Jump to content

CU BIG BANG APP


Ilovemetal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 minutes ago, johndouk said:

* correlation is not causation. 🤓

Ακριβέστατα:

Το σοβαρότατο πρόβλημα των >99% "απλών" ανθρώπων στην Εποχή του Διαφωτισμού που ζουμε εδώ και λίγους αιώνες και έχει επιδεινωθεί ραγδαία τις τελευταίες δεκαετίες.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 14/10/2023 at 4:37 ΜΜ, gilbaba said:

Καλησπέρα, παίζω το παιχνίδι εδώ κ λίγο καιρό  και δεν κατάλαβα αν κάνω εγώ κάποιο λάθος: 

Εκτός του μεγάλου πλανήτη με τον δακτύλιο, οι άλλοι οι μικροί, πχ ο μαύρος κι ο κόκκινος χτυπιούνται πολύ δύσκολα. Φυσικά στο κινητό την ευαισθησία στην οθόνη την εχω στο μέγιστο, μπορώ να κάνω κάτι άλλο; 

 Μέχρι τώρα με δυσκολία περνάω το 55% σε κάθε παιχνίδι (εκτος κι αν βγει η βοηθητική κλεψύδρα, ή βγει το big bang) .  Ειδικά αν πέσω σε πίστα με τους ασπρο-γκρίζους μετεωρίτες, δεν υπάρχει περίπτωση για πάνω απο 40% ...

Έχετε κάποιες οδηγίες για καλύτερο σκορ?

 

Αργησα λιγο το παιχνιδι ναι ειναι πιο ζορικο πια αλλα θελει και γρηγορα αντανακλαστικα πιες καμια καφεινη τουρμπο και πες μου μετα εμενα ο μεσος ορος ειναι 70+%.

Ξεχασα και το κινητο που ειναι σημαντικο στην αποκριση του tapping. 

2 ώρες πριν, Pppe said:

Ακριβέστατα:

Το σοβαρότατο πρόβλημα των >99% "απλών" ανθρώπων στην Εποχή του Διαφωτισμού που ζουμε εδώ και λίγους αιώνες και έχει επιδεινωθεί ραγδαία τις τελευταίες δεκαετίες.

Σταματα τα κουμπια φαινεται οτι σε χαλανε οταν τα πινεις. Φιλικα παντα ✌️

Edited by CamuCamu
Link to comment
Share on other sites

On 14/10/2023 at 6:01 ΜΜ, johndouk said:

Φίλε μου τι να σου πω τωρα... Είσαι Θεός!  Μιλάμε  ήμουνα τυφλός τόσον καιρό, και τώρα είδα το φως μου!   (με το app για το rotation).  Το λιγότερο, 80% επιτυχία σε κάθε πίστα!

Ξέρεις μήπως και αν το app αυτό εχει στις δευτερεύουσες ρυθμίσεις (στο "on demand")  τη δυνατότητα  να αλλάξω λιγο  τη θέση του game στην οθόνη, ή ακόμη και μεγέθυνση;

On 16/10/2023 at 8:46 ΠΜ, kmpatra said:

Τα ίδια βλέπω και σε tablet το οποίο δεν έχει τζαμάκι. Ευκολία στον μεγάλο πλανήτη δυσκολία στους μικρότερους. Και τελευταία το σκορ γίνεται μικρότερο. Και μιλάω για tablet δεκάρι. Στις μικρότερες οθόνες όπως σε παλιό κινητό 5 ιντσών που επισης το χω βάλει είναι δυσκολότερο.

Μπορώ να βάλω το  big bang app για τον ιδιο αριθμο CU και σε τάμπλετ για να δοκιμάσω κι απο κει;

Link to comment
Share on other sites

On 13/8/2021 at 8:20 ΜΜ, balkos said:

για να ευλογήσω λίγο τα γένια μου

Σε συνδυασμό και με bluetooth ποντίκι έχω 100% επιτυχία (σε πίστες χωρίς βράχια)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gilbaba said:

Μπορώ να βάλω το  big bang app για τον ιδιο αριθμο CU και σε τάμπλετ για να δοκιμάσω κι απο κει;

