Jump to content

Realme X2 Pro


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To δουλευω 1 μηνα τωρα, το κινητο σκοτώνει! Ουτε hard reset ουτε τίποτα...περασε Nova Lancher Prime!

-Σήμα? τρελο! Πριν ειχα samsung και γινομουν μεταναστης!

-GPS? εξωπραγματικο!

-Ταχύτητα? faster than light!

-Μπαταρια ? Δυο μερες!

-Φόρτιση ? Μεχρι να κλάσεις 100αρισε η μπαταρια!

-Οθονη ? Σε στελνει αδιάβαστο, 90hz με HDR! Πάνω από 500 Nits, και σε auto mode 750 nits!

-Ποιοτητα κατασκευης ? Στιβαρή!

-Selfie cam ? Αποδίδει λεπτομέρεια!

-Main CAM ? Πολυ καλος φακος, και σε νυχτερινές πας σε GCAM! Θα περασεις μονο την GCAM!

- Stereo Speakers? Γεμάτος ήχος!

- Main Storage ? Κουνάει μαντήλια! Χωρητικότητα 256gb με 1,5 gb/s Read & 400 mb/s write

 

Πάει παραγγέλθηκε... Το κρίμαι ΚΑΙ στο λαιμό σου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάει παραγγέλθηκε... Το κρίμαι ΚΑΙ στο λαιμό σου :lol:

 

Ενα αρνητικό...Οτι ακόμα μέχρι και σήμερα δεν εχει παρει την πιστοποίηση HDR στο NETFLIX.

Eαν θες HDR μόνο στο YOUTUBE...(κατεβάζει σαγόνια)

 

Mια φωτογραφια, ημερα με το stock software.

IMG20200616123252.jpg

Edited by Sebastian13
Link to comment
Share on other sites

Ενα αρνητικό...Οτι ακόμα μέχρι και σήμερα δεν εχει παρει την πιστοποίηση HDR στο NETFLIX.

Eαν θες HDR μόνο στο YOUTUBE...(κατεβάζει σαγόνια)

 

Mια φωτογραφια, ημερα με το stock software.

IMG20200616123252.jpg

 

Υπαρχει περίπτωση να πάρει την πιστοποίηση στο μέλλον;

Link to comment
Share on other sites

Ενα αρνητικό...Οτι ακόμα μέχρι και σήμερα δεν εχει παρει την πιστοποίηση HDR στο NETFLIX.

Eαν θες HDR μόνο στο YOUTUBE...(κατεβάζει σαγόνια)

 

Mια φωτογραφια, ημερα με το stock software.

IMG20200616123252.jpg

 

Είμαι συνειδητοποιημένος ότι οι φωτογραφίες δεν είναι το δυνατό μας σημείο, πιστεύω όμως ότι θα μου αρκεί η ποιότητα της stock και κάποια στιγμή θα ψαχτώ με ρυθμίσεις η gcam. Παρέλαβα σήμερα το lunar white, εντυπωσιακή ταχύτητα από γνωστό μαγαζί της πλατφόρμας σύγκρισης. Αυτό με το Netflix είναι κάπως φάουλ από τη Realme αλλά η αλήθεια είναι ότι βλέπω μόνο στην τηλεόραση Ν, είμαι και κάποιας ηλικίας βλέπεις :)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περίπτωση να πάρει την πιστοποίηση στο μέλλον;

 

Σαφώς, κάθε μηνα το ΝΕΤFLIX προσθέτει συσκευές...

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς, κάθε μηνα το ΝΕΤFLIX προσθέτει συσκευές...

 

Περιμενω κι εγω την συσκευή απο μερα σε μερα. Το μονο που με απασχολει ειναι η καμερα που δεν εχω ακουσει τοσο καλα λογια.

Link to comment
Share on other sites

Και η κάμερα καλή ειναι.αλλα όχι κορυφή.

Ανάλογη του Redmi note 8

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Και η κάμερα καλή ειναι.αλλα όχι κορυφή.

Ανάλογη του Redmi note 8

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

 

Εχω δυο συσκευες REDMI NOTE 8 PRO 64GB 6gb (μητέρα, αδερφός), οι φωτογραφίες αλλα και το βιντεο ειναι σαφως ανώτερες στο Χ2 PRO.

Oσο για τις βράδινες λόγου της GCAM το πράγμα ξεφεύγει...

