Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας . Σκέφτομαι έντονα το γυναικείο για δώρο.

Ερωτήσεις:

1.Διάρκεια μπαταρίας με aod οθόνη;

2. Θέλω να συνδεθεί με ρολόι samsung.

Επειδή στο play store κράζουν στην εφαρμογή health της εταιρείας μπορείτε να μου πείτε βήμα βήμα πως και από που την εγκαθιστώ για να λειτουργεί πλήρως και απροβληματιστσ;

Επίσης ποαι είναι η αντίστοιχη εφαρμογή της samsung wearable και πως την εγκαθιστώ και αυτή για να ελέγχω το ρολόι;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για το πρόβλημα που δημιουργήθηκε με τα wf να πω ότι λύνεται με ένα clean cache στις εφαρμογές hms core κ υγείας. Δεν χρειάζεται απεγκατασταση κ εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα που δημιουργήθηκε με τα wf να πω ότι λύνεται με ένα clean cache στις εφαρμογές hms core κ υγείας. Δεν χρειάζεται απεγκατασταση κ εγκατάσταση.
Επιβεβαιωνω ότι έφτιαξε αλλά τη Κυριακή που το έιχα ξανακάνει δεν είχε διορθωθεί.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Εδώ και λίγες μέρες έχω στην κατόχη μου το honor magic watch 2.

Φόρτιση 100% το Σάββατο απόγευμα και μέτά από 35 λέπτα workouts(τρέξιμο) έχει φτάσει στο 34%. Είναι λογική η κατανάλωση αυτή;

 

Έχω απενεργοποιήμενο το always on display καθώς και το μετρητή του στρες.

Βέβαια το έχω μόνιμα συνδεμένα στο bluetooth με το κινητό αν έχει κάποια σημασία στην κατανάλωση.

 

Πάντως μετά την αναβάθμιση έχει πάρα πολλά workouts να προσθέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Οχι εμενα με κρατάει πολύ περισσότερο.

Αν έκανες την αναβάθμιση με την ίδια φόρτιση θα σου εφαγε και αυτο μπαταρία

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Δε φαίνεται φυσιολογικό, βέβαια το έχεις στο on display που ψιλοτρώει μπαταρία!Κάνε 3-4 φορτίσεις ολοκληρωμένες και δες πως πάει...
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Οχι εμενα με κρατάει πολύ περισσότερο.

Αν έκανες την αναβάθμιση με την ίδια φόρτιση θα σου εφαγε και αυτο μπαταρία

 

Είναι μέσα στην Doa, θα μου το αντικαταστησουν;

Link to comment
Share on other sites

Είναι μέσα στην Doa, θα μου το αντικαταστησουν;

 

Θα πρέπει να το στείλουν για έλεγχο λογικά πρωτα

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Με Κωτσόβολο ή με Honor;

 

Honor greece

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με Κωτσόβολο ή με Honor;

 

Honor greece

Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα που δημιουργήθηκε με τα wf να πω ότι λύνεται με ένα clean cache στις εφαρμογές hms core κ υγείας. Δεν χρειάζεται απεγκατασταση κ εγκατάσταση.

 

καλησπερα. Επειδη ειμαι ψιλοασχετος με αυτα. Πως γινεται αυτο ? χανω κατι απ τις ρυθμισεις εαν γινει ? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Επειδη ειμαι ψιλοασχετος με αυτα. Πως γινεται αυτο ? χανω κατι απ τις ρυθμισεις εαν γινει ? ευχαριστω

 

Στο κινητό - ρυθμίσεις- εφαρμογές- hms core- εκκαθάριση κρυφής μνήμης (clear cache) το ίδιο κ στην εφαρμογή υγείας. Δεν χάνεις τίποτα απολύτως.

Link to comment
Share on other sites

Honor greece

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Honor greece

 

Πηρα στην Honor και μου ειπαν για DOA απευθυνομαι στον Κωτσοβολο. Το θεμα ειναι με τι προφαση θα το παω στον Κωτσο, οτι δεν κραταει η μπαταρια; Πως μπορεις να το αποδειξεις αυτο για να γινει αντικατασταση συσκευης;

Link to comment
Share on other sites

Πηρα στην Honor και μου ειπαν για DOA απευθυνομαι στον Κωτσοβολο. Το θεμα ειναι με τι προφαση θα το παω στον Κωτσο, οτι δεν κραταει η μπαταρια; Πως μπορεις να το αποδειξεις αυτο για να γινει αντικατασταση συσκευης;

 

Τι να πω; συγχαρητήρια στον Κωτσόβολο που πουλάει προϊόντα DOA. Δεν ξερω φίλε μου πως μπορείς τώρα να βγάλεις άκρη. Δεν έχεις όμως κ να χάσεις τίποτα να το πας από το κατάστημα που το πήρες.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω; συγχαρητήρια στον Κωτσόβολο που πουλάει προϊόντα DOA. Δεν ξερω φίλε μου πως μπορείς τώρα να βγάλεις άκρη. Δεν έχεις όμως κ να χάσεις τίποτα να το πας από το κατάστημα που το πήρες.

