Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ κοιμάμαι μπρούμυτα, προσπάθησε να το ξεκλειδώσεις έτσι όταν ξυπνήσεις. :p

 

Δεν είναι βολικό. Θέλει να είναι σε μια απόσταση συγκεκριμένη (όχι πολύ κοντά) και το πρόσωπό να μην είναι καλυμμένο. Ε στο κρεβάτι δεν είναι το πιο εύκολο πράγμα. First world problem θα μου πεις, φυσικά, δεν αντιλέγω. Αλλά με το δαχτυλικό αποτύπωμα το ξεκλειδώνεις αμέσως. Δεν ξέρω για το OPO, αλλά στο Pixel 2 που είχα δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Δεν ξέρω τι σημαίνει αισθητήρας ναυαρχίδας. Αν ο αισθητήρας δεν δουλεύει καλά, τότε μάλλον καλύτερα midrange.

 

Το "πρόβλημα ασφαλείας" μου ήταν παντελώς αδιάφορο, το έλεγα από την αρχή. Απλά παίχτηκε πολύ για να πέσει λάσπη κατά το λανσάρισμα της συσκευής.

 

Εννοώ ότι στις σημερινές ναυαρχίδες δεν θα βρεις τον κλασσικό αισθητήρα αποτυπώματος, αλλά τον in display. Στα mid range ναι, βρίσκεις ακόμα.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Κατά σύμπτωση πέτυχα αυτό το φρέσκο άρθρο για το Face Unlock:

https://www.androidpolice.com/2020/04/10/6-months-with-face-unlock-on-the-pixel-4-anecdotes-surprises-and-disappointments/

 

Η κοπέλα λέει πάνω κάτω αυτά που έγραφα και εγώ παραπάνω και καταλήγει με το σωστό κατ' εμέ:

Although I've gotten eventually used to it, face unlock still feels to me like a solution to a problem that didn't exist.

 

Λέει και για το θέμα της απόστασης, φαίνεται κι εδώ:

face-unlock-pixel-4-distance.gif

Γενικά δεν είναι θέμα, εκτός αν δεν βλέπεις λόγω πρεσβυωπίας, αλλά όπως είπα και παραπάνω το πρωί όταν ξυπνάς δεν μπορείς να έχεις το χέρι σε έκταση.

 

Και φυσικά, όπως λέει κι ο πανοραμίξ, υπάρχει το θέμα με τις εφαρμογές. Δεν γίνεται να άνοιγα το Dropbox σε μισό δευτερόλεπτο και τώρα να χρειάζεται να βάζω κάθε φορά το pin μου.

 

Το Face Unlock στο Πίξελ είναι από τα καλύτερα, αλλά το Face Unlock δεν θα έπρεπε να ήταν η μοναδική λύση.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Έχει καταφέρει κανείς να δουλέψει το picture in picture για YouTube κλπ apps με το 4XL;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εν μέσω ιού απορώ πως ήρθε το ESR glass ... Εγινε τοποθέτηση και μπορώ να πω ότι ειναι αψογο ! ! by far το καλύτερο .

Στη συσκευασία ειχε 2 οπότε έβαλα και στην γυναίκα μου που δεν ήθελε αλλά έμεινε άγαλμα με την εφαρμογή .

Υπόψιν οτι δένει αψογα με την Spigen που έχω βάλει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω μπερδευτεί με τα reviews που κυκλοφορούν σχετικά με την μπαταρία. Τελικά, ποσό περίπου διάρκεια; Κάποια ενδεικτική SOT ?
Link to comment
Share on other sites

Με πολύ χρήση και μικτα WiFi +4g

 

5 ώρες σίγουρα. Μετά ανάλογα την χρήση. Έχω φτάσει και 7 ώρες sot.

Με Aod και motion sense ενεργά αυτά η όλα κλειστά;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Με Aod και motion sense ενεργά αυτά η όλα κλειστά;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όλα κλειστά εγώ. Δεν με βολεύουν. Δεν τα χρησιμοποιώ. :!!!

Link to comment
Share on other sites

Όλα κλειστά εγώ. Δεν με βολεύουν. Δεν τα χρησιμοποιώ. :!!!
Εγώ δύο μέρες τώρα χρησιμοποιώ την always on display. Έχει αισθητή διαφορά σε αυτονομία με αυτήν. Βασικά σε standby καταναλώνει.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Έχει καταφέρει κανείς να δουλέψει το picture in picture για YouTube κλπ apps με το 4XL;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θέλει το YouTube premium για να δουλέψει το pip. Κατέβασε το YouTube vanced αν θες να το έχεις μαζί με αναπαραγωγή στο παρασκήνιο.

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλει το YouTube premium για να δουλέψει το pip. Κατέβασε το YouTube vanced αν θες να το έχεις μαζί με αναπαραγωγή στο παρασκήνιο.

