Jump to content

[S20 series] Αξεσουάρ (Θήκες, Προστασία οθόνης κτλ)


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Ψαξε το στο e-shop.

Ισως παιζει ρολο και η αψογη τοποθετηση που μου εκανε ενας μαγκας σε τοπικο μαγαζι εδω στη Χιο. Το t-max το ειχα βαλει μονος μου.

Το μυστικο ειναι αν τοποθετηθει καλα να γινει καλο στεγνωμα με την λαμπα. Οχι μερικα δευτερολεπτα που προτεινετε νομιζω. Εκεινος ειχε ειδικη συσκευη uv και τοποθετησε μεσα το κινητο για 3-4 λεπτα.1b3925e9c95b3a83686de3481f2b67df.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ευτυχώς που είχα άλλη λάμπα απο παλιά γιατί με αυτή που είναι στην συσκευασία άστα...

περα απο αυτό όμως 1 στις 3 δουλεύει σωστά το δακτυλικο αποτύπωμα...

Edited by neofitosgr
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους.

 

Aυτο το tempered για FE το εχει δοκιμασει καποιος? https://www.mplace.gr/szklo-hartowane-spigen-glass-fc-galaxy-s20-fe-black-103809?skr_prm=WyJmZjMxMzlmYS01MjUwLTQ0MjktODRkYi1jM2JlOGY3YjVjYjQiLDE2MTMyMDUyMTQ4MzYseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

X-one tempered για το FE δε βλεπω να υπαρχει δυστυχως μιας και διαβασα καλα λογια.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει παλιοτερα. Η Spigen κανει τελειες θηκες αλλα δεν μπορω να πω το ιδιο και για τα τζαμακια της... Θα το απεφευγα. Αν εχει T-Max ειναι επισης πολυ καλο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή τα τελευταία χρόνια θέλω η θήκη του κινητού να είναι και πορτοφόλι, πήρα για το S20 FE

την παρακάτω δερμάτινη θήκη της Terrapin και είναι εξαιρετική!

 

https://www.terrapinaccessories.co.uk/index.php/product/samsung-galaxy-s20-fe-real-leather-cover-black/

 

Η θήκη υπάρχει και σε Ελληνικά καταστήματα, αν και θα ήθελα να βγαίνει και σε άλλα χρώματα όπως σε άλλα μοντέλα..

Μάλιστα έχω εμπειρία ετών από παρόμοιες θήκες Terrapin και από τα προηγούμενα κινητά SONY που είχα..

 

ΠΡΟΣΟΧΗ : Μην αγοράζετε φθηνότερη θήκη από δερματίνη, εάν πιστεύετε ότι θα την θέλετε για μερικά χρόνια..

Ανάλογα και με την χρήση στα 2-3 χρόνια μπορεί να αρχίσει να διαλύεται εξωτερικά.

 

Το κανονικό δέρμα αντέχει σίγουρα καλύτερα!

Η παλιά δερμάτινη είναι σε άψογη κατάσταση ακόμη.

Edited by Akis2021
Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς που είχα άλλη λάμπα απο παλιά γιατί με αυτή που είναι στην συσκευασία άστα...

περα απο αυτό όμως 1 στις 3 δουλεύει σωστά το δακτυλικο αποτύπωμα...

 

Εχεις δοκιμασει να σβησεις τα.δαχτυλικα και να τα περασεις απο την αρχη;

