Jump to content

Realme X2 Pro


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου έσπασε η πίσω όψη. Υπάρχει περίπτωση να βρω ανταλλακτικά για το κινητό στο διαδίκτυο;

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Περαστικά φίλε. Ελπίζω να βρεις σύντομα λύση. Απ'οτι ξέρω υπάρχει service στην Ελλάδα, έχει αναφερθεί εδώ πολλές φορές το ποιο είναι αλλά δεν θυμάμαι.

Μόλις βρεις λύση ενημέρωσε μας να ξέρουμε σε περίπτωση που συμβεί και σε άλλους (χτύπα ξύλο )

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βρεθεί κανένα tempered glass της προκοπής που να κουμπώνει καλά στο κινητό; Θυμάμαι τότε όταν το είχα αγοράσει ότι διάβαζα για περιπτώσεις που κάποια δεν εφάρμοζαν καλά, ή που είχαν μαύρο πλαίσιο περιμετρικά και τέτοια..

 

Αγορά δεν έχω θέμα να γίνει και από εξωτερικό, αλλά επειδή μου'κοψε να το ψάξω τελευταία στιγμή και σε καμιά 10αριά μέρες φεύγω διακοπές αν υπάρχει κάποια δοκιμασμένη λύση από Ελλάδα για να έρθει πιο γρήγορα θα την προτιμήσω...

 

EDIT: Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά αν είναι δοκιμασμένη να ταιριάζει και με την διάφανη θήκη που είχε μέσα η συσκευασία ακόμα καλύτερα (στο μέλλον ίσως δω για κάποια καλύτερη)...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Από χτες που έγινε αυτόματα update στη C28 γίνεται drain η μπαταρία?

Εκεί που έβγαζε άνετα 24ωρο με πολύ χρήση πλέον δυσκολεύεται.

Κανεις αλλος ή μόνο εγώ?

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι οι θήκες του Oppo Reno Ace ταιριάζουν γάντι στο Χ2 (αγόρασα μία και την έβαλα). Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα tempered?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και μένα είναι λίγο χειρότερα η μπαταρία από τότε που μπήκε η C28

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Από χτες που έγινε αυτόματα update στη C28 γίνεται drain η μπαταρία?

Εκεί που έβγαζε άνετα 24ωρο με πολύ χρήση πλέον δυσκολεύεται.

Κανεις αλλος ή μόνο εγώ?

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καμια διαφορα στη μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία με την 28. GPS, nfc, BT, WiFi, δεδομένα μόνιμα ανοιχτά. Dark mode στο αυτόματο. Φωτεινότητα manual, ανάλογα πως με βολεύει. Ειδοποιήσεις viber, aquamail, tuya από αισθητήρες που έχω στο σπίτι. Την περισσότερη ώρα οθόνης την έχω από την κάμερα. Πολλές φωτογραφίες την 12 ημερών κόρη μου :) 014a6161ca45eb7063ef24c12b449006.jpg Edited by efbill
Link to comment
Share on other sites

Χαλί μαύρο η μπαταρία μετά την αναβάθμιση... σήμερα που ήμουν θάλασσα και δεν το χρησιμοποιήσα πολύ...έχω 60% με 50 λεπτά οθόνη... τραγικό Edited by Eldir

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα πρόσεξα λίγο χειρότερη απόδοση στη μπαταρία αφού πλέον τελειώνει η μέρα με 20% ενώ πριν τελείωνε με τουλάχιστον 50%. Υπάρχει τρόπος επαναφοράς στη προηγούμενη έκδοση;

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τσεκαρετε μήπως φταίει το facebook για ην κατανάλωση μπαταρίας που λέτε. Εγώ δεν αναβάθμισαν ακόμα σε c.28 , είμαι με c.27 αν και μου έχει έρθει αναβάθμιση (τον λόγο θα τον πω πιο κάτω που θέλω τα φώτα σας στο πρόβλημα μου.).Εύα την τελευταία αναβάθμιση του facebook η μπαταρία κατεβαίνει σαν νερό, και το εντοπίζει και το κινητό ότι το facebook δημιουργεί battery drain...τσεκαρετε το καλού κακού.

 

Και τώρα θέλω τα φώτα σας !

Συνδέω το κινητό στον υπολογιστή με usb (windows 10 x64 updated) και το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να κάνω back up τα αρχεία μου γιατί η μεταφορά γίνεται υπερβολικά αργά. Ακόμα και μια απλή φωτογραφία να αντιγράψω στο pc θέλει ίσως και τρια λεπτά ! Μάλιστα ο υπολογιστής σέρνεται. Μόλις αποσύνδεση το κινητό μια χαρά ο υπολογιστής.

Αν το συνδέσω δε σε usb 3.0 θύρα για κάποιο λόγο ούτε καν το αναγνωρίζει το κινητό , αν και φορτίζει κανονικά.

