Jump to content

[S20 series] Αξεσουάρ (Θήκες, Προστασία οθόνης κτλ)


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nillkin...οτι πιο εξαιρετικο έχω βάλει.a944eeecfdd9918cbc57257b20058de9.jpg78b45a769c145356ea82def703fd1286.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Και τζάμι nillkin?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

https://www.cellphones.gr/guali-prostasias-t-max-uv-liquid-full-glue-tempered-glass-uv-led-lamp-samsung-galaxy-s20-plus-g985-9h-anticrash-antishock-clear?skr_prm=WyJiMDU0MTE2MS1mOWUyLTQ0NjUtYTEwZC03YTYwMjljYTBhYWIiLDE1ODc2OTQ1MTEyNjgseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

 

Κάποια γνώμη για αυτό;Είναι εύκολο να το περάσω;(Προς Θεού δεν κάνω κάποια διαφήμιση σε κατάστημα,διάλεξα αυτό που λέει κάτι παραπάνω για μια λάμπα)

Link to comment
Share on other sites

https://www.cellphones.gr/guali-prostasias-t-max-uv-liquid-full-glue-tempered-glass-uv-led-lamp-samsung-galaxy-s20-plus-g985-9h-anticrash-antishock-clear?skr_prm=WyJiMDU0MTE2MS1mOWUyLTQ0NjUtYTEwZC03YTYwMjljYTBhYWIiLDE1ODc2OTQ1MTEyNjgseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

 

Κάποια γνώμη για αυτό;Είναι εύκολο να το περάσω;(Προς Θεού δεν κάνω κάποια διαφήμιση σε κατάστημα,διάλεξα αυτό που λέει κάτι παραπάνω για μια λάμπα)

 

https://www.skroutz.gr/s/22003300/Whitestone-Dome-Tempered-Glass-Galaxy-S20.html

 

Υποτιθεται οτι το καλο ειναι το παραπανω. Και ακριβο φυσικα.

Εχει περάσει κανεις με επιτυχια τελικα καποιο glass στη σειρα s20?

Link to comment
Share on other sites

Και τζάμι nillkin?
Οχι...η μαμά ζελατίνα.δεν μου αρέσουν τα tempered glass.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρέλαβα αυτό το τερατάκι ELECJET PowerPie 20000mAh Power Bank, 45W USB-C PD 3.0, External Battery Pack for Galaxy Note10+, S20 Ultra το οποίο σύμφωνα με το gadget hacks είναι το καλύτερο για το s20 ultra που υποστηρίζει φόρτιση quick και fast 25w και 45w. Είναι λίγο μεγάλο για αυτό το είπα τερατάκι αλλά όταν είσαι έξω χωρίς μεταφορικό μέσο είναι ότι χρειάζεσαι τουλάχιστον εγώ. Το δοκίμασα και το φορτίζει πάρα πολύ γρήγορα όπως το καλώδιο που είχαμε από τη μάνα του αλλά το 45w το φορτίζει ακόμα πιο γρήγορα στα 50 λεπτά. Δειτε το εδω

 

https://android.gadgethacks.com/news/is-best-power-bank-for-your-galaxy-s20-ultra-super-fast-charging-2-0-with-usb-pd-3-0-pps-0243396/

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρέλαβα αυτό το τερατάκι ELECJET PowerPie 20000mAh Power Bank, 45W USB-C PD 3.0, External Battery Pack for Galaxy Note10+, S20 Ultra το οποίο σύμφωνα με το gadget hacks είναι το καλύτερο για το s20 ultra που υποστηρίζει φόρτιση quick και fast 25w και 45w. Είναι λίγο μεγάλο για αυτό το είπα τερατάκι αλλά όταν είσαι έξω χωρίς μεταφορικό μέσο είναι ότι χρειάζεσαι τουλάχιστον εγώ. Το δοκίμασα και το φορτίζει πάρα πολύ γρήγορα όπως το καλώδιο που είχαμε από τη μάνα του αλλά το 45w το φορτίζει ακόμα πιο γρήγορα στα 50 λεπτά. Δειτε το εδω

 

https://android.gadgethacks.com/news/is-best-power-bank-for-your-galaxy-s20-ultra-super-fast-charging-2-0-with-usb-pd-3-0-pps-0243396/

Έχεις link από το site που το αγόρασες?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έχεις link από το site που το αγόρασες?