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και εδώ, ερχόμενος απο S20 plus. Αν και το Samsung έχει μικρό προβάδισμα σε μερικά σημεία (περισσότερο στην οθόνη και στην κάμερα, εντούτοις το real me με ίδια χρήση μου βγάζει 8μιση ώρες sot ενώ το Samsung με το ζόρι 6 και εννοείται με ολα απενεργοποιημένα (60hz refresh etc). Όλα μια χαρά μέχρι τώρα για να δούμε

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Α ναι?? δεν έχει Amoled?? δεν το ήξερα... πάω πάσο τότε...

 

Επίσης:

- H IPS LCD οθόνη του έχει σαφώς χαμηλότερη φωτεινότητα απο το Χ2 PRO. Δεν υποστηρίζει HDR.

- Δεν έχει δαχτυλικό αποτύπωμα στην οθόνη

- Δεν έχει stereo speakers, αλλά single!

Edited by Sebastian13
Link to comment
Share on other sites

Και η κάμερα καλή ειναι.αλλα όχι κορυφή.

Ανάλογη του Redmi note 8

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

 

Ε όχι και redmi note 8.... εγώ θα έλεγα αντίστοιχη με το Mi 9

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρει κανείς για νέα αναβάθμιση και πότε?

 

Λογικά τέλος κάθε μήνα βγαίνει... για να δουμε

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις και από εμένα, άριστες. Μέχρι στιγμής βιώνω ότι έγραφε ο φίλος Sebastian13. Κάποια από αυτά δεν λένε πολλά (οθόνη, ταχύτητα) γιατί προερχόμουν από πολύ κατώτερα κινητά και δεν μπορώ να συγκρίνω, είναι σαν να ανακάλυψα εξωγήινη τεχνολογία....

 

Θα αναφέρω όμως πως μέσα στο σπίτι μου δεν μπορούσα να μιλήσω με το xiaomi redmi note 5 pro λόγω wind και έπρεπε να βγω στο μπαλκόνι. Με το x2 έχω άριστη ποιότητα κλήσης σε όλο το χώρο (αρκεί να μην βγάλω τρίτο αυτί). Το δαχτυλικό αποτύπωμα είναι ταχύτατο και δεν αστοχεί ποτέ. Στο chrome δεν πρόσεξα κάποιο πρόβλημα που αναφέρθηκε. Ο ήχος απο τα ηχεία μου φάνηκε ποιοτικότατος, ίσως να ήθελα λίγο ένταση ακόμα αλλά μάλλον είμαι υπερβολικός. Η φόρτιση έχει πολύ πλάκα (αυτό και αν είναι εξωγήινη τεχνολογία) κανα 2 δεκάλεπτα μέσα στη μέρα το βάζω και δεν έχω πέσει ακόμα κάτω από 50%

 

Η κάμερα δεν με εντυπωσίασε όσο τα υπόλοιπα αλλά πρέπει να παίξω λίγο μαζί της για να είμαι δίκαιος πριν πω κάτι. Μετά από περισσότερη χρήση θα δείξει. Έχω πάρει το 8-128 και δεν έχω πειράξει τπτ απλά έχουν γίνει όλες οι αναβαθμίσεις που μου ζήτησε όταν άνοιξε

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λες

Κάμερα μετριο

Στα λοιπά σούπερ....

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε αν υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε την ταχεία φόρτιση γιατί λένε ότι μειώνει τους κύκλους της μπαταρίας; Ισχύει αυτό εν τω μεταξύ;

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το 12/256 και να θέλει να το πουλήσει;Από Αθήνα.

 

Στάλθηκε από το HD1903 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://m.facebook.com/groups/472967783378545?tsid=0.12796733123537285&source=result#!/groups/472967783378545? view=permalink&id=553328688675787&refid=18&_ft_=qid.6840860801877203514%3Amf_story_key.553328688675787%3Agroup_id.472967783378545%3Atop_level_post_id.553328688675787%3Atl_objid.553328688675787%3Acontent_owner_id_new.780137315%3Asrc.22%3Aphoto_id.10159425729712316%3Astory_location.6%3Astory_attachment_style.photo%3Afilter.GroupStoriesByActivityEntQuery&__tn__=%2As%2As-R. Το είδα στο fb φίλε και στο δειχνω

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε αν υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε την ταχεία φόρτιση γιατί λένε ότι μειώνει τους κύκλους της μπαταρίας; Ισχύει αυτό εν τω μεταξύ;

 

Δεν ισχύει. Έχει αναλυθεί πως προέκυψε αυτή η παραπληροφόρηση σε προηγούμενες σελίδες.