 

Στο παρελθόν δεν θυμάμαι να αντιμετώπισα κανένα τέτοιο πρόβλημα με το κινητό καθώς έχω αντίγραφα ασφαλείας που τα έκανα με αυτή τη μέθοδο.

Δοκίμασα πολλά πράγματα, οι drivers είναι ενημερωμένοι και γενικώς δεν μπορώ να βρω άκρη.

Δεν μπορώ να πάρω back up με τίποτα , κυριολεκτικά σέρνεται.

 

Τα φώτα σας τι μπορεί να φταίει παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα σίγουρα ενώ έβγαζε 6,5 ώρες οθόνη.

Σε 6 ώρες αδράνειας τώρα το βράδυ έπεσε 15% ενώ έπεφτε το πολύ 3-4%.

Και τώρα που το έπιασα στα χέρια μου άντε να το έχω 5 λεπτά, έπεσε από το 23% στο 19% τσακ μπαμ.a3b179d75e2e5c6d267aa7c7fb4701f5.jpg

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικά με επαναφορά εργοστασιακων θα στρώνει... αλλιώς ελπίζω να φτιάξει με την C29

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα σίγουρα ενώ έβγαζε 6,5 ώρες οθόνη.

Σε 6 ώρες αδράνειας τώρα το βράδυ έπεσε 15% ενώ έπεφτε το πολύ 3-4%.

Και τώρα που το έπιασα στα χέρια μου άντε να το έχω 5 λεπτά, έπεσε από το 23% στο 19% τσακ μπαμ.a3b179d75e2e5c6d267aa7c7fb4701f5.jpg

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα σου ποσταρω με 6ωρη αδρανεια το βραδυ. Δυο καρτες sim, bt open & wifi open!

Aυριο το πρωι θα σου πω το αποτελεσμα, με C28.

Edited by Sebastian13
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση, απο της 23:00 εως της 07:00 πηγε απο 62% -> 58% . Mιλαμε για 8 ωρες σε αδράνεια!

Δυο καρτες sim

bt open

wifi open

 

Οποτε η C28 ειναι μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα βρισκεται μαλλον στην τελευταια αναβαθμιση του fb. Μου πεταξε μολις ειδοποιηση οτι το fb καταναλωνει πολλη ενεργεια στο background. Δοκιμασα απεγκατασταση εγκατασταση, καθαρισμα data και cache χωρις αποτελεσμα.
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου τηλέφωνο είχα κατανάλωση με το Facebook το έκανα απεγκατασταση και δουλεύω Facebook lite, είναι πολύ καλύτερο και πανάλαφρο.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ έχω το Facebook, αλλά πριν μήνες, για τους ίδιους λόγους, έμπαινα στο Facebook από τον browser.

Δηλ άνοιγα τον chrome, πληκτρολόγουσα Facebook

Tωρα κατέβασα ξανά το app.

Link to comment
Share on other sites

Βάζω στικακι ανοίγω OTG και δεν το διαβάζει...(δοκίμασα διάφορα στικάκια και διάφορα type C καλώδια...)μόνο μια φορά το διάβασε...έχει δοκιμάσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Βάζω στικακι ανοίγω OTG και δεν το διαβάζει...(δοκίμασα διάφορα στικάκια και διάφορα type C καλώδια...)μόνο μια φορά το διάβασε...έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Εάν θυμάμαι καλά πας ρυθμίσεις.. πρόσθετες ρυθμίσεις και ανοίγεις εκεί που λέει otg

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Εάν θυμάμαι καλά πας ρυθμίσεις.. πρόσθετες ρυθμίσεις και ανοίγεις εκεί που λέει otg

 

Πολύ σωστά. Βέβαια για κάποιο λόγο πρέπει ΚΑΘΕ φορά που βάζεις στικάκι otg να ενεργοποιεις τη συγκεκριμένη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλο κινητό, από 5 στικ, διαφορετικών εταιρειών, δούλευε μόνον ένα. Η ,

Μπορεί να είναι bug του software!.

Link to comment
Share on other sites

https://piunikaweb.com/2020/07/08/realme-x2-pro-realme-6-pro-excessive-battery-draining-issue-surfaces-after-the-latest-update/ υπάρχουν πολλές αναφορές για το θέμα με την μπαταρία. Υπάρχει τρόπος επιστροφής σε προηγούμενες εκδόσεις του λογισμικού;

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

https://piunikaweb.com/2020/07/08/realme-x2-pro-realme-6-pro-excessive-battery-draining-issue-surfaces-after-the-latest-update/ υπάρχουν πολλές αναφορές για το θέμα με την μπαταρία. Υπάρχει τρόπος επιστροφής σε προηγούμενες εκδόσεις του λογισμικού;

 

Μήπως εχει να κανει κατι με το lancher... ? Eγω απο την αλλη χρησιμοποιω τον Nova prime.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Realme X2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...