Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικα οποια συσκευη πηρα και δεν με ικανοποιησε την πουλησα και πηρα αλλη...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στην αρχή και εγώ είχα θέματα... Τώρα τελευταία έχει στρώσει αρκετά... Το μόνο που έχω κλείσει κάποιες ειδοποιήσεις που δεν χρειαζόμουν...
Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφιβαλλω οτι στα 120hz εχει θεματακια που σιγουρα θα διορθωθουν στο μελλον.

Εγω δεν το πηρα για τα 120. Δεν με ενδιαφερουν δεν προσφερουν κατι στη χρηση που θελω. Ειχα το S10e και ηθελα μεγαλυτερη οθονη. Σκεφτηκα το Note 10+ αλλα προτιμησα το S20+ και δεν μετανιωνω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφιβαλλω οτι στα 120hz εχει θεματακια που σιγουρα θα διορθωθουν στο μελλον.

Εγω δεν το πηρα για τα 120. Δεν με ενδιαφερουν δεν προσφερουν κατι στη χρηση που θελω. Ειχα το S10e και ηθελα μεγαλυτερη οθονη. Σκεφτηκα το Note 10+ αλλα προτιμησα το S20+ και δεν μετανιωνω...

 

Και εγώ δεν το έχω στο 120 δεν ξέρω κιόλας δεν έβλεπα και καμία διαφορά... Είναι smooth και στα 60...

 

Επίσης αυτό που με κρατάει στην Samsung είναι το one Ui... Είναι πραγματικά πολύ καλό..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν το έχω στο 120 δεν ξέρω κιόλας δεν έβλεπα και καμία διαφορά... Είναι smooth και στα 60...

 

Επίσης αυτό που με κρατάει στην Samsung είναι το one Ui... Είναι πραγματικά πολύ καλό..

 

Αυτό λέμε και κάποιοι δεν λένε να το καταλάβουν, ένα κινητό δεν είναι μονο hardware..

Ειναι όλο το πακέτο που πληρώνεις, hardware- software και υποστήριξη με αναβαθμίσεις για τουλάχιστον 2 χρόνια τα οποία γίνανε 3..

Τι να το κάνω να πάρω real me με καλύτερο hardware αλλα με σάπιο λειτουργικό? Τι να το κάνεις αν δεν μπορεί το software να υποστηρίξει το hardware..

Μπορεί απο μπαταρία να μην είμαι ευχαριστημένος αλλα δεν έχω κάτι άλλο να πω από software ειναι άψογο..

Το θέμα με την μπαταρία λύνεται βάζοντας το να φωρτίσει ένα 10λεπτο extra την ημέρα.

Τώρα ο επεξεργαστής εμένα προσωπικά δεν με έχει απογοήτευση.. αν εσάς κρασαρε και δεν σας άνοιξε κάποια εφαρμογή που πατήσατε να ανοίξει τότε κάτι δεν πάει καλά και ίσως χρειάζεται επίσκεψη στο service.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έγραφα κατι ετσι να περνά η ωρα αν δεν ειχα το κινητό, εχω δικαίωμα να λέω την γνώμη μου άσχετα αν ενοχλεί κάποιους που δεν μπορώ να καταλάβω αυτο τον έρωτα με κάθε συσκευή που έχουν.
Πίστεψε με , δεν με ενοχλεί καθόλου η γνώμη σου , ούτε πιστεύω ότι ενοχλεί κάποιον άλλο εδώ μέσα.

Εσένα μάλλον σε ενοχλεί που είμαστε full ευχαριστημένοι από τη συσκευή, που πάλι το ίδιο κινητό θα αγόραζα εγώ!

 

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με αναβαθμισεις τα S7 παιρνουν ακομα ασφαλειας, 4μιση χρονια μετα....
Link to comment
Share on other sites

Για να ξεχάσουμε για λιγο την μπαταρία κλπ κλπ... Ειναι καθοδον το one ui 2.5

 

https://www.sammobile.com/news/breaking-samsung-rolling-out-one-ui-2-5-update-for-galaxy-s20-series/

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Μικρες οι διαφορες αλλα καλοδεχουμενη η αναβαθμιση

 

Επισης πιθανον να η Samsung να δινει 3 αναβαθμισεις android σε καθε συακευη.

