Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ποιο λόγο παλιό κινητό ρε παιδιά;

Με το κανονικό μου είμαι pixel 4 xl και δουλεύει σφαίρα όλο αυτό.

Η διαδικασία τη πρώτη φορά είναι 5 λεπτά επειδή δεν ξέρεις και πας βήμα βήμα και μετά κάθε αλλαγή 5 δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν ξερω καπου διαβασα οτι ειναι καλυτερα με παλιο κινητο. Επισης διαβασα οτι μονο 1 watchface μπορεις να αποθηκευσεις. Καθε φορα που κατεβαζεις νεο το παλιο διαγραφεται. Τουλαχιστον αυτα διαβασα εγω που δεν κατεχω καθολου. Εσυ πως το εκανες δηλαδη?
Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτόμουν και εγώ αλλά νομίζω με καλύπτουν αυτά που υπάρχουν και συνέχεια αυξάνονται

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω καπου διαβασα οτι ειναι καλυτερα με παλιο κινητο. Επισης διαβασα οτι μονο 1 watchface μπορεις να αποθηκευσεις. Καθε φορα που κατεβαζεις νεο το παλιο διαγραφεται. Τουλαχιστον αυτα διαβασα εγω που δεν κατεχω καθολου. Εσυ πως το εκανες δηλαδη?
Ακολούθησα αυτές τις οδηγίες.

https://amazfitwatchfaces.com/forum/viewtopic.php?t=988

Όντως 1 custom μπορείς να έχεις μέσα στο ρολόι, τα υπόλοιπα είναι στο τηλέφωνο και τα περνάς μια διαδικασία των 5-10 δευτερολέπτων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω καπου διαβασα οτι ειναι καλυτερα με παλιο κινητο. Επισης διαβασα οτι μονο 1 watchface μπορεις να αποθηκευσεις. Καθε φορα που κατεβαζεις νεο το παλιο διαγραφεται. Τουλαχιστον αυτα διαβασα εγω που δεν κατεχω καθολου. Εσυ πως το εκανες δηλαδη?

 

Απλά γιατί μπορείς με δύο κινητά και κατεπεκταση με δύο Huawei id ( ένα ελληνικό και ένα κινέζικο ) να έχεις και το στάνταρ της ελληνικής έκδοσης με τα ελληνικά με τα updates κλπ .. αλλά κάνοντας αποσύνδεση και σύνδεση με το κινέζικο id ( με αγγλικά δούλευει μη φοβάστε ότι έχει κινέζικα)

Μπορείς να βάζεις watchface του αγαπημένου σου π.χ tag hauer ή Rolex ή ...κλπ κλπ

Ναι όντως δυστυχώς ένα μπαίνει από αυτά.

 

Την διαδικασία την βρίσκεται στο YouTube ή σε site αλλά και εδώ στις πρώτες σελίδες

Είχε γραφτεί αλλά δεν θυμάμαι σε ποια .

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρολες τις προσπάθειες μου και όλες τις προφυλάξεις όταν κάνω μπάνιο μετά το ηχείο είναι βουλωμένο αρκετές ώρες.

Πρέπει να στεγνώσει το νερό για να μη κάνει παράσιτα...

 

Σχετικά με τα watch faces σε λίγο καιρό θα απελευθέρωση η Huawei τα πάντα.

Πιστεύω πως όταν πάρουμε την επόμενη αναβάθμιση να είναι όλα open.

 

Επίσης 18 μέρες δεν βγάζω ούτε για ζήτω.

5 μέρες και είμαστε στο 40% Ίσως φταίει που έχω μόνιμα ανοιχτά τους καρδιακους και εδώ τρώει και κάτι άκυρα και μου βγάζει κάτι 140ρια όταν κάθομαι ατον καναπέ και χαλαρώνω.

 

Επίσης θα προτιμούσα να παίρνει και την πίεση όπως και θερμοκρασία. Ρολόγια των 30 ευρώ και παίρνουν την πίεση όπως και θερμοκρασία με σχεδόν ακριβής μετρήσεις.

 

Στα μηνύματα δείχνει μέχρι 300 χαρακτήρες αρκετά θετικό.

 

Μουσική εδώ τα πράγματα είναι χάλια.

Έχω συνδέσει με τα sony WH-CH700N και η ποιότητα ήχου είναι τραγική και ακούω και κάποιες παραμόρφωση.

 

Αν πατήσεις και τα δυο κουμπιά μπορείς να το σβήσεις με σκοπό την αποθήκευση που με ενθουσίασε θετικά. Αν και θα προτιμούσα αυτά τα hot keys να τα εκμεταλλευτώ σε κάποια άλλη δραστηριότητα οπως πχ να ανάβει φακός η να ξεκινά ενα πρόγραμμα.