Εχω δυο νούμερα και εχω βαλει για το βασικο στο τάμπλετ και το 2ο σε παλιο κινητό. Δεν βλέπω το λόγο να μη γίνεται και αυτό που λες όμως. Εναλλαγή μεταξύ των δύο αριθμών στην ίδια συσκευή έχω κάνει καθαρίζοντας τα δεδομένα της εφαρμογής.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

On 17/10/2023 at 5:15 ΜΜ, balkos said:

για να ευλογήσω λίγο τα γένια μου

Σε συνδυασμό και με bluetooth ποντίκι έχω 100% επιτυχία (σε πίστες χωρίς βράχια)

Πως δουλεύει το ποντίκι στο κινητό; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gilbaba said:

Πως δουλεύει το ποντίκι στο κινητό; 

Βάζεις καλώδιο OTG. Το συνέδεσα με ενσύρματο και πραγματικά ανέβηκαν τα ποσοστά επιτυχίας.

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, EllinikoNisi said:

Βάζεις καλώδιο OTG. Το συνέδεσα με ενσύρματο και πραγματικά ανέβηκαν τα ποσοστά επιτυχίας.

1) δηλαδή κατι τετοιο? 

https://shopflix.gr/tekhnologia/ilektronika/metatropeis/ugreen-30701-antaptoras-kalodioy-usb-to-usb-typec-otg-black/?gclid=CjwKCAjwp8OpBhAFEiwAG7NaEkNZD7STGQrKisGbmvtoI6Tr3V2JirRYJAryRJ81gwW5QrU2wWnOAxoCJGAQAvD_BwE

2) Δηλαδή αν έχω εναν αντάπτορα θηλυκό σε θηλυκό usb και το βάλω πάνω στο αρσενικό usb του καλωδίου φόρτισης του κινητού μου, είναι το ίδιο;

3) Και το ποντίκι παίζει κατευθείαν χωρίς κάποιο app?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, gilbaba said:

1) δηλαδή κατι τετοιο? 

https://shopflix.gr/tekhnologia/ilektronika/metatropeis/ugreen-30701-antaptoras-kalodioy-usb-to-usb-typec-otg-black/?gclid=CjwKCAjwp8OpBhAFEiwAG7NaEkNZD7STGQrKisGbmvtoI6Tr3V2JirRYJAryRJ81gwW5QrU2wWnOAxoCJGAQAvD_BwE

2) Δηλαδή αν έχω εναν αντάπτορα θηλυκό σε θηλυκό usb και το βάλω πάνω στο αρσενικό usb του καλωδίου φόρτισης του κινητού μου, είναι το ίδιο;

3) Και το ποντίκι παίζει κατευθείαν χωρίς κάποιο app?

1) ναι ένα τέτοιο.

Εγώ χρησιμοποιώ ένα παλιό otg micro USB, αλλά επειδή το κινητό μου πλέον έχει θύρα type c αγόρασα επιπλέον αντάπτορα type c to micro USB, ώστε να κουμπώνει το otg micro USB.

Τα android εδώ και τουλάχιστον 5-6 εκδόσεις υποστηρίζουν native ποντίκι. Δεν θέλει να κάνεις κάτι άλλο. Έτσι έχεις μεγαλύτερη ακρίβεια μιας και το ποντίκι/ κέρσορας φαίνεται στην οθόνη. 

Για το 2, δεν το έχω δοκιμάσει. Είναι πολύ σπάνιοι τέτοιοι αντάπτορες.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτονόητο ότι το ποντίκι θα είναι bluetooth για να γράφω ότι η σύνδεση γίνεται με bluetooth. Οπότε δε χρειάζεται app. Απλά κάνεις connect και παίζει.
Δεν είναι κλασικό ποντίκι με θύρα usb.
Να προσθέσω, ότι για να φτάσεις στο 100% επιτυχία με το ποντίκι, θα πρέπει να έχεις και 2ο άτομο. Ο ένας χτυπάει με το ποντίκι και ο άλλος με touch στην οθόνη. Αλλιώς δε θα έχεις μεγάλη βελτίωση.

