Jump to content

Realme X2 Pro


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλημέρα,

 

Καποιος με feedback απο την C.29? Εχουμε θετικές απόψεις ή έχετε παρατηρήσει κάτι αποτρεπτικό για να αναβαθμίσει κάποιος απο την C.28?

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σημερα η smart4all (αντιπροσωπεια Ελλαδας) μου απαντησε οτι το realme x2 pro δεν υποστηριζει volte στην Ελλαδα.

Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος με αυτο το τηλεφωνο (ή εστω καποιο αλλο της realme) εχει volte με custom rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με τη C29 δεν έχω δει κάποια συγκεκριμένη διαφορά.

 

Εγώ να ρωτήσω έχει αλλάξει κανείς το screen protector που φοράει?

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με τη C29 δεν έχω δει κάποια συγκεκριμένη διαφορά.

 

Εγώ να ρωτήσω έχει αλλάξει κανείς το screen protector που φοράει?

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι το έχω αλλάξει εγώ... του έβαλα ενα tempered glass γιατί είχε πέσει κάτω και μου σκιστηκε η μαμά ζελατινα...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν ξέρω αν κάνω λάθος... αλλά νομίζω ότι είναι καλύτερη και η μπαταρία με την 29... διαψευστε με!!!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχει κανείς volte με αυτό το κινητό; (stock ή custom rom)
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται το μεγαλύτερο Upgrade μέχρι στιγμής στο X2 Pro με αρκετά bug fixes & optimizations. Ξεκίνησε στην Κίνα κ μέχρι τέλη του μήνα φτάνει κ Ευρώπη.

 

https://c.realme.com/in/post-details/1296162043446951936?forumId=1056864863306907648&subForumId=1197159778845982720

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Το Europe, india site αυτήν την στιγμή έχει το C29.

 

Κίνα βγήκε, όχι globally, αυτό έγραψα. Η Κίνα με την Ευρώπη και την Ινδία στην αριθμοδότηση των versions είναι πιο πίσω καθαρά και μόνο από θέμα ψηφίων version.

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Μια μεγάλη μάχη δείχνει να κερδίζεται.

 

Και επειδή πολλοί κράζανε για τα προβλήματα του 10 vs 9 Android με το Realme UI, η Realme το πήγε ένα βήμα παρακάτω.

 

Έφτιαξε ένα AiO package για rollback από 10 σε 9 χωρίς περαιτέρω επίπονη διαδικασία. Click & go χωρίς φλασαρισματα και κινδύνους brick.

 

Κατεβάζετε το link που παρέθεσαν σήμερα επίσημα από χείλη Moderator/Dev, πατάτε απλά Downgrade και όλα γίνονται αυτόματα.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! Λειτουργεί μόνο από C.28 και πάνω:

 

Source:

 

https://c.realme.com/in/post-details/1296336508399124480?forumId=1056864863306907648&subForumId=1197159778845982720

 

Download Link:

 

https://download.c.realme.com/flash/Rollbackpack/realme_X2Pro/RMX1931EX_11_OTA_0110_all_3ad98YuexTV4.ozip

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ουσιαστικός λόγος να το δώσει κάποιος και να πάει σε Poco F2 pro?? Edited by Eldir

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ουσιαστικός λόγος να το δώσει κάποιος και να πάει σε Poco F2 pro??

 

Κανενας. Ίσα ίσα. Χειρότερη οθόνη σε nits φωτεινότητας και density pixels που μετράει. Σε video μόνο 8Κ, μπαταρία λίγο μεγαλύτερη αλλα με διπλάσιο+ χρόνο φορτισης και SD865. Κατά εμέ δεν θα το έδινα. Αναμένεις κυκλοφορία Realme X3 Pro Σεπτέμβρη στην IFA και αναλόγως πραττεις.

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Θα εχω το poco σε μια βδομαδα και θα σου πω. Η κυρια διαφορα για τις δικες μου προτιμησεις ειναι η αρκετα μεγαλυτερη μπαταρια, που στο x2 pro για τη δικη μου χρηση ηταν οριακη
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ουσιαστικός λόγος να το δώσει κάποιος και να πάει σε Poco F2 pro??

Τα έχω και τα δύο, δεν θα δεις κάποια τόσο μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω και τα δύο, δεν θα δεις κάποια τόσο μεγάλη διαφορά.

 

Απο φωτογραφίες πως είναι το Poco σε σχέση με το X2 pro??

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Eldir, για φωτογραφίες δεν ξέρω, δεν βγάζω πλέον, λόγω ηλικίας, στην χρήση mobile internet νομίζω τα ίδια είναι.

Αν το βαρέθηκες το realme, τότε δώστο, και εγώ έτοιμο το είχα, με factory reset κλπ, αλλά άλλαξα γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Απο φωτογραφίες πως είναι το Poco σε σχέση με το X2 pro??
Θα ξέρω να σου μέσα στην εβδομάδα.

 

Αν και πιστεύω πως πια και η επεξεργασία software παίζει τον κύριο λόγο στις φωτογραφίες των κινητών από μια τιμή και πάνω.

Δες τα pixel.

 

Με μια όχι κορυφαία κάμερα σε επίπεδο hardware, βγάζουν τρομερές φωτογραφίες ειδικά το βράδυ

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Θα εχω το poco σε μια βδομαδα και θα σου πω. Η κυρια διαφορα για τις δικες μου προτιμησεις ειναι η αρκετα μεγαλυτερη μπαταρια, που στο x2 pro για τη δικη μου χρηση ηταν οριακη
...

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα ξέρω να σου μέσα στην εβδομάδα.

 

Αν και πιστεύω πως πια και η επεξεργασία software παίζει τον κύριο λόγο στις φωτογραφίες των κινητών από μια τιμή και πάνω.

Δες τα pixel.

 

Με μια όχι κορυφαία κάμερα σε επίπεδο hardware, βγάζουν τρομερές φωτογραφίες ειδικά το βράδυ

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραία σας ευχαριστώ και τους δύο παιδιά, και περιμένω τα φώτα σας!!

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Εχει κανεις volte (με global συσκευη) με αυτο το τηλεφωνο; stock ή custom rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι

Αρκεί να το υποστηρίζει ο φορέας

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ναι

Αρκεί να το υποστηρίζει ο φορέας

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ενεργοποίησα σε f2g το volte (σε άλλο τηλέφωνο δουλεύει) με το messenger

Στο realme x2 pro με stock realme ui δεν υπάρχει επιλογή για volte. Επίσης έβαλα και μια sim cosmote (που σίγουρα έχει volte) και πάλι δεν υπήρχε επιλογή για ενεργοποίηση του volte. Άρα φταίει το τηλέφωνο

Εννοώ ότι δεν υπάρχει διακόπτης στο τηλέφωνο για volte

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Realme X2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...