Ναι από Βρετανία έρχεται και είναι σε προσφορά και εκανε 1 βδομάδα περίπου

https://elecjet.co.uk/products/powerpie-20000mah-power-bank-45w-usb-c-pd

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Ναι από Βρετανία έρχεται και είναι σε προσφορά και εκανε 1 βδομάδα περίπου

https://elecjet.co.uk/products/powerpie-20000mah-power-bank-45w-usb-c-pd

Ευχαριστώ! Παρήγγειλα και εγώ ένα. Αφού φορτίζει και laptop, είναι ότι ακριβώς χρειαζόμουν!!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Παρήγγειλα και εγώ ένα. Αφού φορτίζει και laptop, είναι ότι ακριβώς χρειαζόμουν!!

Μπραβο! Φίλε είναι τερατακι με ολη την έννοια της λεξεως θα το ευχαριστηθεις.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάποιος που να έχει το S20 plus έχω απηυδήσει,το πήρα το Σάββατο και από τότε δεν μπορώ να βρω τζαμακι της προκοπής σε άλλο δεν πιάνει το αποτύπωμα άλλο δεν πιάνει η αφή καλά,έχει περάσει κάποιος κάτι να μου πει με σιγουριά;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάποιος που να έχει το S20 plus έχω απηυδήσει,το πήρα το Σάββατο και από τότε δεν μπορώ να βρω τζαμακι της προκοπής σε άλλο δεν πιάνει το αποτύπωμα άλλο δεν πιάνει η αφή καλά,έχει περάσει κάποιος κάτι να μου πει με σιγουριά;

 

Κρινοντας απο τη σειρα s10, υποτίθεται πως σίγουρα το παρακατω

 

https://www.skroutz.gr/s/22455217/Whitestone-Dome-Liquid-Full-Glue-Tempered-Glass-Galaxy-S20.html

 

Αυτο σκοπεύω να βάλω οταν ανοιξουν ξανα τα καταστήματα...

Link to comment
Share on other sites

Ποια θήκη χρησιμοποιείτε στο κινητό σας;σε επιλογή διάφανης κάποιος έχει καλές εντυπώσεις για καποια; Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ ringke fusion x
:w00t: STERGIOS :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Το πρωί, τοποθέτησα το Whitestone Dome Liquid (σε Galaxy S20 Ultra) και δουλεύει άψογα με το δακτυλικό αποτύπωμα.Επιτέλους ! :)
Link to comment
Share on other sites

Το πρωί, τοποθέτησα το Whitestone Dome Liquid (σε Galaxy S20 Ultra) και δουλεύει άψογα με το δακτυλικό αποτύπωμα.Επιτέλους ! :)

 

Ωραίος!

Εσένα περίμενα να χαρώ.

Ποσο καλά καλύπτει την οθόνη στις άκρες της?

Link to comment
Share on other sites

Τόσο ώστε να μην εμποδίζει, ούτε τις Samsung ,ούτε τις Spigen θήκες.Επίσης πολύ καλή επιλογή και το protector της κάμερας(μιας και εξέχει πάρα πολύ)

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραίος!

Εσένα περίμενα να χαρώ.

Ποσο καλά καλύπτει την οθόνη στις άκρες της?

 

Τόσο ώστε να μην εμποδίζει, ούτε τις Samsung ,ούτε τις Spigen θήκες.Επίσης πολύ καλή επιλογή και το protector της κάμερας(μιας και εξέχει πάρα πολύ)

Link to comment
Share on other sites

Η εργοστασιακη μεμβρανη ειναι απιστευτη...

Παραγγειλα και την Spigen Neo Flex μαζι με 2 θηκες Spigen αλλα ελπιζω να μην χρειαστει να την βαλω αμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα χθες τις Liquid Air και Liquid Crystal της Spigen. Η Air πραγματικα ειναι ιδανικη για το κινητο. Προστατευει επαρκως με ελαχιστο ογκο παραπανω και αψογο grip.

Η crystal αν και η αγαπημενη μου διαφανη σε προηγουμενες συσκευες δεν με ενθουσιασε.

Link to comment
Share on other sites

Η εργοστασιακη μεμβρανη ειναι απιστευτη...

