Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς γιατί στο λινκ που παρέθεσες σου λέει κανε double tap να επιλέξεις πως θα πάει ..και άντε το προσπερνάς αυτό , το θέμα είναι ότι δεν έρχεται γι αυτό το απενεργοποίησα απ το να βάλω μια άλλη εφαρμογή γεμάτη διαφημίσεις επειδή έτσι αποφάσισε η Google .

Πάλι όμως η απορία μου είναι γιατί δεν το λαμβάνει αν είσαι εκτός wifi/data ...εκεί είναι το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε να συμβαίνει αυτό. Αν για κάποιο λόγο δεν έχεις σύνδεση δεδομένων εκείνη τη στιγμή θα έπρεπε να έρθει σαν κανονικό sms.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όταν σου στείλει κάποιος μήνυμα chat και δεν είσαι συνδεδεμένος θα έπρεπε να έρθει σαν sms

https://www.androidpolice.com/2020/08/14/two-quick-taps-in-google-messages-can-reroute-rcs-chat-messages-as-sms/

Μάλλον η google αφαίρεσε την επιλογή, έχω καιρό να δουλέψω Android

https://support.google.com/messages/thread/70279075?hl=en

Όχι απαραίτητα. Σαν SMS θα έρθει μόνο εάν επιλέξει ο αποστολέας να το ξαναστείλει έτσι. Ειδάλλως όταν ο παραλήπτης συνδεθεί στο ίντερνετ με WiFi η data, τότε έρχεται το chat μήνυμα.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι απαραίτητα. Σαν SMS θα έρθει μόνο εάν επιλέξει ο αποστολέας να το ξαναστείλει έτσι. Ειδάλλως όταν ο παραλήπτης συνδεθεί στο ίντερνετ με WiFi η data, τότε έρχεται το chat μήνυμα.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Έχει αφαιρέσει την επιλογή να ως sms αν αποτύχει η αποστολή σαν chat

Link to comment
Share on other sites

Έχει αφαιρέσει την επιλογή να ως sms αν αποτύχει η αποστολή σαν chat
Δεν ξέρω αν το αφαίρεσε πρόσφατα.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχανα sms για κάποιον περίεργο λόγο!

Ή πολλές φορές κάποιο sms έρχονταν μετά από μέρες!

Και έτσι έχω απενεργοποιήσει το Chat Features.

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Σας ηρθε εσας του Μαρτιου η ενημερωση?

 

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/main-components/main-components-2021-03-01-release/main-components-2021-03-01-android-apk-download/

 

 

 

Λετε να μην την εδωσαν ακομα ενω κυκλοφορησε η να θελει παλι χειροκινητα οπως τοτε με του Σεπτεμβριου νμζ?

Μόλις ήρθε σε εμένα.faa523b54df15cbeb25967a6049849bc.jpg345d249994ee0d7a8818199b21dc8b9c.jpg

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε σε εμένα.faa523b54df15cbeb25967a6049849bc.jpg345d249994ee0d7a8818199b21dc8b9c.jpg

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Μολις και σ' εμενα! Μεγαλουτσικη!

 

https://ibb.co/rw2R8qD

 

Ποτε δεν καταλαβα ακριβως τι ενημερωσεις ειναι αυτες και τι αλλαζουν, αλλα οκ.

Πουθενα δεν βρισκεις τι αλλαγες γινονται κλπ.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνετε αντίγραφα ασφαλείας στις φωτογραφίες,χρησιμοποιείται την αρχική ποιότητα,η την υψηλή ποιότητα???
Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνετε αντίγραφα ασφαλείας στις φωτογραφίες,χρησιμοποιείται την αρχική ποιότητα,η την υψηλή ποιότητα???
Original quality πάντα.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Original quality πάντα.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Και εγώ αρχική ποιότητα,απλά κάνω τα αντίγραφα ασφαλείας από το Pixel XL,που έχει απεριόριστο αποθηκευτικό χώρο...Τις φωτογραφίες που βγάζω από το 4XL τις συχρονιζει και στο XL και από εκεί κάνω τα αντίγραφα ασφαλείας...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αρχική ποιότητα,απλά κάνω τα αντίγραφα ασφαλείας από το Pixel XL,που έχει απεριόριστο αποθηκευτικό χώρο...Τις φωτογραφίες που βγάζω από το 4XL τις συχρονιζει και στο XL και από εκεί κάνω τα αντίγραφα ασφαλείας...
Ναι αυτός ήταν ένας καλός λόγος για να έχεις ταυτόχρονα και το Pixel XL.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτός ήταν ένας καλός λόγος για να έχεις ταυτόχρονα και το Pixel XL.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Αυτός ήταν ένας λόγος που ήθελα και έψαχνα το Pixel XL

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αρχική ποιότητα,απλά κάνω τα αντίγραφα ασφαλείας από το Pixel XL,που έχει απεριόριστο αποθηκευτικό χώρο...Τις φωτογραφίες που βγάζω από το 4XL τις συχρονιζει και στο XL και από εκεί κάνω τα αντίγραφα ασφαλείας...

