Jump to content

Samsung Galaxy S20 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πας εφαρμογές , πάνω δεξιά στις τελείες πατάς να δείχνει εφαρμογές συστηματος, βρίσκεις το system ui, δεν ξέρω στα ελληνικά, πατάς ειδοποιήσεις, και κάτω κάτω έχει επανεκκίνηση πατάς και επιλέγεις αθόρυβο

θα το δοκιμάσω ευχαριστώ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω νέα ενημέρωση.
Ποια έκδοση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά έχουμε κανένα νέο με την υποστήριξη της esim από την cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Μου το κάνει και εμένα όχι όμως σαν κουδουνίστρα αλλά σαν ποιο κούφιος ήχος και είναι λίγο διαφορετικός από του S10+.
Είναι του σταθεροποιητη της καμερας του ΟΙS δηλαδή είναι φυσιολογικό..

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τριτη φορα σε 20 μερες εγινε επανεκινηση του τηλεφωνου ενω μιλουσα με bluetooth.μηπως καποιος γνωριζει τι μπορει να φταιει.
Link to comment
Share on other sites

τριτη φορα σε 20 μερες εγινε επανεκινηση του τηλεφωνου ενω μιλουσα με bluetooth.μηπως καποιος γνωριζει τι μπορει να φταιει.

 

Πας για σερβις, μη περιμένεις, είναι θεμα πλακέτα μάλλον

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω αναβάθμιση Μαΐου έχετε πάρει όλοι? Σε εμένα δεν εχει έρθει κατι

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε τηλεφωνικη επικοινωνια με smartec μου ειπαν οτι πιθανων να φταιει το Bluetooth.αν υπαρχει προβλημα θα το εκανε και σε κανονικες κλησεις.ειπαν να σβησω και να ξανακανω συνδεση με το Bluetooth.εαν επαναληφθη τοτε να το στειλω για ελεγχο.
Link to comment
Share on other sites

Έρχονται νέες βελτιώσεις στην κάμερα. Κυρίως στο night mode.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά δεν τον λες και τραγικό τον επεξεργαστή μας..... Βέβαια εφόσον πληρώνουμε έπρεπε να παίρνουμε όποιον θέλουμε αλλά τέλος πάντων.

 

https://techblog.gr/mobile/antutu-koryfaios-se-epidoseis-o-snapdragon-865-deyteros-o-exynos-990/

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έρχονται νέες βελτιώσεις στην κάμερα. Κυρίως στο night mode.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά δεν τον λες και τραγικό τον επεξεργαστή μας..... Βέβαια εφόσον πληρώνουμε έπρεπε να παίρνουμε όποιον θέλουμε αλλά τέλος πάντων.

 

https://techblog.gr/mobile/antutu-koryfaios-se-epidoseis-o-snapdragon-865-deyteros-o-exynos-990/

Χωρίς να θέλω να ανοίξω παλι το snapdragon vs exynos, αυτα τα benchmark δε λένε τίποτα. Αν δεν μπορείς ταυτόχρονα να μετρήσεις επιδόσεις, θερμοκρασίες και κατανάλωση δεν έχουν καμία αξια.

Και οι 3 αυτοι επεξεργαστες μπορούνε να ρυθμιστούνε έτσι ώστε να ειναι 1οι σε επιδόσεις. Αν τους κανεις να έχουν τις ίδιες επιδόσεις, κάποιος θα ζεματαει ενω ο άλλος θα είναι πολύ ποιο κρυος, κάποιος θα κατανάλωνει περισσότερο κλπ.

