Jump to content

Redmi Note 8T


stefanospets
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από το developer options προσπαθώ να βρω το turn on MIUI optimization αλλά δεν υπάρχει πια. Έχει κανένας λύση για να κάνω ενημέρωση το youtube vanced?
Νομίζω κάπου αλλού το έχουν βάλει αυτό. Κάνε το αναζήτηση στις ρυθμίσεις.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει από το apkpure το vanced και ενημερώνεται μόνο του, χωρίς developer mode κτλ.

Τι εννοείς μόνο του; Εγώ γιατί πρέπει να πάω στις ρυθμίσεις του vanced για να το κάνω ενημέρωση;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

τελικά πατάμε λίγες φορές το επαναφορά στις προεπιλεγμένες τιμές και εμφανίζεται

[ATTACH]67679[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ για ποιο λόγο να κλείσει κανείς το MIUI Optimisation. Προσωπικά δεν έχω δει διαφορά.

 

(Αν και έχω κάνει μετάβαση σε Custom ROM και βρήκα γαλήνη, ομαλή εμπειρία χρήσης, καλύτερη διαχείριση και διάρκεια μπαταρίας.)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ για ποιο λόγο να κλείσει κανείς το MIUI Optimisation. Προσωπικά δεν έχω δει διαφορά.

 

(Αν και έχω κάνει μετάβαση σε Custom ROM και βρήκα γαλήνη, ομαλή εμπειρία χρήσης, καλύτερη διαχείριση και διάρκεια μπαταρίας.)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν το κλείνεις μόνιμα, ίσα για να περάσεις το youtube vanced και μετά το ανοίγεις πάλι

Link to comment
Share on other sites

δεν το κλείνεις μόνιμα, ίσα για να περάσεις το youtube vanced και μετά το ανοίγεις πάλι
Μετά θα βγάζει θέμα ξανά αν θα σκάσει ενημέρωση.

 

Όταν το ενεργοποιήσεις, πρέπει να ξανά δώσεις μια μια τις άδειες σε όλες τις εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μετά θα βγάζει θέμα ξανά αν θα σκάσει ενημέρωση.

 

Όταν το ενεργοποιήσεις, πρέπει να ξανά δώσεις μια μια τις άδειες σε όλες τις εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μπροστά στις διαφημίσεις του youtube που γλιτώνεις αυτό δεν είναι τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς μόνο του; Εγώ γιατί πρέπει να πάω στις ρυθμίσεις του vanced για να το κάνω ενημέρωση;

 

Δεν ξέρω. Όταν το έβαλα δεν έκλεισα καν το miui optimisation κι όταν έχει καινούρια ενημέρωση βγάζει ειδοποίηση και την κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Όταν το έβαλα δεν έκλεισα καν το miui optimisation κι όταν έχει καινούρια ενημέρωση βγάζει ειδοποίηση και την κάνω.

 

16.16.38 είναι η έκδοση τώρα. Όταν το είχα ψάξει παλιότερα οι εκδόσεις από site με σπασμένες εφαρμογές δεν είναι ίδια, είναι σαν να την έχει αντιγράψει κάποιος, αλλά με έλλειψη δυνατοτήτων

https://vancedapp.com

Link to comment
Share on other sites

16.16.38 είναι η έκδοση τώρα. Όταν το είχα ψάξει παλιότερα οι εκδόσεις από site με σπασμένες εφαρμογές δεν είναι ίδια, είναι σαν να την έχει αντιγράψει κάποιος, αλλά με έλλειψη δυνατοτήτων

https://vancedapp.com

 

Εμένα μια χαρά λειτουργεί πάντως απροβλημάτιστα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Όταν το έβαλα δεν έκλεισα καν το miui optimisation κι όταν έχει καινούρια ενημέρωση βγάζει ειδοποίηση και την κάνω.

Μπα εμένα όταν πάω να κάνω αναβάθμιση από τις ρυθμίσεις του vanced με ζητάει να απενεργοποιήσω το MIUI optimisation για να συνεχίσω. :(

Την 16.02.35 έχω ακόμα εγώ.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μπα εμένα όταν πάω να κάνω αναβάθμιση από τις ρυθμίσεις του vanced με ζητάει να απενεργοποιήσω το MIUI optimisation για να συνεχίσω. :(

Την 16.02.35 έχω ακόμα εγώ.

