Jump to content

Realme X2 Pro


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο της 24:00 εως της 06:00που ξυπνησα απο 52% πηγε 50%. Οποτε, ενα 2%. Ανοιχτά είχα SIM1, SIM2 και BT.

 

Θα κάνω μια επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις να το ελέγξω μόνο με τις δύο sim και το wifi, όπως είναι και τώρα δηλ., αλλά χωρίς άλλες εφαρμογές και αλλαγές στις ρυθμίσεις και βλέπουμε αν αλλάξει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω μια επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις να το ελέγξω μόνο με τις δύο sim και το wifi, όπως είναι και τώρα δηλ., αλλά χωρίς άλλες εφαρμογές και αλλαγές στις ρυθμίσεις και βλέπουμε αν αλλάξει κάτι

 

Οτι θα ειχα τηλεφωνο στα χερια μου που με μια φόρτιση 10 λεπτων καθε ημερα θα καλύπτω τις αναγκες μου...μου φαίνεται σαν ψεμα! :D

 

Η apple σου δινει με 500 ευρω τηλεφωνο που για να φορτισει την 1800mah μπαταρια του θελει 2.5 ωρες :D και η οποια σε βγαζει μεχρι το μεσημερι!

Αλλα κατσε καλα σου δινει οικοσύστημα! :lol:

Edited by Sebastian13
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, αρκετα παλιό μέλος εδώ μέσα, κάτοχος από 15/3 του θηρίου το οποίο σίγουρα θέλει βελτιώσεις αλλά το VFM του δεν υπάρχει.

 

Αν και θα τα πούμε ένα καιρω, επιτέλους σήμερα γίνεται roll out της πολύ αναμενόμενης C.27 version με το May Security Patch και ειδωμεν τι έχουν φτιάξει:

 

https://ibb.co/p1gZtRR

https://ibb.co/NN3HL1V

 

Σύντομα θα είναι διαθέσιμη και για direct link

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Είμαι έτοιμος να αλλάξω το mi 9t pro 6/128 με realme X2 Pro 12/256.

Στα χαρτιά είναι καλύτερο το releme αλλά στην πράξη?

 

Έκανε κάποιος την συγκεκριμένη αλλαγή να μου πει εντυπώσεις?

Ευχαριστώ

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, αρκετα παλιό μέλος εδώ μέσα, κάτοχος από 15/3 του θηρίου το οποίο σίγουρα θέλει βελτιώσεις αλλά το VFM του δεν υπάρχει.

 

 

 

Αν και θα τα πούμε ένα καιρω, επιτέλους σήμερα γίνεται roll out της πολύ αναμενόμενης C.27 version με το May Security Patch και ειδωμεν τι έχουν φτιάξει:

 

 

 

https://ibb.co/p1gZtRR

 

https://ibb.co/NN3HL1V

 

 

 

Σύντομα θα είναι διαθέσιμη και για direct link

Καλημερα.

Ξέρει κανείς αν με την c27 λειτουργει σε rooted and unlocked συσκευές το δακτυλικο αποτυπωμα;

 

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ξέρει κανείς αν με την c27 λειτουργει σε rooted and unlocked συσκευές το δακτυλικο αποτυπωμα;

 

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αδερφέ σήμερα βγήκε και δεν έχει γίνει full roll out. Θα μάθουμε τις επόμενες μέρες.

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ σήμερα βγήκε και δεν έχει γίνει full roll out. Θα μάθουμε τις επόμενες μέρες.
Ευχαριστώ. Μενω συντονισμένος.

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε OTA η c27 την κάνω τώρα... για να δουμε...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Είμαι έτοιμος να αλλάξω το mi 9t pro 6/128 με realme X2 Pro 12/256.

Στα χαρτιά είναι καλύτερο το releme αλλά στην πράξη?

 

Έκανε κάποιος την συγκεκριμένη αλλαγή να μου πει εντυπώσεις?

Ευχαριστώ

 

Το μόνο που θα σου λείψει είναι η εφαρμογή με τα θέματα της Xiaomi που το άλλαζες όπως ήθελες οι θήκες και τα tempered glass που τα βρίσκεις άμεσα και οι άπειρες rom από το xda.Σε όλα τα υπόλοιπα το realme απλά υπερέχει.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θα σου λείψει είναι η εφαρμογή με τα θέματα της Xiaomi που το άλλαζες όπως ήθελες οι θήκες και τα tempered glass που τα βρίσκεις άμεσα και οι άπειρες rom από το xda.Σε όλα τα υπόλοιπα το realme απλά υπερέχει.

