Jump to content

Samsung Galaxy S10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα την αναβάθμιση σε UI 3.0 . Αυτό που διαπιστώνω αρχικά είναι ότι λύθηκε το πρόβλημα που είχα. Αρκετές φορές έγραψα ότι δεν ξεκλειδώνει με διπλό χτύπημα και χρειάζεται 3 χτυπήματα. Τώρα ανοίγει ΜΕ 2 χτυπήματα (με οποιοδήποτε ταχύτητα ), και όταν είναι στην αρχική οθόνη (και σε κλειδωμένη) με 2 χτυπήματα κλείνει. Λειτουργία που δεν την είχε. Την είχε μόνο στην κλειδωμένη οθόνη.

Σε λίγο περισσότερα...

Link to comment
Share on other sites

Σου ήρθε update στις ενημερώσεις; Δεν βλέπω κάποιον άλλον να γράφει για ενημέρωση.

Είσαι εντός Ελλάδος; Ποσα mb είναι το update?

Link to comment
Share on other sites

Σου ήρθε update στις ενημερώσεις; Δεν βλέπω κάποιον άλλον να γράφει για ενημέρωση.

Είσαι εντός Ελλάδος; Ποσα mb είναι το update?

 

Είχα περάσει την ελληνική no-brand rom

20210102-141607.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια είχα περάσει και εγώ, οπότε λογικά περιμένω.

Πόσα mb έχει το update και τι security ασφαλείας;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήρθε ειδοποίηση αλλά έψαξα στις ρυθμίσεις-ενημέρωση λογισμικού, η ημερομηνία είναι 1 Δεκεμβρίου 2020 (στην ενημέρωση ασφαλείας). Και η δική μου Rom Ελληνική είναι. Μέγεθος 2118,49 MB.

Είμαι εντός Ελλάδος...(κανονική καραντίνα).

Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφεις μήνυμα sms δεν έχει επιλογή δίπλα, όπως πριν, να επιλέξεις sim. Τώρα ούτε από την κουρτίνα στην αρχική οθόνη δεν ρυθμίζει την sim, πρέπει όταν θες να γράψεις μήνυμα, να πας πάνω δεξιά στις 3 κουκίδες (ρυθμίσεις) και να επιλέξεις από εκεί κάθε φορά που θέλεις να αλλάξεις sim.

Προς το παρόν δεν μπορώ να σταντάρω (διότι με την αναβάθμιση απορυθμιστηκε) το AOD notification Samsung. Δεν δουλεύει στις αναπάντητες.

Δεν ξέρω αν βρω κάτι άλλο....

Link to comment
Share on other sites

Οπότε λογικά, κάποια στιγμή θα την δούμε και εμείς, ψάχνοντας στις ενημερώσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν γράφεις μήνυμα sms δεν έχει επιλογή δίπλα, όπως πριν, να επιλέξεις sim. Τώρα ούτε από την κουρτίνα στην αρχική οθόνη δεν ρυθμίζει την sim, πρέπει όταν θες να γράψεις μήνυμα, να πας πάνω δεξιά στις 3 κουκίδες (ρυθμίσεις) και να επιλέξεις από εκεί κάθε φορά που θέλεις να αλλάξεις sim.

Προς το παρόν δεν μπορώ να σταντάρω (διότι με την αναβάθμιση απορυθμιστηκε) το AOD notification Samsung. Δεν δουλεύει στις αναπάντητες.

Δεν ξέρω αν βρω κάτι άλλο....

Μήπως επειδή είναι μεγάλη αναβάθμιση, χρειάζεται και επαναφορά;

Ελπίζω πως όχι.

Link to comment
Share on other sites

Το Aod notification το κατάφερα κάνοντας απεγκατάσταση και κατόπιν ξανά εγκατάσταση. Στη συνέχεια ρυθμίσεις από την αρχή και ....δουλεύει!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Μήπως επειδή είναι μεγάλη αναβάθμιση, χρειάζεταιαι επαναφορά;

Ελπίζω πως όχι.

