Jump to content

Realme X2 Pro


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υποθέτω ότι εννοούν να καθαρίσεις την cache του Viber. :confused:

 

 

 

Απάντησαν κι σε εμένα κι έκανα την διαδικασία με το *#800# ώστε να τους στείλω πλήρη logs/screen captures από τα θέματα που τους έστειλα κι ανέφερα κι εδώ παραπάνω. Αν έχω νεότερα κι λύσεις θα ενημερώσω κι εδώ.

 

 

 

Σε συνέχεια του θέματος με το Viber κι την αδυναμία να παρθεί φώτο μέσα από την ίδια την εφαρμογή, παρατήρησα ότι αν προσπαθήσω 2η συνεχόμενη φορά να τραβήξω φώτο, θα την τραβήξει μια χαρά! Αν προσπαθήσω 3η φορά, θα κολλήσει. Κι αν προσπαθήσω 4η φορά θα την τραβήξει, κ.ο.κ. !!! Σαν κάτι να πηγαίνει λάθος στο initialize της κάμερας (;)

Με το Realme κυκλοφορούν τα ζυγά

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Σας δινει τη δυνατοτητα το νεο color OS να απεγκαταστησετε τις προεγκατεστημενες εφαρμογες;

Καλησπέρα όχι

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα παιδιά έχει θέμα και το messenger. Ακριβώς το ίδιο θέμα (ίσως σε λίγο μεγαλύτερο βαθμό) είχα και με προηγούμενες εκδόσεις του messenger στο coloros 6.1.

Οι αναβαθμίσεις της εφαρμογής αλλά και το realmeui δεν άλλαξαν την κατάσταση και εφόσον δεν το αντιμετωπίζω σε άλλες συσκευές θεωρώ πως είναι θεμα του realmeui.

Το πρόβλημα έχει ως εξής: όταν μου στείλει κάποιος μήνυμα , εμφανίζεται κανονικά επάνω δίπλα από το ρολόι η ειδοποιηση αλλά μόλις πατήσω επάνω της για να ανοίξει το pop-up συνενεφακι της συνομιλίας, απλα αυτο δεν ανοίγει. Πάω λοιπόν ανοίγω την εφαρμογή meswenger γενικά και τότε ωπ ! Εμφανίζεται και το pop (το οποίο είχα δώσει εντολή να ανοίξει πιο νωρίς..). Κάτι σαν να το κρατήσει στην μνήμη το πάτημα μου και απλά εκτελέστηκε η εντολή μόλις άνοιξε η εφαρμογή γενικά.

 

Επίσης έχω θέμα στο call of duty και αλμε το coloros6.1 και με το realmeui. Με τον ήχο συγκεκριμένα... Όταν μιλάω στο μικρόφωνο οι ήχοι είναι ότι να ναι...δεν λειτουργεί τίποτα, ακούγονται όπως να ναι...βήματα πχ πιστολιδι, μουσική , ακούγονται όπως να ναι. Μόλις απενεργοποιήσω το μικρόφωνο όλα λειτουργούν άψογα . Μάλιστα το πρόβλημα αυτό δεν εντοπίζεται όταν χρησιμοποιώ ακουστικά ! Μόνο με τα ηχεία της συσκευής !

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το messenger το είχα και σε oneplus 7

 

Πιθανολογω είναι θέμα.....

Επεξεργαστή?

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,σκέφτομαι την αγορά του 8/128 μιας και νομίζω το 256 είναι υπερβολικό ,τουλάχιστον για την δική μου χρηση.(εκτός αν παίζει κανένα κουπόνι στα ίδια χρήματα περίπου).Πως είναι το τηλ από άποψη λειτουργικού;Παρουσιάζει σοβαρά bug τα οποία δυσκολεύουν την χρήση;

Από παραμετροποίηση πως τα πάει;Οθόνη ,ήχος από ότι ακούω έχει πολύ καλά ...Ειδοποιήσεις στην aod ,έρχονται κανονικά;Η μπαταρία με βαριά χρήση,πολύ data,youtube,ανοικτή οθόνη,δύο κάρτες ,μουσικη κλπ βγάζει την μέρα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,σκέφτομαι την αγορά του 8/128 μιας και νομίζω το 256 είναι υπερβολικό ,τουλάχιστον για την δική μου χρηση.(εκτός αν παίζει κανένα κουπόνι στα ίδια χρήματα περίπου).Πως είναι το τηλ από άποψη λειτουργικού;Παρουσιάζει σοβαρά bug τα οποία δυσκολεύουν την χρήση;

Από παραμετροποίηση πως τα πάει;Οθόνη ,ήχος από ότι ακούω έχει πολύ καλά ...Ειδοποιήσεις στην aod ,έρχονται κανονικά;Η μπαταρία με βαριά χρήση,πολύ data,youtube,ανοικτή οθόνη,δύο κάρτες ,μουσικη κλπ βγάζει την μέρα;

 

Κάτοχος 5 ημερών λοιπόν..το πήρα με pie 9.. κ αμέσως έκανα την αναβάθμιση σε 10..έγινε πολύ καλύτερο σε όλα..πιο smooth.. γρήγορο εννοείται.. οθόνη ήχος άψογα, ειδοποιήσεις έρχονται όλες κανονικά σε aod, social, Gmail, SMS, κλήσεις. εγώ με την χρήση που κάνω αλλά χωρίς games από τις 6 το πρωί που το πιάνω στις 22.00 έχει ένα 35% υπόλοιπο..με social, κλήσεις,e radio YouTube...