 

https://gr.pcmag.com/smartphones/33920/e-samsung-epibebaionei-oti-to-galaxy-s20-tha-parei-to-android-11-proto-dieukrinizei-ten-uposkhese-gi

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

:up::up::up:
Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

εντάξει...

 

Μου έβγαλε μια ειδοποίηση για αναβαθμιση υπηρεσιών δικτύου

πατάω ΟΚ

κάνει restart

πετάει άλλη μια ειδοποίηση που έγραφε κάτι για την κάρτα SIM πατάω οκ

κάνει restart

ανοίγει το τηλέφωνο και είναι στις αρχικές του ριθμίσεις..:wacko::wacko: εγκεφαλικό ! είχα φάει ώρες να το φέρω όπως το θέλω

Το τελευταίο back up που είχα είναι απο 04/08... τι να πω.. τι ήταν αυτό ? έχει τύχει σε άλλον ?

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως μετα απο κατι τετοιο αυμβαινει. Επισης δεν μπορεις να παρεις ΟΤΑ updates αν το εχεις κανει αυτο.

Μονο οταν το κινητο δεν ειναι ελληνικο και του βαλεις την σιμ γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Έστησες πρώτα το τηλέφωνο και έπειτα έβαλες κάρτα SIM μέσα;

 

Ναι, αλλά πρίν κάνα μήνα και βάλε.

Μετά το έστησα και έκτοτε δούλευε κανονικά.

 

@GMF80 όντως δεν μου είχε έρθει το τελευταίο update και άλλαξα CSC, έβαλα Ελληνικό και μου ήρθε ΟΤΑ

Φαντάζομαι θα είναι καλύτερα να κάνω reset και να το ξαναστήσω με τις κάρτες μέσα ?

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ χρονια πολλα. Εχει ψωνίσει κανεις απο το eglobalcentral? Ξερετε αν ειναι αξιοπιστο; εχει το s20+ g9860 snapdragon σε καλη τιμη και το σκεφτομαι αφου σου δινουν και 1 χρονο εγγυηση.. υπαρχει περιπτωση να μην δουλευει με ελληνική sim?

 

Δεν εχω αγοράσει και ο λογος ειναι οτο στο trustpilot .com έχει πολύ κακές κριτικές για το συγκεκριμένο κατάστημα....

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά πρίν κάνα μήνα και βάλε.

Μετά το έστησα και έκτοτε δούλευε κανονικά.

 

@GMF80 όντως δεν μου είχε έρθει το τελευταίο update και άλλαξα CSC, έβαλα Ελληνικό και μου ήρθε ΟΤΑ

Φαντάζομαι θα είναι καλύτερα να κάνω reset και να το ξαναστήσω με τις κάρτες μέσα ?

Αν δεν εχει εμφανισει καποιο αλλο προβλημα αφησε το ετσι.Αλλιως κανε reset.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει εμφανισει καποιο αλλο προβλημα αφησε το ετσι.Αλλιως κανε reset.

 

Όχι δεν έχει κάτι άλλο, μια χαρά δουλεύει :)

Ευτυχώς είχα κάνει back up 04 Αυγούστου και είχα κάνει ελάχιστες αλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα το κινητό σου ήταν EUX και για κάποιο λόγο κατέβασε τις ρυθμίσεις του παρόχου σου κ λογικά τώρα έγινε EUR ή EUE.

 

Αυτο πως το βλεπεις;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο πως το βλεπεις;

 

Πληροφορίες για το τηλέφωνο -> πληροφορίες για το λογισμικό -> έκδοση λογισμικού παροχής υπηρεσιών.

Αν κ πλέον δε θα έχει νόημα, θα είναι ήδη αλλαγμένο.

Εμένα πχ δείχνει

EUR/EUR, EUR/EUX/EUR

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα το κινητό σου ήταν EUX και για κάποιο λόγο κατέβασε τις ρυθμίσεις του παρόχου σου κ λογικά τώρα έγινε EUR ή EUE.

