Jump to content

Redmi Note 8T


stefanospets
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 17/8/2021 at 2:23 ΜΜ, katsiletra said:

 

Δύο τρεις φορές το έκανα.

 

Παράξενο μου φαίνεται. Δεν έχω εγώ κάποιο θέμα.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, zurabi_97 said:

Παράξενο μου φαίνεται. Δεν έχω εγώ κάποιο θέμα.

Μπορώ να βάλω οποιοδήποτε άλλο ήχο εκτός από αυτόν που είχα πάντα. Χρησιμοποιεί κανένας το blokada;

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, katsiletra said:

Μπορώ να βάλω οποιοδήποτε άλλο ήχο εκτός από αυτόν που είχα πάντα. Χρησιμοποιεί κανένας το blokada;

 

Αν σου το κάνει μετά από αναβάθμιση είναι λογικό γιατί ξαναβάζει το δικό του αρχείο ήχου. Εμένα δεν μου το κάνει, αλλά τι να σου πω... Κάποιο κόλλημα έχει φάει η εφαρμογή στο συγκεκριμένο κινητό... Δεν μπορώ να σκεφτώ κάποια άλλη λύση...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχει πάρει κανείς την 12.0.2 (μπλε 8Τ)

την έκανε η γυναίκα και στην αρχή το messenger έβγαζε τις αναδυόμενες ειδοποιήσεις τετράγωνες και μετά τα εξαφάνισε τελείως .
Έχω ελενξει τις ρυθμίσεις φαίνονται όλα σωστά



Το δικό μου 8T (γκρι σκούρο)πάντα παίρνει την αναβάθμιση τελευταίο
12.0.10 είμαι.
Στην προηγούμενη αναβάθμιση είχα διάφορα κάπου 2 μήνες.....



Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς την 12.0.2 (μπλε 8Τ)

την έκανε η γυναίκα και στην αρχή το messenger έβγαζε τις αναδυόμενες ειδοποιήσεις τετράγωνες και μετά τα εξαφάνισε τελείως .
Έχω ελενξει τις ρυθμίσεις φαίνονται όλα σωστά



Το δικό μου 8T (γκρι σκούρο)πάντα παίρνει την αναβάθμιση τελευταίο
12.0.10 είμαι.
Στην προηγούμενη αναβάθμιση είχα διάφορα κάπου 2 μήνες.....




Δες στις ρυθμίσεις αν οι αναδυόμενες ειδοποιήσεις είναι ενεργές.

Η γυναίκα σου μάλλον έχει το RCXEUXM (ROM για τις χώρες εντός ΕΟΧ) ενώ εσύ τη Global (QCXMIXM) ή οποία ακόμα να έρθει.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Δες στις ρυθμίσεις αν οι αναδυόμενες ειδοποιήσεις είναι ενεργές.

Η γυναίκα σου μάλλον έχει το RCXEUXM (ROM για τις χώρες εντός ΕΟΧ) ενώ εσύ τη Global (QCXMIXM) ή οποία ακόμα να έρθει.
Όντως εμένα είναι 12.0.10.0(QCXEUVF)
Στην γυναίκα το πέτυχες ακριβώς το κωδικό ....

Έψαξα όλες τις ρυθμίσεις δίπλα δίπλα τα κινητά και του τηλεφώνου και του messenger και Φαίνονται ολα σωστά.

Θα περιμένουμε να την πάρουν και άλλοι ....να δούμε τι θα γίνει

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, τελευταία κολλάει στο ξεκλείδωμα της συσκευής, μένει μαύρο για λίγο. Μου έχει τύχει και όταν με παίρνουν τηλέφωνο και δεν μπορούσα να απαντήσω. 

Υπάρχει γιατρειά; έχω την 12.0.2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πιο σπαστικό απ' όλα που κάνει είναι ότι δεν μπορείς να μιλήσεις! 

