Jump to content

Realme X2 Pro


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν έχεις χρόνο, δώσε τα λινκ για την ρομ με custom recovery, και την ρομ με το stock recovery.

Αλλά στο official site, μια ρομ έχει c26, και σου εύχομαι να πετύχει..

 

Απο το telegram την κατεβαζω δεν μου δινει λινκ την κατεβαζει κατευθειαν ο υπολογιστης.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Απο το telegram την κατεβαζω δεν μου δινει λινκ την κατεβαζει κατευθειαν ο υπολογιστης.

 

Στο telegram δεν έχω εμπειρία χρήσης, αλλά βρήκα custom, stock ozip, αλλά για την c24. Αυτες τις ρομ εννοείς;;;;

Πώς πάει, το φλασαρες ;;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε μένα που έχω twrp ποια κατεβάζω; την custom;;

την stock ;;;

Link to comment
Share on other sites

https://www.rmupdate.com/2020/01/30/turn-on-wifi-calling-in-realme-x2-pro/

Άντε να το δώσει κ σε άλλους παρόχους

Edited by george_21
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που το έβαλα δίπλα δίπλα με ένα P30 pro... κάποιες εφαρμογές τις άνοιγε πιο γρήγορα το p30 pro... ειναι δυνατόν???

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που το έβαλα δίπλα δίπλα με ένα P30 pro... κάποιες εφαρμογές τις άνοιγε πιο γρήγορα το p30 pro... ειναι δυνατόν???

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κοίτα κάποιες μπορεί.. υπάρχει συγκριτικό κ στο YouTube..

Link to comment
Share on other sites

Στο telegram δεν έχω εμπειρία χρήσης, αλλά βρήκα custom, stock ozip, αλλά για την c24. Αυτες τις ρομ εννοείς;;;;

Πώς πάει, το φλασαρες ;;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε μένα που έχω twrp ποια κατεβάζω; την custom;;

την stock ;;;

 

μπουταρε μονο με το twrp εφοσον εκανα format data :mad: μετα μπηκα ξανα σε recovery (ευτυχως το κρατησε ) και δεν μπορεσα να την ρουταρω παρολο που εκανα παλι format data :cry:

 

Την custom εαν εχεις twrp ή orange

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που το έβαλα δίπλα δίπλα με ένα P30 pro... κάποιες εφαρμογές τις άνοιγε πιο γρήγορα το p30 pro... ειναι δυνατόν???

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το παράξενο δεν καταλαβαίνω που είναι....

Απλα.το έλαβα σαν απαξίωση για το P 30 Pro...

Link to comment
Share on other sites

μπουταρε μονο με το twrp εφοσον εκανα format data :mad: μετα μπηκα ξανα σε recovery (ευτυχως το κρατησε ) και δεν μπορεσα να την ρουταρω παρολο που εκανα παλι format data :cry:

 

Την custom εαν εχεις twrp ή orange

 

Κατεβάζω την c26 custom.

Link to comment
Share on other sites

Το παράξενο δεν καταλαβαίνω που είναι....

Απλα.το έλαβα σαν απαξίωση για το P 30 Pro...

Όχι σε καμία περίπτωση απαξίωση... απλά πίστευα ότι ο SD 855plus είναι πολύ καλύτερος από τον Kirin980 στην πράξη δεν φαίνεται κάτι τέτοιο όμως...

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω την c26 custom.

 

του λοιπον φιλε μου :

 

φλασαρα την c26 το .zip αρχειο μετα φλασαρα το magisk στην συνεχεια το vbmeta.img του orangefox :)

εκανα reboot system αλλα με γυρισε στο orangefox recovery :mad:

Eκει που ειπα δεν μας χαιρετας παω να γυρισω στην C24 τσαμπα το 3ωρο πηγε,ξαναμανα απο την αρχη μεταφορα δεδομενων και στησιμο:cry:

λεω δεν κανεις ενα format data τι ειχαμε τι χασαμε :wacko:

και τωρα εχω την C26 με orangefox recovery και κανονικα root με magisk..:D

 

Ομολογω ομως οτι εχει αρχισει να με εκνευριζει ολο αυτο το πραγμα εαν θελω να εχω root

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Όχι σε καμία περίπτωση απαξίωση... απλά πίστευα ότι ο SD 855plus είναι πολύ καλύτερος από τον Kirin980 στην πράξη δεν φαίνεται κάτι τέτοιο όμως...

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εμένα μου είχε κάνει εντύπωση πόσο γρήγορο και smooth ήταν όταν το είχα δουλέψει ένα ΣΚ...

Επειδή διάβασα το θέμα είναι άδικο για το Realme να το συγκρίνεται με το 1+...Σε θέμα bugs που γράφεται,είναι σίγουρο ότι γρήγορα θα στρώσει....

Και σίγουρα δεν είναι μια νέα Xiaomi,γιατί έχω διαβάσει ότι τώρα που έφτασε 1000ρικο με το Mi 10 Pro,η επόμενη vfm θα είναι η Real me...Η Real me δεν θα μείνει πολλή καιρό σε αυτές τις τιμές...Και ποιοτικά πιστεύω είναι ανώτερη από την Xiaomi...

Σόρρυ για το off topic....

