Jump to content

Samsung Galaxy A71


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά γιατί στο ubs-c δεν μου φορτίζει γρήγορα? εχει να κάνει με κάποια ρύθμιση η απλά είναι έτσι? αντιθετώς στο φορτιστή στην μπρίζα φορτίζει στο γρήγορο κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γιατί στο ubs-c δεν μου φορτίζει γρήγορα? εχει να κάνει με κάποια ρύθμιση η απλά είναι έτσι? αντιθετώς στο φορτιστή στην μπρίζα φορτίζει στο γρήγορο κανονικά.

 

Λίγο ασαφής η ερώτησή σου. Ας την ξεκαθαρίσουμε λίγο.

 

Αρχικά λες: "γιατί στο ubs-c δεν μου φορτίζει γρήγορα?". Η απάντηση σε αυτό είναι πως η γρήγορη φόρτιση χρειάζεται απαραιτήτως και τον ανάλογο φορτιστή και γίνεται μόνο από πρίζα. Ακόμη και το καλώδιο παίζει ρόλο. Άρα, αν εννοείς γιατί δεν φορτίζει γρήγορα όταν το συνδέεις σε άλλον φορτιστή πρίζας, με άλλο καλώδιο η σε υπολογιστή κλπ, είναι γιατί λείπει ο σωστός φορτιστής (ο δικός του η άλλος fast charge) . Μια άλλη αιτία είναι να χρησιμοποιείς αντάπτορα από Type-C σε απλό USB.

 

Ναι, υπάρχει δυνατότητα να απενεργοποιηθεί αυτή η δυνατότητα. Αν πας στο Φροντίδα συσκευής--> Μπαταρία--> Φόρτιση και ο διακόπτης Γρήγορη φόρτιση είναι κλειστός, απλά δεν θα έχεις γρήγορη φόρτιση (από τον ανάλογο φορτιστή πάντα).

 

Άρα, μάλλον προσπαθείς να πετύχεις γρήγορη φόρτιση χωρίς φορτιστή πρίζας. Δυστυχώς δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

όχι το δικό του καλώδιο χρησιμοποιώ και το συνδέω στο usb-c του υπολογιστή χωρίς αντάπτορα. Μου κάνει εντύπωση ότι στην μπρίζα φορτίζει πολύ γρήγορα ενώ στην usb-c κάνει ώρες
Link to comment
Share on other sites

όχι το δικό του καλώδιο χρησιμοποιώ και το συνδέω στο usb-c του υπολογιστή χωρίς αντάπτορα. Μου κάνει εντύπωση ότι στην μπρίζα φορτίζει πολύ γρήγορα ενώ στην usb-c κάνει ώρες

 

αν αυτη η usb-c ειναι σε λαπτοπ πρεπει να ψαξεις να βρεις τι volt και amper βγαζει. δηλαδη αν βγαζει 5 volt 3 ampere η 2 ampere η λιγοτερα , εννοειται οτι θα ειναι αργη η φορτιση

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

αν αυτη η usb-c ειναι σε λαπτοπ πρεπει να ψαξεις να βρεις τι volt και amper βγαζει. δηλαδη αν βγαζει 5 volt 3 ampere η 2 ampere η λιγοτερα , εννοειται οτι θα ειναι αργη η φορτιση

 

οκ θα το κοιτάξω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

ξέρει κανείς πως μπορώ να τραβήξω στιγμιότυπο οθόνης;

Ενώ έχω βρει την εγγραφή οθόνης βίντεο, το στιγμιότυπο δεν το βρίσκω.

Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που θέλει κάποιος να το δώσει ας μου στείλει ένα μήνυμα.

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα

 

Πώς συγκρίνεται το Α71 με το S10 Lite? Θεωρείται ότι αξίζει τα παραπάνω χρήματα ή θά με ικανοποιήσει πλήρως το Α71?

Επειδή είμαι χρήστης του mi note 10, πως τα πάει το Α71 στην κάμερα?

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα

 

Πώς συγκρίνεται το Α71 με το S10 Lite? Θεωρείται ότι αξίζει τα παραπάνω χρήματα ή θά με ικανοποιήσει πλήρως το Α71?

