Jump to content

Samsung Galaxy A71


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως ειναι η καμερά του παιδιά? ειστε ικανοποιημένοι? Γενικα το κινητο? Σκεφτομαι να το αγοράσω. Ειμαι με το S7 τωρα
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του είναι πολύ καλή, τραβάει και ωραίο βίντεο. Ισάξια και με περισσότερες λειτουργίες από τη κάμερα του 7
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μου δημιουργείται ένα πρόβλημα από το τραβάω selfie μέσω του messenger και τα πρόσωπα βγαίνουν θολά.

Αυτό δεν ισχύει όταν τραβάω σέλφι μέσω κάμερας κανονικά και όχι μέσω του messenger. Έχει τύχει και σε κανέναν άλλον, γνωρίζει κάποιος κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει θέμα η εφαρμογή, βγάλτην και ξαναπέρασε την να δεις αν στρώσει
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, το έκανα και δεν άλλαξε κάτι. Συνεχίζει να θολώνει. Εάν συμβαίνει και σε κανέναν άλλον ας μας ενημερώσει.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μήπως πήρες και ui 2.5?

 

sent from S10 Lite

 

Ναι, ηρθε για τα ελληνικα τουλαχιστον

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω, UΙ2.5 μετά την τελευταία αναβάθμιση αλλά με ελλείψεις για το Α71. Δεν υπάρχει το Samsung DeX, κάποιες έξτρα ρυθμίσεις της κάμερας για λήψεις βίντεο και Single Shot.. αυτά μάλλον πάνε στις ναυαρχίδες μόνο. Από τα λίγα που είδα προστέθηκαν η αναζήτηση στο YouTube μέσα από το πληκτρολόγιο της Samsung, οι νέες λειτουργίες στο Samsung Notes, το Samsung Edge μπορεί πλέον να δεχτεί 20 εφαρμογές αντί των 10 που έπαιρνε μέχρι σήμερα, συν ότι προστέθηκε ένα ακόμα εικονίδιο στην μπάρα με την ονομασία "Ζωντανοί υπότιτλοι".

 

Αυτά είδα προς το παρόν, δεν τα λες και λίγα. Μια χαρά. Άντε να το δούμε και στη συνολική λειτουργία του τώρα. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει και η σύνδεση με Windows. Δεν είναι DEX...ok...αλλά δουλεύει πολύ καλά και βοηθάει πάρα πολύ. Σαν DEX light είναι.

 

Την κατέβασα και εγώ στο Α71. Ολα καλά.

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Διαφορά στην ταχύτητα δεν βρήκα εγώ, έκανα κι έναν καθαρισμό στην cache απ το recovery μόλις εγκαταστάθηκε το update καλού κακού.

Ούτε στην μπαταρία παρατήρησα κάτι αλλά δεν το δούλεψα και πολύ από χτες που το αναβάθμισα..

Link to comment
Share on other sites

Dex δεν έχει ούτε το s10 lite (αδίκως κατά την γνώμη μου)...από s20 f.e και πάνω το δίνει...

 

sent from S10 Lite

 

Ούτε στο note 10 lite έδωσαν (ενώ ακούστηκε πως θα πάρει). Μήπως το δώσουν στο ui3?

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά υπάρχει και η σύνδεση με Windows. Δεν είναι DEX...ok...αλλά δουλεύει πολύ καλά και βοηθάει πάρα πολύ. Σαν DEX light είναι.

 

Την κατέβασα και εγώ στο Α71. Ολα καλά.

 

from my S10 lite

 

Εντάξει, το dex είναι άλλη φάση. Φοβερό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,μόλις απεκτησα και εγω το τηλεφωνο και ηθελα να ρωτησω εκτος απο τον ταχυφορτιστη επιτρεπεται να το φορτιζω και με τον προηγουμενο που ειχα της samsung ,τον κλασσικο στα 2Α ,δε με ενδιαφερει η ταχυτητα φορτισης απλα μηπως γινει ζημια στη μπαταρια,επίσης αν εχετε να μου προτεινετε καμμια καλη θηκη και προστατευτικο τζαμακι της οθονης, ευχαριστω Edited by gnomonas
Link to comment
Share on other sites

Δεν παθαίνει τίποτα η μπαταρία.

