Jump to content

Redmi Note 8T


stefanospets
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει βγει η stable beta 12.0.2.0 με Ενημέρωση Ασφάλειας Android Ιανουαρίου 2021. Από μπαταρία καλά παει, αλλά οι ειδοποιήσεις δεν έρχονται, μόνο εάν ανοίξει η εφαρμογή και σκάσει ειδοποίηση. Ή ίσως γίνεται για να εξοικονομίσει μπαταρία ενώ είναι σε αναμονή ή έγινε μια πατάτα. Στη 12.0.1.0 EEA (και σε Global) δεν είχε θέμα.

 

Μετά από λίγο, είδα πως στις εφαρμογές, είτε οι αναδιόμενες ειδοποιήσεις είναι κλειστές είτε ο ήχος είναι ανενεργός. Βέβαια, σε αυτές τις εφαρμογές τύπου Viber κλπ, πρέπει να τα βάλεις σε Auto start (που ίσως θα επηρεάσει την αυτονομία της μπαταρίας, αν όχι και πολύ) για να ξεκινούν αυτόματα εάν τύχων κλείσουν (να είναι καλά το MIUI :lol: ).

 

Πέρα από αυτά, η μπαταρία παίζει να έστρωσε σε σύγκριση με την 12.0.1.0, που ήταν κάπως ανυπόφορη. Εάν τύχει και σε εσάς, να στείλετε και εσείς bug report μέσω της εφαρμογής, γιατί με 1 bug report, δεν δίνουν τόση σημασία.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ήρθε και μένα η 12.0.2 EU stable και κατεβάζω.

Ενημέρωση : Μετά το update η μπαταρία πέφτει σαν τρελή πάντως.

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από μπαταρία πώς πάτε;; Μόνο εγώ έχω τρελή κατανάλωση μετά την 12.0.2;;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από μπαταρία πώς πάτε;; Μόνο εγώ έχω τρελή κατανάλωση μετά την 12.0.2;;
Εγώ αντιθέτως. Στη 12.0.1 είχα θέμα, με την 12.0.2 είναι μια χαρά.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιθέτως. Στη 12.0.1 είχα θέμα, με την 12.0.2 είναι μια χαρά.

 

Εμένα πριν την έβγαζε τη μέρα. Τώρα με την αναβάθμιση ούτε την μισή δεν βγάζει. Σκέφτομαι να κάνω hard reset αλλά βαριέμαι και το στήσιμο πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πριν την έβγαζε τη μέρα. Τώρα με την αναβάθμιση ούτε την μισή δεν βγάζει. Σκέφτομαι να κάνω hard reset αλλά βαριέμαι και το στήσιμο πάλι.

 

Πήγαινε στο Μπαταρία & απόδοση κάνε βελτιστοποίηση, πάτα εκει που θα σου πεί προσθήκη. Μετά πήγεαινε και στην εφαρμογή Ασφάλεια κάνε και εκεί την βελτιστοποίηση και άν δεν σου φτιάξει τότε κάνε την επαναφορά που λές.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Μια και δυο φορές το έχω κάνει. Το έκανα πολλές φορές αλλά δεν βλέπω βελτίωση.
Link to comment
Share on other sites

Μια και δυο φορές το έχω κάνει. Το έκανα πολλές φορές αλλά δεν βλέπω βελτίωση.

 

Σβήσε τις περισσότερες εφαρμογές (παιχνίδια πιο πολύ) που δεν χρησιμοποιείς τόσο πολύ που πιθανόν σου δημιουργούν το ρούφηγμα που λές..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Σβήσε τις περισσότερες εφαρμογές (παιχνίδια πιο πολύ) που δεν χρησιμοποιείς τόσο πολύ που πιθανόν σου δημιουργούν το ρούφηγμα που λές..

Δεν έχω παιχνίδια. Θα σβήσω κάποιες που δεν χρησιμοποιώ συχνά να δω τι θα γίνει. Μου δείχνει τηλέφωνο αδρανές στην χρήση της μπαταρίας 37%. Είναι αυτή φυσιολογική κατανάλωση;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παιχνίδια. Θα σβήσω κάποιες που δεν χρησιμοποιώ συχνά να δω τι θα γίνει. Μου δείχνει τηλέφωνο αδρανές στην χρήση της μπαταρίας 37%. Είναι αυτή φυσιολογική κατανάλωση;;

 

Άν είναι αυτό το πρώτο ποσοστό που σου δείχνει πάνω πάνω τότε όχι δεν είναι φυσιολογική κατανάλωση.. Αυτό το τηλέφωνο υπο κανονικές συνθήκες πρέπει να σου βγάζει άνετα 1 μέρα. το ιδανικό είναι 1,5 μέρα plus.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Άν είναι αυτό το πρώτο ποσοστό που σου δείχνει πάνω πάνω τότε όχι δεν είναι φυσιολογική κατανάλωση.. Αυτό το τηλέφωνο υπο κανονικές συνθήκες πρέπει να σου βγάζει άνετα 1 μέρα. το ιδανικό είναι 1,5 μέρα plus.