 

Μπορείς να το αναλύσεις λίγο αυτό, τι εννοείς "τις συγχρονίζει και στο XL"?

Γιατί εγώ τις μεταφέρω από την συσκευή που τις τραβάω με OTG USB stick στο XL για να ανέβουν από εκεί

Γίνεται και με πιο απλό τρόπο δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το αναλύσεις λίγο αυτό, τι εννοείς "τις συγχρονίζει και στο XL"?

Γιατί εγώ τις μεταφέρω από την συσκευή που τις τραβάω με OTG USB stick στο XL για να ανέβουν από εκεί

Γίνεται και με πιο απλό τρόπο δηλαδή?

 

Λοιπόν λάθος δικό μου ήταν,τις μεταφέρω Και εγώ στο XL με τον ίδιο τρόπο...Και μετά τις ανεβαζω από το XL...

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνετε αντίγραφα ασφαλείας στις φωτογραφίες,χρησιμοποιείται την αρχική ποιότητα,η την υψηλή ποιότητα???

 

Εγώ χρησιμοποιώ υψηλή ποιότητα! Αλλά ταυτόχρονα οι φωτογραφίες ανεβαίνουν σε original ποιότητα στο Dropbox!

Χρησιμοποιώ το Google Photos για αναζήτηση, δημιουργία album, αλλά και προβολή από PC, κινητό.

Και από το Dropbox τις μεταφέρω σε εξωτερικούς δίσκους για backup...

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Το pixel 4 xl έχει πάρει android 12?

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το pixel 4 xl έχει πάρει android 12?

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μα δεν έχει βγει ακόμα σε stable.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο...

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αλλαξοπιστήσατε και από Pixel μετακινήθηκατε σε άλλη συσκευή το μετσνοιωσατε??

Λατρεύω που όλα δουλεύουν απλά και ωραία ,χωρίς να ψάχνω file managers ,και να μπαίνω σε χρονοβόρες διαδικασίες .Επίσης μου αρέσει πολυ η εκτέλεση της φωτογραφίας.Απλα τραβάς και εχεις το βέλτιστο αποτέλεσμα.Στα αρνητικά αναμφίβολα η μπαταρία και ο λίγο αργός χρόνος που θέλει για να γεμίσει πάλι .

Δε ξέρω δύσκολα πια θα άφηνα την τελειότητα της απλότητας του συνδυασμού της εν λόγω συσκευής.Εσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αλλαξοπιστήσατε και από Pixel μετακινήθηκατε σε άλλη συσκευή το μετσνοιωσατε??

 

Λατρεύω που όλα δουλεύουν απλά και ωραία ,χωρίς να ψάχνω file managers ,και να μπαίνω σε χρονοβόρες διαδικασίες .Επίσης μου αρέσει πολυ η εκτέλεση της φωτογραφίας.Απλα τραβάς και εχεις το βέλτιστο αποτέλεσμα.Στα αρνητικά αναμφίβολα η μπαταρία και ο λίγο αργός χρόνος που θέλει για να γεμίσει πάλι .

 

Δε ξέρω δύσκολα πια θα άφηνα την τελειότητα της απλότητας του συνδυασμού της εν λόγω συσκευής.Εσεις ?

Η Google φαίνεται να σταμάτησε να βγάζει ναυαρχίδες, να δούμε μήπως βγάλει φέτος

 

Εγώ πήγα σε OnePlus 8 pro, που επίσης όλα δουλεύουν ρολόι, απλά κι όμορφα όπως περιγράφεις

Link to comment
Share on other sites

εγώ τα έκοψα τα updates. Δεν βλέπω να δίνουν κάτι, θα ξανακάνω όταν ενεργοποιήσουν επίσημα voLTE, wifi calling, 5g

 

 

Σε βλέπω να αργεις πολύ ακόμα.....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως και ειχαμε σημερα τετοια ησυχια με νεα ενημερωση :lol:
Γιατί προφανώς έχουμε μια απροβλημάτιστη συσκευή που δεν χρειάζεται να γράψουμε κάτι παραπάνω. Άλλωστε η Google δεν έχει να δώσει και πολλά νέα features σε μια συσκευή που κοντεύει τα 2 χρόνια ζωής.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγώ τα έκοψα τα updates. Δεν βλέπω να δίνουν κάτι, θα ξανακάνω όταν ενεργοποιήσουν επίσημα voLTE, wifi calling, 5g
Να βάλω την ασφάλεια πιο κάτω από τα ασήμαντα voLTE και voWiFi, δεν θα το πρότεινα.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εγώ τα έκοψα τα updates. Δεν βλέπω να δίνουν κάτι, θα ξανακάνω όταν ενεργοποιήσουν επίσημα voLTE, wifi calling, 5g

 

Τα security patches είναι σημαντικότερα από τα διαφορά features...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάθε μήνα κλείνουν τρύπες για την ασφάλεια; Σοβαρά τώρα;

 

Χα χα χα!

Εσύ μην κάνεις αναβαθμίσεις...

 

https://source.android.com/security/bulletin/pixel/2021-04-01

 

https://www.xda-developers.com/android-april-2021-security-update/

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...