Επισης περασε 4 αποτυπωματα..Εμενα εχει επιτυχια πανω απο 9 στις 10.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Βλέπω ότι αρκετοι απο εσας λενε καλα λόγια για το X-one τζαμακι. Γενικα ακολουθω τη σειρα απο το S7 edge και ανακθεν ειμαι πολυ προσεκτικός σε θέμα πτώσεων (βασικα δεν μου έχει πεσει κανενα κινητο ποτε :P ) Η εργοστασιακή μεμβράνη έχει αρχισει να κανει κατι περιεργα (σαν να εχει παρει υγρασια) στα πλαινά της και πανω. Η Samsung σου λεει στην αλλαζω με 10 ευρω αλλα δεν μπορω να εγγυηθω απουσια φυσαλιδας γιατι η εργοστασιακη μπαινει με κενο αερος. Εγω τελοσπαντων ειμαι καλυμενος και με απλη μεμβρανη αλλα βλεπωντας τα σχολια σας εχω ψηθει. Με ενδιαφερει κυριως να εχω χρωματα και αφη ανεπιρρεαστα και σε οτι αφορα το δακτυλικό, ε θα ζήσω. Τι μου προτείνετε; Επισης οποιος ειναι απο αθηνα, μπορει να με παραπεμψει σε εναν καλο μαστορα για τοποθετηση; Εχω S20+. Ευχαριστω! Edited by P70
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω πλεον 4 μηνες. Απολυτα ευχαριστημενος σε ολα. Και σε αφη και χρωματα και δαχτυλικο. Επισης σηκωθηκε λιγο σε 1 πτωση λογο μαλακης θηκης και αλλη 1 φορα απο απροσεξια σε αλλαγη θηκης. Με πιεση εφυγαν οι φουσκαλες που ειχαν δημιουργηθει και παραμενει αψογο.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω πλεον 4 μηνες. Απολυτα ευχαριστημενος σε ολα. Και σε αφη και χρωματα και δαχτυλικο. Επισης σηκωθηκε λιγο σε 1 πτωση λογο μαλακης θηκης και αλλη 1 φορα απο απροσεξια σε αλλαγη θηκης. Με πιεση εφυγαν οι φουσκαλες που ειχαν δημιουργηθει και παραμενει αψογο.

 

Aπο οτι καταλαβα η φαση να αλλαζω θηκη για χαβαλε ανα 2μηνο πρεπει να σταματησει αν βαλω αυτο το τζαμι ε? :p

Επισης, αν εισαι απο Αθηνα, που το εβαλες;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι Αθηνα..Εμενα Κορυδαλλο παλιοτερα και εκει μετα την πλατεια ειχε καλα μαγαζια παντως....

Σε ολα τα τζαμακια σε συσκευες με ελαχιστα bezel θελει προσοχη... Εγω αλλαζω συχνα θηκες, απλα ετυχε να το σηκωσω με μια μαλακη σιλικονης ενω με σκληρη πλαστικη τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμασει να σβησεις τα.δαχτυλικα και να τα περασεις απο την αρχη;

Επισης περασε 4 αποτυπωματα..Εμενα εχει επιτυχια πανω απο 9 στις 10.

 

πέρασα 4 φορές το ίδιο δάχτυλο

με λίγη πίεση το δάχτυλο στην οθόνη 9 στις 10 φορές ξεκλειδώνει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βάλει κανένας κάποια προστασία στις κάμερες πίσω η αν ξέρετε αν φοράει κάποια εργοστασιακή ζελατίνα; Ψάχνω ζελατίνα κυρίως όχι τζαμάκι γιατί βλέπω από πολλούς να έχουν το βράδυ θέμα με το φλας! Πιστεύω αυτό γίνεται λόγω του τζαμιού που είναι πιο χοντρό, αν ήταν ζελατίνα ενδεχομένως να μην έχει θέμα η τουλάχιστον όχι τόσο!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχει κανεις να προτεινει wallet case σε S20FE?

Θα ηθελα οσο το δυνατον μικροτερα περιθωρια πανω κατω.

Εχω μια σαν αυτην https://www.skroutz.gr/s/26551853/Oem-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B7-%CE%92%CE%B9%CE%B2%CE%BB%CE%AF%CE%BF-Fancy-%CE%93%CE%B9%CE%B1-Samsung-Galaxy-S20-FE-S20-FE-5G-S20-LITE-%CE%A7%CF%81%CF%85%CF%83%CF%8C-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html?from=catspan

Αλλα μου την σπαει που εχει εστω και αυτα τα περιθωρια πανω κατω δεξια λιγων χιλιοστων που κανουν την θηκη πιο ογκωδη απ οτι πρεπει να ειναι.