 

ε απενεργοποίησε το, έβαλα ss στην προηγούμενη σελίδα, πατάς μερικές φορές το επαναφορά στις προεπιλεγμένες τιμές και θα εμφανιστεί το MIUI optimisation.

 

 

Χριστός Ανέστη σε όλους

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την εφαρμογή βηματόμετρο.

ότι κι αν έχω κάνει για να μετράει αυτόματα τα βήματα, δεν το κάνει.

πρέπει κάθε φορά να το δίνω την εντολή να αρχίσει να μετράει.

την επόμενη μέρα πάλι το ίδιο.

έβαλα και άλλες εφαρμογές, όμως πάλι το ίδιο.

γνωρίζει κάποιος τη λύση;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την εφαρμογή βηματόμετρο.

ότι κι αν έχω κάνει για να μετράει αυτόματα τα βήματα, δεν το κάνει.

πρέπει κάθε φορά να το δίνω την εντολή να αρχίσει να μετράει.

την επόμενη μέρα πάλι το ίδιο.

έβαλα και άλλες εφαρμογές, όμως πάλι το ίδιο.

γνωρίζει κάποιος τη λύση;

 

Μήπως σκοτώνει την εφοαρμογή όταν κλειδώνεις τη συσκευή; Γιατί το MIUI κάνει τέτοια σε πολλές εφαρμογές.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σκοτώνει την εφοαρμογή όταν κλειδώνεις τη συσκευή; Γιατί το MIUI κάνει τέτοια σε πολλές εφαρμογές.

 

επειδή δεν αφορά άμεσα εμένα, για άλλον κάνω την ερώτηση, θα το ρωτήσω και θα μάθω.

όμως και έτσι να είναι, δεν είναι σωστό, θέλω να πω δεν γινεται να μην κλειδώνει κάποιος το κινητό για να μη σταματήσει η εφαρμογή.

στο galaxy s8 που έχω 4 χρόνια, ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

ε απενεργοποίησε το, έβαλα ss στην προηγούμενη σελίδα, πατάς μερικές φορές το επαναφορά στις προεπιλεγμένες τιμές και θα εμφανιστεί το MIUI optimisation.

 

 

Χριστός Ανέστη σε όλους

 

Σε μένα δεν μπορώ να πατήσω επαναφορά στις προεπιλεγμένες τιμές γιατί είναι απενεργοποιημένο. Δεν ξέρω αν φταίει η EU Rom.

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν αφορά άμεσα εμένα, για άλλον κάνω την ερώτηση, θα το ρωτήσω και θα μάθω.

 

όμως και έτσι να είναι, δεν είναι σωστό, θέλω να πω δεν γινεται να μην κλειδώνει κάποιος το κινητό για να μη σταματήσει η εφαρμογή.

 

στο galaxy s8 που έχω 4 χρόνια, ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα.

Το MIUI εκ φύσεως ήταν (και είναι) αρκετά βαρύ, και το ότι τερμάτιζε τελείως την εφαρμογή, εδώ μέχρι και η Huawei στα κινητά της το έκανε αυτό. Νομίζω το κάνει για να εξοικονομήσει μπαταρία. Αλλά εκτός από αυτό, καταφέρνει να σπάει και τα μέτρα, ειδικά όταν παίζει το Spotify και κλείνει μετά από λίγο :lol:

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Το MIUI εκ φύσεως ήταν (και είναι) αρκετά βαρύ, και το ότι τερμάτιζε τελείως την εφαρμογή, εδώ μέχρι και η Huawei στα κινητά της το έκανε αυτό. Νομίζω το κάνει για να εξοικονομήσει μπαταρία. Αλλά εκτός από αυτό, καταφέρνει να σπάει και τα μέτρα, ειδικά όταν παίζει το Spotify και κλείνει μετά από λίγο :lol:

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δηλαδή αν κατάλαβα καλά, ο μόνος τρόπος να λειτουργεί το βηματόμετρο είναι να το ενεργοποιεί κάθε φορά μετά από ξεκλείδωμα του κινητού.