Προσωπικά, απο τη στιγμή που ξερω οτι η σαμσουνγκ στον exynos έβαλε τους περσινούς qualcom πύρινες (20-30% χειρότερες επιδόσεις στις ιδέες θερμοκρασίες, κατανάλωσεις) για να μη πληρώσει τα δικαιώματα στην qualcom, μου φτάνει για να ξερω οτι ειναι σε κάποιο βαθμό χειρότερος. Τον εξέλιξε βέβαια σε κάποια σημεία, μπορει να έχει υποσυστήματα καλύτερα του qualcom καποια, δεν σημαίνει ουτε οτι δεν ειναι καλός επεξ ουτε οτι ειναι 20% πισω, αλλά ενα κλικ είναι σίγουρα. Και η πράξη αυτο δείχνει. Ο 855 που εχω στο s10lite είναι στην κυριολεξία παγωκολονα. Ο ποιο κρυος επεξεργαστης που ειχα ποτε. Σε κατι YouTube κλπ που διαβαζω δεν υπάρχει η παραμικρή θερμοκρασία. Και ταυτόχρονα 10ωρα αυτονομίας. Με προηγ exynos δεν έβλεπα παρόμοια πράγματα αναλογικα με την μπαταρία τους. Δε συγκρίνω με τη σειρά 20 γιατί δεν ειναι μονο ο επεξεργαστής, είναι οθόνες με μεγάλυτερη ανάλυση, πολλα hz κλπ, ολα καταναλωνουν, αλλά μια εικόνα την παίρνεις. Προσωπικά χωρίς να θεωρώ πολυ χειρότερο τον exynos, αν δεν αλλάξει κατι δραστικά σε αυτόν η σαμσουνγκ (όπως έκανε στο παρελθόν όπου ο exynos ηταν καλύτερος του qualcom κάποτε) πολυ δύσκολα θα παρω κινητο με exynos, πέστο και λογω ψυχολογίας.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Τι αλλο θα διαβασουμε , ειχα το Α8 2018 ενα χρονο το ελιωσα απροβληματιστος επεξεργαστης και τον εχει στον πατο της καταταξης με ...7 ποντους χαχα.
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειμαι και εγω απο τους λιγους που δεν εχει παραπονο απο τους exynos....

Τελευταιες συσκευες: S6 Edge +, S7 Edge, S8, S10e και S20 Plus....

Link to comment
Share on other sites

Σκληρη η πραγματικοτητα για τον Exynos...κακογουστο αστειο απο την samsung.

 

CPU TESTS 865 VS EXYNOS 990

 

GPU GAMING 855 VS EXYNOS 990

 

GPU GAMING 865 VS EXYNOS 990

Edited by Sebastian13
Link to comment
Share on other sites

τριτη φορα σε 20 μερες εγινε επανεκινηση του τηλεφωνου ενω μιλουσα με bluetooth.μηπως καποιος γνωριζει τι μπορει να φταιει.
Μιλούσες κανένα 40λεπτό με 50λεπτό όταν έκλεισε;

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα με Odin την τελευταία αναβάθμιση.. Η κάμερα έχει βελτιωθεί πάρα πολύ. Πλέον κάνεις φοκους χωρίς θέμα ακόμα και σε κοντινά αντικείμενα. Το δάχτυλικο αποτύπωμα είναι πολύ πιο γρήγορο πια. Για μπαταρία είναι νωρίς ακόμα αλλά έχω την αίσθηση ότι δν ζεσταίνεται τόσο πολύ. Ειλικρινά ήταν η καλύτερη αναβάθμιση μέχρι τώρα
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα με Odin την τελευταία αναβάθμιση.. Η κάμερα έχει βελτιωθεί πάρα πολύ. Πλέον κάνεις φοκους χωρίς θέμα ακόμα και σε κοντινά αντικείμενα. Το δάχτυλικο αποτύπωμα είναι πολύ πιο γρήγορο πια. Για μπαταρία είναι νωρίς ακόμα αλλά έχω την αίσθηση ότι δν ζεσταίνεται τόσο πολύ. Ειλικρινά ήταν η καλύτερη αναβάθμιση μέχρι τώρα

 

Ποια έκδοση έβαλες/

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση έβαλες/

 

Την ATE6. Πανεύκολα μέσω Odin ούτε δεδομένα χάνεις ούτε τίποτα. Καλού κακού κάνεις ένα wipe cache μετά

 

 

 

Την ATE6. Πανεύκολα μέσω Odin ούτε δεδομένα χάνεις ούτε τίποτα. Καλού κακού κάνεις ένα wipe cache μετά

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s20/how-to/atch-official-stock-fw-update-odin-t4069419/page14 το site για κατέβασμα της έκδοσης

Link to comment
Share on other sites

Μιλούσες κανένα 40λεπτό με 50λεπτό όταν έκλεισε;

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

περιπου στα 20 λεπτα.

