Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά με συνδεμενο bluetooth είναι σίγουρο οτι αν κάνω κλήση από το ρολόι πως θα μιλάω μόνο από το ρολόι;η θα μου μεταφέρει την κλήση στο ακουστικό bluetooth?

Γιατί ψήνομαι για το honor magic 2 περισσότερο αλλά αν δε μου κάνει αυτό πού θέλω και χρειάζεται από το τηλέφωνο να πατάω να μεταφέρεται η κλήση στο bluetooth,μου είναι άχρηστο.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν έχει σημασία, απ όπου πατήσεις αποδοχή της κλήσης θα ακους και θα μιλάς απο κει.

Πχ αν πατήσεις το accept στο ρολόι η κλήση μεταφέρεται εκεί και πρέπει να την γυρίσεις απο το κινητό στα ακουστικά, το αντίστοιχο και για τα ακουστικά. αν πατήσεις απο κει την αποδοχή μιλάς κατευθείαν απο τα ακουστικά.

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στο αυτοκίνητο πάντως και να απαντήσω από το ρολόι ή κλήση μεταφερεται στο ήχοσύστημα του αυτοκινήτου...
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία, απ όπου πατήσεις αποδοχή της κλήσης θα ακους και θα μιλάς απο κει.

 

Πχ αν πατήσεις το accept στο ρολόι η κλήση μεταφέρεται εκεί και πρέπει να την γυρίσεις απο το κινητό στα ακουστικά, το αντίστοιχο και για τα ακουστικά. αν πατήσεις απο κει την αποδοχή μιλάς κατευθείαν απο τα ακουστικά.

Οπότε αν επιλέξω κλήση από το ρολόι,μιλάω από το ρολόι.δεν μεταφέρεται στο bluetooth ακουστικό,έτσι;

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στο αυτοκίνητο πάντως και να απαντήσω από το ρολόι ή κλήση μεταφερεται στο ήχοσύστημα του αυτοκινήτου...

Λογικό αν έχει γίνει επιλογή για πρώτο το ήχο συστήματα

 

Οπότε αν επιλέξω κλήση από το ρολόι,μιλάω από το ρολόι.δεν μεταφέρεται στο bluetooth ακουστικό,έτσι;

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οχι, αλλά μπορείς να απαντάς απο το ρολόι και να μεταφερθεί αυτόματα στα ακουστικά. αλλά δεν θα χεις ποτέ δυνατότητα να μιλάς απ το ρολόι

 

Θέμα ρυθμίσεων είναι όλα, για να συνοψίσουμε, μπορούν να παίξουν και τα δυο μαζί και με οποία επιλογή θες εκτός απο το να γυρνάς απο το ρολόι τις κλήσεις, δλδ μιλάς απ το ρολόι βαρέθηκες και θες να πας στα ακουστικά, για να γίνει αυτό πρέπει να βγάλεις κινητό το ρολόι δεν έχει τέτοια επιλογή (αν και λάθος, θα πρεπε)

Όπως επίσης θα πρεπε να μπορούσες να βγάλεις και φωτογραφίες απο απόσταση και αυτή η επιλογή λείπει.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Απλά πράγματά θέλω.οταν επιλέγω επαφή από το ρολόι και πατάω κλήση ξανά από το ρολόι να μιλάω από το bluetooth μου και οχι από το ρολόι.

Κι οταν δέχομαι κλήση,το ίδιο.

Χωρίς να αγγίζω το κινητό για να μεταφέρει τον ήχο στο bluetooth.

 

Το galaxy watch με χει ικανοποιήσει πολύ καθώς κάνει αυτό πού θέλω αυτόματα.

Δηλαδή,πατάω κλήση από το ρολόι;αμέσως μεταφέρει την κλήση στο bluetooth ακουστικό.

Απλά με χει πιάσει φαγούρα να κάνω μία αλλαγή.

Αν το κάνει αυτό τότε θα το πάρω στάνταρ.

Οι υπόλοιπες ελλείψεις δεν με απασχολούν.αλλά αυτό με τις κλήσεις είναι must.

Το κακό είναι οτι δεν εχει κάποιος γνωστός μου για να το δοκιμάσω.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ταξιδιώτης δεν το κάνει αυτό.