 

+1

 

Συμφωνω απολυτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδία βλέπετε κάποια αισθητή διαφορά ετσι με μια γρηγορη ματια στην C27 όσοι αναβαθμίσατε?

 

Battery, performance, lag κλπ? Με το auto focus στην κάμερα διόρθωσαν τίποτα?:rolleyes:

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την κατέβασα από το site, το είχα ρουτ, και το έχασα, τώρα έχω το stock recovery. Μια ερώτηση, που είναι μόνιμο πρόβλημα!!!, .

όταν φλασαρω το orange img, ξέρω ότι μετά, δίνουμε την εντολή,, fastboot reboot, και πατάμε volume up + button power,,, Αλλά αυτό δεν δουλεύει, δεν μπαίνει σε custom recovery, αλλά διατηρεί το stock recovery. Μια υπόδειξη; για να το φτιάξω;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την κατέβασα από το site, το είχα ρουτ, και το έχασα, τώρα έχω το stock recovery. Μια ερώτηση, που είναι μόνιμο πρόβλημα!!!, .

όταν φλασαρω το orange img, ξέρω ότι μετά, δίνουμε την εντολή,, fastboot reboot, και πατάμε volume up + button power,,, Αλλά αυτό δεν δουλεύει, δεν μπαίνει σε custom recovery, αλλά διατηρεί το stock recovery. Μια υπόδειξη; για να το φτιάξω;;;

 

Δοκίμασε να φλασαρεις καπάκι και magisk. Κι εμένα όταν πήγα στην c24, όταν έμπαινα στο σύστημα μου διέγραφε το custom recovery και ήθελε magisk για να το διατηρήσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να φλασαρω το orange img, ώστε μετά το magisk.zip.

Μετά το .. fastboot reboot, ποια κουμπιά πατάμε, ώστε να μπει σε custom recovery ( orange recovery). Ξέρω ότι πάντα πατάμε volume up + power, αλλά δεν εγκαθιστά το orange, .., και διατηρεί το stock recovery..

το ίδιο πρόβλημα είχα και πριν έναν μήνα, τότε πάτησα τυχαία volume up+ power,,/// volume down + power,, και μπόρεσα και εγκατέστησα το orange recovery.

Μια υπόδειξη;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να φλασαρω το orange img, ώστε μετά το magisk.zip.

Μετά το .. fastboot reboot, ποια κουμπιά πατάμε, ώστε να μπει σε custom recovery ( orange recovery). Ξέρω ότι πάντα πατάμε volume up + power, αλλά δεν εγκαθιστά το orange, .., και διατηρεί το stock recovery..

το ίδιο πρόβλημα είχα και πριν έναν μήνα, τότε πάτησα τυχαία volume up+ power,,/// volume down + power,, και μπόρεσα και εγκατέστησα το orange recovery.

Μια υπόδειξη;;;

 

Δοκιμασε στο παραθυρο που εχεις ανοιξει να γραψεις την εντολη fastboot boot orangefox.img

Εννοειται οτι στην παραπανω εντολη στο αρχειο .img γραφεις την ονομασια του recovery ακριβως οπως το εχεις στον φακελο σου.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

η εντολη fastboot boot ... img, δεν δουλεψε,, γραφει failed, και πατησα .. volume down + power, και επιτελους περασα το orange.img kai vbmeta.

 

Microsoft Windows [Version 10.0.18362.836]

© 2019 Microsoft Corporation. Με επιφύλαξη κάθε νόμιμου δικαιώματος.

 

C:\WINDOWS\system32>cd C:\adb

 

C:\adb>fastboot devices

********1 fastboot

 

C:\adb>fastboot flash recovery OrangeFox-R10.1_1-Unofficial-RMX1931.img

target reported max download size of 805306368 bytes

sending 'recovery' (81920 KB)...

OKAY [ 1.767s]

writing 'recovery'...

OKAY [ 0.278s]

finished. total time: 2.057s

 

C:\adb>fastboot boot OrangeFox-R10.1_1-Unofficial-RMX1931.img

downloading 'boot.img'...