 

Ναι, ήταν EUX αλλά το άλλαξα εγω σε EUR με ενα προγραμματάκι στις 04 Αυγούστου

Tο είχα αλλάξει για να πάρω και την αναβάθμιση που είχε βγει. Μόλις το άλλαξα και εκανα επανεκκίνηση ήρθε και το OTA

Εξ ου και το backup τότε. Αν και τελικά μετά την αλλαγή δεν είχε χασει ρυθμίσεις τις έχασε τώρα ...

anyway, ευτυχώς είχα το back up :-)

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό στο έκανε. Μπορεί να είχες αλλάξει εσύ το buyer (προφανώς το csc με Odin) αλλά στην ουσία αυτό απλά ξεγελάει το τηλέφωνο χωρίς να το κάνει στην πραγματικότητα EUR. Υπήρχε δηλαδή μεγάλη πιθανότητα να μην έπαιρνες καν το OTA που πήρες ή μελλοντικά OTA. Η σωστή διαδικασία γίνεται μέσω ρυθμίσεων παρόχου, όπως κ σου έγινε τελικά.

 

* Να αναφέρω απλά για όσους τύχει να έχουν κινητό EUX, το σωστό είναι να μην κάνετε εσείς την διόρθωση με odin, αλλά να απευθυνθείτε σε ένα επίσημο σέρβις (πχ smartec) ώστε να σας το διορθώσουν εκείνοι, απλά κρατώντας τα στοιχεία της συσκευής (και όχι την ίδια τη συσκευή).

Edited by thodragon
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό στο έκανε. Μπορεί να είχες αλλάξει εσύ το buyer (προφανώς το csc με Odin) αλλά στην ουσία αυτό απλά ξεγελάει το τηλέφωνο χωρίς να το κάνει στην πραγματικότητα EUR. Υπήρχε δηλαδή μεγάλη πιθανότητα να μην έπαιρνες καν το OTA που πήρες ή μελλοντικά OTA. Η σωστή διαδικασία γίνεται μέσω ρυθμίσεων παρόχου, όπως κ σου έγινε τελικά.

 

* Να αναφέρω απλά για όσους τύχει να έχουν κινητό EUX, το σωστό είναι να μην κάνετε εσείς την διόρθωση με odin, αλλά να απευθυνθείτε σε ένα επίσημο σέρβις (πχ smartec) ώστε να σας το διορθώσουν εκείνοι, απλά κρατώντας τα στοιχεία της συσκευής (και όχι την ίδια τη συσκευή).

Δεν το έκανα με Odin. Αν δεν κάνω λάθος δεν αλλάζει με Odin (ακόμη) στη σειρά S20

Το εκανα με μια εφαρμογή που λέγεται SamKey

Link to comment
Share on other sites

Παιδες με αυτό το θέμα τι γίνεται πλέον? Δε μπορούμε να έχουμε το csc που θέλουμε? Πχ σε πολλές ευρωπαϊκές εκδόσεις ο dialer είχε αναγνωριση αγνώστων αριθμών μέσα, σε εμάς δεν το δίνει και δεν θέλω να βάλω 3η εφαρμογή.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όντως πρέπει να έκανε λάθος. Υπάρχουν πολλά παιχνίδια που παίζουν σε 120fps.

https://www.androidpolice.com/2020/08/12/here-are-hundreds-of-high-refresh-rate-games-to-play-on-the-120hz-galaxy-note20-ultra/

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως τελικά και στις ταινίες έχει διαφορά το 120hz; διάβαζα το παρακάτω άρθρο...

 

https://www.sammobile.com/opinions/galaxy-s20-120hz-refresh-rate-is-awesome-despite-the-limitations/amp/

 

 

Galaxy S20’s 120Hz refresh rate is awesome despite the limitations

 

A 60Hz display refreshes the image on-screen 60 times every second, a 120Hz screen refreshes the image 120 times, and so on. What that means in layman terms is that every kind of moving content, such as a movie, game, or a GIF, is a result of a bunch of static images being displayed on-screen in quick succession to simulate motion, and the faster the refresh rate, the faster and smoother everything from movies and games to simple animations and scrolling will seem.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...