 

σε τηλεφωνικη επικοινωνια με smartec μου ειπαν οτι πιθανων να φταιει το Bluetooth.αν υπαρχει προβλημα θα το εκανε και σε κανονικες κλησεις.ειπαν να σβησω και να ξανακανω συνδεση με το Bluetooth.εαν επαναληφθη τοτε να το στειλω για ελεγχο.

 

το εκανε παλι.απο βδομαδα θα το στειλω smartec

Link to comment
Share on other sites

περιπου στα 20 λεπτα.

 

 

 

σε τηλεφωνικη επικοινωνια με smartec μου ειπαν οτι πιθανων να φταιει το Bluetooth.αν υπαρχει προβλημα θα το εκανε και σε κανονικες κλησεις.ειπαν να σβησω και να ξανακανω συνδεση με το Bluetooth.εαν επαναληφθη τοτε να το στειλω για ελεγχο.

 

 

 

το εκανε παλι.απο βδομαδα θα το στειλω smartec

Εχω φίλο και του κάνει τα ίδια.

Κι από οτι διαβάζω το κάνει και σε άλλους.σε ξένα sites.

Δεν είναι θέμα hardware αυτό.

Πιθανόν να ναι software και θα το διορθώσουν πιστεύω.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

περιπου στα 20 λεπτα.

 

 

 

σε τηλεφωνικη επικοινωνια με smartec μου ειπαν οτι πιθανων να φταιει το Bluetooth.αν υπαρχει προβλημα θα το εκανε και σε κανονικες κλησεις.ειπαν να σβησω και να ξανακανω συνδεση με το Bluetooth.εαν επαναληφθη τοτε να το στειλω για ελεγχο.

 

 

 

το εκανε παλι.απο βδομαδα θα το στειλω smartec

Το έκανε και σε μένα, αλλά στο άσχετο χωρίς να κάνω κάτι,εκανε επανεκκίνηση μονο του. Αλλά οποτε το εκανε έμπαινα στο samsung members και έστελνε διαγνωστικό μονο του ότι έγινε επανεκκίνηση χωρίς λογο. Μου το έκανε 3-4 φορές στις πρώτες 15 μέρες. Από τότε δεν έχει ξανασυμβεί.

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκληρη η πραγματικοτητα για τον Exynos...κακογουστο αστειο απο την samsung.

 

CPU TESTS 865 VS EXYNOS 990

 

GPU GAMING 855 VS EXYNOS 990

 

GPU GAMING 865 VS EXYNOS 990

 

Διαβάζοντας εδώ (και αλλού) για διαφορά στο σήμα (μεταξύ άλλων διαφορών) θα πω ότι η αδερφή μου εργάζεται σε περιοχή με οριακό έως μηδαμινό σήμα. Πότε πιάνει και συχνότερα δεν πιάνει. Είχε το Α70 (exynos) και τώρα το s10 lite snapdragon). Πάντα με την ίδια sim (και εταιρία βέβαια) καμία βελτίωση. Όσες φορές έπιανε πριν, τόσες πιάνει και τώρα.

Απλά το αναφέρω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το Α70 έχει Snapdragon. Όχι exynos.

 

Και εγώ εκεί που δουλεύω το σήμα είναι σκ@τ@. Και με S10+, και με Note 10+ και τώρα με Ά71 (Snapdragon) το ίδιο σκ@τ@ παραμένει.

 

from my Samsung A71

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας εδώ (και αλλού) για διαφορά στο σήμα (μεταξύ άλλων διαφορών) θα πω ότι η αδερφή μου εργάζεται σε περιοχή με οριακό έως μηδαμινό σήμα. Πότε πιάνει και συχνότερα δεν πιάνει. Είχε το Α70 (exynos) και τώρα το s10 lite snapdragon). Πάντα με την ίδια sim (και εταιρία βέβαια) καμία βελτίωση. Όσες φορές έπιανε πριν, τόσες πιάνει και τώρα.

Απλά το αναφέρω.

 

Το έχουμε πει δεκάδες φορές αλλά πολλοι δε θέλουν να το δεχτούν. Βλέπουν πχ μια γραμμή σήμα στο ένα και γεμάτο στο άλλο και θεωρούν ότι έχουν διαφορά ενώ είναι εικονικό το σήμα.. Και το έχω ζήσει άπειρες φορές με σήμα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...