Τι εννοείς επαναφορά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήρθε ειδοποίηση αλλά έψαξα στις ρυθμίσεις-ενημέρωση λογισμικού, η ημερομηνία είναι 1 Δεκεμβρίου 2020 (στην ενημέρωση ασφαλείας). Και η δική μου Rom Ελληνική είναι. Μέγεθος 2118,49 MB.

 

Είμαι εντός Ελλάδος...(κανονική καραντίνα).

Και εγω την ίδια έχω με csc EUR. Και στο samobile ακόμα την 10 εχει

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με Ελληνική συσκευή unbranded είμαι (EUR). Δεν βγάζει αναβάθμιση.

Είναι πολύ κοντά όμως έτσι κι αλλιώς.

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μονο clear cache... Εμενα εχει πολλα bugs....

* Το double tap οταν ειναι κλειστό το κινητο για να το ανοίξω ΠΛΕΟΝ δεν δουλεύει.. Δουλευει μόνο για να το κλεισω (ναι, ειναι ενεργή η επιλογη).

* Μπαινει μόνο του σε flight mode .... Ενω τα data δουλευουν.... Δεν εχω σημα, αλλα εχω data !!!

* Στην μπαταρία δεν μου εμφανιζει καμια εφαρμογή για να βάλω να αδρανεια !!

Μου λέει δεν βρέθηκαν εφαρμογες !

* Battery drain full !!

Πρωτη φορα μου καθεται τοσο στραβα major update ! Θα κοιτάξω σε λίγες μερες αν δεν βρω λυση να κανω hard reset!

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που περιγράφεις δεν έχω κανένα πρόβλημα, ίσα-ίσα που το double tap τώρα λειτουργεί, ενώ πριν χρειάζονταν 3 χτυπήματα (το έγραψα στο νήμα πολλές φορές).

Στους περιορισμούς των εφαρμογών, για την μπαταρία, ότι ρύθμιση είχα διατηρήθηκε όπως πριν.

Ομοίως για το σήμα και τα data.

Δεν έχω ψάξει τα πάντα, αρχικά χρειάστηκε να αλλάξω από την αρχή την διάσταση της γραμματοσειράς και μόνο, στη συνέχεια ρύθμισα ξανά το AOD notification Samsung.

Τώρα είμαι σε άδεια και η χρήση είναι ελάχιστη, όταν σε λίγες μέρες επιστρέψω στην δουλειά (και η χρήση θα είναι συνεχής) θα έχω καλύτερη εικόνα για την διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που περιγράφεις δεν έχω κανένα πρόβλημα, ίσα-ίσα που το double tap τώρα λειτουργεί, ενώ πριν χρειάζονταν 3 χτυπήματα (το έγραψα στο νήμα πολλές φορές).

Στους περιορισμούς των εφαρμογών, για την μπαταρία, ότι ρύθμιση είχα διατηρήθηκε όπως πριν.

Ομοίως για το σήμα και τα data.

Δεν έχω ψάξει τα πάντα, αρχικά χρειάστηκε να αλλάξω από την αρχή την διάσταση της γραμματοσειράς και μόνο, στη συνέχεια ρύθμισα ξανά το AOD notification Samsung.

Τώρα είμαι σε άδεια και η χρήση είναι ελάχιστη, όταν σε λίγες μέρες επιστρέψω στην δουλειά (και η χρήση θα είναι συνεχής) θα έχω καλύτερη εικόνα για την διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας.

 

Δυστυχως εχω θεματα εγω.. Και δεν μπορω να βρω λυση...

Με βλέπω να πηγαίνω για hard reset ....

Με ενοχλεί πολυ το double tap που το χρησιμοποιουσα εδω και μηνες και με βολευε..

Επισης, στην μπαταρία δεν μου εμφανιζει ποιες εφαρμογές εχουν κατανάλωσει μπαταρια κ ποση!

Σε αδρανεια τις εβαλα μια μια χειροκίνητα...

Δεν γινοταν αλλιώς!

Ακομα κι ετσι δεν μου τις εμφανιζεις στην λιστα με τις εφαρμογές σε αδρανεια.....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως εχω θεματα εγω.. Και δεν μπορω να βρω λυση...

Με βλέπω να πηγαίνω για hard reset ....