Είχα παλιά το note 4x μετά είχα ένα huawei που δεν το έκανε αυτό και τώρα το note 8t. Λόγω δουλειάς για να μιλήσω το βάζω στον ώμο μου για να έχω τα χέρια ελεύθερα, στο δεκάλεπτο θα μου πατηθεί τουλάχιστον 2 φορές το mute. 

Πραγματικά ποτέ ξανά xiaomi! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, lefstef said:

Το πιο σπαστικό απ' όλα που κάνει είναι ότι δεν μπορείς να μιλήσεις! 

Είχα παλιά το note 4x μετά είχα ένα huawei που δεν το έκανε αυτό και τώρα το note 8t. Λόγω δουλειάς για να μιλήσω το βάζω στον ώμο μου για να έχω τα χέρια ελεύθερα, στο δεκάλεπτο θα μου πατηθεί τουλάχιστον 2 φορές το mute. 

Πραγματικά ποτέ ξανά xiaomi! 

Γενικά πολλές συσκευές Xiaomi έχουν θέμα με το proximity sensor, μια σβήνει μια ανοίγει, μέχρι και ο τεχνικός του ΟΤΕ του την είχε σπάσει στα νέυρα, και αναγκαστικά του είπα να πατάει το κλείδωμα ώστε να μην ανοίγει η οθόνη, και όταν είναι να τερματίσει την κλήση, να την ανοίγει. Λένε πως θα το διορθώσει σύντομα. Το πόσο σύντομα, δεν έχω ιδέα. 

Όσον αφορά τη προηγούμενη δημοσιευσή σου, δοκίμασες να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; μήπως σκαλώνει κάπου και σου παρουσιάζει θέμα, επειδή  δεν μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, zurabi_97 said:

Γενικά πολλές συσκευές Xiaomi έχουν θέμα με το proximity sensor, μια σβήνει μια ανοίγει, μέχρι και ο τεχνικός του ΟΤΕ του την είχε σπάσει στα νέυρα, και αναγκαστικά του είπα να πατάει το κλείδωμα ώστε να μην ανοίγει η οθόνη, και όταν είναι να τερματίσει την κλήση, να την ανοίγει. Λένε πως θα το διορθώσει σύντομα. Το πόσο σύντομα, δεν έχω ιδέα. 

Όσον αφορά τη προηγούμενη δημοσιευσή σου, δοκίμασες να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; μήπως σκαλώνει κάπου και σου παρουσιάζει θέμα, επειδή  δεν μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο.

Δεν δοκίμασα ακόμα να κάνω επαναφορά, γιατί ελπίζω να δώσουν σύντομα την 12.5 και να κάνω μετά, μιας και θα είναι μεγάλο το update. 

Πάνω σε αυτό που είπες να πατήσει το power, εμένα κάνει τερματισμό κλήσης, αλλάζει με κάποιο τρόπο; 

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκίμασα ακόμα να κάνω επαναφορά, γιατί ελπίζω να δώσουν σύντομα την 12.5 και να κάνω μετά, μιας και θα είναι μεγάλο το update. 
Πάνω σε αυτό που είπες να πατήσει το power, εμένα κάνει τερματισμό κλήσης, αλλάζει με κάποιο τρόπο; 
Αν κάνει τερματισμό, μάλλον θα πρέπει να δεις στις ρυθμίσεις (δυστυχώς πέρασα άλλη ρομ και δεν θυμάμαι που ακριβώς βρίσκεται). Όσο αφορά το 12.5, θα πρέπει να κάνεις λίγο παραπάνω υπομονή ωσότου πάρει το 8ρι για αρχή.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκίμασα ακόμα να κάνω επαναφορά, γιατί ελπίζω να δώσουν σύντομα την 12.5 και να κάνω μετά, μιας και θα είναι μεγάλο το update. 
Πάνω σε αυτό που είπες να πατήσει το power, εμένα κάνει τερματισμό κλήσης, αλλάζει με κάποιο τρόπο; 
μια ερώτηση είχες και εσύ θέματα με το messenger όπως έχω γράψει σε προηγούμενο ποστ πριν από εσένα με την 12.0.2
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, costasibiza84 said:
On 16/10/2021 at 6:24 ΜΜ, lefstef said:
Δεν δοκίμασα ακόμα να κάνω επαναφορά, γιατί ελπίζω να δώσουν σύντομα την 12.5 και να κάνω μετά, μιας και θα είναι μεγάλο το update. 
Πάνω σε αυτό που είπες να πατήσει το power, εμένα κάνει τερματισμό κλήσης, αλλάζει με κάποιο τρόπο; 

