Jump to content

Realme X2 Pro


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το δικο μου ειναι ροοτ. πως θα περαςσω την c25, χωρις να χασω το root, twrp, brick;

 

Θανάση ίσως χρειαστεί μετά την αναβάθμιση να τα ξανά κάνεις από την αρχή..twrp,root.. το ρουταρες εύκολα??όκ στα Xiaomi κάναμε παπάδες..το ίδιο ισχύει και εδώ??

Edited by george_21
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι καινούργια εταιρεία, φοβάμαι μήπως brick, και δεν υπάρχει flash tool, ,( έχει κάποιο στο XDA, αλλά δεν το έχω δουλέψει), γι'αυτό ρωτάω μήπως το έχει πετύχει ένας. Έστειλα ένα προσωπικό μήνυμα, σε έναν φίλο, εδώ στο νήμα, μήπως το έφτιαξε κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι καινούργια εταιρεία, φοβάμαι μήπως brick, και δεν υπάρχει flash tool, ,( έχει κάποιο στο XDA, αλλά δεν το έχω δουλέψει), γι'αυτό ρωτάω μήπως το έχει πετύχει ένας. Έστειλα ένα προσωπικό μήνυμα, σε έναν φίλο, εδώ στο νήμα, μήπως το έφτιαξε κλπ.

 

Είναι εύκολο το root?? Την πέρασα την αναβάθμιση..όλα οκ σε λίγο θα έχω εικόνα

Link to comment
Share on other sites

https://www.realme.com/eu/support/software-update

C25

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και διορθώσεις και Απριλίου security patch...μπράβο....δεν τους το είχα...σαν να βελτιώνονται...

Link to comment
Share on other sites

Και διορθώσεις και Απριλίου security patch...μπράβο....δεν τους το είχα...σαν να βελτιώνονται...

 

Συμφωνώ...εγώ το πήρα προχθές Δευτέρα του Πάσχα με Android 9 κ έχω κάνει 3 αναβαθμίσεις.. κοντά 3 γιγα η καθεμία..κάτι γίνεται!!! Καλά το εφέ φόρτισης τα σπάει το καινούριο!!!

Edited by george_21
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και γω τώρα μόλις την C25 έφτιαξαν και το viber μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια παρενθεση και εγω για το amazon και το support του.

Πριν χρονια ειχα αγορασει ενα lenovo P2 απο amazon Γαλλιας. Με το που που ηρθε η συσκευη, επιχειρησα να βαλω τζαμακι προστασιας και με εκπληξη παρατηρησα οτι στο κατω μερος της συσκευης δεν εφαρμοζε σωστα το προστατευτικο τζαμι. Υπηρχε αστοχια και καμπυλότητα στο γυαλι της συσκευης. Εστειλα email στην amazon η οποια μου απαντησε αμεσα, λεγοντας οτι ηδη ειχε αποστειλει νεα αυσκευη, και θα απεστελνε ups courrier στο χωρο μου να παραλαβει την ελαττωματικη συσκευη! Οπως και εγινε!

Αυτη ειναι η εμπειρια μου απο το support της amazon.

 

Πολύ ωραία αυτά που γράφεις και δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω. Πόσο καιρό πήρε, όμως..

 

P.S.: Αυτό το πράσινο της συσκευής σου..

 

Τι να ξέρουμε; Είναι το επίσημο service και συνεργάτης της Realme (και όχι μόνο).

 

Αλλά όπως είπε και ο φίλος ακριβώς από πάνω, ούτως ή άλλως το Amazon δεν έχει ανταγωνιστή στο after sales support.

 

Επίσημο service ναι.

 

Αλλά είναι επίσημο service ή "επίσημο service βρήκαμε υγρασία στο τηλέφωνο ή εσείς χτυπήσατε τη συσκευή"; Όπως κάνει και ένα άλλο επίσημο service.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία αυτά που γράφεις και δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω. Πόσο καιρό πήρε, όμως..

 

P.S.: Αυτό το πράσινο της συσκευής σου..

 

 

 

Επίσημο service ναι.

 

Αλλά είναι επίσημο service ή "επίσημο service βρήκαμε υγρασία στο τηλέφωνο ή εσείς χτυπήσατε τη συσκευή"; Όπως κάνει και ένα άλλο επίσημο service.

Θα δείξει.. είναι νέα στο χώρο ακόμη.. δεν νομίζω να έχει προλάβει να πάει κάποιος.. μακριά από μας!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρέλαβα κι εγώ. Πέρασα και την 25. Μέχρι τώρα όλα καλά. Το μόνο πρόβλημα είναι πως δεν μπορώ να το συνδέσω με το adb με τον υπολογιστή. Θέλω να απενεργοποιήσω κάποιες εφαρμογές. Καμία ιδέα κανείς;

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία αυτά που γράφεις και δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω. Πόσο καιρό πήρε, όμως..

 

P.S.: Αυτό το πράσινο της συσκευής σου..

 

 

 

Επίσημο service ναι.

 

Αλλά είναι επίσημο service ή "επίσημο service βρήκαμε υγρασία στο τηλέφωνο ή εσείς χτυπήσατε τη συσκευή"; Όπως κάνει και ένα άλλο επίσημο service.