σωστα;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αν κατάλαβα καλά, ο μόνος τρόπος να λειτουργεί το βηματόμετρο είναι να το ενεργοποιεί κάθε φορά μετά από ξεκλείδωμα του κινητού.

σωστα;

 

Ας το βάλει σε λουκέτο (πατάς παρατεταμένα το πρόγραμμα στις πρόσφατες εφαρμογες, πατάς το λουκέτο)

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ας το βάλει σε λουκέτο (πατάς παρατεταμένα το πρόγραμμα στις πρόσφατες εφαρμογες, πατάς το λουκέτο)

 

οκ θα το δοκιμάσω, σ ευχαριστώ πολύ

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

λάθος κλείδωμα κατάλαβες.. δεν εννοούμαι το κλείδωμα οθόνης.. αλλα το κλείδωμα στο multi tasking ώστε να μην κλείνει την εφαρμογή στο background η miui..

δεν θα την έλεγα καθόλου βαριά την miui ίσα ίσα που έχει πολύ μεγάλη παραμετροποίηση...

το "πρόβλημα" της miui είναι ότι είναι πολύ επιθετική στην διαχείριση μνήμης κλείνοντας εφαρμογές στο background για να έχεις πάντα διαθέσιμη μνήμη...

 

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

λάθος κλείδωμα κατάλαβες.. δεν εννοούμαι το κλείδωμα οθόνης.. αλλα το κλείδωμα στο multi tasking ώστε να μην κλείνει την εφαρμογή στο background η miui..

δεν θα την έλεγα καθόλου βαριά την miui ίσα ίσα που έχει πολύ μεγάλη παραμετροποίηση...

το "πρόβλημα" της miui είναι ότι είναι πολύ επιθετική στην διαχείριση μνήμης κλείνοντας εφαρμογές στο background για να έχεις πάντα διαθέσιμη μνήμη...

 

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

οκ σ ευχαριστώ για την επεξήγηση.

δεν είχα ποτέ xiaomi και απλά, επειδή γνωρίζω κάποια πράγματα με ρωτάνε.

φαντάζομαι το έχετε συναντήσει κι εσείς

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

έχω το εξής θέμα με το κινητό το είχα και πριν την αναβάθμιση αλλά τελικά μου το κάνει και με το καινούριο miui 12.0.7 πίστευα θα στρώσει....

 

κάτι φορές βρίσκω το τηλέφωνο σαν ξεθωριασμένο τα χρώματα του μου το κάνει μια φορά την ημέρα και στρώνει μόνο με επανεκκίνηση.....

έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα??

Link to comment
Share on other sites

έχω το εξής θέμα με το κινητό το είχα και πριν την αναβάθμιση αλλά τελικά μου το κάνει και με το καινούριο miui 12.0.7 πίστευα θα στρώσει....

 

κάτι φορές βρίσκω το τηλέφωνο σαν ξεθωριασμένο τα χρώματα του μου το κάνει μια φορά την ημέρα και στρώνει μόνο με επανεκκίνηση.....

έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα??

 

Ναι μου το έκανε και εμένα όταν το είχα. Μου το κάνει και το το note 10 που έχω τώρα. Το κινητό έχει μια λειτουργία στις ρυθμίσεις της οθόνης που λέγεται λειτουργία ηλιακού φωτός. Αυτή η ρύθμιση οταν είναι ενεργή δίνει έξτρα φωτεινότητα στην οθόνη οταν βρεθεί στον ήλιο. Αυτή λοιπόν η έξτρα φωτεινότητα κάνει την οθόνη να φαίνονται τα χρώματα σαν ξεπλυμένα. Το κακό είναι ότι τρώει κόλλημα και ακόμα όταν φύγεις απο τον ήλιο εξακολουθεί να δείχνει έτσι η οθόνη για ώρες. Συνήθως με επανεκκίνηση στρώνει.Η μοναδική λύση είναι να απενεργοποιησειςαυτή τη ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία, πώς μπορώ να προσθέσω λογαριασμό Outlook στη μαμά εφαρμογή ημερολόγιο; Χωρίς να χρειάζεται να κατεβάσω το Outlook από το play store.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...