Επειδή είμαι χρήστης του mi note 10, πως τα πάει το Α71 στην κάμερα?

 

Αξίζει την διαφορά το s10 lite. Είναι ανώτερο στα περισσότερα σημεία. Επίσης έχει και καλύτερη τιμή μεταπώλησης (όταν έρθει η ώρα...)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει την διαφορά το s10 lite. Είναι ανώτερο στα περισσότερα σημεία. Επίσης έχει και καλύτερη τιμή μεταπώλησης (όταν έρθει η ώρα...)

 

Δαγκωτο s10 lite....το Α71 το εχει ο αδελφος μου και τα εχω σε αμεση συγκριση. Το Α71 ειναι μια ωραια συσκευη αλλα εμφανως χανει καθως στο σετ καμερων του παρολο 64 η κυρια φοραει αυτον της sammy ενω οι αισθητηρες του lite ειναι ολοι sony - imx586 o 48αρης και imx 616 η 32αρα selfie. Επισης πολυ ανωτερο και στο video με πολύ καλυτερη σταθεροποιηση

 

Καταλαβαίνω; σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Εαν τελικά αλλάξω κινητό (έχω γλυκαθεί απο την ανάλυση των φωτογραφιών του mi note 10, εξαιρετικό εαν θέλεις να εκτυπώσεις φωτογραφίες αναμνηστικά ή να φτίαξεις photo-album) μάλλον προς το S10 Lite θα πάω..:)

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το εχω κι εγω απο χθες το Α71 αντι του Α51

Το πηρε η κορη μου αλλα μια μερα το κρατησε λογω καμερας και πηγε στο S20

Σε σχεση με το Α51 ειναι σαφως καλυτερο και απο οθονη και καμερα και πιο γρηγορο

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πως βγαίνει το update γιατί σε μένα δεν έχει έρθει κάτι.
Πάνε Ρυθμίσεις - Ενημέρωση λογισμικού - Λήψη και εγκατάσταση.

Έτσι θα στο εμφανίσει.

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πάνε Ρυθμίσεις - Ενημέρωση λογισμικού - Λήψη και εγκατάσταση.

Έτσι θα στο εμφανίσει.

 

from my S10 lite

 

ok thx. Δεν τα εμφανίζει αυτόματα στην πρώτη οθόνη η απλά θα ξέφυγε από μένα και δεν θα το είδα?

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα κι εγώ το πρωί, έχει και κάποια βελτίωση στη κάμερα.

 

Στάλθηκε από το SM-A715F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, έτσι λέει, αλλά εγώ δεν κατάλαβα κάποια διαφορά :):):)

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσαν μια ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΗ λειτουργία η οποία ενδιαφέρει όσους ασχολούνται με manual στις φωτογραφίες.

Έδωσαν ρύθμιση ταχύτητας κλείστρου.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσαν μια ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΗ λειτουργία η οποία ενδιαφέρει όσους ασχολούνται με manual στις φωτογραφίες.

Έδωσαν ρύθμιση ταχύτητας κλείστρου.

 

Ενδιαφέρον, δεν το είχα παρατηρήσει για να πω την αλήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Η δυνατότητα για manual φωτογραφία υπήρχε ήδη.
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Η δυνατότητα για manual φωτογραφία υπήρχε ήδη.
Manual υπήρχε.

Χωρίς ρύθμιση ταχύτητας κλείστρου όμως. Και χωρίς ρύθμιση κλείστρου, το manual δεν είναι manual, είναι να 'χαμε να λέγαμε.

 

from my S10 lite

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Manual υπήρχε.

Χωρίς ρύθμιση ταχύτητας κλείστρου όμως. Και χωρίς ρύθμιση κλείστρου, το manual δεν είναι manual, είναι να 'χαμε να λέγαμε.

 

from my S10 lite

 

Το διατύπωσα μαλακωδώς πρώτον, και δεύτερον είχα την εντύπωση πως βρισκόμουν στο νημα του α51. Ήθελα να γράψω ότι η ρύθμιση κλείστρου υπήρχε (στο α51) πριν από το update Σεπτεμβρίου.

Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A71

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...