Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Huawei band maps από play store..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι με ειδοποιήσεις από ότι βλέπω. Θα το δοκιμάσω να δω πόσο πρακτικό είναι. Ευχαριστώ.

Λίγο περισσότερο smart να ήταν θα ήταν τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα γνωρίζει καποιός γιατι οτάν παίρνω τις ειδοποίησεις απο το κινήτο (π.χ μηνύματα email κτλ) δεν αναβεί η οθόνη απο το ρολόι αλλά εχεί μονό δονησή και πρεπεί να την ανάψω εγω για να τα δω.

Υπαρχει καποια ρυθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και 15 μέρες. Γενικά δεν έχω ιδιαίτερο θέμα με τις λειτουργίες του εκτός από μια φορά που έχασε το gps και ενώ είχα κάνει 400μ έδειξε ένα χιλιόμετρο. Το μεγάλο πρόβλημα είναι ότι μου προκάλεσε έκζεμα σε δύο σημεία στο χέρι, πράγμα που θεωρώ απαράδεκτο. Δεν ξέρω αν το έχει αντιμετωπίσει και άλλος. Α χθες πήρε και αναβάθμιση που δεν είδα να αλλάζει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και 15 μέρες. Γενικά δεν έχω ιδιαίτερο θέμα με τις λειτουργίες του εκτός από μια φορά που έχασε το gps και ενώ είχα κάνει 400μ έδειξε ένα χιλιόμετρο. Το μεγάλο πρόβλημα είναι ότι μου προκάλεσε έκζεμα σε δύο σημεία στο χέρι, πράγμα που θεωρώ απαράδεκτο. Δεν ξέρω αν το έχει αντιμετωπίσει και άλλος. Α χθες πήρε και αναβάθμιση που δεν είδα να αλλάζει κάτι.

Είχα και γω τέτοιο πρόβλημα. Ένα στρογγυλό κόκκινο σαν να μου είχε καεί το χέρι από τους αισθητήρες, με λίγη fucicort έφυγε.

 

Είναι λογικό να το πάθεις αν έχει ενεργοποιηθεί η συνεχής παρακολούθηση καρδιακου παλμού, σκέψου πως 24/7 περνάει ρεύμα από το συγκεκριμένο σημείο

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Γνωρίζει κανείς αν ποτέ θα πάρει ενημέρωση ώστε να απαντάμε στα μνμ με ηχητικό μήνυμα ή συγκεκριμένα κείμενα;. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα ...θα ήθελα κάποιος κάτοχος να μου πει αν υπάρχει κάτι που δεν έχει σε iOS ,αν συγχρονίζει ,αν λείπει κάτι σε σχέση με Android ...το θέλω για γυμναστήριο (βάρη,τρέξιμο )
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται για custom watchfaces χωρίς root

.

Δουλεύει και σε honor magic watch 2 (αυτό είναι που έχω).

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται για custom watchfaces χωρίς root
.

Δουλεύει και σε honor magic watch 2 (αυτό είναι που έχω).

 

Σήμερα η εφαρμογή υγεία έκανε αναβάθμιση. Στο μενού των watchfaces προστέθηκε η καρτέλα διαχείριση. Θεωρώ και θέλω να πιστεύω οτι πλέον έγινε πιο "φιλική" η διαδικασία του να μπορείς να βάλεις κάποιο απο τα τόσο ωραία που υπάρχουν ελεύθερα.

Αν κάποιος γνωρίζει ας μας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η εφαρμογή υγεία έκανε αναβάθμιση. Στο μενού των watchfaces προστέθηκε η καρτέλα διαχείριση. Θεωρώ και θέλω να πιστεύω οτι πλέον έγινε πιο "φιλική" η διαδικασία του να μπορείς να βάλεις κάποιο απο τα τόσο ωραία που υπάρχουν ελεύθερα.

Αν κάποιος γνωρίζει ας μας ενημερώσει.

 

Δεν ισχύει. Κι εγω αυτό υπέθεσα στην αρχή αλλά δεν... Για περισσότερα δες εδω

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει. Κι εγω αυτό υπέθεσα στην αρχή αλλά δεν... Για περισσότερα δες εδω

Και πήρα μια χαρά... Κυκλοφορούν τόσα και τόσα ωραία. Που ξέρεις στο μέλλον....

Link to comment
Share on other sites

Πληρωμές με nfc μόνο Κίνα από τι διαβάζω ή έχει αλλάξει κάτι με κάποιο update;
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τα watch face πιο χρηστικό είναι να βαλουνε απάντηση σε μύνημα έστω και μόνο φωνητικά. Όπως και να ακούς φωνητικό μύνημα βεβαίως.
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τα watch face πιο χρηστικό είναι να βαλουνε απάντηση σε μύνημα έστω και μόνο φωνητικά. Όπως και να ακούς φωνητικό μύνημα βεβαίως.

Τα πάντα χρειάζονται. Σίγουρα την απάντηση, με κάποιο τρόπο, την θέλω και εγώ. Θα λύσει ακόμα περισσότερο τα χέρια μου. Το θέμα είναι η μαμά (Huawei) να ακούει τα παράπονα των παιδιών της (εμάς) και να τα βελτιώνει- αναβαθμίζει τις υπηρεσίες της.

Link to comment
Share on other sites

Έχει έκδοση με nfc??

