Jump to content

CU BIG BANG APP


Ilovemetal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, sou_d said:

Τώρα μου έβγαλε και 240... Πφφφ μόνο mad θα βγάλουμε τον Μάρτη μου φαίνεται...

Δεν έχω καταλάβει τόση ώρα τι εξηγείτε...
Τι 240;
240 maximum πόντους σε κάθε πίστα;

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, konstantinos77 said:

Δεν έχω καταλάβει τόση ώρα τι εξηγείτε...
Τι 240;
240 maximum πόντους σε κάθε πίστα;

Ναι!

Με βλέπω να κερδίζω Walkman... από... την ανακύκλωση συσκευών...

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, sou_d said:

Ναι!

Με βλέπω να κερδίζω Walkman... από... την ανακύκλωση συσκευών...

Walkman; Κάνα cd με best of του 1984 super hits πιάνουμε και πάλι καλά να λέμε..

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, konstantinos77 said:

Δεν έχω καταλάβει τόση ώρα τι εξηγείτε...
Τι 240;
240 maximum πόντους σε κάθε πίστα;

Ξοδεύτηκαν ρε φίλε

Screenshot_2024-03-18-01-56-47-53_7462019c272f3de740ea578e32e39391.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sou_d said:

Ξοδεύτηκαν ρε φίλε

Screenshot_2024-03-18-01-56-47-53_7462019c272f3de740ea578e32e39391.jpg

Θέλουν να μείνεις με το Αθάνατο Panasonic G500 γι' αυτό το κάνουν!!! 😉😉😂😂

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, konstantinos77 said:

Θέλουν να μείνεις με το Αθάνατο Panasonic G500 γι' αυτό το κάνουν!!! 😉😉😂😂

Άσε, με έβαλε η γυναίκα να το πάω στην ανακύκλωση....😥😥😭

Μόνο το k770 κράτησα (ίσως και το k 750)

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, sou_d said:

Άσε, με έβαλε η γυναίκα να το πάω στην ανακύκλωση....😥😥😭

Μόνο το k770 κράτησα (ίσως και το k 750)

Έπεσε και παντόφλα να φανταστώ εεε... 😋😋😂😂

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sycorpios said:

Κι όμως μαζεύονται οι 45.000 φίλε μου, απλά όχι από μένα, αυτό σου λέω. Πρόσεξε, εγώ θα παίξω 4 φορές ενώ αυτοί που πρόλαβαν το x2 και Παρασκευή πρώτη φορά θα παίξουν 6 φορές. Είναι κάποιοι που θα πιάσουν 9.000 τη φορά (ξαναλέω, έχω κάνει εξελάκι, οι 100 πρώτοι τουλάχιστον είναι παιχταράδες, δε ξέρω πόσοι άλλοι πιο κάτω), άρα επί 6 πάει 54.000. Και δεν είναι θέμα cheat, το λένε ανοιχτά, παίζουν σε τάμπλετ, έχουν ποντίκι Bluetooth κλπ.. Εγώ με 4 φορές, ούτε με σφαίρες. Αφού τα λέμε από Παρασκευή αυτά..

Ακριβώς.. Δε θα παίξω καν σήμερα, θα το φτάσω να παίξω πουσουκου. Έτσι για το γαμώτο..

Νομίζω ότι τα έχεις μπερδέψει. 4 (γεμάτες) εβδομάδες έχει ο Μάρτιος, άρα έως 4 φορές (δηλαδή 15 πίστες+5 cu around worlds) μπορεί να παίξει κάποιος (ο διαγωνισμός ξεκίνησε 8 Μαρτίου δηλαδή τέλη της 1ης γεματης εβδομάδας). Αν κάποιος ήταν τυχερός και πέτυχε το 1:2 είναι σα να έπαιξε 5 φορές.