Με ενοχλεί πολυ το double tap που το χρησιμοποιουσα εδω και μηνες και με βολευε..

Επισης, στην μπαταρία δεν μου εμφανιζει ποιες εφαρμογές εχουν κατανάλωσει μπαταρια κ ποση!

Σε αδρανεια τις εβαλα μια μια χειροκίνητα...

Δεν γινοταν αλλιώς!

Ακομα κι ετσι δεν μου τις εμφανιζεις στην λιστα με τις εφαρμογές σε αδρανεια.....

 

Είχα το θέμα με την μπαταρία στο note 20u.

Εδω είναι η λύση:

https://www.sammobile.com/news/one-ui-3-0-battery-stats-2021-bug-on-galaxy-phones-fix

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε μου λίγο πως κάνουμε clear cache.to double tap πως λειτουργεί; Πρέπει να αφαιρέσω το δακτυλικό αποτύπωμα;

Επίσης έχει κάποιος που έχει nova κάποιον οδηγό πως μπορώ να τον τροποποίησω;μόνο λίγα βασικά ξέρω,φαντάζομαι ότι έχει πολλές δυνατότητες που δεν γνωριζω

Edited by anastasiah
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα η ενημέρωση!

Τέλεια...Μόλις ήρθε σε Ελληνικά (EUR).

Enjoy.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα η ενημέρωση.

Επειδή πρόκειται για μεγάλη αναβάθμιση και - κυρίως είχα αρκετό χρόνο - έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και στήσιμο από την αρχή.

Να δούμε πως θα κάτσει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια από τα ίδια.

Ενημέρωση, επαναφορά, στήσιμο από την αρχή...και εις αναμονή τα νεότερα.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Είχα το θέμα με την μπαταρία στο note 20u.

Εδω είναι η λύση:

https://www.sammobile.com/news/one-ui-3-0-battery-stats-2021-bug-on-galaxy-phones-fix

 

Απο την απάντηση σου, με βοήθησες να βρω ομως το προβλημα και συνεπώς την λύση.....

Είχα κανει debloat και ειχα αφαίρεσει καποια πράγματα.... Οπως και το healthy services!

Μαζι με αυτό, το AOD service και το κάποια αλλα. πραγματα που στο UI 10 δεν τα ηθελα και δεν μου δημιούργησαν πρόβλημα!

Στο 11 προφανως σύνδεσαν κάποια services με καποιες λειτουργίες και μου δημιούργουσαν τα παραπανω πρόβληματα!

Ενεργοποίησα το aod service και ολα καλα με το double tap.

Ενεργοποίησα το health services (που αναφέρει το link που μου ειπες) και ολα καλα με τις εφαρμογες!

Λύθηκε κ το προβλημα με το δίκτυο αφου ειχα απενεργοποίησει τον μαμα dialer και αυτό συνδέεται καπως με το ims service πια...

Θα επιστρέψω για εντύπωσεις απο αυτονομία!

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θυμάστε μου λίγο πως κάνουμε clear cache.to double tap πως λειτουργεί; Πρέπει να αφαιρέσω το δακτυλικό αποτύπωμα;

Επίσης έχει κάποιος που έχει nova κάποιον οδηγό πως μπορώ να τον τροποποίησω;μόνο λίγα βασικά ξέρω,φαντάζομαι ότι έχει πολλές δυνατότητες που δεν γνωριζω

 

με την 11, συνδεεις το κινητό στον υπολογιστή, και μετα κανεις την γνωστη διαδικασία κατα την επανεκκίνηση με το αυτοχρονο πατημα power button + volume up !!

Link to comment
Share on other sites

Ότι συνδυασμούς και αν έκανα δεν μπορώ να μπω στο recovery... Μου υπενθυμιζετε πως; (χωρίς την χρήση υπολογιστή)

Thanks!!

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ότι συνδυασμούς και αν έκανα δεν μπορώ να μπω στο recovery... Μου υπενθυμιζετε πως; (χωρίς την χρήση υπολογιστή)

Thanks!!

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σύνδεσε τα ακουστικά και μετά κάνε την γνωστή διαδικασία.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...