Jump to content

Realme X2 Pro


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα τελικά τι κάνετε εσείς χρησιμοποιήτε τον ταχύ φορτιστή που δίνουν ή φορτίζετε με κανέναν πιο μικρό για να μην χαλάει η μπαταρία όπως λένε μερικοί;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα τελικά τι κάνετε εσείς χρησιμοποιήτε τον ταχύ φορτιστή που δίνουν ή φορτίζετε με κανέναν πιο μικρό για να μην χαλάει η μπαταρία όπως λένε μερικοί;;
Το έψαξα πρόσφατα το θέμα και κατέληξα, ότι μετά την μελέτη και της παρακάτω φωτογραφίας ότι δεν έχει θέμα το κινητό και για τουλάχιστον 2 χρόνια θα είμαστε οκ με την ταχυφορτιση... ee8c154f000cab9e9c1cc8f63f5172ce.jpg

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

To GPS του πρεπει να ειναι το ταχυτερο πανω στον πλανητη.

Μετα απο video σε σύγκριση με το S20 ULTRA που το διέλυσε στην κυριολεξία....εκανα και την δοκιμη ο ιδιος με το google maps.

 

Λοιπον η φωτογραφική σε κατάσταση μερας, το mode με τα 64 Mp ειναι σαφως ανωτερο απο το pixel binning στα 16 mp. Τρελη λεπτομέρεια...

 

Mερικες φωτογραφιες με 64mp

 

IMG20200523124951.jpg

IMG20200523192336.jpg

Edited by Sebastian13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Σκεφτομαι να το παρω το κτηνακι....Τί λετε?....

Απο Amazon.it στα 455 το μπλε...Θα το μετανιωσω? Το 12/256..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Σκεφτομαι να το παρω το κτηνακι....Τί λετε?....

Απο Amazon.it στα 455 το μπλε...Θα το μετανιωσω? Το 12/256..

 

Μου εδωσε αισθηση, μπουλντοζας! Excavator ενα πραγμα! Χτυπα το...

Link to comment
Share on other sites

Περασα την παρακατω

 

GCam_5betaFinal.200510.2111build-7.3.020

 

 

 

Αλλο level...Επαθα πλακα!

Την πέρασα.

Χρειάζεται κάποιες ρυθμίσεις?

Καλημέρα

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιες αλλά για παίξε πρώτα έτσι και πες μου.

Ανεβαζω samples μεσα απο το σπιτι σε πραγματικο σκοτεινο δωματιο... η διαφορα ειναι χαοδης υπερ της GCAM.

 

GCAM.jpg

 

STOCK.jpg

 

Η διαφορα διπλα διπλα

gcam-vs-stock.jpg

 

πατατε διπλο κλικ για να δειτε το πραγματικο μεγεθος στις φωτογραφιες.

Edited by Sebastian13
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο πολλες δοκιμες μεταξυ GCAM VS STOCK εχω να πω οτι: ( GCam_5betaFinal.200510.2111build-7.3.020 )

Η συγκριση εγινε με ειδικο προγραμμα για side by side σε 4Κ 32 ιντσες monitor.

 

- H GCAM ειναι καλυτερη σε ολες τις συνθηκες. Την ημερα ειναι καλύτερη στο οτι εχει natural colors και καλύτερη διαχείριση του contrast οπου της δινει μεγαλυτερη λεπτομερεια στις σκιες. Οσο το διαθεσιμο φως λιγοστεύει τοσο μεγαλωνει η διαφορα. Aναφερομαι σε φωτογραφιες των 16 mp.

 

- Η stock ειναι καλυτερη στην λεπτομέρεια γιατι μπορεις να κανεις χρηση των 64 mp βεβαια με το αρχειο της φωτογραφιας να ειναι απο 22 εως 30Mb.

 

- Στη selfie cam, η GCAM υπερεχει στη λεπτομερεια απο την ορθη αναπαραγωγη του φωτισμου που προσφερει περισσοτερη λεπτομερεια και οτι ειναι natural tone skin.

 

Iσως καποια στιγμη να κανω μια συγκριση σε video 4K 60 fps για το ποια εφαρμογη ειναι καλυτερη. ( λογικα και εδω θα υπερεχει ανετα)

Προτεινω την GCAM γιατι ειναι απο λιγο εως παρα πολυ καλυτερη αναλογα τις συνθηκες, με true tone colors και με το αρχειο της φωτογραφιας να ειναι 7-8 Mb.

Edited by Sebastian13
Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα τη Gcam

Διαφωνώ

Η στοκ ανώτερη

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εσύ δεν έλεγες σε προηγούμενο ποστ αν δεν κάνω λάθος ότι η gcam είναι καλύτερη ?