Link to comment
Share on other sites

του λοιπον φιλε μου :

 

φλασαρα την c26 το .zip αρχειο μετα φλασαρα το magisk στην συνεχεια το vbmeta.img του orangefox :)

εκανα reboot system αλλα με γυρισε στο orangefox recovery :mad:

Eκει που ειπα δεν μας χαιρετας παω να γυρισω στην C24 τσαμπα το 3ωρο πηγε,ξαναμανα απο την αρχη μεταφορα δεδομενων και στησιμο:cry:

λεω δεν κανεις ενα format data τι ειχαμε τι χασαμε :wacko:

και τωρα εχω την C26 με orangefox recovery και κανονικα root με magisk..:D

 

Ομολογω ομως οτι εχει αρχισει να με εκνευριζει ολο αυτο το πραγμα εαν θελω να εχω root

 

αφου το πετυχες, εχει καλως. αν θες να μου πεις, στο orange fox, πως κανουμε format data, δεν το βρισκω στις ρυθμισεις.!!!

Link to comment
Share on other sites

αφου το πετυχες, εχει καλως. αν θες να μου πεις, στο orange fox, πως κανουμε format data, δεν το βρισκω στις ρυθμισεις.!!!

 

Δεν ειναι στα wipe...πας στο menu επιλεγεις manage partitions και εκει επιλεγεις τα data τικαρεις και...επιλεγεις το format data:D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Νυκτερινές φωτογραφίες και βίντεο του Χ2 pro

Λίγο χειρότερες από ......Hafury Umax.......

 

Δεν αξίζει 450€ αυτό το κινητό....

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Νυκτερινές φωτογραφίες και βίντεο του Χ2 pro

Λίγο χειρότερες από ......Hafury Umax.......

 

Δεν αξίζει 450€ αυτό το κινητό....

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

 

Μπορείς να ανεβάσεις μερικές,να πάρουμε και εμείς μια ιδέα;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι στα wipe...πας στο menu επιλεγεις manage partitions και εκει επιλεγεις τα data τικαρεις και...επιλεγεις το format data:D

 

το εφτιαξα, το κλειδι ειναι στο format data.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Νυκτερινές φωτογραφίες και βίντεο του Χ2 pro

Λίγο χειρότερες από ......Hafury Umax.......

 

Δεν αξίζει 450€ αυτό το κινητό....

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

Με έπεισες... παρόλο που έχεις κουράσει γενικώς... τελικά θα το πετάξω και θα πάρω ένα νέο Nokia 3310 για να βγάζω φωτογραφίες!!

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Με έπεισες... παρόλο που έχεις κουράσει γενικώς... τελικά θα το πετάξω και θα πάρω ένα νέο Nokia 3310 για να βγάζω φωτογραφίες!!

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατί το λες αυτό;Εγώ προσωπικά είναι η πρώτη φορά που θα συμφωνήσω με τον συμφουριτη..το τηλέφωνο αυτό όντως δεν αξίζει για 450€... αξίζει για πολύ περισσότερα!!!

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό;Εγώ προσωπικά είναι η πρώτη φορά που θα συμφωνήσω με τον συμφουριτη..το τηλέφωνο αυτό όντως δεν αξίζει για 450€... αξίζει για πολύ περισσότερα!!!
Συμφωνώ απόλυτα και 100%!!!!!!!

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Stock night1211a10e0b015a88bb584b550205e4dd.jpg

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://ibb.co/Kq4K5Dm

https://ibb.co/9h4QCJw

https://ibb.co/rFdPSFt

 

 

Indoors

Outdoors

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ έχω άλλο κινητό ??

 

64hm3FQ https://ibb.co/64hm3FQ

Kb7xWzR https://ibb.co/Kb7xWzR

85rDbg3 https://ibb.co/85rDbg3

 

Όντως φίλε , όπως σου είπαν και τα παιδιά έχεις κουράσει..

Η συσκευή αντικειμενικά είναι κορυφή και για εμένα όπως είπα καλύτερη από τα op7 series. Έχει αδυναμίες όπως όλες οι συσκευές και εγώ ήμουν ο πρώτος που τα κατέκρινε αλλά ως ένα σημείο.

 

Πραγματικά σε μισή ώρα χρήσης πως έβγαλες συμπέρασμα και κράζεις το κινητό και μάλιστα την ώρα που ένας απλός χρήστης ξέρει να ενεργοποιεί τις ειδοποιήσεις...κάποιος που δεν ξέρει και εκφέρει τέτοια απόλυτη γνώμη ????

 

Τέλος πάντων , έχε την άποψη σου , καλά έκανες και την εξέφρασες αν και είναι λανθασμένη αλλά ως εκεί.

 

ΥΓ. Με c.25 realmeui είναι οι φωτογραφίες σε απόλυτο σκοτάδι (το μωβ δέντρο με το μάτι καν δεν μπορούσα να το διακρίνω)

Edited by ethnikGR
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τελικά βρέθηκε κάποια λύση με το αυξανόμενο κουδούνισμα??
Δυστυχώς όσο και να έψαξα, δεν έχω βρει κάτι....

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όσο και να έψαξα, δεν έχω βρει κάτι....

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν τους το λέγαμε σε ένα mail στο support ,να το έφτιαχναν σε επόμενη αναβάθμιση???

Link to comment
Share on other sites

Αν τους το λέγαμε σε ένα mail στο support ,να το έφτιαχναν σε επόμενη αναβάθμιση???
Καλή ιδέα... εγώ δεν μπορώ καθόλου την αυξανόμενη ένταση...

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Realme X2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...