Jump to content

Realme X2 Pro


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι οκ επίσημα δεν είναι..όπως κ σε κάποια OnePlus.. αλλά το ενεργοποιεις πλαγίως...για αυτό ρωτάω..
Link to comment
Share on other sites

Νέος χρήστης της 12GB/256GB έκδοσης του X2 Pro κι μέχρι στιγμής ικανοποιημένος.

Το περισσότερο άγχος το έχω από τις εφαρμογές που συνήθως χρησιμοποιώ κι λόγω των περιορισμών στο κομμάτι των αδειών του Android 10, υπολειτουργούν ή έχω μπει στο κυνήγι να βρω νέες αντίστοιχες κι λειτουργικές, χωρίς να μπω από τώρα στο "how-to-root". Άλλωστε είναι κρίμα κι ρίσκο για μία τόσο νέα κι ακριβή συσκευή.

Επιβεβαιώνω το πρόβλημα με το Viber κι το τράβηγμα φωτογραφίας μέσα από την εφαρμογή. Ούτε το να πιέζεις το "κλείστρο" μετά το τράβηγμα της φωτογραφίας βοηθάει.

 

Ένα πρόβλημα που πιστεύω αφορά κυρίως το Android κι όχι το realmeUI 1.0 είναι η αδυναμία να ανοίξει/κλείσει μία εφαρμογή το WiFi χωρίς να το επιβεβαιώσει ο χρήστης.

Στην παλιότερη συσκευή μου που έτρεχε Android 8.1, η myProfiles ήταν πολύ βολική κι λειτουργική στο να αλλάξει βασικές παραμέτρους της συσκευής ανάλογα με την ώρα, την τοποθεσία, την κυψέλη κτλ.

Στο Android 10 η αντίστοιχη εφαρμογή PhoneProfilePlus, παρόλο που έχει όλες τις απαιτούμενες άδειες, αδυνατεί να ανοίξει/κλείσει από μόνη της, μιας κι όταν είναι να το κάνει αυτό, ανοίγει παράθυρο επιβεβαίωσης με "Deny" κι "Allow" πλήκτρα, με αντίστροφη μέτρηση 9 δευτερολέπτων στο προεπιλεγμένο "Deny". Φυσικά, όταν είμαι μακρυά από την συσκευή, πάντα εκτελείται το "Deny" κι πρακτικά μου χαλάει κάθε σενάριο/συμβάν που πειράζει αυτόματα το WiFi.

 

Έστειλα email για support στο email που αναφέρεται παραπάνω αναφέροντας τα δύο θέματα κι περιμένω τυχόν απόκριση.

Link to comment
Share on other sites

Νέος χρήστης της 12GB/256GB έκδοσης του X2 Pro κι μέχρι στιγμής ικανοποιημένος.

Άλλωστε είναι κρίμα κι ρίσκο για μία τόσο νέα κι ακριβή συσκευή.

Επιβεβαιώνω το πρόβλημα με το Viber κι το τράβηγμα φωτογραφίας μέσα από την εφαρμογή. Ούτε το να πιέζεις το "κλείστρο" μετά το τράβηγμα της φωτογραφίας βοηθάει.

 

Έστειλα email για support στο email που αναφέρεται παραπάνω αναφέροντας τα δύο θέματα κι περιμένω τυχόν απόκριση.

 

Οποτε το προβλημα με το viber παραμενει.

 

Eχω ψαξει και στο internet και μου κανει εντυπωση που δεν βρισκω παρομοιες αναφορες για αυτο το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν τραβήξεις από την selfie κάμερα είναι μια χαρά.

Αν τραβήξεις από την πίσω έχει το θέμα.

 

Από την κανονική τράβηξα όχι σελφι.. δουλεύει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο το χαλάει το Viber.

Ίσως κάποια ρύθμιση της κάμερας; Δοκίμασα χωρίς HDR/με HDR κι συνεχίζει κι κολλάει εκεί.

Επίσης κι το βίντεο παίζει μια χαρά στο Viber.

Link to comment
Share on other sites

Αλλά κ πάλι αν σε κάποιους δεν δουλεύει, δεν μπορείτε να τραβήξετε κανονικά φωτογραφία από την κάμερα κ μετά να την στείλετε??
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, εξάλλου η ποιότητα των φωτογραφιών μέσω social εφαρμογών είναι αρκετά χειρότερη. Αυτό ισχύει για όλες τις Android συσκευές. Οπότε, καλύτερα μέσω κάμερας και μετά κοινοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικες και οι δύο

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικες και οι δύο

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο ίδιο σημείο έχω τραβήξει κ με το mi note 10 πριν από μία εβδομάδα..

Link to comment
Share on other sites

Ε βάλε συγκριτικό

Παραλαμβάνω Πέμπτη

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

IMG_MJL_📷-Juan-All-🌞_20200421_211340

IMG_MJL_📷-Juan-All-🌞_20200421_211328

Με μαμά κ gcam

Η Gcam λίγο πιο σκοτεινή

Επέλεξε την επιλογή astrophotography στις ρυθμίσεις της Gcam

Επίσης βλέπω λίγο illuminance noise στη στοκ

Πιθανολογω πως βελτιώθηκε με το update

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη ειναι η μαμα κια η δευτερη η gcam?
Eτσι λεει

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη ειναι η μαμα κια η δευτερη η gcam?

 

Καλημέρα.. σόρρυ.κατα λάθος ανέβασα κ τις 2 από gcam..θα ανεβάσω σήμερα άλλες κ από τίς 2..