Αυτό το έκανε το galaxy watch μόνο με Samsung τηλέφωνα. Με άλλης εταιρείας τηλέφωνο όχι.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.ευχαριστώ παιδιά.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.ευχαριστώ παιδιά.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν έχεις galaxy δεν υπάρχει λόγος να έρθεις σε gt2, το gt2 είναι υπερβολικά φτωχό και όποιος το παίρνει είναι καθαρά για ομορφιά (υποκειμενική) και το μεγάλο ατού του την τεράστια αυτονομία του φυσικά με κόστος το λειτουργικό του και το φτωχό μενού του που δεν μπορείς να κάνεις ούτε τα βασικά.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ. Ολα super.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε χάνει ειδοποιήσεις έτσι; Ούτε η σύνδεση μεταξύ κινητου-ρολογιου; Επίσης πως το συνέδεσες μετά το ban της Huawei;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά πράγματά θέλω.οταν επιλέγω επαφή από το ρολόι και πατάω κλήση ξανά από το ρολόι να μιλάω από το bluetooth μου και οχι από το ρολόι.

Κι οταν δέχομαι κλήση,το ίδιο.

Χωρίς να αγγίζω το κινητό για να μεταφέρει τον ήχο στο bluetooth.

 

Το galaxy watch με χει ικανοποιήσει πολύ καθώς κάνει αυτό πού θέλω αυτόματα.

Δηλαδή,πατάω κλήση από το ρολόι;αμέσως μεταφέρει την κλήση στο bluetooth ακουστικό.

Απλά με χει πιάσει φαγούρα να κάνω μία αλλαγή.

Αν το κάνει αυτό τότε θα το πάρω στάνταρ.

Οι υπόλοιπες ελλείψεις δεν με απασχολούν.αλλά αυτό με τις κλήσεις είναι must.

Το κακό είναι οτι δεν εχει κάποιος γνωστός μου για να το δοκιμάσω.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Μιας και έχεις το Galaxy watch ξέρεις τι παίζει και δεν παίρνω ειδοποιήσεις από xiaomi mi9 lite; Εχω το ρολόι συνδεδεμένο και δεν παίρνει καμία ειδοποίηση από εφαρμογές (sms, Viber κλπ) παρά μόνο τις κλήσεις Έχω κάνει όσα έχω βρει στο ίντερνετ για βοήθεια (αυτόματη έναρξη κλπ) αλλά τίποτα και επειδή με έχει τρελάνει είμαι σε φάση να το αλλάξω με το gt2.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε χάνει ειδοποιήσεις έτσι; Ούτε η σύνδεση μεταξύ κινητου-ρολογιου; Επίσης πως το συνέδεσες μετά το ban της Huawei;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν χάνει τίποτα ποτέ. Και κάνω σκληρή χρήση.

Αν ξεσυνδεθεί σε ειδοποιεί με δόνηση και μόλις επιστρέψεις συνδέεται αυτόματα.

Σε σχέση με galaxy watch που είχα πρίν πιάνει στη διπλή απόσταση, λόγο Bluetooth 5.

Στη 1η σύνδεση θα βάλεις Huawei services απο apkmirror, έκδοση 4.0.1.207 και google health κανονικά απο playstore.

Μετά παίρνεις αναβαθμίσεις και δεν ξανασχολείσαι.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να περάσω δική μου προπόνηση στο ρολόι;

Πώς έχει πχ τη διαλειμματική 2, να βάλω μία δική μου με 3 λεπτά τρέξιμο, 1 λεπτό περπάτημα κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να περάσω δική μου προπόνηση στο ρολόι;

 

Πώς έχει πχ τη διαλειμματική 2, να βάλω μία δική μου με 3 λεπτά τρέξιμο, 1 λεπτό περπάτημα κτλ κτλ

Δεν νομίζω, δεν ξέρω τι κάνει στο άλλο που είναι γενικη προπόνηση

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει custom πρόγραμμα για τρέξιμο ούτε για βάρη, δυστυχώς αν και είμαι fun boy της Huawei το GT2 ήταν απο τις χειρότερες επιλογές μου.

Αν δεν αλλάξει λειτουργικό ή γενικός να το κάνει πιο custom το ρολόι δεν θα ξανά αγοράσω ούτε λουράκι.

