Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω προσωπικά θα έκανα hard reset , ολα απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανα και αν δεν έστρωνε θα το έστελνα πίσω.Εκτός ότι μου τη δίνει τρομερά να μην λειτουργεί κάτι ποιος μου λεει ότι δε θα δουλεύει και κάτι άλλο παράλληλα μετά...
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και εδώ είναι που ζηλεύεις το service της Samsung που στο φτιάχνουν το smartwatch σε μια ώρα η την επόμενη και όχι μετά απο έναν μηνα. αυτά τα μιρκο προβλήματα επιμένουν αν δεν γίνει σωστή δουλεια στο service και αν δεν τα τεσταρουν όλα πριν το ξανά δώσουν. όπως λέει και ο φίλος από πάνω, ποτέ δεν ξέρεις τι άλλο μπορεί να μην δουλεύει. Για αυτό κάνε ένα reset για σιγουριά και ξανα στείλε και πίεσε τους για αλλαγή μήπως και γλιτώσεις τον έναν μήνα αναμονή. Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο Κωτσοβολος και δεν τους το είχα.

Ελπίζουμε το καινούργιο να σου είναι όπως πρέπει φίλε μου να το χαρείς

 

Και εγώ εντυπωσιάστηκα. Μακάρι να δουλεύει "ρολόι" το επόμενο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστηχως ειμαι πολυ ατυχος !! Πριν απο κανα 2 μηνο σταματησε να δουλευει ο μετρητης καρδιακων παλμων στρεσσ τεστ και οτι αφορα αυτους τους αισθητηρες . Το επεστρεψα στο σκρουτζομαγαζο για ελεγχο όπου και εφαγα ενα μηνα αναμονης ( μου αλαξαν την πλακετα και μου το εστειλαν πισω ) Την επομενη μερα μου δουλευαν οι καρδιακοι παλμοι κανονικα , αλλα το stress test δεν δουλευει συνεχεια αλλα όποτε θελει .

χθες εκανα το update κια ειχα μια κρυφη ελπίδα οτι ήταν software προβλημα . Μαλλον πρεπει να το ξαναστειλω αλλα θα χασω αλλον ενα μηνα .

Η αλήθεια ειναι οτι δεν μου χρειαζετε το stress test . Αλλα οτι δεν δουλευει μια λειτουργεια του με ψιλοενοχλει . Εσεις τι θα κανατε ?

:worry:

 

Το βασικότερο είναι ποιος το επισκεύασε. Η ίδια η Huawei ή το κατάστημα με δικό του άνθρωπο; Δεν ξέρω τί παίζει με την εγγύηση στη Huawei. Σε καλύπτει λόγω Ε.Ε άσχετα με απο που το αγόρασες ή είναι τύπου Xiaomi; Θεωρώ οτι εάν ισχύει το δεύτερο θέλει υπομονή η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ είναι που ζηλεύεις το service της Samsung που στο φτιάχνουν το smartwatch σε μια ώρα η την επόμενη και όχι μετά απο έναν μηνα. αυτά τα μιρκο προβλήματα επιμένουν αν δεν γίνει σωστή δουλεια στο service και αν δεν τα τεσταρουν όλα πριν το ξανά δώσουν. όπως λέει και ο φίλος από πάνω, ποτέ δεν ξέρεις τι άλλο μπορεί να μην δουλεύει. Για αυτό κάνε ένα reset για σιγουριά και ξανα στείλε και πίεσε τους για αλλαγή μήπως και γλιτώσεις τον έναν μήνα αναμονή.

 

Δεν ισχύει αυτό που λες απο πολλές απόψεις.

Σε σχέση με το Service της Huawei και αυτοί στο φτιάχνουν σε μια ώρα, το γνωρίζω προσωπικά μιας που έστειλα το δικό μου.

Σε σχέση με το service του φίλου είναι αναμενόμενο να κάνει ένα μήνα γιατί το πήρε απο Σκρούτζ, αυτό σημαίνει πως αν χρειαστεί service η συσκευή δεν πηγαίνει στο επισκευαστικό της Huawei εδώ στην Ελλάδα αλλά επιστρέφει στη Κίνα απ όπου και αγοράζουν τα μαγαζιά του Σκρούτζ.