 

Εμένα πριν την αναβάθμιση σε 12.0.2 μου έβγαζε μια μέρα με αρκετή χρήση ίντερνετ, τηλέφωνα, mail. Μετά την ενημέρωση με το ζόρι κρατάει μισή μέρα με την ίδια χρήση που το κάνω. Σκέφτομαι μη δεν έκατσε καλά η ενημέρωση ή θέλει λίγες μέρες μέχρι να στρώσει. Αφού το φορτίζω στο 100% και στο μισάωρο πέφτει στο 80 χωρίς ιδιαίτερη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πριν την αναβάθμιση σε 12.0.2 μου έβγαζε μια μέρα με αρκετή χρήση ίντερνετ, τηλέφωνα, mail. Μετά την ενημέρωση με το ζόρι κρατάει μισή μέρα με την ίδια χρήση που το κάνω. Σκέφτομαι μη δεν έκατσε καλά η ενημέρωση ή θέλει λίγες μέρες μέχρι να στρώσει. Αφού το φορτίζω στο 100% και στο μισάωρο πέφτει στο 80 χωρίς ιδιαίτερη χρήση.

 

Αυτο απεχει πολυ απο το φυσιολογικο, benchmark να ετρεχες τετοια καταναλωση δε θα ειχες.Καποια/ες εφαρμογες μαλλον χρησιμοποιουν τον επεξεργαστη στο παρασκηνιο, αλλα μου κανει εντυπωση πως δε κολλαει το κινητο.Το καλυτερο που χεις να κανεις ειναι επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις, μπελας το ξερω, αλλα η πιο σωστη λυση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

αργεί πολύ η αναβάθμιση; έχουμε κανένα νέο;

ενώ γουστάρω πολύ το miui με έχει κουράσει με τα προβλήματα στα update. η μπαταρία δεν βγάζει την ημέρα ποια.

Link to comment
Share on other sites

αργεί πολύ η αναβάθμιση; έχουμε κανένα νέο;

 

ενώ γουστάρω πολύ το miui με έχει κουράσει με τα προβλήματα στα update. η μπαταρία δεν βγάζει την ημέρα ποια.

Για το Android 11 ή για το MIUI 12.5;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μαζί δεν θα μπούνε; λάθος έχω καταλάβει;

 

Τo MIUI 12.5 θα έρθει αργότερα. Στη λίστα για την Global MIUI 12.5 δεν έχει το Redmi Note 8 και 8Τ, παρά μόνο το 8 Pro. Για 2ο τρίμηνο, δύσκολο να δούμε την 12.5 (μπορεί και να αλλάξει). Όσον αφορά το Android 11, στη Κίνα, το Redmi Note 8 πήρε το Android 11 σε σταθερή έκδοση της MIUI 12. Και επειδή το 8Τ δεν έχει κάποια αντίστοιχη Κινέζικη έκδοση, λίγο άγνωστο για το πότε θα έρθει. Πιστέυω ότι θα έρθει ποιο γρηγορότερα από το MIUI 12.5, χωρίς να είμαι 100% σίγουρος, αλλά θα έρθει.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κατεβαίνει η νέα ενημέρωση Απριλίου και 12.0.3.0QCXEUXM. 688ΜΒ. Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει η νέα ενημέρωση Απριλίου και 12.0.3.0QCXEUXM. 688ΜΒ.
Εγώ την πέρασα χειροκίνητα, κλασική Beta Stable.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,είχα ένα redmi 4A το οποίο είχε φωτεινή ένδειξη όταν υπήρχε ειδοποίηση κτλ .

τώρα πήρα ένα 8Τ αλλά από ότι βλέπω δεν έχει ?? ή κάνω λάθος και δεν το βρίσκω.

πως μπορώ εάν δεν έχει να ενημερώνομαι χωρίς να κοιτάω συνέχεια το κινητό μου?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,είχα ένα redmi 4A το οποίο είχε φωτεινή ένδειξη όταν υπήρχε ειδοποίηση κτλ .

τώρα πήρα ένα 8Τ αλλά από ότι βλέπω δεν έχει ?? ή κάνω λάθος και δεν το βρίσκω.

πως μπορώ εάν δεν έχει να ενημερώνομαι χωρίς να κοιτάω συνέχεια το κινητό μου?

 

Δεν υπάρχει λυχνία ένδειξης ειδοποιήσεων. Μόνο το Redmi Note 8 και το 8 Pro (στη σειρά Redmi Note 8).

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μου κολλάει το τηλέφωνο με την 12.0.3

Πολλές φορές αν έχει μείνει μια εφαρμογή ανοιχτή και κλείσει η οθόνη και μετά πάω να το δω και την κάνω swipe up για να φύγει μένει μαύρο και παίρνει μερικά δευτερόλεπτα για να ξεκολλήσει. Ούτε το power button κάνει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Από το developer options προσπαθώ να βρω το turn on MIUI optimization αλλά δεν υπάρχει πια. Έχει κανένας λύση για να κάνω ενημέρωση το youtube vanced?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...