Edit: τελικά δεν υπάρχει hotkey, ουσιαστικά πιάνει μόνο το πάνω κουμπί και εμφανίζεται η επανεκκίνηση ή το απενεργοποιηση.

 

Αυτά προς το παρόν, θα επανέλθω...

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρολες τις προσπάθειες μου και όλες τις προφυλάξεις όταν κάνω μπάνιο μετά το ηχείο είναι βουλωμένο αρκετές ώρες.

 

Πρέπει να στεγνώσει το νερό για να μη κάνει παράσιτα...

 

 

 

Σχετικά με τα watch faces σε λίγο καιρό θα απελευθέρωση η Huawei τα πάντα.

 

Πιστεύω πως όταν πάρουμε την επόμενη αναβάθμιση να είναι όλα open.

 

 

 

Επίσης 18 μέρες δεν βγάζω ούτε για ζήτω.

 

5 μέρες και είμαστε στο 40% Ίσως φταίει που έχω μόνιμα ανοιχτά τους καρδιακους και εδώ τρώει και κάτι άκυρα και μου βγάζει κάτι 140ρια όταν κάθομαι ατον καναπέ και χαλαρώνω.

 

 

 

Επίσης θα προτιμούσα να παίρνει και την πίεση όπως και θερμοκρασία. Ρολόγια των 30 ευρώ και παίρνουν την πίεση όπως και θερμοκρασία με σχεδόν ακριβής μετρήσεις.

 

 

 

Στα μηνύματα δείχνει μέχρι 300 χαρακτήρες αρκετά θετικό.

 

 

 

Μουσική εδώ τα πράγματα είναι χάλια.

 

Έχω συνδέσει με τα sony WH-CH700N και η ποιότητα ήχου είναι τραγική και ακούω και κάποιες παραμόρφωση.

 

 

 

Αν πατήσεις και τα δυο κουμπιά μπορείς να το σβήσεις με σκοπό την αποθήκευση που με ενθουσίασε θετικά. Αν και θα προτιμούσα αυτά τα hot keys να τα εκμεταλλευτώ σε κάποια άλλη δραστηριότητα οπως πχ να ανάβει φακός η να ξεκινά ενα πρόγραμμα.

 

Edit: τελικά δεν υπάρχει hotkey, ουσιαστικά πιάνει μόνο το πάνω κουμπί και εμφανίζεται η επανεκκίνηση ή το απενεργοποιηση.

 

 

 

Αυτά προς το παρόν, θα επανέλθω...

Εγώ έχω με όλα ανοιχτά 10/12 μέρες. Η καρδιακό στο έξυπνο... Το ηχείο βουλώνει με το νερό αλλα πιο πολύ ακούγεται περίεργα η ειδοποίηση.. Τουλάχιστον στις θάλασσας το νερό.. Δεν έχω κανένα θέμα με μουσικη παίζει εξαιρετικά καλά με κάτι ασύρματα κινέζικα ακουστικά που έχω.. Το έχεις στο σωστό σημείο και με καλό δέσιμο.. Κανένα θέμα και με της μετρήσεις.. Δυστηχως δεν μετράει πίεση η θερμοκρασία.. Τι κάτω κουμπί μπορείς να επιλέξεις εσύ τι θα κάνει σε κάθε πάτημα..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dimgeo

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα αυτές τις οδηγίες.

https://amazfitwatchfaces.com/forum/viewtopic.php?t=988

Όντως 1 custom μπορείς να έχεις μέσα στο ρολόι, τα υπόλοιπα είναι στο τηλέφωνο και τα περνάς μια διαδικασία των 5-10 δευτερολέπτων.

 

Προσπαθησα να το κανω χθες με το παλιο μου p9 lite. Οταν προσπαθησα να ενωσω μετα το ρολοι με το κινητο δεν το εβρισκε. Φταιει το οτι ειναι ενωμενο με το αλλο μου κινητο? Πρεπει να κανω reset? Αν κανω reset ομως θα χαθουν ολα απο πανω. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω απο το Σαββατο. . ωραιο τιμιο φωτεινο απιστευτη μπαταρια αλλα κατι μου λειπει σε σχεση με το samsung watch 46 που ειχα πριν..λιγο το οτι δεν μπορεις να απαντησεις στα μυνηματα. λιγο οτι σε περιοριζει αρκετα το μενου .......δεν ξερω.

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά και στο Samsung που προσπάθησα να απαντήσω δεν βολεύει καθόλου μα καθόλου.

Ίσως το menu να το ήθελα και γω πιο πλούσιο.

Επίσης μου λείπει το custom της όλης υπόθεσης.