 

Και μεταξύ μας, τα περισσότερα Samsung πηγαίνουν στην Ts Solution που όλοι μας ξέρουμε πως είναι η Arvato...

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία εβδομάδα μου κολλάει η μέτρηση των βημάτων είτε η απλή μέτρηση είτε σε προπόνηση. Σε προπόνηση αν πατήσεις παύση κ μετά εκκίνηση πάλι κολλάει η προπόνηση τρέχει αλλά τα βήματα κολλάνε κ δεν μετράει. Τι μπορεί να έπαθε; έχει τύχει σε κάποιον; το έχω κάνει κ επανεκκίνηση και επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αλλά πάλι τα ίδια. Το επίσημο service που είναι; χρησιμοποιώ p30 pro.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα θέμα με το αναμα της οθόνης με τον καρπό... Εκανε επαναφορά και τώρα έστρωσε, αν είναι ευρωπαϊκό το ρολόι έχει κανονικά εγγύηση από την huawei Hellas.. Άψογο service και γρήγορο, αν είναι τίποτα από Ασία δεν ξέρω, πάντως στο skroutz όταν κοιτούσα εγώ τα περισσότερα ευρωπαϊκά έλεγαν ότι είναι.. Δεν ισχύει το τροπάριο της xiaomi εδώ..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνεις άλλος θέμα με την εφαρμογή Huawei health γτ έκανα τα πάντα, απεγκατασταση, σύζευξη κτλ και δεν μπορώ καθόλου να δω τα watch faces δεν τα φορτώνει ενώ όλα τα άλλα δουλεύουν κανονικά και στο ρολόι και στην εφαρμογή. Σε φιλο με διαφορετικό ρολόι δουλεύουν όλα μια χαρά
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνεις άλλος θέμα με την εφαρμογή Huawei health γτ έκανα τα πάντα, απεγκατασταση, σύζευξη κτλ και δεν μπορώ καθόλου να δω τα watch faces δεν τα φορτώνει ενώ όλα τα άλλα δουλεύουν κανονικά και στο ρολόι και στην εφαρμογή. Σε φιλο με διαφορετικό ρολόι δουλεύουν όλα μια χαρά

 

Το ίδιο θέμα έχω και εγώ. Δεν έχω βρει λύση.. Σε άλλο ρολόι όπως λες δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις clear cache στην εφαρμογή και στο hms core; Εμένα έτσι έστρωσε και πλέον με την αναβάθμιση δεν έχω θέμα .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ! Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο ρολόι και για την ακρίβεια το honor magic watch 2 . Η ερώτηση μου είναι αν μπορείς να ελέγξεις την κάμερα του κινητού σου μέσω του ρολογιού... Σαν remote cameea δηλαδή στο κλείστρο...

Κάπου είδα ένα hack μεσωωτης μουσικής ....

Τι γίνεται τελικά ? Άλλοι λένε στο ίντερνετ που έψαξα ότι γίνεται άλλοι ότι δεν γίνεται κτλ...

 

Υγ. Το κινητό μου είναι realme x2 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ! Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο ρολόι και για την ακρίβεια το honor magic watch 2 . Η ερώτηση μου είναι αν μπορείς να ελέγξεις την κάμερα του κινητού σου μέσω του ρολογιού... Σαν remote cameea δηλαδή στο κλείστρο...

 

Κάπου είδα ένα hack μεσωωτης μουσικής ....

 

Τι γίνεται τελικά ? Άλλοι λένε στο ίντερνετ που έψαξα ότι γίνεται άλλοι ότι δεν γίνεται κτλ...

 

 

 

Υγ. Το κινητό μου είναι realme x2 pro

Απο χθες κάτοχος και εγώ του ρολογιού.

Τέτοια λειτουργία δεν είδα να υπάρχει.

Τώρα εάν υπάρχει κάποιος τροπος για να γίνει δεν γνωρίζω. Θα με ενδιέφερε και εμένα πάντως να μάθω.

 

Samsung galaxy s10

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται remote camera ...

ΑΛΛΑ !! ....ΜΟΝΟ για κατόχους κινητού Huawei και να έχουν EMUI 10.1 ή νεότερη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται remote camera ...