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και σε άλλες εφαρμογές όπως Google maps, Chrome και Firefox πχ, πως γίνεται;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλει το YouTube premium για να δουλέψει το pip. Κατέβασε το YouTube vanced αν θες να το έχεις μαζί με αναπαραγωγή στο παρασκήνιο.

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικά γίνεται και με το απλό YouTube, απλά η διαδικασία είναι πιο μπελαλίδικη. Μπαίνεις στο YouTube μέσω του Chrome και πατάς το " home button". Φυσικά home button δεν έχουμε, οπότε πρέπει να χρησιμοποιούμε τα τρία εικονικά πλήκτρα και όχι τα gestures.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Bug η συμβαίνει και σε άλλους;f98d92cccbd464fd06dcafa30120f064.jpg

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες σε μια μέρα όλα ανοιχτά τα βγάζει . Εκεί παίζει η μπαταρία κατά μέσο όρο

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε 3 xl όλα καλάc2fbb9c5a564d8870ac3662470daf385.jpg

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Του έκανα και restart, αλλά το γράφημα της μπαταριας συνεχίζει να το δείχνει γεμάτο ενώ είναι στο 35%. Ίσως στρώσει από την επόμενη φόρτιση.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύχρονος Βαιε.
Ευχαριστώ πολύ! Να είσαι καλά.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Του έκανα και restart, αλλά το γράφημα της μπαταριας συνεχίζει να το δείχνει γεμάτο ενώ είναι στο 35%. Ίσως στρώσει από την επόμενη φόρτιση.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ισως επειδη εχεις disable την "Προσαρμοστικη Μπαταρια"?

 

Δοκιμασε και enable και ρεσταρτ η με πληρη φορτιση να δεις.

 

Αληθεια, γιατι την εχεις κλεισει? Ισα ισα, που κανει δουλεια στην μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Ισως επειδη εχεις disable την "Προσαρμοστικη Μπαταρια"?

 

 

 

Δοκιμασε και enable και ρεσταρτ η με πληρη φορτιση να δεις.

 

 

 

Αληθεια, γιατι την εχεις κλεισει? Ισα ισα, που κανει δουλεια στην μπαταρια.

Ποτέ δεν εμπιστευόμουν αυτά τα features. Άσε που δεν ξέρω πως θα επηρεάσει σε ειδοποιήσεις και άλλες λειτουργίες της συσκευής.

 

Ούτως η άλλως θα το βάλω για φόρτιση σε λίγο. Οπότε θα δω την συμπεριφορά του γραφήματος.

 

Τώρα το φορτίζω και μου δείχνει αυτό.

Πρώτη φορά την βλέπω έτσι. Παλιά θυμάμαι η εικονική μπαταρία γέμιζε σαν να έχει υγρό μέσα.

 

4f0b7a8ed9a524a98504ac067c102977.jpg

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν εμπιστευόμουν αυτά τα features. Άσε που δεν ξέρω πως θα επηρεάσει σε ειδοποιήσεις και άλλες λειτουργίες της συσκευής.

 

Ούτως η άλλως θα το βάλω για φόρτιση σε λίγο. Οπότε θα δω την συμπεριφορά του γραφήματος.

 

Τώρα το φορτίζω και μου δείχνει αυτό.

Πρώτη φορά την βλέπω έτσι. Παλιά θυμάμαι η εικονική μπαταρία γέμιζε σαν να έχει υγρό μέσα.

 

4f0b7a8ed9a524a98504ac067c102977.jpg

 

Εγω παντως, κανενα προβλημα με τις ειδοποιησεις. Ολες ερχοντε κανονικοτατα αμεσα, ακομα και απο εφαρμογες που δεν δουλευω σε καθημερινη φαση κλπ.

 

*Σε pixel 2 xl παντως, δειχνει τον κεραυνο σαν εσενα στην φορτιση.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως, κανενα προβλημα με τις ειδοποιησεις. Ολες ερχοντε κανονικοτατα αμεσα, ακομα και απο εφαρμογες που δεν δουλευω σε καθημερινη φαση κλπ.

 

 

 

*Σε pixel 2 xl παντως, δειχνει τον κεραυνο σαν εσενα στην φορτιση.

Ναι απλά εμένα δείχνει την μπαταρία μονίμως γεμάτη, ενώ δεν είναι.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά εμένα δείχνει την μπαταρία μονίμως γεμάτη, ενώ δεν είναι.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ενεργοποιησε την προσαρμοστικη μπαταρια κανε ρεσταρτ και τσεκαρε το παλι μεχρι πχ 39%. Οταν μπαινεις μεσα στην ρυθμιση, δειχνει την μπαταρια σαν βιντεακι να κατεβαινει σταδιακα. Αν δεν δοκιμασεις κι αυτο, δεν μπορεις να ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...