Θα θελα δλδ να προσθέτω στην αρχική οτι θελω εγώ.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να το κανω χθες με το παλιο μου p9 lite. Οταν προσπαθησα να ενωσω μετα το ρολοι με το κινητο δεν το εβρισκε. Φταιει το οτι ειναι ενωμενο με το αλλο μου κινητο? Πρεπει να κανω reset? Αν κανω reset ομως θα χαθουν ολα απο πανω. :wacko:

 

δε θα κάνεις reset αλλά αποσύνδεση.

και σύνδεση με το p9 lite ( συμπτωματικά έχω και γω βάλει για 2ο αυτό το κινητό :lol: )

( θυμίζω πάλι : το 2ο κιν να είναι σε πτήση και με αγγλικά. )

Link to comment
Share on other sites

Οκ καταφερα να ενωσω το ρολοι με το παλιο μου κινητο αλλα τωρα κολλησα :wacko:

 

https://amazfitwatchfaces.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=988

 

Βρισκομαι στο method 2

Τι ειναι το virtalexposed και που το βρισκω?

Κατεβασα το watchface enabler

 

Αν μπορει καποιος να βοηθησει θα το εκτιμουσα

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά το έκανα με την 1η μεθοδο. :rolleyes:

 

εαν ακολουθήσετε κατά γραμμα αυτά που λέει θα το πετύχετε .

Επίσης είναι βασικό να βάλετε μόνο την Huawei Health Wear Beta version 10.0.1.21 !!

καλή επιτυχία !

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι η έκδοση 42 mm είναι οικονομικότερη. Αξίζει σαν εμφάνιση το ρολόι? Του λείπουν λογικά κάποιες δυνατότητες. Η με κλειστά μάτια στο 46 αρι?
Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ μας, είναι το πιο πλήρες face που έχω βρει και μπορεί κάποιος να το πει και όμορφο.

 

Screenshot-20200314-113619.jpg

 

Ποιο είναι αυτό??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσια χάνεις.. Την μπαταρία και πέφτεις στην μια εβδομάδα... Ενώ χάνεις και την ικανότητα ναα ακούς μουσική ή να μιλάς από το ενσωματωμένο ηχείο.. Στην ουσια καλύτερα πάρε το gt αν είναι να χάσεις όλα αυτα που παίζει στο 100αρικο

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Οα μας τρελλανουν οι κινεζοι το δικο μας Huawei Watch GT 2 έχει αισθητήρα Sp02 η οχι γιατι στη κινα εχω την εντυπωση οτι το εχει η εφαρμογη τους .
Link to comment
Share on other sites

Οα μας τρελλανουν οι κινεζοι το δικο μας Huawei Watch GT 2 έχει αισθητήρα Sp02 η οχι γιατι στη κινα εχω την εντυπωση οτι το εχει η εφαρμογη τους .

 

Ναι δυστυχώς και μάλιστα είπαν πως δδν θα υπάρχει υποστήριξη σε μελλοντικό update

Screenshot-20200328-154245.jpg

 

Και εδώ είναι το θέμα κατά πόσο λειτουργεί σωστά το VO2Max;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Οταν ξεκινησα να τρεχω το vo2max ηταν στο 45. Μετα απο 3 μηνες προπονησης 2 φορες τη βδομαδα εχει παει στο 49. Δν ξερω αν ειναι αυτο το σωστο αλλα τη βελτιωση τη βλεπω σε σχεση με την αρχη που ξεκινησα το τρεξιμο και αυτο λεει και το ρολοι.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς.

Τυπικά η μέτρηση πάει για άντρες 42ml/kg/min

Αυτό το νούμερο θα προδίδει πως έχεις καλή φόρμα.

 

Χθες εκανα πρωτη φορα γυμναστικη με το ρολοι, ποδηλατο συγκεκριμένα. Παλι ομως δεν γραφει τιμη VO2max στο watchface :confused:

Πρεπει να κανω κατι?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Απο το manual...

 

Η παραλλαγή VO2max θα εμφανίζεται μόνο αν χρησιμοποιείτε τη λειτουργία Τρέξιμο σε εξωτερικό χώρο τουλάχιστον μία φορά την εβδομάδα (τουλάχιστον 2,4 χιλιόμετρα εντός 20 λεπτών για κάθε προπόνηση) και το ρολόι συλλέγει τουλάχιστον δύο τιμές VO2max με διάστημα μεγαλύτερο από μία εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ποδηλατο 17km σε εξωτερικο χωρο. Δεν το θεωρει ασκηση?? :wacko::cry::confused:

Την επομενη φορα που θα κανω ποδηλασια θα γραφει η μονο με τρεξιμο το υπολογιζει?

Edited by giannis33
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...