Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρωί είπα να αλλάξω θήκη,φόραγα μια διάφανη της Spigen και όταν το έβγαλα είδα στο πίσω μέρος,στο μαύρο ματ,κάτι σαν γρατζουνιά...Η συσκευή δεν μου έχει πέσει ποτέ κάτω...Νέρωνα,αλλά νταξει...Τώρα το έκανε η θήκη;;;Δεν πάει κάπου αλλού το μυαλό μου...
Link to comment
Share on other sites

Το πρωί είπα να αλλάξω θήκη,φόραγα μια διάφανη της Spigen και όταν το έβγαλα είδα στο πίσω μέρος,στο μαύρο ματ,κάτι σαν γρατζουνιά...Η συσκευή δεν μου έχει πέσει ποτέ κάτω...Νέρωνα,αλλά νταξει...Τώρα το έκανε η θήκη;;;Δεν πάει κάπου αλλού το μυαλό μου...
Γι' αυτό κι εγώ μια θήκη της Rhinoshield που έχω, επειδή είναι πολύ σφιχτή την χρησιμοποίησα ελάχιστα. Φοβομουν το βάλε βγάλε. Και οι Spigen κάπως έτσι είναι.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό κι εγώ μια θήκη της Rhinoshield που έχω, επειδή είναι πολύ σφιχτή την χρησιμοποίησα ελάχιστα. Φοβομουν το βάλε βγάλε. Και οι Spigen κάπως έτσι είναι.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 

Άστο Βα'ι'ε ξενέρωσα άγρια...Είμαι και ψείρας,άστα να πάνε...Σπάω το κεφάλι μου πως στο καλό έγινε...Είναι στο πίσω μέρος,κάτω δεξιά

Link to comment
Share on other sites

Άστο Βα'ι'ε ξενέρωσα άγρια...Είμαι και ψείρας,άστα να πάνε...Σπάω το κεφάλι μου πως στο καλό έγινε...Είναι στο πίσω μέρος,κάτω δεξιά
Αυτό θα έγινε η καθώς την έβαζες η ίσως κάποιο σκουπιδακι πιέστηκε εκεί μέσα και έκανε την ζημιά. Αν δεν είναι κάτι που φαίνεται με την πρώτη ματιά και με μια θήκη το καλύπτεις, μικρό το κακό. Κι εγώ θα ξενέρωνα, αλλά θα το ξεπερνούσαν με τον καιρό.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα έγινε η καθώς την έβαζες η ίσως κάποιο σκουπιδακι πιέστηκε εκεί μέσα και έκανε την ζημιά. Αν δεν είναι κάτι που φαίνεται με την πρώτη ματιά και με μια θήκη το καλύπτεις, μικρό το κακό. Κι εγώ θα ξενέρωνα, αλλά θα το ξεπερνούσαν με τον καιρό.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 

Όχι με θήκη δεν φαίνεται...Κάτι τέτοιο πιστεύω και εγώ,είχε κανένα σκουπιδακι η θήκη,και δεν το πήρα χαμπάρι,τι να.πω...Η πλάκα είναι ότι χρησιμοποιούσα μόνο μια σκληρή Spigen που έχω,αλλά είχε λερωθεί και φόρεσα την διάφανη...Δεν πειράζει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό είναι το γδαρσιμο...

20210219_204911

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι έτσι και τρελαίνομαι, αλλά αφού δεν φαίνεται με τη θήκη θα το "ξεπεράσεις".

Θυμάμαι όταν είχε πρωτοβγεί το 2, υπήρχαν κάποια ζητήματα με "ξεφλούδισμα".

Του είχα βάλει τη Rhinoshield και το φοβόμουν πολύ, αλλά τόσα χρόνια μετά και ακόμα δεν έχει σημάδι. Είναι και λίγο λοταρία το τι θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ο chrome έχει αλλάξει τις.σελιδες από καρτέλες που μέχρι χθες είχα σε πλακίδια...

Δεν βρίσκω κάπου στις ρυθμίσεις να το ξαναγυρίσω σε καρτέλες...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ο chrome έχει αλλάξει τις.σελιδες από καρτέλες που μέχρι χθες είχα σε πλακίδια...

 

Δεν βρίσκω κάπου στις ρυθμίσεις να το ξαναγυρίσω σε καρτέλες...

https://www.xda-developers.com/turn-off-google-chrome-android-grid-view-tabs/amp/

Εδώ είσαι, και εγώ το γύρισα σε καρτέλες δεν μου άρεσαν τα πλακίδια.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Group στο telegram για όποιον θέλει να τα λέμε και από εκεί!

GooglePixelHellas

https://t.me/GooglePixelHellas

Edited by GeorgeX21
Link to comment
Share on other sites

Πόσο κοστίζει η οθόνη για pixel 4xl?από Ελλάδα και από πού;

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κοστίζει η οθόνη για pixel 4xl?από Ελλάδα και από πού;

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://www.cellphones.gr/othoni-lcd-display-unit-mixanismos-afis-google-pixel-4-xl-grade-a-me-3-xronia-egguisi?ref=bestprice.gr

Αν και λίγο ακριβά φαίνεται να είναι γνήσια, υπάρχουν και oem που είναι πολύ φθηνές αλλά λογικά μάπα.