Όπως και να χει , το κινητό έχει έναν εξαιρετικό αισθητήρα που αδικείται από το software της στοκ κάμερας.

Μπορείς να διαφωνείς αλλά με gcam είναι ανώτερες οι φωτογραφίες...ειδικά για νύχτα ούτε καν τίθεται θέμα σύγκρισης

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δεν έλεγες σε προηγούμενο ποστ αν δεν κάνω λάθος ότι η gcam είναι καλύτερη ?

 

Όπως και να χει , το κινητό έχει έναν εξαιρετικό αισθητήρα που αδικείται από το software της στοκ κάμερας.

 

Μπορείς να διαφωνείς αλλά με gcam είναι ανώτερες οι φωτογραφίες...ειδικά για νύχτα ούτε καν τίθεται θέμα σύγκρισης

Επιβεβαιώνω καί εγώ.

Χθές έκανα κάτι τέστ νυχτερινά, καί εκεί που με την κάμερα του κινητού δεν έβλεπες σχεδόν τίποτα,με την gcam τό αποτέλεσμα ήταν πραγματικά καλό.

Δεν μπαίνω σέ λεπτομέρειες γιατί δεν είμαι καί σχετικός, απλά γράφω αυτό που είδα.

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή τη Gcam εμένα βγαίνουν με ροζ κόκκους οι φωτογραφίες

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Με αυτή τη Gcam εμένα βγαίνουν με ροζ κόκκους οι φωτογραφίες

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

 

Μιπως κατεβασες καποια αλλη εκδοση ? ...δεν υπαρχουν πουθενα ροζ κοκκοι... μήπως την πείραξες ?

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδιά.

Έχετε το λινκ μην κατέβασα λάθος έκδοση;

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδιά.

Έχετε το λινκ μην κατέβασα λάθος έκδοση;

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

 

Εδω ειναι ολες

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-arnova8G2-beta/#apk1556

 

βαλε την τελευταια

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1148/

Edited by Sebastian13
Link to comment
Share on other sites

Παιδες με την συγκεκριμενη gcam λειτουργει ο ultrawide και telephoto φακος;

 

Aσχολείται κανεις με τις καμερες περα απο την main cam... :p

Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο σημείο με τον ίδιο φωτισμό. Και οι δύο με τριποδάκι. Η πρώτη stock η δεύτερη gcam. 04891eb758f115f942fbde53665fd63d.jpg58e0412afba83a04c88d2229efa97421.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη Stock και δεύτερη Gcam... f15370f82f0985221f0ec44bd0e8fe5c.jpg703c3379309b2fe853483e6fe79dffbb.jpg

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

H οθονη δινει πονο. Τα 90 hz γαζωνουν :kill:

Του πέρασα αμέσως τον Nova Lancher Prime. :food:

H ταχύτητα του ειναι τρομακτική. :w00t:

Το HDR στο Youtube σπερνει σε συνδυασμό με τον στερεοφωνικό ήχο ! :D

Η φωτογραφική σαφώς ανώτερη απο S7.

Η ταχυφορτιση απλα δεν υπαρχει...πας για κατούρημα και τσιμπάς 20% στη μπαταρια....με ενα καλο χεσιμο, 100αρισες! :lol:[/Qηθ

 

Ήθελα κ γω να αράξω με ένα καφέ κ να διαβάσω... στο ενα καλο χέσιμο ειχα γινει σκατα με τον καφε απ τα γέλια :lol::lol::lol::lol: Περιμένω κ εγώ το τερατάκι που βρήκα σε αγγελία ελπίζω να αξίζει η μετάβαση απ το S7 edge που είναι ακούραστος βοηθός εδώ κ 3 χρόνια δίπλα μου....

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και εγω απιστευτο το αμαζον απλα.... 28 λεγανε 25 ηρθε περασα και την 10 ολα κομπλε το κινητο σπερνει σε ολα τα επιπεδα οχι πως δεν το ηξερα μιας και το ειχα στο παρελθον.το lunar white πανεμορφο.το μονο κακο μου εστειλαν λαθος θηκη απο το amazon.de την εστειλα πισω.οποτε θα ψαξω παλι θηκη για tempered πηρα ενα που ελεγε ενας φιλος πιο πανω ελπιζω να ειναι καλο.να ρωτησω για να αναβοσβηνει μονιμα το δακτυλικο τι κανουμε?εχω βαλει και δακτυλικο και faceunlock
Link to comment
Share on other sites

Youtube HDR ειδατε ? Τα χάπια μου συμφορουμιτες... :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Youtube HDR ειδατε ? Τα χάπια μου συμφορουμιτες... :lol:

 

Οταν τρεχετε το HDR στο YOUTUBE να εχετε την φωτεινότητα στο ΑUTO.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Realme X2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...