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

On 18/10/2023 at 6:52 ΜΜ, EllinikoNisi said:

Βάζεις καλώδιο OTG. Το συνέδεσα με ενσύρματο και πραγματικά ανέβηκαν τα ποσοστά επιτυχίας.

Το δοκίμασα τελικά , δυστυχώς κακή εμπειρία για μένα, εκεί που με το δάκτυλο - και σε landscape mode εννοείται- έφτανα 80% , με το ποντίκι με το ζόρι έφτασα 55%.

Δεν ξέρω τι έφταιξε, δοκίμασα μόνο για μια πίστα, και το έβγαλα άμεσα για τις υπόλοιπες 14  για να σώσω την παρτίδα...  Πάντως πολύ δύσκολο να υπολογίζω την κίνηση του ποντικιού στη μικρή οθόνη του κινητού.

Μια ιδέα:  Το έχεις με μικρό ή μεγάλο κέρσορα;  Μήπως παίζει κάποιο ρόλο; Αυτο που δοκίμασα εγω ήταν με μικρό, και θέλω να πω , μήπως με τον μεγάλο κέρσορα έχει και μεγαλύτερο αποτύπωμα χτυπήματος στην οθόνη;  Δυστυχώς στο Redmi μου δεν βρήκα καμιά ρύθμιση για ποντίκι στις "Ρυθμίσεις".

 

 

 

On 18/10/2023 at 7:29 ΜΜ, balkos said:

εγώ το σύνδεσα με bluetooth

Ομοίως...

On 19/10/2023 at 10:54 ΜΜ, balkos said:

Είναι αυτονόητο ότι το ποντίκι θα είναι bluetooth για να γράφω ότι η σύνδεση γίνεται με bluetooth. Οπότε δε χρειάζεται app. Απλά κάνεις connect και παίζει.
Δεν είναι κλασικό ποντίκι με θύρα usb.
Να προσθέσω, ότι για να φτάσεις στο 100% επιτυχία με το ποντίκι, θα πρέπει να έχεις και 2ο άτομο. Ο ένας χτυπάει με το ποντίκι και ο άλλος με touch στην οθόνη. Αλλιώς δε θα έχεις μεγάλη βελτίωση.

Την αναφορά την έκανα στον φιλο παραπάνω με το ενσύρματο, οχι για το ασύρματο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!παιζωντας στο binkbank δινει ποντους κ για τον διαγωνισμο που τρεχει?

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εγω πήρα το charger παντως .. ειδα και οτι τελειωσε τωρα βεβαια.

Δοκίμασε κανα καθαρισμό της εφαρμογής ίσως ? αν θες τα ακουστικα ...  Δεν ξέρω αν έχει όρους οπως να εχεις βαλει λεφτά για καποιο διάστημα πριν, είσαι οκ σε αυτα?

Εdit : τελικά πήρε μόλις και τα ακουστικά ο αδερφός μου (αν και δεν ειναι κατι ιδιαίτερο που να αξιζει νομιζω αυτα) , μήπως ειχαν τελειωσει και δεν το έδειχνε  ποση ώρα περίμενες ?

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, blizard said:

Εγω πήρα το charger παντως .. ειδα και οτι τελειωσε τωρα βεβαια.

Δοκίμασε κανα καθαρισμό της εφαρμογής ίσως ? αν θες τα ακουστικα ...  Δεν ξέρω αν έχει όρους οπως να εχεις βαλει λεφτά για καποιο διάστημα πριν, είσαι οκ σε αυτα?

Εdit : τελικά πήρε μόλις και τα ακουστικά ο αδερφός μου (αν και δεν ειναι κατι ιδιαίτερο που να αξιζει νομιζω αυτα) , μήπως ειχαν τελειωσει και δεν το έδειχνε  ποση ώρα περίμενες ?

