Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή η έκδοση κάνει και για το δικό μας;;;
Ναι κάνει και για το P4

 

Δες εδώ στο πρώτο μήνυμα αυτού του νήματος τι παραπάνω έχει από την stock για κάθε pixel :

 

https://forum.xda-developers.com/t/gcam-camera-px-for-google-pixel-1-2-3-3a-4.3875663/

 

Η 8.1 του cstark είναι σε αρχικό στάδιο ακόμα, δοκίμασε και την 7.4

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η αλλαγή θα γίνει λόγω κάμερας, πιστεύεις ότι θα δω διάφορες ή είναι τόσο αμελητέες που ίσως να μην αξίζει την αλλαγή;
Να μην το αλλάξεις τότε. Δεν θα δεις την διαφορά που περιμένεις εκτός και αν θες ταυτόχρονα να έχεις και μία πιο φρέσκια συσκευή. Βάλε την κάμερα που έγραψαν τα παιδιά και θα είσαι μια χαρά. Και εγώ αυτή χρησιμοποιώ και είναι εξαιρετική.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αναμονή για το update Ιανουαρίου!

Μετά την αναβάθμιση όλοι στα settings των δικτυών κινητής τηλεφωνίας! Ψάχνουμε το... VoLTE! :lol::p:D:lol::p:D

 

Άντε και καλή χρονιά!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Αναμονή για το update Ιανουαρίου!

Μετά την αναβάθμιση όλοι στα settings των δικτυών κινητής τηλεφωνίας! Ψάχνουμε το... VoLTE! :lol::p:D:lol::p:D

 

Άντε και καλή χρονιά!

 

Αυτο οτι θα μπει το volte κλπ στο σημερινο update, απο που προκυπτει αυτο το ενδεχομενο?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο οτι θα μπει το volte κλπ στο σημερινο update, απο που προκυπτει αυτο το ενδεχομενο?
Πλάκα κάνει.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο οτι θα μπει το volte κλπ στο σημερινο update, απο που προκυπτει αυτο το ενδεχομενο?

 

Πλάκα κάνει.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Δεν προκύπτει από κάπου... γι' αυτό και τα emoticons!

:lol::p:D:lol::p:D

Απλώς το 2020 έκλεισε με μια μεγάλη συζήτηση για το VoLTE και τα Pixel!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Δεν προκύπτει από κάπου... γι' αυτό και τα emoticons!

:lol::p:D:lol::p:D

Απλώς το 2020 έκλεισε με μια μεγάλη συζήτηση για το VoLTE και τα Pixel!

 

Επρεπε να κρατησεις αυτο το σχολιο για 1 Απριλιου. :P

Link to comment
Share on other sites

Επρεπε να κρατησεις αυτο το σχολιο για 1 Απριλιου. :P

 

Έτσι πως πάει η Google... θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω και στο update Απριλίου! :lol:

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Αναμονή για το update Ιανουαρίου!

Μετά την αναβάθμιση όλοι στα settings των δικτυών κινητής τηλεφωνίας! Ψάχνουμε το... VoLTE! :lol::p:D:lol::p:D

 

Άντε και καλή χρονιά!

 

VoLTE/5G και κάτι άλλο, είναι 3πτυχο..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Άντε καλή χρονιά να έχουμε...

 

january-pixel.jpg

 

https://source.android.com/security/bulletin/2021-01-01

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει volte/vowifi στο update Ιανουαρίου...

Το φλάσαρα, άνοιξε, όλα κομπλέ...:)

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει volte/vowifi στο update Ιανουαρίου...

Το φλάσαρα, άνοιξε, όλα κομπλέ...:)

 

Ναι, παρολο που αλλαξε κιολας η εκδοση ρυθμισεων.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη απογοήτευση σε ολόκληρη την Ελλάδα για το φλέγον ζήτημα του VoLTE. :p

 

Πρέπει να το γράψεις σε κάθε νήμα που έχει να κάνει με τα Pixel.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι μόνο η Ελλάδα φίλε μου. Στις περισσότερες χώρες παραμένει κλειδωμένο. Και η google απαντάει ότι φταίνε οι πάροχοι...

 

Μα οι παροχοι μας φταινε. Ενας απο εδω μεσα (δεν θυμαμαι) εβαλε ξενη καρτα Γερμανικη νομιζω και υπηρχαν οι επιλογες για VoLTE κλπ.

Και αυτο συμβαινει γιατι οπως ειπαμε πολλες φορες η συσκευη δεν πωλειται επισημα στην χωρα μας ωστε να εχει support απο τους παροχους.

 

Out of box η συσκευη τα υποστηριζει κανονικα, απλα εμφανιζονται αναλογα τον παροχο.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Η vf μου λέει ότι είναι ενεργοποιημένες οι υπηρεσίες στην γραμμή μου και πράγματι αν βάλω την κάρτα μου σε iphone λειτουργούν κανονικά. Σε xiaomi λειτουργεί μόνο το VoLTE

 

Στο Pixel δεν λειτουργεί τίποτα

 

Sell it if you don't like it!

