Jump to content

[S20 series] Αξεσουάρ (Θήκες, Προστασία οθόνης κτλ)


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει παρει κανεις το UV Tempered glass της T-Max?

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πραγματοποιήθηκαν οι απαραίτητες αγορές.

Θήκη Spigen Liquid Crystal

Θήκη Spigen Liquaid Air

Tempered glass whitestone Dome Glass.

 

Η διάφανη θήκη πολύ καλή χωρίς να επηρεάζει την εργοστασιακή μεμβράνη.

Το dome glass πρώτα λίγο μελέτη και μετά εγκατάσταση.

 

https://ibb.co/bvXtP0w

Edited by dimitris2004
Link to comment
Share on other sites

10 μερες με το T-Max UV tempered και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Εφαρμοσε πανευκολα και χωρις βαση τοποθετησης, το δαχτυλικο αν περασεις 2-3 λειτουργει πολυ καλα και ξεχνας τις δαχτυλιες, εχει φοβερη επιστρωση... Λιγη προσοχη θελει οταν βαζεις-βγαζεις θηκες....
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω λεπτό αντάπτορα type C to 3.5 με παράλληλη δυνατότητα φόρτισης.

Γνωρίζει κάποιος εάν αυτό https://www.esrgear.com/products/2-in-1-usb-c-pd-headphone-jack-adapter/ έχει ενσωματωμένο DAC?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Για τζαμάκι θα βάζατε το Spigen® (x2Pack) Neo Flex η το επίσημο στην SMARTEC ;

 

Επίσης έχουμε γνώμες για την Spigen® Thin Fit™ ACsk00788 Samsung Galaxy S20 Case - Black ; Είχα πάρει στην αρχή την Spigen Ultra Hybrid Back Cover Crystal Clear και μου έκανε ζημιά στο τζαμακι στην δεξιά πλευρά όταν πατάω το κουμπί κλειδώματος! Όταν το πατάω περνάει αέρας μέσα!

Edited by ThanosDurex
Link to comment
Share on other sites

Σμαρτεκ και επισημη μεμβρανη εννοειται. Η Spigen δεν ειναι καθολου καλη. Αν θες τζαμακι Τ-Max.

H Τhin Fit προστατευει λιγοτερο απο αυτην που εχεις αλλα την βαζεις και βγαζεις ευκολα και δεν καλυπτει τα κουμπια.

Link to comment
Share on other sites

Σμαρτεκ και επισημη μεμβρανη εννοειται. Η Spigen δεν ειναι καθολου καλη. Αν θες τζαμακι Τ-Max.

H Τhin Fit προστατευει λιγοτερο απο αυτην που εχεις αλλα την βαζεις και βγαζεις ευκολα και δεν καλυπτει τα κουμπια.

 

Βασικά δεν του έχω καν θήκη πλέον! Απλά θέλω να την πάρω για όταν θα είμαι έξω η σε κάνα ταξίδι! Επειδή έχω το Cloud Blue και είναι πανέμορφο είναι η πρώτη φορά που δεν φοράω θήκη! Και την Thin Fit την θέλω επειδη είναι πολύ λεπτή αν δεν κάνω λάθος! Υπάρχει άλλη τόσο λεπτή ;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αντιστοιχη της ESR σε πρασινο και γαλαζιο. Επισης η ESR εχει και λεπτη διαφανη.. Την 1η την βρηκα απο Amazon Αγγλιας.

 

https://www.amazon.co.uk/ESR-Samsung-S20-Ultra-Galaxy/dp/B08314NB4H?ref_=ast_sto_dp

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Smartec στο Χαιδαρι

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Υπάρχει κάποιο tip για να δουλεύει καλύτερα το δαχτυλικό με dome glass?

Άνοιξα την ευαισθησία αφής και έκανα καταχώρηση από την αρχή.

 

Μου φαίνεται σημαντικά χειρότερο από την εργοστασιακή μεμβράνη..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Το εχω κανει στο S20+ με το τζαμακι T-Max και λειτουργει πολυ καλα. Με ενα αποτυπωμα ειχα 2 στις 3 επιτυχιες, με 4 αποτυπωματα 19 στις 20...
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Το εχω κανει στο S20+ με το τζαμακι T-Max και λειτουργει πολυ καλα. Με ενα αποτυπωμα ειχα 2 στις 3 επιτυχιες, με 4 αποτυπωματα 19 στις 20...

 

Το t max είναι άλλο προϊόν όμως.

Πχ σε μια από τις τόσες φορές που πήρα note 10 plus και δοκίμαζα διάφορα, το t max έπαιζε μια χαρά

.

Το dome πολύ χάλια.

 

Σαν τζαμακι το dome είναι ανώτερο αλλά στο θέμα δακτυλικό χειρότερο.

Τουλάχιστον έως το note 10 plus.

 

Τώρα είπα μήπως βελτιώθηκε το δακτυλικο και το dome και ξανά έκανα κίνηση να το πάρω.

Βλέπω όμως ότι πάλι έχει θέματα.

Όχι το χάλι που έβλεπα στο note 10 plus αλλά πάλι δεν λειτουργεί καλά.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Οσα περισσοτερα αποτυπωματα περασεις τοσο το καλυτερο ειναι ανεξαρτητως αν ειναι Dome η T-Max.

Ειχα το dome στο S10e που δεν ειχε αποτυπωμα οθονης αλλα μου ενφανισε προβληματα και τις 2 φορες με την κολλα.

Το t-max το εχω κοντα διμηνο στο S20+ και ειμαι 100% ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να διορθώσει τον τίτλο; μόνο εγώ το βλέπω και σιφιλιαζομαι;

Αυτό είναι μεγάλη ιστορία... Το forum τώρα τελευταία είναι στον αυτόματο...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Την εχω δοκιμασει σε S8, S10e και σε S20+. Αν εισαι τυχερος και γινει αψογη τοποθετηση θα κρατησει καποιους μηνες...

Στις 5-6 φορες που την εβαλα μονο σε 1 εκατσε αψογα χωρις να μεινουν φουσκαλες. Και η υφη δεν ειναι η καλυτερη. Πολυ καυωτερη της εργοστασιακης της Samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η καλυτερη επιλογη. Πολυ καλο επισης το T-Max tempered glass αλλα με το αποτυπωμα χανει σε σχεση με την μεμβρανη. 1 με 2 στις 10 φορες δεν πιανει με την 1η.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Αξεσουάρ (Θήκες, Προστασία οθόνης κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...