το βρώ?

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει που να τα βρώ ή να τα πάρω κλπ κλπ???

Αν ναι, pm, ή με μαιλ στο hharis@otenet.gr

Ευχαριστώ πολυυυυυυυ

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει το Destinator PN και θέλει να βοηθήσει....

μέσα στον φάκελο :

 

F:\DestinatorPn\Common\Interface\Visual\All *

 

υπάρχει το αρχείο Destinator (bitmap Image με χωρητικότητα 1.351kb) στο οποιο αρχείο φαίνονται ΜΑΖΙ όλα τα εικονίδια και τα χρώμματα του Destinator. Eκανα κάποιες αλλαγές στο αρχείο (στα χρώματα μέσω Photoshop)αλλα δυστυχώς ο βλάκας ΔΕΝ κράτησα το αρχικό. Και τώρα τα χρώματα είναι άλλα'ντ'αλλων. Οποιος μπορει ας μου το στείλει στο μαιλ mail μου dimitris@panourgias.gr

 

 

* To F είναι η SD μέσα στο laptop, και ο πρώτος φάκελος ενδέχεται να μην έχει το ίδιο όνομα σε εσάς. Είναι μια custon εγκατάσταση απο κάποιον φίλο προγραμματιστή. Ελπίζω όλα τα άλλα να είναι σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Speedcameras Updates για χρήστες destinator PN & Destinator 3 !!!!

Νέο Update 1 Ιουλίου 2006

http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?p=8408#8408

 

Change Log :

Προστέθηκαν 25 Νέα σημεία( 4 CTV – 1 G – 20 R)

Φιλικά GriMak - MiNoTaVrS

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Δεν υπάρχει νεότερος. Ο νέος θα είναι έτοιμος μετά τα μέσα Ιουλίου.
φιλε zepelin ειναι σιγουρο αυτο;το λεω για να προλαβουμε τις διακοπες:O
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την βοηθεια σας.

 

Αγορασα το MIO 168 μαζι με το destinator PN απο το Play247. Μαζι μου εδωσαν και μια sd KINGMAX 256MB.

 

Παρ'ολα αυτα δεν μπορεσα να το εγκαταστησω μαλλον σωστα. Το εβαλα την 1η φορα μεσω του προγραμματος DESTINATOR CONSOLE που εγκατεστησε αυτοματα το cd στο pc. Το ενεργοποιησα μαλιστα ολα ο.κ αλλα οταν πηγα να το ξανα τρεξω δεν ξεκινουσε το προγραμμα. Γενικοτερα εχει φαει κατι κολληματα το MIO που δεν ξερω σε τι οφειλετε.

 

Π.χ παταω αριστερα το κουμπι να το κλεισω και δεν κλεινει ή πατω το START και δεν βγαινει τιποτα. Αναγκαστηκα το εκανα restore απο πισω απο το κουμπι on/off.

 

Αφου το εχω ενεργοποιησει, μπορω να το ξανα εγκαταστησω; Τι εκανα μεχρι στιγμης και δεν βγηκε αποτελεσμα.

 

Ειπα να κανω copy το φακελο που εχει μεσα το cd του PN SD_installation το φακελο 2577 κ' DestinatorApps μεσα στην sd. Περνω μετα την sd απο το pc την βαζω στο MIO. Ξεκινα αυτοματα η εγκατασταση αλλα μου λεει οτι λειπουν ενα σωρο αρχεια. Και η εγκατασταση δεν προχωραει.

Πραγματικα εχω κουραστει, απελπιστει και γενικοτερα εχω ζαλιστει και δεν ξερω τι κανω λαθος.

 

Αν μπορει καποιος ας μου πει με 2-3 βηματα με ποιον τροπο θα μπορεσω να περασω στο Mio το PN.

 

Ευχαριστω πολυ.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα!

 

Φαίνεται πως έχω αντίστοιχο πρόβλημα με το φίλο Zanat0s.

 

Έχω το qtek 9000 με Windows Mobile 5 και αγόρασα σήμερα το bluetooth gps receiver της hama.

 

Ενώ επικοινωνεί η συσκευή με το PDA, όταν πάω να ορίσω outgoing port, μου "επιτρέπει" μόνο την 0 και την 8. Στις υπόλοιπες "πετάει" μήνυμα σφάλματος.

 

Δυστυχώς οι μόνες πόρτες που "βλέπει" το Destinator PN είναι οι 1, 2, 3, 6, 7 και 9.

 

Δοκίμασα τη λύση που προτάθηκε, αλλά δεν είδα φως στο τούνελ....

 

ευχαριστώ

επανέρχομαι με ένα ακόμη πρόβλημα....

 

μετά την αναγνώριση του bluetooth από το qtek9000 έκανα μια εξερχόμενη port στο COM8. Μετά, από τον GPS manager αντιστοίχισα την hardware port 8 με την software port 0. Με τον τρόπο αυτό κατάφερα να κάνω το Destinator PN, να δει την Port 0. Δυστυχώς όμως μου βγάζει μήνυμα: com port busy.

 

Το περίεργο είναι ότι από το προγραμματάκι GPSce βλέπω την port 0 και συνδέομαι κανονικά (βλέπω δορυφόρους, γεωγραφικό μήκος, πλάτος, όλα κανονικά). Αφήνοντας ανοιχτό, να τρέχει, το GPSce τρέχω το Destinator και όλως περιέργως μου βγάζει στην port 0 : GPS is Found. Όταν όμως μετά ψάχνει για δορυφόρους (acquiring sattelites) πετάει μήνυμα GPS not found !!!!! και φυσικά δεν βρίσκει τίποτα (ενώ το GPSce) δουλεύει κανονικότατα. Όταν μετά κλείνω το GPSce και πάλι το Destinator λέει com port busy.