ΑΛΛΑ !! ....ΜΟΝΟ για κατόχους κινητού Huawei και να έχουν EMUI 10.1 ή νεότερη έκδοση.

Α μάλιστα, μας λύθηκε η απορία. Ευχαριστώ!

 

Samsung galaxy s10

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά του Huawei με το Honor πέρα απο το design γύρω απο την οθόνη είναι κάποια άλλη; Να έχει ποιοτικότερα υλικά το Huawei; Γιατι εσωτερικά είναι ολόιδια
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται remote camera ...

ΑΛΛΑ !! ....ΜΟΝΟ για κατόχους κινητού Huawei και να έχουν EMUI 10.1 ή νεότερη έκδοση.

 

Σοβαρά ?! Μεγάλο φάουλ θεωρώ , ειδικά την στιγμή που remote camera έχουν σχεδόν όλα τα κινέζικα noname των 50 ευρώ !

 

Ένα χακ πουνειχα στο ίντερνετ ότι γυρνάς και καλά από την εφαρμογή της μουσικής στο ρολόι τον έλεγχο του κινητού και όταν πατάς play (αν δεν κάνω λάθος) αυτό βγάζει φωτογραφίες δεν ισχύει ? Αν και να ισχύει αν δεν μπορείς να δεις την φωτό που πας να τραβήξεις λίγη σημασία έχει...

Ξέρουμε τίποτα αν παίζει να έρθει με κάποιο update η δυνατότητα για όλα τα android κινητα?

 

Edit - γιναυτο εδώ το χακ λεω:

Edited by ethnikGR
Link to comment
Share on other sites

Απο την Τριτη το πρωι σημερα το φορτισα και ειχε 35% μπαταρια. Με αρκετη χρηση Gps και ομιλια εφτασε τοσο.

Απο οτι φαινεται στρωνει η μπαταρια μετα απο 1-2 πληρες φορτισεις.

Λουρακια απο που μπορουμε να παραγγειλουμε;

Ψαχνω κατι αντιστοιχο, http://polar.gr.com/el/wp-content/uploads/2020/04/Polar-Grit-X_frontleft_green_Komoot_Route-Guidance.png

Link to comment
Share on other sites

Αν αγοραστει από ευρωπαϊκή αποθήκη κινέζικου καταστήματος ισχύει η εγγύηση;

Σημασία έχει για το που προορίζεται μέσο sn. Και αυτό λογικά μπορεί να στο πει μόνο η αντιπροσωπεία

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θέμα έχω και εγώ. Δεν έχω βρει λύση.. Σε άλλο ρολόι όπως λες δουλεύει

 

Έκανα αυτό που λένε παρακάτω, απεγκατασταση και μετά κατέβασα το Huawei health από το Huawei appstore και όλα κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το παρατήρησα κ εγώ με ενός φίλου Watch gt1 και το p8 lite... Υπέθεσα ότι είναι λόγω της μικρής οθόνης του κινητού και δεν φαίνονται πιο κάτω τα κουμπιά για συνέχεια... Να σου πω την αλήθεια δεν καταφέραμε να κάνουμε κάτι για αυτό κ έχει μείνει έτσι..

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σύνδεσα το ρολόι με άλλο κινητό huawei πέρασα ένα watchface για δοκιμή. Και μόλις το ξανασυνδεσα στο Ρ10 προχώρησε κανονικά και πλέον μπορώ να τα αλλάξω. Δοκίμασε το καθ εσύ δεν έχεις να χάσεις κάτι

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε εάν μπορούμε να έχουμε google maps ή με κάποιο τρόπο τις οδηγίες αυτού στο ρολόι;

 

Δεν παίρνει apps το ρολόι... είναι πιο πολύ active tracker παρα smartwatch.

Link to comment
Share on other sites

Ζητάει άδεια η εφαρμογή health να δείχνει συνέχεια τη διαδρομή που πάμε λέει.. Βασικά να καταγραφεί τη διαδρομή μας. Που την βλέπουμε αυτή;
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνει apps το ρολόι... είναι πιο πολύ active tracker παρα smartwatch.
Huawei band maps από play store..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...