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το nfc υπάρχει σαν hardware στο ρολόι αλλά με software το περιορίζουν μονο για την κινεζική αγορά.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα ...θα ήθελα κάποιος κάτοχος να μου πει αν υπάρχει κάτι που δεν έχει σε iOS ,αν συγχρονίζει ,αν λείπει κάτι σε σχέση με Android ...το θέλω για γυμναστήριο (βάρη,τρέξιμο )

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει παρακαλω ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, πλέον μετά την αντικατάσταση που πραγματοποιήθηκε το ρολόι δουλεύει "ρολόι" απο πλευράς μπαταρίας. Το μόνο θέμα που έχω και είναι κοινό σε όλο τον κόσμο είναι οι ειδοποιήσεις, ιδίως όταν δεν έχεις Huawei κινητό (έχω το redmi note 7) . Οι κλήσεις έρχονται πάντα αλλά τα μηνύματα για κάποιο λόγο που δεν έχω καταλάβει σταματάνε να έρχονται στο ρολόι. Η υπόδειξη της εταιρείας είναι επανεκκίνηση, καθαρισμός μνήμης, εγκατάσταση και απεγκατάσταση εφαρμογών της κτλπ αρκετά κουραστικά. Χθες επικοινώνησα εκ νέου και μου είπαν κάτι καινούριο, οτι φταίνε οι συσκευές τηλεφώνου. Θεωρώ οτι πρέπει να ασχοληθεί πάρα πολύ με εμάς τους μη έχοντες Huawei. Δεν ξέρω αν είναι κάποιο "σαμποτάζ" αλλά είναι ενοχλητικό το ότι δεν διορθώνονται προβλήματα που βρίσκεις με μια απλή αναζήτηση στο διαδίκτυο . Εύχομαι να βελτιωθούν το συντομότερο τα προβλήματα και να μην πηγαίνουν στον κάλαθο οι υποδείξεις που τους κάνουμε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, πλέον μετά την αντικατάσταση που πραγματοποιήθηκε το ρολόι δουλεύει "ρολόι" απο πλευράς μπαταρίας. Το μόνο θέμα που έχω και είναι κοινό σε όλο τον κόσμο είναι οι ειδοποιήσεις, ιδίως όταν δεν έχεις Huawei κινητό (έχω το redmi note 7) . Οι κλήσεις έρχονται πάντα αλλά τα μηνύματα για κάποιο λόγο που δεν έχω καταλάβει σταματάνε να έρχονται στο ρολόι. Η υπόδειξη της εταιρείας είναι επανεκκίνηση, καθαρισμός μνήμης, εγκατάσταση και απεγκατάσταση εφαρμογών της κτλπ αρκετά κουραστικά. Χθες επικοινώνησα εκ νέου και μου είπαν κάτι καινούριο, οτι φταίνε οι συσκευές τηλεφώνου. Θεωρώ οτι πρέπει να ασχοληθεί πάρα πολύ με εμάς τους μη έχοντες Huawei. Δεν ξέρω αν είναι κάποιο "σαμποτάζ" αλλά είναι ενοχλητικό το ότι δεν διορθώνονται προβλήματα που βρίσκεις με μια απλή αναζήτηση στο διαδίκτυο . Εύχομαι να βελτιωθούν το συντομότερο τα προβλήματα και να μην πηγαίνουν στον κάλαθο οι υποδείξεις που τους κάνουμε.

 

Αν έχεις ταττοο δεν αναγνωρίζει ώστε να έρθουν ειδοποιήσεις... Εγώ είχα αυτό το πρόβλημα στο δεξί χέρι επειδή έχω μανίκι. Το έβαλα στο αριστερό και δουλεύει "ρολόι"

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Για πήγαινε στην εφαρμογή εκεί που λεει "εγώ" μετά πάτα εκεί στο προφίλ σου και πήγαινε στις ρυθμίσεις να δεις αν έχει κάποια ενημέρωση να κάνεις..

 

Μετά κάνεις εγκατάσταση τιε εφαρμογές από το app gallery της Huawei αν θες...

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Από το appgallery έγινε η εγκατάσταση των εφαρμογών και είναι ενημερωμένα όλα. Όπως έγραψα κάποια προβλήματα είναι κοινά (γράψτε Huawei gt 2 duplicate messages).
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θέμα είχα και με το honor band 4 και 5 οπότε δούλευα xiaomi δεν ειχα ειδοποιήσεις.. Όταν δούλευα το leeco όλα ρολόι.. Όταν δούλευα ένα Alcatel 1s δεν μπορούσα να κάνω αναβάθμιση.. Αλλά η ειδοποιήσεις κανονικά.. Σε mi a3 Kai rn7 είχα θέμα πάντα.. Τα ίδια έχουν και αρκετοί χρήστες galaxy Watch.. Οπότε δεν νομίζω πως φταίει το ρολόι

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Θέμα με ειδοποιήσεις έχει κ φιλαράκι με το Garmin smartwatch του σε xiaomi mi 8 οπότε και εγώ πιστεύω ότι είναι θέμα miui.
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Θέμα κινητου είναι σίγουρα!Και εγώ έχω mi mix3 και κάποιες φορές χάνει τις ειδοποιήσεις, μόλις γίνεται update απο το HMS core φτιάχνει αμέσως!Εχθές εμένα πήρε πάλι αναβάθμιση το HMS core , ας κοιτάξει ο φίλος αν την έχει κάνει και ας περιμένει λίγο θα φτιαχτεί!

 

Επίσης και με το garmin fenix 3 που είχα συνέβαινε πάλι με τα xiaomi αλλα πάλι με updates φτιαχνότανε...

 

edit: θεμα κινητου είναι , έγραψα λάθος πριν..

Edited by boltsis
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Όταν το έχουν τα περισσότερα ρολόγια πλην xiaomi και δεν το έχουν αλλά κινέζικα κινητα φταίει το ρολόι;;; και garmin και gt2 και Samsung.. Τα ίδια συνέβαινε και με τα band... Εμένα ποτέ δεν μου ερχόταν ενημέρωση όταν λειτουργούσα τα xiaomi.. Με το Lee eCo και με το Alcatel έπαιζαν μπάλα ρολόι τα band

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...