Link to comment
Share on other sites

https://m.facebook.com/groups/472967783378545?tsid=0.12796733123537285&source=result#!/groups/472967783378545? view=permalink&id=553328688675787&refid=18&_ft_=qid.6840860801877203514%3Amf_story_key.553328688675787%3Agroup_id.472967783378545%3Atop_level_post_id.553328688675787%3Atl_objid.553328688675787%3Acontent_owner_id_new.780137315%3Asrc.22%3Aphoto_id.10159425729712316%3Astory_location.6%3Astory_attachment_style.photo%3Afilter.GroupStoriesByActivityEntQuery&__tn__=%2As%2As-R. Το είδα στο fb φίλε και στο δειχνω
Σε ευχαριστώ φίλε μου!!

 

Στάλθηκε από το HD1903 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε αν υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε την ταχεία φόρτιση γιατί λένε ότι μειώνει τους κύκλους της μπαταρίας; Ισχύει αυτό εν τω μεταξύ;

 

Προσωπικά τον vooc φορτιστή δεν τον χρησιμοποιώ ποτέ. Πάρε έναν παλιότερο φορτιστή από καμιά άλλη συσκευή και κάνε τη δουλειά σου αργα και σταθερά :p

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τον vooc φορτιστή δεν τον χρησιμοποιώ ποτέ. Πάρε έναν παλιότερο φορτιστή από καμιά άλλη συσκευή και κάνε τη δουλειά σου αργα και σταθερά :p

Ευχαριστώ και για τις 2 απαντήσεις παιδιά. Διότι είναι εντελώς διαφορετικές μεταξύ τους, θα φορτίζω τη συσκευή λίγο με 18watt και λίγο με τον Vooc για ασφάλεια. Η αλήθεια πάντως είναι ότι με το Xiaomi μου παρόλο που πήρα αργο φορτιστή η μπαταρία άρχισε να δείχνει αρκετή φθορά μερικούς μήνες μετά τον πρώτο χρόνο, αρα δεν ξέρω πόσο πιο χάλια να γίνει με τον Vooc

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και για τις 2 απαντήσεις παιδιά. Διότι είναι εντελώς διαφορετικές μεταξύ τους, θα φορτίζω τη συσκευή λίγο με 18watt και λίγο με τον Vooc για ασφάλεια. Η αλήθεια πάντως είναι ότι με το Xiaomi μου παρόλο που πήρα αργο φορτιστή η μπαταρία άρχισε να δείχνει αρκετή φθορά μερικούς μήνες μετά τον πρώτο χρόνο, αρα δεν ξέρω πόσο πιο χάλια να γίνει με τον Vooc

 

Και αντε να αλλάξεις μπαταρία Realme... εδώ δεν βρίσκουμε θήκες καλά καλά... αυτό είναι από τα αρνητικά του κινητού

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Και αντε να αλλάξεις μπαταρία Realme... εδώ δεν βρίσκουμε θήκες καλά καλά... αυτό είναι από τα αρνητικά του κινητού

 

Eφαρμοζω την τακτικη των ολιγόλεπτων φορτίσεων. Στο τελος της ημερα ειμαι στο 65% και το φορτιζω για 8 λεπτα εως το 92%.

Ουτε καν ζεσταίνεται η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της μπαταρίας, λογικά πρέπει να σχετίζεται και με το καλό σύστημα ψύξης που έχει η συσκευή. Όσο λιγότερο ζεσταίνεται η μπαταρία τόσο λιγότερο φθείρεται. Και εγώ πάντως την εφαρμογή των ολιγόλεπτων κάνω, μόνο τώρα στην αρχή το αφήνω για να δω τι SOT θα μου βγάλει.

 

Μια ερώτηση αρχάριου: τον stock dialer χρησιμοποιείτε? Δεν με έχει βολέψει καθόλου εκτός και αν έχω χάσει κάτι. Έχω 1500 επαφές και θέλω να ψάχνω γράφοντας κάτι που μπορεί να το έχω βάλει σε άλλο πεδίο (όπως εταιρία κτλ). Στα προηγούμενα κινητά μου γινόταν by default αυτό. Υπάρχουν τπτ συμβουλές?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Realme X2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...