 

Παραγγειλα και την Spigen Neo Flex μαζι με 2 θηκες Spigen αλλα ελπιζω να μην χρειαστει να την βαλω αμεσα.

Λενε οτι η σμαρτεκ και το σερβις στη Γλυφάδα εχουν μηχανηματα που σου περνουν την εργοστασιακή με 10 ευρω. Τσεκαρετε το οσοι ενδιαφερεστε. (για τη σμαρτεκ ειχε γραφτεί και εδω στο επισημο θεμα του ultra νομιζω)

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

Λενε οτι η σμαρτεκ και το σερβις στη Γλυφάδα εχουν μηχανηματα που σου παιρνουν την εργοστασιακή με 10 ευρω. Τσεκαρετε το οσοι ενδιαφερεστε. (για τη σμαρτεκ ειχε γραφτεί και εδω στο επισημο θεμα του ultra νομιζω)

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θεσσαλονικη σιγουρα το κανουν αυτο γιατι ειχα παει για αλλαγη μπαταριας στο s8+ και μου προτειναν εργοστασιακη μεμβρανη και την περναν με μηχανημα αλλα νομιζω στα 18 ευρω αν θυμαμαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονικη σιγουρα το κανουν αυτο γιατι ειχα παει για αλλαγη μπαταριας στο s8+ και μου προτειναν εργοστασιακη μεμβρανη και την περναν με μηχανημα αλλα νομιζω στα 18 ευρω αν θυμαμαι καλα

Αύριο - μεθαύριο θα πάω Smartec Χαϊδαρίου και θα σας ενημερώσω.

Σήμερα τηλεφώνησα για κόστος τοποθέτησης εργοστασιακής μεμβράνης σε S10+ και μου είπαν 9,90€.

Link to comment
Share on other sites

Ακρως επιτυχημένη τοποθέτηση whitestone dome tempered glass στο S20+ μου.

Το δακτυλικο δουλεύει το ιδιο οπως και με την αυθεντική ζελατίνα.

 

Πανάκριβο tempered, αλλα τουλάχιστον κάθεται σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Στο S10e η εργοστασιακη μεμβρανη μου ειχε γεμισει σημαδια σε μια βδομαδα.Στο S20 δεν εχει το παραμικρο ψεγαδι μια βδομαδα μετα. Η εγω προσεχω παραπανω η ειναι πιο ανθεκτικη.
Link to comment
Share on other sites

Ακρως επιτυχημένη τοποθέτηση whitestone dome tempered glass στο S20+ μου.

Το δακτυλικο δουλεύει το ιδιο οπως και με την αυθεντική ζελατίνα.

 

Πανάκριβο tempered, αλλα τουλάχιστον κάθεται σωστά.

 

Μπορείς αυτό να μας ενημερώσεις αν συνεχίσει έτσι και τις επόμενες ημέρες?

Γιατί μέχρι τα note 10 δεν συνέβαινε αυτό..

 

Ενώ στην αρχή έδειχνε να δουλεύει καλούτσικα το δακτυλικο,

Τις επόμενες ημέρες ήταν πολύ απογοητευτικό.

 

Στα s20 μπορεί να βελτιώθηκε ο αισθητήρας ή το tempered.

Μακάρι να δουλεύει γιατί είναι το καλύτερο tempered με μοναδικό μείον το δαχτυλικό που δεν λειτουργούσε..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αυτό να μας ενημερώσεις αν συνεχίσει έτσι και τις επόμενες ημέρες?

Γιατί μέχρι τα note 10 δεν συνέβαινε αυτό..

 

Ενώ στην αρχή έδειχνε να δουλεύει καλούτσικα το δακτυλικο,

Τις επόμενες ημέρες ήταν πολύ απογοητευτικό.

 

Στα s20 μπορεί να βελτιώθηκε ο αισθητήρας ή το tempered.

Μακάρι να δουλεύει γιατί είναι το καλύτερο tempered με μοναδικό μείον το δαχτυλικό που δεν λειτουργούσε..

 

Δυο ημέρες τώρα παίζει ακριβώς το ίδιο.

Αν αλλάξει κάτι θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Αξεσουάρ (Θήκες, Προστασία οθόνης κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...