Θελω κατι να ειναι ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις να προτεινει wallet case σε S20FE?

Θα ηθελα οσο το δυνατον μικροτερα περιθωρια πανω κατω.

Εχω μια σαν αυτην https://www.skroutz.gr/s/26551853/Oem-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B7-%CE%92%CE%B9%CE%B2%CE%BB%CE%AF%CE%BF-Fancy-%CE%93%CE%B9%CE%B1-Samsung-Galaxy-S20-FE-S20-FE-5G-S20-LITE-%CE%A7%CF%81%CF%85%CF%83%CF%8C-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html?from=catspan

Αλλα μου την σπαει που εχει εστω και αυτα τα περιθωρια πανω κατω δεξια λιγων χιλιοστων που κανουν την θηκη πιο ογκωδη απ οτι πρεπει να ειναι.

Θελω κατι να ειναι ακριβως.

 

Εγω εχω παρει αυτη,και την εχω βολευτει,δεν ξερω εαν θα σου αρεσει!

 

 

https://microcenter.gr/index.php?route=product/product&product_id=31096&skr_prm=WyI3ZTM2ZDIxZC0zODQyLTQ2MzgtYjdmNi01ODM0ZDNjOGVmOTciLDE2MTQzNjQ0NDYyOTYseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σήμερα παρέλαβα από ebay τις 2 αυτές θήκες. Απίστευτες! [ATTACH]67574[/ATTACH][ATTACH]67575[/ATTACH][ATTACH]67576[/ATTACH][ATTACH]67577[/ATTACH]

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι ελάχιστα βέβαια, αλλά σίγουρα δεν είναι σαν τις κλασικές που έρχονται ίσα ίσα με την οθόνη...

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απολυτα ευχαριστημενος με το X-One. 5 μηνες το εχω και ουτε σημαδακι κ το δαχτυλικο σουπερ.
Link to comment
Share on other sites

Xone κι εγώ. Φοβερό! 2 μήνες το έχω κι είναι σαν την πρώτη μέρα. Το δακτυλικό βέβαια χάνει πολύ, θα διαφωνήσω με τον φίλο από πάνω.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει 4 φορες το ιδιο αποτυπωμα και εχω επιτυχια πανω κατω 19 στις 20. Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ όντως. Πέρασα το ίδιο δάχτυλο κι εγώ 4 φορές και είναι 10 στα 10. Η βλακεία είναι ότι κανονικά του περνάω 4 δάχτυλα ενώ τώρα μόνο ένα...

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μονο αρνητικο ειναι οτι εχει σηκωθει καποιες φορες (πτωση η χτυπημα του κινητου κατα λαθος η ατσουμπαλη αλλαγη θηκης). Βεβαια με αρκετη πιεση εχει επανελθει ολες τις φορες χωρις να μεινει σημαδι απο την κολλα.
Link to comment
Share on other sites

Το μονο αρνητικο ειναι οτι εχει σηκωθει καποιες φορες (πτωση η χτυπημα του κινητου κατα λαθος η ατσουμπαλη αλλαγη θηκης). Βεβαια με αρκετη πιεση εχει επανελθει ολες τις φορες χωρις να μεινει σημαδι απο την κολλα.
Ναι και μένα το ίδιο. Και με πίεση στη θήκη στις πλευρές της, μια δυο φορές μου το έχει κάνει αυτό. Ευτυχώς επανέρχεται!

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα ήθελα την γνώμη σας..

Ποιο από τα 3 να επιλέξω?

Whitestone στα 36 ευρώ?

T-Max στα 18 ευρώ?

Η το τζαμακι όπου βάζει η smart tech στα 13 ευρώ?

Σας ευχαριστώ!

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Αξεσουάρ (Θήκες, Προστασία οθόνης κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...