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι στις εισερχόμενες κλήσεις ξεκινά να χτυπάει σαν αυξανόμενη ένταση..δοκίμασα αρκετούς ήχους.. αλλάζει από κάπου αυτό??
Link to comment
Share on other sites

έστειλα mail για το πρόβλημα στο viber και μου ήρθε η παρακάτω απάντηση.

 

We Suggest you some steps to resolve this problem.

 

1. Clear all back ground apps

2. Delete junk file navigation is mentioned below

Settings >> Additional Settings>> storage>> clean storage>> safe to clean- clear all

4. Make sure your are using latest updated app.

5. once re-install app.

We hope your problem will be resolved.

 

μπορεί να μου πει κάποιος πως γίνεται το 2 ? Γιατί με τα βήματα που γράφει εγώ δεν μπόρεσα

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη. Καλησπέρα στην παρέα. Σε λίγες μέρες θα έχω κι εγώ στα χέρια μου το "τερατάκι". Πούλησα το Mate 20 pro για αυτό. Ελπίζω να μην το μετανιώσω. Πάμε στις ερωτήσεις.

-κάτι αντίστοιχο του "θάλαμος κωδικών πρόσβασης" έχει; Για αυτόματη είσοδο σε εφαρμογές;

-εφαρμογή τύπου phone clone για γρήγορη μεταφορά των εφαρμογών από το παλιό τηλέφωνο υπάρχει;

-Black list για κλήσεις και μηνύματα υπάρχει default ;

Αυτά προς το παρόν, ελπίζω Παρασκευή να το έχω στα χέρια μου. Έχω και ρεπό, θα το λιώσω :)

 

Στάλθηκε από το Mate 20 pro

Edited by efbill
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη. Καλησπέρα στην παρέα. Σε λίγες μέρες θα έχω κι εγώ στα χέρια μου το "τερατάκι". Πούλησα το Mate 20 pro για αυτό. Ελπίζω να μην το μετανιώσω. Πάμε στις ερωτήσεις.

-κάτι αντίστοιχο του "θάλαμος κωδικών πρόσβασης" έχει; Για αυτόματη είσοδο σε εφαρμογές;

-εφαρμογή τύπου phone clone για γρήγορη μεταφορά των εφαρμογών από το παλιό τηλέφωνο υπάρχει;

-Black list για κλήσεις και μηνύματα υπάρχει default ;

Αυτά προς το παρόν, ελπίζω Παρασκευή να το έχω στα χέρια μου. Έχω και ρεπό, θα το λιώσω :)

 

Στάλθηκε από το Mate 20 pro

Πως γίνεται ρε μάστορα να λες πουλησα το ΜΑΤΕ 20 pro

Και να λέει κάτω κάτω "Στάλθηκε από το ΜΑΤΕ 20 pro"?

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται ρε μάστορα να λες πουλησα το ΜΑΤΕ 20 pro

Και να λέει κάτω κάτω "Στάλθηκε από το ΜΑΤΕ 20 pro"?

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρε μάστορα το πούλησα σε φίλο. Μόλις έχω στα χέρια μου το realme και το στήσω θα το πάρει ο φίλος μου.

 

Στάλθηκε από το Mate 20 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα άκυρο λίγο με το θέμα έχω μια διαφωνία με τον φίλο μου τα Android κινητά χρειάζονται antivirus ναι ή όχι;

Εγώ πιστεύω όχι.

Για δώστε και εσείς τα φώτα σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα στην παρέα άκυρο λίγο με το θέμα έχω μια διαφωνία με τον φίλο μου τα Android κινητά χρειάζονται antivirus ναι ή όχι;

Εγώ πιστεύω όχι.

Για δώστε και εσείς τα φώτα σας ευχαριστώ.

 

Μπορείς να απευθυνθείς στο σωστό μέρος... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έστειλα mail για το πρόβλημα στο viber και μου ήρθε η παρακάτω απάντηση.

 

We Suggest you some steps to resolve this problem.

 

1. Clear all back ground apps

2. Delete junk file navigation is mentioned below

Settings >> Additional Settings>> storage>> clean storage>> safe to clean- clear all

4. Make sure your are using latest updated app.

5. once re-install app.

We hope your problem will be resolved.

 

μπορεί να μου πει κάποιος πως γίνεται το 2 ? Γιατί με τα βήματα που γράφει εγώ δεν μπόρεσα

 

Υποθέτω ότι εννοούν να καθαρίσεις την cache του Viber. :confused:

 

Απάντησαν κι σε εμένα κι έκανα την διαδικασία με το *#800# ώστε να τους στείλω πλήρη logs/screen captures από τα θέματα που τους έστειλα κι ανέφερα κι εδώ παραπάνω. Αν έχω νεότερα κι λύσεις θα ενημερώσω κι εδώ.

 

Σε συνέχεια του θέματος με το Viber κι την αδυναμία να παρθεί φώτο μέσα από την ίδια την εφαρμογή, παρατήρησα ότι αν προσπαθήσω 2η συνεχόμενη φορά να τραβήξω φώτο, θα την τραβήξει μια χαρά! Αν προσπαθήσω 3η φορά, θα κολλήσει. Κι αν προσπαθήσω 4η φορά θα την τραβήξει, κ.ο.κ. !!! Σαν κάτι να πηγαίνει λάθος στο initialize της κάμερας (;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Realme X2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...