Κριμα να χαλιεσαι ΤΟΣΟ για ενα κινητο.

 

Φιλικα :)

Link to comment
Share on other sites

Pixel 5 φίλου, Γερμανία825ef6a27219d1ecda70b48a284eda3d.jpg

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μα οι παροχοι μας φταινε. Ενας απο εδω μεσα (δεν θυμαμαι) εβαλε ξενη καρτα Γερμανικη νομιζω και υπηρχαν οι επιλογες για VoLTE κλπ.

Και αυτο συμβαινει γιατι οπως ειπαμε πολλες φορες η συσκευη δεν πωλειται επισημα στην χωρα μας ωστε να εχει support απο τους παροχους.

 

Out of box η συσκευη τα υποστηριζει κανονικα, απλα εμφανιζονται αναλογα τον παροχο.

 

Σε Pixel 4 XL, έβαλα κάρτα Lebara καρτοκινητή, γερμανικό νούμερο, σε Roaming στην Ελλάδα!

 

lebara-volte-wificall.jpg

 

Απλώς ο χρήστης georgemv συμπλήρωσε...

"Με την κάρτα της Lebara το κινητό φόρτωσε προφίλ telekom.de και ενεργοποιήθηκαν οι επιλογές VoLTE και WiFi calling επειδή η Telekom συνεργάζεται με την Google. Θα δουλέψουν όμως μόνο στην Γερμανία. Αν προσπαθήσεις να κάνεις κλήση με την Lebara ενώ είσαι σε Cosmote θα σε πετάξει σε 3G.

_ΔΕΝ_ είναι θέμα carrier, είνα θέμα Google που σφυράει αδιάφορα."

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Και στη Γερμανία είναι κλειδωμένο το 5g?
Ακόμα να τα βάλεις αγγελία; Περιμένουμε :p

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και στη Γερμανία είναι κλειδωμένο το 5g?
Όχι για όλα τα συμβόλαια.

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Finn

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να τα βάλεις αγγελία; Περιμένουμε :p

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Ειναι μια καλη δικαιολογια να ριξεις κιολας την τιμη στον αγοραστη γιατι δεν εχει volte και vowifi. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ποιο σ ενδιαφέρει; Το 4a το δινω 400 μαζί με την επίσημη θήκη του και το 5αρι 700 μαζί με θήκη. Η κάθε θήκη κοστίζει περίπου 50 ευρώ.

 

Υπάρχει τιμολόγιο από amazon (δεν ξέρω αν μπορώ να δώσω το τιμολόγιο περιμένω να μάθω από λογιστή)

 

Ριξε τις τιμες, δεν εχουν volte και vowifi.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως η διαχείριση μνήμης πάει καλύτερα με το νέο update.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο σ ενδιαφέρει; Το 4a το δινω 400 μαζί με την επίσημη θήκη του και το 5αρι 700 μαζί με θήκη. Η κάθε θήκη κοστίζει περίπου 50 ευρώ.

 

Υπάρχει τιμολόγιο από amazon (δεν ξέρω αν μπορώ να δώσω το τιμολόγιο περιμένω να μάθω από λογιστή)

 

Pixel 4a στα 299 ευρώ https://www.mediamarkt.de/de/product/_google-pixel-4a-128-gb-just-black-dual-sim-2680264.html

 

Pixel 4a 5g στα 410 ευρώ https://www.mediamarkt.de/de/product/_google-pixel-4a-mit-5g-128-gb-just-black-dual-sim-2680265.html

 

Pixel 5 στα 629 ευρώ https://www.mediamarkt.de/de/search.html?query=pixel 5&t=1609882853164&user_input=pixel 5&query_from_suggest=true

 

Όλα καινούργια και βρίσκεις και θήκες, μάλλον πρέπει να κατεβάσεις και άλλο τις τιμές.

Ακόμα και με μεταφορικά βγαίνουν πιο φθηνά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[

 

Επίσης θηκες υπάρχουν (έστω με παραγγελία) στο skroutz και το e-shop, εντάξει δεν είναι πρωτοκλασατες αλλά μέχρι να βρεθεί κάτι καλύτερο κάνουν δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

 

Από πότε στέλνει η γερμανική mediamarkt Ελλάδα;

 

Υπάρχει τρόπος, ψαξτο . Τύπου mailbox.de, το κάνουν πολλοί.

Εγώ πάντως παρήγγειλα, μέσω γνωστού, και μου έρχεται το pixel 4a 5g στα 399 ευρώ. Ήταν μειωμένος vat μέχρι 31/12.

Α, τα μεταφορικά, με παραδοσιακό τρόπο, μου είπε ο φίλος είναι 18 ευρώ (όχι στο mailbox.de).

 

Υπάρχει και αυτό (δεν το ξέρω) https://eshopwedrop.gr/#

Edited by algedan
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...