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος 5 ημερών λοιπόν..το πήρα με pie 9.. κ αμέσως έκανα την αναβάθμιση σε 10..έγινε πολύ καλύτερο σε όλα..πιο smooth.. γρήγορο εννοείται.. οθόνη ήχος άψογα, ειδοποιήσεις έρχονται όλες κανονικά σε aod, social, Gmail, SMS, κλήσεις. εγώ με την χρήση που κάνω αλλά χωρίς games από τις 6 το πρωί που το πιάνω στις 22.00 έχει ένα 35% υπόλοιπο..με social, κλήσεις,e radio YouTube...
Camera

Video?

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Camera

Video?

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βίντεο να σου πω την αλήθεια δεν έχω τραβήξει ακόμα..ίσως το σκ ασχοληθώ.. φωτογραφίες τραβάει πολύ καλές..για πιο απαιτητικούς πετάς gcam.. κ είσαι σούπερ!!!είχα ανεβάσει προχθές λίγο πιο πίσω βραδυνές..

Link to comment
Share on other sites

Link Gcam

XML?

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-marco

Η πρώτη που χρησιμοποιώ έχει ενσωματωμένο xml

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος 5 ημερών λοιπόν..το πήρα με pie 9.. κ αμέσως έκανα την αναβάθμιση σε 10..έγινε πολύ καλύτερο σε όλα..πιο smooth.. γρήγορο εννοείται.. οθόνη ήχος άψογα, ειδοποιήσεις έρχονται όλες κανονικά σε aod, social, Gmail, SMS, κλήσεις. εγώ με την χρήση που κάνω αλλά χωρίς games από τις 6 το πρωί που το πιάνω στις 22.00 έχει ένα 35% υπόλοιπο..με social, κλήσεις,e radio YouTube...
Ακούγεται καλό, αλλά με πόσες ώρες οθόνης όλα αυτά;είναι με data or wifi?
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω ασχοληθεί αυτές τις μέρες με το sot..θα το αφήσω σήμερα επίτηδες κ θα σου πω.. πάντως από το πρωί μέχρι τις 5 που μπαίνω σπίτι μονίμως τα δεδομένα ανοιχτά όπως τώρα καλή ώρα με social chrome κλήσεις αρκετές..μετά σπίτι μόνο WiFi.. θα ανεβάσω νούμερα σήμερα η αύριο πρωί.. πάντως δακτυλικό αστραπή!!όπως κ φόρτιση δεν υπάρχει.. 0/100 σε μισή ώρα!!!είχα κ OnePlus αλλά καμία σχέση..
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτεται να το αγοράσει ο πατέρας μου (12GB/ 256) και του είπα να δει και το S10 Lite αν και το realme είναι καλύτερο.

 

Θήκες τύπου wallet που μπορώ να βρω στην Ελλάδα;

Ξέρει κάποιος ;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτεται να το αγοράσει ο πατέρας μου (12GB/ 256) και του είπα να δει και το S10 Lite αν και το realme είναι καλύτερο.

 

Θήκες τύπου wallet που μπορώ να βρω στην Ελλάδα;

Ξέρει κάποιος ;

 

Δυστυχώς σε θήκες δεν υπάρχει μεγάλη ποικιλία εδω...αν κ κάπου διάβασα ότι κάνουν από το oppo Reno ace.. είναι ίδια εξωτερικά..μόνο αν δεις κάνα eBay κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω ασχοληθεί αυτές τις μέρες με το sot..θα το αφήσω σήμερα επίτηδες κ θα σου πω.. πάντως από το πρωί μέχρι τις 5 που μπαίνω σπίτι μονίμως τα δεδομένα ανοιχτά όπως τώρα καλή ώρα με social chrome κλήσεις αρκετές..μετά σπίτι μόνο WiFi.. θα ανεβάσω νούμερα σήμερα η αύριο πρωί.. πάντως δακτυλικό αστραπή!!όπως κ φόρτιση δεν υπάρχει.. 0/100 σε μισή ώρα!!!είχα κ OnePlus αλλά καμία σχέση..
Καλώς ,θα περιμένω όταν ανεβάσεις να δω το sot ,πάντως ακούγεται ενδιαφέρον και φαίνεται να κάνει καλεί διαχείριση το ui.Η φόρτιση από την στιγμή που δίνει τόσα watt φαντάζομαι πόσο γρήγορη είναι,ζεσταίνεται πολύ όταν φορτίζει;γιατί όσο να ναι 50w είναι αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Για τέτοια οθόνη ,90hz,δύο κάρτες και χρήση που του κάνεις μια χαρά φαίνεται.

 

1 κάρτα έχω.. αλλά ναι νομίζω τα πάει καλά με πολλές ώρες 4g..στα 90hz με αυτόματη φωτεινότητα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε περίπτωση εγγύηση ς ξέρετε τι παίζει δηλ αν έχει πρόβλημα έχουμε σέρβις αξιόπιστο?.Και από φορτηστες αυτοκινήτων ποιοι κάνουν αν ξέρετε?
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ,θα περιμένω όταν ανεβάσεις να δω το sot ,πάντως ακούγεται ενδιαφέρον και φαίνεται να κάνει καλεί διαχείριση το ui.Η φόρτιση από την στιγμή που δίνει τόσα watt φαντάζομαι πόσο γρήγορη είναι,ζεσταίνεται πολύ όταν φορτίζει;γιατί όσο να ναι 50w είναι αυτά.

 

Και όμως δεν ζεσταίνεται καθόλου....

Περάσατε την καινούρια c25;;

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Και όμως δεν ζεσταίνεται καθόλου....

Περάσατε την καινούρια c25;;

 

Βγήκε καινούρια?? Edit κατεβάζω..

Link to comment
Share on other sites

https://www.realme.com/eu/support/software-update

C25

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Realme X2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...