Κάνε τους μια ερώτηση, μετά σε ebay αλλά και εκεί είναι λαχείο τι θα έρθει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Φαρμακείο είναι ακόμα η οθονη

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φαρμακείο είναι ακόμα η οθονη

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλύτερα να πάρεις νέα συσκευή αν είναι να δώσεις σχεδόν 3 εκατοστάρικα.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας, ενδιαφέρομαι για αγορά pixel 4xl 128gb. Γνωρίζει κάποιος που θα μπορούσα να βρω σε σχετικά καλή τιμή?

Επίσης θα το συζητούσα και για μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση αν πουλάει κάποιος..

Note 9
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε ebay.de ή κάποιο ευρωπαϊκό amazon για μεταχειρισμένο κυρίως γιατί για καινούριο οι τιμές είναι τσιμπημένες. Εναλλακτικά σε κάποιο ελληνικό φόρουμ πώλησης.

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς κάτοχους Pixel 4xl που μεταπήδησαν στο Pixel 5.

Αξίζει η μετάβαση ?Υπάρχει κάποια σημαντικη διαφορά στην καθημερινή εμπειρία λειτουργίας ?

Μήπως στα σημεία στο Pixel 5 "φαίνονται" μη flagship στοιχεία ?

Ευχαριστώ

Όσον αφορά τα Pixel 4xl είναι λίγο δυσεύρετα στην αγορά των μεταχειρισμένων

Edited by trancer13
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς κάτοχους Pixel 4xl που μεταπήδησαν στο Pixel 5.

Αξίζει η μετάβαση ?Υπάρχει κάποια σημαντικη διαφορά στην καθημερινή εμπειρία λειτουργίας ?

Μήπως στα σημεία στο Pixel 5 "φαίνονται" μη flagship στοιχεία ?

Ευχαριστώ

Όσον αφορά τα Pixel 4xl είναι λίγο δυσεύρετα στην αγορά των μεταχειρισμένων

 

Για μένα προσωπικά δεν αξίζει η μετάβαση στο 5 αν έχεις 4 XL...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κάτι δεν πάει καλά ή ενεργοποίησα κάτι κατά λάθος .

 

Όταν μου στέλνουν μήνυμα δεν χτυπάει αν δεν είμαι σε wifi ή σε data . Δεν έρχεται ποτέ .Μόλις μπω σε δεδομένα η wifi έρχεται.

 

Τι έκανα λάθος ?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά ή ενεργοποίησα κάτι κατά λάθος .

 

 

 

Όταν μου στέλνουν μήνυμα δεν χτυπάει αν δεν είμαι σε wifi ή σε data . Δεν έρχεται ποτέ .Μόλις μπω σε δεδομένα η wifi έρχεται.

 

 

 

Τι έκανα λάθος ?

Με το messages; Λογικά επειδή το μήνυμα που σου έστειλαν ήταν chat κι όχι SMS.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σας ηρθε εσας του Μαρτιου η ενημερωση?

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/main-components/main-components-2021-03-01-release/main-components-2021-03-01-android-apk-download/

 

Λετε να μην την εδωσαν ακομα ενω κυκλοφορησε η να θελει παλι χειροκινητα οπως τοτε με του Σεπτεμβριου νμζ?

Link to comment
Share on other sites

Με το messages; Λογικά επειδή το μήνυμα που σου έστειλαν ήταν chat κι όχι SMS.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Ναι, με αυτό, αλλά τι να κάνω τώρα ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με αυτό, αλλά τι να κάνω τώρα ?
Όταν είσαι σε WiFi η δεδομένα, αν o άλλος που σου στέλνει χρησιμοποιεί κι αυτός αυτή την εφαρμογή, θα μιλάτε μέσω chat. Μηνύματα δηλαδή που δεν χρεώνονται. Αν έχεις κι εσύ κι αυτός τα WiFi/data κλειστά, θα μιλάτε με SMS.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι σε WiFi η δεδομένα, αν o άλλος που σου στέλνει χρησιμοποιεί κι αυτός αυτή την εφαρμογή, θα μιλάτε μέσω chat. Μηνύματα δηλαδή που δεν χρεώνονται. Αν έχεις κι εσύ κι αυτός τα WiFi/data κλειστά, θα μιλάτε με SMS.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Αυτό το ξέρω .Το θέμα είναι ότι χάνω τα άλλα μηνύματα έτσι .Έχω απεριόριστα μην οπότε δεν με νοιάζει εμένα .Το θέμα είναι αν μη χάνω άρα να το κλείσω ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε να συμβαίνει αυτό. Αν για κάποιο λόγο δεν έχεις σύνδεση δεδομένων εκείνη τη στιγμή θα έπρεπε να έρθει σαν κανονικό sms.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν είσαι σε WiFi η δεδομένα, αν o άλλος που σου στέλνει χρησιμοποιεί κι αυτός αυτή την εφαρμογή, θα μιλάτε μέσω chat. Μηνύματα δηλαδή που δεν χρεώνονται. Αν έχεις κι εσύ κι αυτός τα WiFi/data κλειστά, θα μιλάτε με SMS.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Όταν σου στείλει κάποιος μήνυμα chat και δεν είσαι συνδεδεμένος θα έπρεπε να έρθει σαν sms

https://www.androidpolice.com/2020/08/14/two-quick-taps-in-google-messages-can-reroute-rcs-chat-messages-as-sms/

Μάλλον η google αφαίρεσε την επιλογή, έχω καιρό να δουλέψω Android

https://support.google.com/messages/thread/70279075?hl=en

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...