 

Μαλλον το διατυπωσα λαθος. Η Honor μου ειπε οτι θα χρειαστει να επικοινωνησω με Κωτσο αν δεν εχουν περασει 10 μερες για να μου κανει αντικατασταση και οχι οτι ειναι προιον(doa). Το ολο θεμα ειναι με τι προφαση θα παω στον Κωτσο για αντικατασταση. Αντε να αποδειξεις οτι δεν εχει καλη αυτονομια.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πήγαινε το εκεί και θα βγάλεις άκρη.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το watch magic 2 που πήρα από κωτσοβολο πάντως η μπαταρία κρατάει 10 μέρες... Εντύπωση μου κάνει να ήρθε με προβληματική μπαταρία..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εμένα το Huawei gt 2 με την πρώτη φόρτιση μου έβγαλε 6 ημέρες. Βέβαια το πασπάτεψα αρκετα.

Μου ήρθε νέα ενημέρωση 1.0.7.16.

Ελπίζω να διόρθωσαν τις διπλές και τριπλές ειδοποιήσεις μηνυμάτων.

 

* Πλέον έρχονται τετραπλές. Το έχει κανείς άλλος εδώ μέσα αυτό το θέμα;

Edited by lokar
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εστρωσε. :cool:

Λοιπον το φορτισα στο 100%.

Mε 1 ωρα workout( μιση ωρα τρεξιμο, μιση ωρα ενδυναμωση που εχει, καθως και 15 λεπτα ομιλια πηγε στο 91%.

Νομιζω καλα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φόρτιση την προηγούμενη Πέμπτη 28/5 . Όλα ανοιχτά ,καταγραφή ύπνου,παλμών ,βημάτων,μέτρηση οξυγόνου κάθε μέρα,συγχρονισμός ,ειδοποιήσεις, τρεις-τέσσερις κλήσεις και ομιλία από το ρολόι,τρεις μέρες καταγραφή διαδρομής ποδηλάτου πρωί βράδυ, αρκετά μηνύματα μεσεντζερ βαιμπερ ςμς καθημερινά και τώρα είναι στο 10% η μπαταρία . Πιστεύω είναι καλά!! Το μόνο που δεν βάζω είναι AOD.
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση: Αγόρασα το ρολόι στις 27 Μαΐου απο Κωτσόβολο. Μέχρι και χθες με μέτρια έως ελάχιστη χρήση το είχα φορτίσει 2 φορές. Χθές λοιπόν πρόλαβα (λιγο πριν το κλείσιμο) και τους το παρέδωσα για έλεγχο προκειμένου να είμαι μέσα στις 7 ημέρες (DOA).

Σήμερα έγινε ο έλεγχος απο τον τεχνικό και αποδείχθηκε- διαπιστώθηκε οτι καταναλώνει περισσότερη ενέργεια αφού το φορτισαν στο 100%.

Αποτέλεσμα: Θα αντικατασταθεί με καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση: Αγόρασα το ρολόι στις 27 Μαΐου απο Κωτσόβολο. Μέχρι και χθες με μέτρια έως ελάχιστη χρήση το είχα φορτίσει 2 φορές. Χθές λοιπόν πρόλαβα (λιγο πριν το κλείσιμο) και τους το παρέδωσα για έλεγχο προκειμένου να είμαι μέσα στις 7 ημέρες (DOA).

Σήμερα έγινε ο έλεγχος απο τον τεχνικό και αποδείχθηκε- διαπιστώθηκε οτι καταναλώνει περισσότερη ενέργεια αφού το φορτισαν στο 100%.

Αποτέλεσμα: Θα αντικατασταθεί με καινούριο.

 

Ωραίος ο Κωτσοβολος και δεν τους το είχα.

Ελπίζουμε το καινούργιο να σου είναι όπως πρέπει φίλε μου να το χαρείς

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως ειμαι πολυ ατυχος !! Πριν απο κανα 2 μηνο σταματησε να δουλευει ο μετρητης καρδιακων παλμων στρεσσ τεστ και οτι αφορα αυτους τους αισθητηρες . Το επεστρεψα στο σκρουτζομαγαζο για ελεγχο όπου και εφαγα ενα μηνα αναμονης ( μου αλαξαν την πλακετα και μου το εστειλαν πισω ) Την επομενη μερα μου δουλευαν οι καρδιακοι παλμοι κανονικα , αλλα το stress test δεν δουλευει συνεχεια αλλα όποτε θελει .

χθες εκανα το update κια ειχα μια κρυφη ελπίδα οτι ήταν software προβλημα . Μαλλον πρεπει να το ξαναστειλω αλλα θα χασω αλλον ενα μηνα .

Η αλήθεια ειναι οτι δεν μου χρειαζετε το stress test . Αλλα οτι δεν δουλευει μια λειτουργεια του με ψιλοενοχλει . Εσεις τι θα κανατε ?

:worry:

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...