Δοκίμασα σε 2 διαφορετικές συσκευές, έκανα καθαρισμό cache. Δεν δοκίμασα με άλλο νούμερο όμως. 😐. Δεν πειράζει, την επόμενη

 

Και με ανανέωση κομπλέ. Το δοκίμασα πριν ποστάρεις. Ακόμη βγάζει σφάλμα

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο ερώτηση στο τσατ τα προϊόντα είναι τα ακόλουθα

https://www.vodafone.gr/eshop/syskeues-axesouar/smartphones-axesouar/fortistes/baseus-compactquick-charbaseus30wblack/p-149739/

https://www.vodafone.gr/eshop/syskeues-axesouar/akoustika-hcheia/true-wireless/riversong-twsriversongair-mini-litewhite/p-150164/

Μικρή σημασία έχει βέβαια εφόσον τα αποθέματα έχουν εξαντληθεί....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τις συσκευές δε μου τις εμφάνισε καν, έγινε και σε άλλους; Είχα πάρει τα ακουστικά την προηγούμενη φορά, είχαν κάνει κάπου 1 μήνα να μου ρθουν...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 13/7/2023 at 5:59 ΜΜ, Pppe said:

Screenshot_20230713-172253-100.png

Ξανά τον Μάρτη 2024 (ας ελπίσουμε τον Φλεβάρη): Χωρίς απολύτως δωρεάν , προσωπικά "δε θα πάρω".

Μόνο σε smartphone εάν βγάλει, και κρίνοντας από τιμή ευρώ.

Σχεδόν σε όλα τα μονόωρα κάθε 3-4 μήνες ως τώρα έχω προλάβει έως τώρα, αλλά με ευρώ έξτρα λέω ΟΧΙ._

Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2023 at 4:49 ΜΜ, blitz said:

Παρέλαβα σήμερα το φορτιστή. Παρόλο που στο app εμφάνιζε λευκό παρέλαβα μαύρο, δεν με χάλασε απλά το αναφέρω.

Eγω παρέλαβα τα ακουστικά (ο αδερφός μου βασικα) αλλά για το φορτιστή εγραψαν αποτυχία παραλαβής και είδα 2 αναπάντητα (περιεργο που δεν τα ακουσα και δεν ηταν με το ίδιο άτομο) 


Eχουν διαγωνισμό με δώρα μέχρι 11/1/2024 ,με κρυστάλους ... Big bang παιχνίδι , καθημερινό login 400 , αν μπεις liquid 6000 ,  με shake 5000 , με αγορα πακέτου ανάλογα (πχ  4 απεριοριστα σαβατοκυριακα 2000 ) , αν επισκευτείς καταστημα 2500 , εξαργύρωση cu around 1000 (πχ e-food - dominos) και κάποια ακομα.

Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να δώ την σελίδα του διαγωνισμού ακόμα,  αν φτάσεις 35.000 έχει  6 μέρες απεριοριστο ιντερνετ και πιο πολλές, αν φτάσεις 70000  επιπλέον  . 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/kalokairistes-competition/

 

xmas.png

2
τυχεροί νικητές θα πάρουν δώρο 1 ταξίδι στην ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ και την ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
gift_1.png
2
τυχεροί νικητές θα πάρουν δώρο 1 leasing αυτοκινήτου πόλης για 1 έτος από το instacar
gift_2.png
10
τυχεροί νικητές θα πάρουν δώρο 1 SONY PlayStation®5 Slim
iphone.png
10
τυχεροί νικητές θα πάρουν δώρο 1 IPHONE 15
airbnb.png
5
τυχεροί νικητές θα πάρουν δωροεπιταγή της πλατφόρμας AIRBNB αξίας 1000€
gift_5.png
3
τυχεροί νικητές θα πάρουν δώρο δωροκάρτα αξίας 350€ για τα καύσιμα του χρόνου τους από τη Eurolife FFH!
gift_6.png
2
τυχεροί νικητές θα πάρουν δώρο για το FREENOW αξίας 100€
gift_7.png
2
τυχεροί νικητές θα πάρουν δωροεπιταγή αξίας 500€ στα καταστήματα JYSK
gift_8.png
10
τυχεροί νικητές θα πάρουν δωροεπιταγή αξίας 150€ στα ANNA MARIA MAZARAKI!
gift_9.png
200
τυχεροί νικητές θα πάρουν δώρο από ένα γεύμα με το +1 τους στα Simply Burgers!
gift_10.png
 

+ 1000 τυχεροί νικητές θα πάρουν δώρο απεριόριστα data και λεπτά για 1 χρόνο χωρίς καμία προϋπόθεση ανανέωσης

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...