Για να πιάσεις 45.000 πρέπει να πιάνεις 9.000 κάθε φορά. Οι CU around worlds δε δίνουν ούτε 1.000 συνολικά. Επίσης πλέον η κάθε πιστα δεν είναι πάντα των 600 πόντων. Αρα πρεπει να πετυχαίνεις παντοτε το απολυτο. Για να πιασεις πανω απο 8000 που χρειαζεσαι.

Θες να μου πεις οτι αυτο ειναι εφικτο με ενα ταμπλετ και ενα bluetooth ποντικι; Να το δοκιμασω κι εγω λοιπον! Εγω παντως πιστευω οτι εχουν βρει καποιον τροπο να επιβραδυνουν τεχνικα τα 30 δευτερα της καθε πιστας ωστε να προλαβαινουν να παιρνουν ολους τους κρυσταλλους.

Φυσικα δε συζηταμε για τα 50.000 που ηταν αρχικα. Εκει αποκλειεται καθε σεναριο τιμιου παιχνιδιου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι αν ξεκινήσεις να παίζεις μία πίστα και δεν πάει καλά, μπορείς να βγεις από το ίντερνετ ώστε να μην την χρεωθείς. Και να το κάνεις μέχρι να βγει τέλεια.

Αλλά.. άλλη δουλειά δεν είχαμε..

Επίσης αυτοί που πάνε για τα δυνατά δώρα, δεν παίζουν Δευτέρα στις 00:01. Παίζουν άνετοι μέσα στη βδομάδα. Μόνο στο τέλος θα παίξουν 00:01.

Edited by Vibraphone
Link to comment
Share on other sites

To σικέ του παιχνιδιού ήταν ότι ξεκίνησε Παρασκευή και για λίγο χ2.
Όσοι είχαν πληροφόρηση πήραν προβάδισμα για τα μεγάλα δώρα. Εκεί θα γίνει της τρελής γιατί κρατάνε πολλοί από αυτούς τους πόντους τους για το τέλος, αλλά τα ακριβά δώρα είναι μόνο 16.
Όμως για τα μικρότερα δώρα υπάρχει χώρος και για εμάς. Κάποιος εδώ μέσα πήρε τα handsfree. Θα μπορούσα να τα πάρω και εγώ. Την άλλη Δευτέρα φτάνω τους 27000 κ υπάρχουν 69 JBL ακόμα. Αν κ δεν έχουν καλές κριτικές, θα πάρω (αν προλάβω) ένα από αυτά.

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, VIPdriver said:

Το έχω πει (αλλά κανείς δεν μ'ακούει), τα 600αρια τα δίνει ΠΣΚ... 

Είναι όπως το ανέκδοτο με το βοσκό και τον λύκο 😉

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, gpapas640 said:

Νομίζω ότι τα έχεις μπερδέψει. 4 (γεμάτες) εβδομάδες έχει ο Μάρτιος, άρα έως 4 φορές (δηλαδή 15 πίστες+5 cu around worlds) μπορεί να παίξει κάποιος (ο διαγωνισμός ξεκίνησε 8 Μαρτίου δηλαδή τέλη της 1ης γεματης εβδομάδας). Αν κάποιος ήταν τυχερός και πέτυχε το 1:2 είναι σα να έπαιξε 5 φορές.

Φίλε μου είχα παίξει μέχρι την Παρασκευή και είχα υπολογίσει οτι θα παίξω 4 φορές, όμως ο διαγωνισμός λήγει στις 31 πριν τα μεσάνυχτα, που πέφτει Κυριακή. Άρα 3 φορές προλαβαίνω, έχεις δίκιο. Οι άλλοι όμως, που δεν είχαν παίξει μέχρι Παρασκευή, πρόλαβαν το x2 εκείνου του πουσουκου, άρα 5 φορές, σωστός. Το μόνο που μου είχε μείνει στο μυαλό ήταν οι 2 παραπάνω φορές και είπα 4 και 6. Τελικά είναι 3 και 5 λοιπον.