 

Απλά να ξέρεις ότι η Samsung έχει ρύθμιση software με την οποία συνδέεις τον μαμά ταχυφορτιστή αλλά φορτίζει κανονικά (αργά) και όχι ταχεία.

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει με την usb type c που είναι 2 ενώ θέλει από 3 και πάνω για Dex

 

sent from S10 Lite

 

Μα η σύνδεση γίνεται ασύρματα.....!!!

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχαν κάποια άρθρα παλαιότερα (όταν η σύνδεση ήταν ακόμα ενσύρματη) που έλεγαν αυτό για το usb 2 σαν δικαιολογία.

Πλέον, αυτό δεν στέκει. Μακάρι να δούμε DEX και στο light λοιπόν...αν και θα πρότεινα σε όλους να δοκιμάσουν ΚΑΙ την "σύνδεση με Windows" και να μην την υποτιμούν. Κάνει τα βασικά και δουλεύει ταχύτατα.

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πως μπορώ να βάλω ήχο όταν μου έρχονται email μηπως μπορεί κάποιος να μου πει τις οδηγίες έχω κάνει πολλες προσπάθειες αλλά δεν τα έχω καταφέρει ,επίσης όταν ανοίγει το κινητό πως απενεργοποιείται ο ήχος (αλλά μόνο αυτόν τον ήχο θέλω να απενεργοποιήσω ) ,ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πως μπορώ να βάλω ήχο όταν μου έρχονται email μηπως μπορεί κάποιος να μου πει τις οδηγίες έχω κάνει πολλες προσπάθειες αλλά δεν τα έχω καταφέρει ,επίσης όταν ανοίγει το κινητό πως απενεργοποιείται ο ήχος (αλλά μόνο αυτόν τον ήχο θέλω να απενεργοποιήσω ) ,ευχαριστώ

 

Πρέπει να βάλεις τον ήχο που θέλεις στον φάκελο notifications

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .εκανα πριν λίγη ωρα το τελευταίο update k σταμάτησε να λειτουργεί η δόνηση σε ολα τα πληκτρολόγια.Το εχει παρατηρήσει κ κάποιος άλλος? :mad:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .εκανα πριν λίγη ωρα το τελευταίο update k σταμάτησε να λειτουργεί η δόνηση σε ολα τα πληκτρολόγια.Το εχει παρατηρήσει κ κάποιος άλλος? :mad:

 

Πήγαινε ρυθμίσεις, ίσα ίσα και μπράβο στην σαμσουνγκ πρόσθεσε δόνηση παντού με αυτό το update. Σε εμένα δουλεύει άψογα.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις, ίσα ίσα και μπράβο στην σαμσουνγκ πρόσθεσε δόνηση παντού με αυτό το update. Σε εμένα δουλεύει άψογα.

 

 

Μόνο για το πληκτρολόγιο της Samsung βλέπω επιλογή . Εγώ χρησιμοποιώ το swiftkey... από τις γενικές ρυθμίσεις δεν λες :

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για το πληκτρολόγιο της Samsung βλέπω επιλογή . Εγώ χρησιμοποιώ το swiftkey... από τις γενικές ρυθμίσεις δεν λες :

 

Μπες στις ρυθμίσεις του swiftkey. εκεί υπάρχει επιλογή. Προφανώς τώρα είναι γυρισμένο να ισχύει ότι και στη συσκευή αλλά έχει επιλογή να ενεργοποιήσεις τη δόνηση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπες στις ρυθμίσεις του swiftkey. εκεί υπάρχει επιλογή. Προφανώς τώρα είναι γυρισμένο να ισχύει ότι και στη συσκευή αλλά έχει επιλογή να ενεργοποιήσεις τη δόνηση.

 

 

Τελικά ηθελε να το ενεργοποιήσω από το SwiftKey. Με την προεπιλογή δεν έπαιζε. Έβαλα custom ρύθμιση vibration.

Link to comment
Share on other sites

Απέκτησα και εγώ το κινητό για αντικατάσταση του xiaomi redmi note 7.

Εντυπώσεις πολύ καλές μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A71

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...