Ελπίζω η Huawei να παρακολουθεί αυτό το θέμα μπας και μπορέσει να δώσει λύσεις σε μελλοντικές αναβαθμίσεις.

 

Επίσης με την ευκαιρία να προσθέσω πως το ρολόι με το καφέ λουράκι δεν κάνει ούτε και για ντούζ, είπα να κάνω και γω την κίνηση να το πάρω μαζί μου στο μπάνιο πολλές φορές και όλες μα όλες μου μπουκώνει το ηχείο αλλά και το χειρότερο μου ξεβάφει το λουράκι και μένει το χρώμα πάνω στο χέρι, περιττό να πω πως για να βγει το χρώμα θέλει καλό τρίψιμο (να κοκκινίσει ) με οινόπνευμα.

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα δε μου δουλεύουν οι ειδοποιήσεις , μηνύματα, email κτλπ αλλά όταν με καλούνε όλα λειτουργούν κανονικά!

έχω κάνει επανεκκινήσεις σε τηλέφωνο και ρολόι , τελευταίες αναβωαθμίσεις παντού , αυτόματη έναρξη κτλπ..Μου το έκανε και άλλες φορές απλά έκανα αναβάθμισης το Huawei mobile service και έστρωνε με τη μία, σήμερα δε βλέπω να εχει update..

 

Τι κάνουμε τώρα?Το κινητό μου είναι Mi mix 3 με λογισμικό ρολογιού 1.0.6.32 και Huawei ID 4.0.3.316

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Κανένα, πάρε το το honor magic 2, σαφώς ανώτερο και είναι και ποίο φθηνό.
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει custom πρόγραμμα για τρέξιμο ούτε για βάρη, δυστυχώς αν και είμαι fun boy της Huawei το GT2 ήταν απο τις χειρότερες επιλογές μου.

Αν δεν αλλάξει λειτουργικό ή γενικός να το κάνει πιο custom το ρολόι δεν θα ξανά αγοράσω ούτε λουράκι.

Ελπίζω η Huawei να παρακολουθεί αυτό το θέμα μπας και μπορέσει να δώσει λύσεις σε μελλοντικές αναβαθμίσεις.

 

Επίσης με την ευκαιρία να προσθέσω πως το ρολόι με το καφέ λουράκι δεν κάνει ούτε και για ντούζ, είπα να κάνω και γω την κίνηση να το πάρω μαζί μου στο μπάνιο πολλές φορές και όλες μα όλες μου μπουκώνει το ηχείο αλλά και το χειρότερο μου ξεβάφει το λουράκι και μένει το χρώμα πάνω στο χέρι, περιττό να πω πως για να βγει το χρώμα θέλει καλό τρίψιμο (να κοκκινίσει ) με οινόπνευμα.

Ξέρεις κανένα αδιάβροχο προϊόν με ηχείο που να μην αλλάζει τον ήχο μέχρι να εξατμιστεί το νερό που σιγκρατει ανάμεσα στην φλάντζα και στην σιτα;;; το ρολόι είναι σχεδιασμένο σαν sport watch, από εκεί και πέρα σίγουρα κάποια πράγματα θέλουν βελτιώση αλλά μπορείς να δεις και άλλα ρολόγια τι θέματα έχουν...

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Κανένα, πάρε το το honor magic 2, σαφώς ανώτερο και είναι και ποίο φθηνό.

 

Μα δεν είναι το ίδιο smartwatch?

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα Samsungδε κρατούν νερό, σχεδιαστικό είναι το θέμα, έχει απευθείας πρόσβαση το νερό με το ηχείο και όχι με κενό αέρος.

 

Και άλλα watch ονομάζονται sport αλλά custom προγράμματα μια χαρά έχουν. Στη τιμή του άνετα διαλέγει κάποιος το Samsung που έχει πρόγραμμα ακόμα και για το αν πρέπει να πας τουαλέτα.

 

Έλα μεταξύ μας, σου είπα ακολουθώ την Huawei από το 2007 με κλειστά μάτια, είμαι χειρότερος από τους αιφοναδες, εδώ όμως η Huawei τα χει κάνει μαντάρα.

 

Και άντε πες ότι τα συγχωρώ όλα. Μα να βγάζει χρώμα το λουράκι; Ούτε δερμάτινες δεν βγάζουν χρώμα. Φάουλ μεγάλο.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...