OKAY [ 1.738s]

booting...

FAILED (remote: unknown command)

finished. total time: 1.744s

 

C:\adb>fastboot boot OrangeFox-R10.1_1-Unofficial-RMX1931.img

downloading 'boot.img'...

OKAY [ 1.756s]

booting...

FAILED (remote: unknown command)

finished. total time: 1.774s

 

C:\adb>fastboot reboot

rebooting...

 

finished. total time: 0.003s

 

C:\adb>fastboot reboot

rebooting...

 

finished. total time: 0.003s

 

C:\adb>

 

Microsoft Windows [Version 10.0.18362.836]

© 2019 Microsoft Corporation. Με επιφύλαξη κάθε νόμιμου δικαιώματος.

 

C:\WINDOWS\system32>cd C:\adb

 

C:\adb>fastboot devices

*******1 fastboot

 

C:\adb>fastboot flash vbmeta vbmeta.img

target reported max download size of 805306368 bytes

sending 'vbmeta' (0 KB)...

OKAY [ 0.008s]

writing 'vbmeta'...

OKAY [ 0.004s]

finished. total time: 0.016s

 

C:\adb>fastboot reboot

rebooting...

 

finished. total time: 0.003s

 

C:\adb>

Link to comment
Share on other sites

Μέσω recovery process και οχι ΟΤΑ πέρασα την C27 χθες βράδυ. Χωρις να έχω εικόνα ακόμη για SOT και battery drain (αν και με C26 ήμουν μ.ο. SOT 6 ώρες και 1μέρα+5ώρες χρήση), ΣΙΓΟΥΡΑ η C27 βλέπω οτι σε επίπεδο performance και lags ειδικα με πολλές εφαρμογές ανοιχτές και transition σε αυτές, δείχνει σημαντικότατη βελτίωση και πολυ πιο smooth. Στα λοιπά (camera, ήχος) ίσως έρθουν σε μεταγενέστερα updates.

 

Οσοι το σκέφτεστε ακόμα, προχωρήστε το άφοβα :cool:

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Ίσως ένα από τα καλύτερα τηλέφωνα που έχω αγοράσει.

Προς το παρόν η realme με έχει κερδίσει, και μάλλον όταν θά έρθει η αλλαγή πάλι εκεί θά πάω.

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσως ένα από τα καλύτερα τηλέφωνα που έχω αγοράσει.

Προς το παρόν η realme με έχει κερδίσει, και μάλλον όταν θά έρθει η αλλαγή πάλι εκεί θά πάω.

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ισχύει αδερφέ, προερχόμενος χρόνια απο Huawei, με κέρδισε και εμένα κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή που ήμουν έτοιμος για MI 9T Pro. Ειδικά το φινίρισμα της συσκευής είναι απίστευτο που λυπάσαι να το έχεις σε θήκη αλλα είναι και αναγκαίο.

 

Δεν ξέρω γιατί αλλά στην Ινδία τους κράζουν στα forums (απιστευτα ανεδείς ως λαός και εκνευριστικοί οπως βλπεω) γιατί όλοι την έχουν δει PS4 users και έχουν θέμα με PUGB frame drops, λες και αγόρασαν κινητό μόνο για gaming. Τι να πώ και εμενα προσωπικά με κέρδισε και νομίζω με τον καιρό το RUI θα γίνει rock solid από αποψη performance και είναι λογικό όπως είχε γίνει οταν πρωτολανσαρίστηκε και έπρεπε να φτάσει το Patch του Μαρτίου 2020 (6 μήνες μετά απο ColorOS και Android 9) για να δείξει τα δόντια του. Εδω εταιρείες όπως Samsung με κινητό 1000+ S20 Ultra και εχει σοβαρά θέματα με Android10 όπως και αρκετές άλλες εταιρείες.

 

Υπομονή!!:cool:

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Το εικονίδιο φόρτισης μου έχει χαθεί....εσείς το έχετε ακόμη; Εννοω το γραφικό στην οθόνη κλειδώματος.

 

Edit. Ok το βρήκα. Αυτό αλλάζει κάπως; Γιατί θυμάμαι ότι είχα δει διαφορετικά εικονίδια....ή κάνω λαθος;

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Realme X2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...