 

καμιά ιδέα....

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είμαι πλέον κάτοχος ενός qtek 9100.

Θέλω να βάλω το destinator. Να βάλω το 6 ή το PN? Pio είναι πιο καλό, πιο γρήγορο κλπ? Χάρτες θα έχει μέσα στο destinator ή πρέπει να βρώ??? Είναι ελληνικό το περιβάλλον ή στα αγγλικά?

Επίσης, το "κόλπο" με τις κάμερες, που θα το βρώ?

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει που να τα βρώ ή να τα πάρω κλπ κλπ???

Αν ναι, pm, ή με μαιλ στο hharis@otenet.gr

Ευχαριστώ πολυυυυυυυ

 

Καλημέρα...

Έτυχε να δω το Destinator 6 σε ένα PDA, το δοκίμασα και δεν μπορώ να πω πως ενθουσιάστηκα.

Σαν περιβάλαν μοιάζει με το PN, έχει μεγαλύτερα πλήκτρα και κατά την ‘έξοδο του αργεί αρκετά να αποδεσμεύσει το PDA.

Το περιβάλλον είναι μετά από επιλογή στα Ελληνικά , αλλά ο χάρτης της Ελλάδας είναι με Greeklish !!!, και φυσικά δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να συγκριθεί με αυτόν της NGI, (¨Έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά , Μπράβο παιδιά).

Περίμενα το 6 πολύ καλλιτέρο εγώ προτιμώ το PN για την ώρα το οποίο πρέπει να πω πως δουλεύει πολύ καλά και χωρίς προβλήματα.

(Original έκδοση 1,7,2 με χάρτη της NGI)

 

Δές review εδώ : http://www.mobinaute.com/mobinaute/article.php?id=20060306181815

Link to comment
Share on other sites

φιλε zepelin ειναι σιγουρο αυτο;το λεω για να προλαβουμε τις διακοπες:O

 

Η εκτίμησή μας είναι για μετά τα μέσα Ιουλίου, αλλά ποτέ δε μπορείς να είσαι σίγουρος για το χρόνο που θα χρειαστεί η Destinator Technologies!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Η εκτίμησή μας είναι για μετά τα μέσα Ιουλίου, αλλά ποτέ δε μπορείς να είσαι σίγουρος για το χρόνο που θα χρειαστεί η Destinator Technologies!
thanks zepelin μακαρι να ειναι ετσι μην φυγουμε διακοπες χωρις χαρτες:D
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα και εγώ για πρώτη φορά το Speedcam_Jule06 στο Qtek 2010(Destinator PN Greece 2005 Q4), σύμφωνα με τίς οδηγίες αλλά αντι να ακούω τα μυνήματα που πρέπει , ακούω την βασική εκφωνήτρια του προγράμματος να λέει "ΕΝΔΙΑΦΈΡΟΝ ΣΗΜΕΙΟ".

Μπορεί καποιος να μου πεί τι συμβαίνει?

Ευχαριστώ.

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα και εγώ για πρώτη φορά το Speedcam_Jule06 στο Qtek 2010(Destinator PN Greece 2005 Q4), σύμφωνα με τίς οδηγίες αλλά αντι να ακούω τα μυνήματα που πρέπει , ακούω την βασική εκφωνήτρια του προγράμματος να λέει "ΕΝΔΙΑΦΈΡΟΝ ΣΗΜΕΙΟ".

Μπορεί καποιος να μου πεί τι συμβαίνει?

Ευχαριστώ.

 

Ebales son swsto fakelo ta wav files ?

 

an nai tote den prepei na yparxei provlima giati paizoun kanonika..

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε ολους.Παρακολουθώ το forum κάτι μήνες και ειναι πολυ ενδιαφέρον.Μπράβο σε ολους και κυρίως σε αυτούς απο την εταιρεία που φτιάχνουν τους χάρτες.

Εχω το ΜΙΟ Α710 με PN και ενα parrot 3200 bluetooth carkit.Πώς μπορώ να ακούω τις φωνητικές οδηγίες του Destinator PN από τα ηχεία του ήχοσυστήματος αυτοκινήτου , οπως γίνεται με την λειτουργία του ΜΙΟ ως τηλεφώνου.

Υπάρχει καμμία λύση ?

Ευχαριστώ και καλή συνέχεια.

Κανά νέο με την εκδοση 6?;)

Link to comment
Share on other sites

Ebales son swsto fakelo ta wav files ?

 

an nai tote den prepei na yparxei provlima giati paizoun kanonika..

Ευχαριστώ για την απάντηση.Τα έβαλα στον φάκελο

DestinatorApps/Destinator/common/interface/voice/Greec.

Μηπως προκύπτει το πρόβλημα γιατί εχω τον χάρτη στην Storage Card?

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.Τα έβαλα στον φάκελο

DestinatorApps/Destinator/common/interface/voice/Greec *.

Μηπως προκύπτει το πρόβλημα γιατί εχω τον χάρτη στην Storage Card?

 

 

Oxi kanena provlima pou einai sthn SD o xarths ..

 

Kane to exhs kane copy ta wavs kai ston fakelo DestinatorApps/Destinator/common/interface/voice/All

 

*

Pistevw to Greec pou grafeis pio panw na einai bad typing kai oxi to pragmatiko onoma tou fakelou to opoio einai Greek

Link to comment
Share on other sites

Θέλω όταν γυρνάω στην οθόνη ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ και από κάτω έχει το πληκτρολόγιο της εφαρμογής να είναι κατευθείαν στα ελληνικά ΑΒΓ ΔΕΖ ΗΘΙ και όχι κάθε φορά να κάνω 3 φορές κλικ πάνω στο Α>1 (στην αρχή έχει κεφαλαία αγγλικά). Γίνεται να αλλάξει???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...