 

Οσο παιρνει να σταλθει το πακετο απο Αμαζον Γαλλιας στην Ελλαδα.

Και μονο οτι απεστειλαν καινουργια συσκευη, βασιζομενοι μονο σε αυτα που τους μετεφερα εγω, χωρις καν να περιμενουν να παραλαβουν την ελαττωματικη συσκευη και να την εξετασουν, τα λεει ολα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρέλαβα κι εγώ. Πέρασα και την 25. Μέχρι τώρα όλα καλά. Το μόνο πρόβλημα είναι πως δεν μπορώ να το συνδέσω με το adb με τον υπολογιστή. Θέλω να απενεργοποιήσω κάποιες εφαρμογές. Καμία ιδέα κανείς;

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ούτε εγώ μπορώ το δοκίμασα ..αν βρεθεί λύση πες μου

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ενεργοποιήσει το usb debugging στις επιλογές προγραμματιστή;;

https://www.hardreset.info/devices/realme/realme-x2-pro/developer-options/

Μόνο τότε δουλεύει το adb.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ενεργοποιήσει το usb debugging στις επιλογές προγραμματιστή;;

https://www.hardreset.info/devices/realme/realme-x2-pro/developer-options/

Μόνο τότε δουλεύει το adb.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εννοείται. Έχεις καταφέρει να δουλέψεις adb στο x2 pro;

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται..όλα τα έχουμε δοκιμάσει..σε άλλα κινητά δοκιμάζω κ δουλεύει το πρόγραμμα..μόνο εδώ δεν πιάνει.μ
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται..όλα τα έχουμε δοκιμάσει..σε άλλα κινητά δοκιμάζω κ δουλεύει το πρόγραμμα..μόνο εδώ δεν πιάνει.μ
Μου φαίνεται περίεργο πως όσο και αν έψαξα δεν βρήκα drivers :(
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται περίεργο πως όσο και αν έψαξα δεν βρήκα drivers :(

 

Μήπως εννοείς κάτι τέτοιο;....https://www.androidinfotech.com/root-realme-x2-pro-android-10/. Τα έχει όλα εδώ:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή είναι καινούργια εταιρεία, φοβάμαι μήπως brick, και δεν υπάρχει flash tool, ,( έχει κάποιο στο XDA, αλλά δεν το έχω δουλέψει), γι'αυτό ρωτάω μήπως το έχει πετύχει ένας. Έστειλα ένα προσωπικό μήνυμα, σε έναν φίλο, εδώ στο νήμα, μήπως το έφτιαξε κλπ.

 

Απ' ότι έχω καταλάβει μετά από κάθε φλασαρισμα ρομ πρέπει να περνάς και το vbmeta.img ανάλογα από το recovery που χρησιμοποιείς (twrp ή το orange fox) αλλιώς σε πετάει στο bootloader και μετά λες ωχ την έκανα την πατάτα:p

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/23910-%CE%91%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B7-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-drivers-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC-Xiaomi-%CF%83%CE%B5-%CF%8C%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-Windows-x64-x86/?80e8c786

 

Βάζοντας αυτούς τους drivers Qualcomm παίζουν σε όλα τα κινητά με Snapdragon,. Δεν χρειάζεται κάτι άλλο, μακάρι να είχα το κινητό παιδιά αλλά δεν υπάρχει μαλλί μέχρι 200€ ταβάνι είμαι.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

To YouTube έχει θέμα. Twrp δεν περνάει ούτε magisk_patched.img.

To παράξενο: κατέβασα την c25 sto PC, copy paste στο κινητό, και υπάρχουν δύο αρχεία ίδια, ένα .ozip, και ένα .zip

Μυστήριο πως έγινε το .zip, το άνοιξα έχει boot.img, vbmeta.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Είμαι εκτός, όταν πάω σπίτι θα δοκιμάσω. Άλλη μια ερώτηση. Sot που βλέπουμε; :)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Είμαι εκτός, όταν πάω σπίτι θα δοκιμάσω. Άλλη μια ερώτηση. Sot που βλέπουμε; :)

 

Ρυθμίσεις .. μπαταρία

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...είμαι στο τσακ να το παρω απο το σκρουτζ... με την εγγυηση τι παιζει απο σκρουτζ?? είναι κανονική 2 χρόνια η όχι.

Συγνωμη αν εχει ξανααπαντηθεί, αλλα δεν εχω διαβάσει το νήμα...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την c.25. πρόσθεσαν την Ελλάδα στο region. Δε παίζει μεγάλο ρόλο απλά το αναφέρω
Link to comment
Share on other sites

Τελικα κατά την γνώμη μου το realme ui os ειναι αρκετά beta ακομη. Εκνευριστικα τα προβλήματα. Γυρισα στο coloros 6.1 στην εκδοση A10. . Λειτουργουν ολα αψογα. Viber root recovery xposed. Ολα αψογα και χωρις αυτη την κινεζια, το ανιμασιον φορτισης και φυσικσ με fingerprint. Θα επανελθω στο realmeui os οταν γινει stable. Aυτα. Καλημερα και Χριστός Ανέστη

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Realme X2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...