10 ώρες πριν, gpapas640 said:

Επίσης πλέον η κάθε πιστα δεν είναι πάντα των 600 πόντων.

Ναι ο υπολογισμός μου ήταν με 600ρες, γιατί είχα μήνες να δω πιο λίγο.

10 ώρες πριν, gpapas640 said:

Θες να μου πεις οτι αυτο ειναι εφικτο με ενα ταμπλετ και ενα bluetooth ποντικι;

Ναι είναι εφικτό να τελειώσεις τις πίστες με 25αρι xp, το βλέπω κάθε βδομάδα στο εξελάκι που έχω φτιάξει. Οι πρώτοι 100 που φαίνονται παίζουν μεταξύ 330 και 375xp (375 είναι το απόλυτο, όλες οι πίστες 25ρια). Αν όμως οι πίστες τελικά δεν είναι 600ρες όπως βλέπω λέτε παραπάνω (δεν έπαιξα σήμερα να το δω) τότε δεν είναι εφικτό να βγάλεις τους 8.000 όπως λες και συ.

4 ώρες πριν, VIPdriver said:

Το έχω πει (αλλά κανείς δεν μ'ακούει), τα 600αρια τα δίνει ΠΣΚ... 

Φίλε μου δε ξέρω για πιο κάτω level, αλλά στο 8 που είμαι εγώ όποια μέρα και να παίξω (συνήθως Δευτέρα με Τετάρτη) πάντα 600αρα βγάζει. Έχω πολλούς μήνες να δω πιο λίγο, ίσως 2-3 levels πιο πίσω.

Edited by sycorpios
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, gpapas640 said:

Νομίζω ότι τα έχεις μπερδέψει. 4 (γεμάτες) εβδομάδες έχει ο Μάρτιος, άρα έως 4 φορές (δηλαδή 15 πίστες+5 cu around worlds) μπορεί να παίξει κάποιος (ο διαγωνισμός ξεκίνησε 8 Μαρτίου δηλαδή τέλη της 1ης γεματης εβδομάδας). Αν κάποιος ήταν τυχερός και πέτυχε το 1:2 είναι σα να έπαιξε 5 φορές.

Για να πιάσεις 45.000 πρέπει να πιάνεις 9.000 κάθε φορά. Οι CU around worlds δε δίνουν ούτε 1.000 συνολικά. Επίσης πλέον η κάθε πιστα δεν είναι πάντα των 600 πόντων. Αρα πρεπει να πετυχαίνεις παντοτε το απολυτο. Για να πιασεις πανω απο 8000 που χρειαζεσαι.

Θες να μου πεις οτι αυτο ειναι εφικτο με ενα ταμπλετ και ενα bluetooth ποντικι; Να το δοκιμασω κι εγω λοιπον! Εγω παντως πιστευω οτι εχουν βρει καποιον τροπο να επιβραδυνουν τεχνικα τα 30 δευτερα της καθε πιστας ωστε να προλαβαινουν να παιρνουν ολους τους κρυσταλλους.

Φυσικα δε συζηταμε για τα 50.000 που ηταν αρχικα. Εκει αποκλειεται καθε σεναριο τιμιου παιχνιδιου.

Εγώ μαζεύω γύρω στους 8500 κρυστάλλους κάθε εβδομάδα και μάλιστα από το κινητό με τον παραδοσιακό τρόπο (δάχτυλο😛) οπότε το 9000 δεν είναι καθόλου δύσκολο. Μέσα από το around worlds άνετα μπορείς να μαζέψεις 1000 κρυστάλλους και κάτι ψιλά. Το skydiving είναι πανεύκολο και τώρα που έχω μάθει τι ζητάει κάθε φορά δεν μου παίρνει ούτε 5 δευτερόλεπτα. Το τζιπ θέλει περισσότερο χρόνο, αλλά υπάρχει ένα κόλπο. Αν κρατήσεις πατημένο το ερωτηματικό κάτω δεξιά σταματάει ο χρόνος, αλλά το αυτοκίνητο συνεχίζει την πορεία του και κατά αυτόν τον τρόπο ολοκληρώνω την πίστα ενώ μου απομένουν πάνω από 80 δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, nokia3310 said:

Εγώ μαζεύω γύρω στους 8500 κρυστάλλους κάθε εβδομάδα και μάλιστα από το κινητό με τον παραδοσιακό τρόπο (δάχτυλο😛) οπότε το 9000 δεν είναι καθόλου δύσκολο. Μέσα από το around worlds άνετα μπορείς να μαζέψεις 1000 κρυστάλλους και κάτι ψιλά. Το skydiving είναι πανεύκολο και τώρα που έχω μάθει τι ζητάει κάθε φορά δεν μου παίρνει ούτε 5 δευτερόλεπτα. Το τζιπ θέλει περισσότερο χρόνο, αλλά υπάρχει ένα κόλπο. Αν κρατήσεις πατημένο το ερωτηματικό κάτω δεξιά σταματάει ο χρόνος, αλλά το αυτοκίνητο συνεχίζει την πορεία του και κατά αυτόν τον τρόπο ολοκληρώνω την πίστα ενώ μου απομένουν πάνω από 80 δευτερόλεπτα.

Με ξεπερασες και μενα ρε φιλαρακι στην ταχυτητα τι 8500? 🥵

Φανταζομαι το δαχτυλο σου θα χει κανει κοιλιακους υστερα 😂

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, konstantinos77 said:

Δεν έχω καταλάβει τόση ώρα τι εξηγείτε...
Τι 240;
240 maximum πόντους σε κάθε πίστα;

Ναι.. είδαμε μετά από καιρό να δίνει 1 κρύσταλλο στο χτύπημα.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Vibraphone said:

Ναι.. είδαμε μετά από καιρό να δίνει 1 κρύσταλλο στο χτύπημα.

Πάντως τέτοια κίνηση στο thread του Big Bang δεν περίμενα ποτέ να την δω... 😳
Λυσσάρεεες... 😂😂😋😋

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

Τώρα βλέπω ότι δίνει max 360 κρυστάλλους τώρα να περιμένω αύριο η να κάψω την ζωη;

Link to comment
Share on other sites

Just now, eridion25 said:

Τώρα βλέπω ότι δίνει max 360 κρυστάλλους τώρα να περιμένω αύριο η να κάψω την ζωη;

Περίμενε.. Παρασκευή θα είναι καλά σίγουρα!

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση σε οσους αναρωτιουνται γιατι σας εμφανιζονται πιστες κατω απο 600 κρυσταλλους συνολο,εχετε ανεβει επιπεδο και εχετε κερδισει καποια xp?

Χθες ολοι οι γυροι 600ρικοι ηταν σε μενα. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, CamuCamu said:

Ερωτηση σε οσους αναρωτιουνται γιατι σας εμφανιζονται πιστες κατω απο 600 κρυσταλλους συνολο,εχετε ανεβει επιπεδο και εχετε κερδισει καποια xp?

Χθες ολοι οι γυροι 600ρικοι ηταν σε μενα. 

Εγώ δεν έπαιζα ποτέ. Τώρα που αποφάσισα, μας έχει κατουρήσει χελώνα, για αυτό

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, sou_d said:

Εγώ δεν έπαιζα ποτέ. Τώρα που αποφάσισα, μας έχει κατουρήσει χελώνα, για αυτό

Αυτή η οπτική σε βολεύει όμως.. εμείς θεωρούμε ότι επειδή ακριβώς άρχισες να παίζεις εσύ, άρχισε να δίνει λίγα σε κάθε πίστα.. 😉😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

Τον παλιό που παίζει πουσουκου και δουλεύει βονταφον, που μας γλεντησε εκείνη τη Παρασκευή τον βρήκαμε ή ακόμα; Φανερώσου λεμεεεε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...