μια ερώτηση είχες και εσύ θέματα με το messenger όπως έχω γράψει σε προηγούμενο ποστ πριν από εσένα με την 12.0.2

δεν έχω messenger 

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα ενημέρωση, V12.0.3.0.RCXEUXM (σαν stable beta) για μερικούς (τυχαίους) χρήστες. Ή η ιδέα μου είναι ή κάπως έγινε ποιο σβέλτο. Μέγεθος 330ΜΒ, με ενημέρωση Οκτωβρίου.

Μάλλον θα είναι η τελευταία MIUI 12 επειδή ίσως θα έρθει η 12.5 σύντομα.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.
Το κινητό βγάζει αυτό στην οθόνη και δεν κάνει τίποτα. Καμία βοήθεια;6c87cee90beb59ca64843fead112a3ca.jpg

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, karlosamos said:

Καλημέρα παιδιά.
Το κινητό βγάζει αυτό στην οθόνη και δεν κάνει τίποτα. Καμία βοήθεια;6c87cee90beb59ca64843fead112a3ca.jpg

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πριν από αυτό προηγήθηκε κάτι; Κράτα πατημένο 10 δεύτερα το κουμπί ενεργοποίησης να κάνει επανεκκίνηση .Είσαι με μαμά Ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Με την ενημέρωση που ήρθε την Παρασκευή υπάρχει και αυτή η επιλογή. Και έχω απορήσει πως και η συγκεκριμένη έκδοση είναι ποιο σβέλτη από την προηγούμενη.
2cabacd75180393a2ca39a317e5253af.jpgddfbdbb4fb4f29df5b5b7dc907dac5f6.jpg

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ίσως γι αυτό έγινε πιο σβέλτο. Αλλά δεν είδα καμία αύξηση της RAM. 
Δεν θα φανεί κάτι σε εφαρμογές που δείχνουν τις πληροφορίες της συσκευής, εφόσον καταλαμβάνει από την εσωτερική μνήμη το 1GB σαν επέκταση.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στην ομάδα 

Εξαφανίστηκε η ρύθμιση πατώντας σε μια μια ανοιχτή εφαρμογή το κλείσιμο τις πως το επαναφέρουμε? 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα 
Εξαφανίστηκε η ρύθμιση πατώντας σε μια μια ανοιχτή εφαρμογή το κλείσιμο τις πως το επαναφέρουμε? 
 
Δηλαδή;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, zurabi_97 said:
1 ώρα πριν, georgi said:
Καλησπέρα στην ομάδα 
Εξαφανίστηκε η ρύθμιση πατώντας σε μια μια ανοιχτή εφαρμογή το κλείσιμο τις πως το επαναφέρουμε? 
 

Δηλαδή;

Όταν θέλεις κλειδώσεις μια εφαρμογή από τον τερματισμό πατούσες στην εφαρμογή και έβγαζε το λουκέτο, σε εμένα Εξαφανίστηκε αυτή η δυνατότητα 

Link to comment
Share on other sites

Όταν θέλεις κλειδώσεις μια εφαρμογή από τον τερματισμό πατούσες στην εφαρμογή και έβγαζε το λουκέτο, σε εμένα Εξαφανίστηκε αυτή η δυνατότητα 
Σε όλους εξαφανίστηκε. Πάνε Ασφαλεια> Ρυθμίσεις> Ενίσχυση Ταχύτητας> Κλείδωμα Εφαρμογών.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...