Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μένα λίγο που το δούλεψα μου έστελνε κανονικά ειδοποιησεις, πρέπει να το τσεκαρετε κ από το health να τις στέλνει και ότι άλλο ζητάει, έβαλα πάλι διαδρομή κ αμέσως έστειλε ειδοποιησ

https://ibb.co/HpGW1PT φωτό που το δειχνει

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Από ότι βλέπω στο νήμα του πολύ δύσκολα 3 μέρες με όλα ανοιχτά... Αισθητήρες;;; δεν νομίζω πως είναι καν κοντά μιας και ακούω παράπονα γενικά.. Βαρόμετρο... Πάντως το ότι εδώ και κοντά δύο χρόνια η Huawei δεν έχει πλέον smartwatch αλλά sport watch μάλλον την δικαιώνει η επιλογή της καθώς το θέμα με την μπαταρία είναι μεγάλο...

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω στο νήμα του πολύ δύσκολα 3 μέρες με όλα ανοιχτά... Αισθητήρες;;; δεν νομίζω πως είναι καν κοντά μιας και ακούω παράπονα γενικά.. Βαρόμετρο... Πάντως το ότι εδώ και κοντά δύο χρόνια η Huawei δεν έχει πλέον smartwatch αλλά sport watch μάλλον την δικαιώνει η επιλογή της καθώς το θέμα με την μπαταρία είναι μεγάλο...

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι εννοείς 3 ημέρες δύσκολα? Εμένα με άθληση κάθε μέρα , bluethooth σε μόνιμη σύνδεση με το τηλέφωνο , χωρίς gps , με βγάζει 8-9 ημέρες..Τώρα για το βαρόμετρο , τι να σου πω , περίπου το πιάνει το θέμα.Δηλαδή είναι κοντά, για ακρίβεια δεν είμαι μετεωρολόγος για να ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς 3 ημέρες δύσκολα? Εμένα με άθληση κάθε μέρα , bluethooth σε μόνιμη σύνδεση με το τηλέφωνο , χωρίς gps , με βγάζει 8-9 ημέρες..Τώρα για το βαρόμετρο , τι να σου πω , περίπου το πιάνει το θέμα.Δηλαδή είναι κοντά, για ακρίβεια δεν είμαι μετεωρολόγος για να ξέρω..

 

σε ποιο αναφέρεσαι; ο φίλος εννοει το galaxy

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο αναφέρεσαι; ο φίλος εννοει το galaxy

Το galaxy?? Αν είναι έτσι καλώς , πάντως το νήμα είναι το Huawei..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το ρολόι το φορτίζεται σε usb θύρα η βιάζεται κάποιο μπριζακι!?

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το ρολόι το φορτίζεται σε usb θύρα η βιάζεται κάποιο μπριζακι!?

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ κανονικά με τον φορτιστή μου. Δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα. Βέβαια είναι νωρίς ακόμα για να κρίνω ότι δεν θα υπάρξει και πρόβλημα με τη μπαταρία του αλλά πιστεύω ότι έχουν μηχανισμούς προστασίας και προτιμάω να το φορτίζω γρήγορα και να το χαίρομαι στο χρόνο που θέλω παρά να αγχώνομαι μη πάθει κάτι.

Edited by REVOIL
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό ψάξιμο και χρήση της εφαρμογής για της οδηγίες από Google maps, έχω να πω ότι δεν λειτουργεί καθόλου σωστά. 1) Δεν ενημερώνει έγκαιρα την απόσταση που πρέπει να στρίψεις. 2)Έχει bug για απόσταση πάνω από 1 χιλιόμετρο και γράφει δεκαδικά μέτρα 3) Δεν αλλάζει τη διαδρομή όταν αυτό γίνει στο Google maps. 4) Βγαίνει εκτός όταν έρθει μια άλλη ειδοποίηση 5) Οι ενδείξεις είναι πολύ μικρές για να τις δεις και 6) τελευταίο, η οθόνη δεν παραμένει ανοιχτή, μόνο με σήκωμα του καρπού ή ενεργοποίηση της 20 λεπτης το πολύ εμφάνισης ρολογιού. Με λίγα λόγια δεν είναι τις προκοπής!

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να σου στέλνει οδηγίες στο ρολόι πρέπει να ειναι δίπλα το κινητό με ενεργά τα δεδομένα και GPS? Δε καταλαβαίνω τη χρησιμότητα αυτής της εφαρμογής...
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Για να σου στέλνει οδηγίες στο ρολόι πρέπει να ειναι δίπλα το κινητό με ενεργά τα δεδομένα και GPS? Δε καταλαβαίνω τη χρησιμότητα αυτής της εφαρμογής...
Πατάς μια οδό στο κινητό, κλείνεις οθόνη, το βάζεις στην τσέπη και σου βγάζει στο ρολόι τις οδηγίες. Βολεύει αν οδηγείς μηχανάκι πχ. Μόνο να είναι συνδεδεμένο με Bluetooth θέλει. Όλες τις πληροφορίες τις παίρνει από το κινητό.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν οδηγώ μηχανάκι αλλά οδηγώ ποδήλατο.. Για μένα είναι πιο ασφαλές να αγοράσετε μια βάση μηχανής και να το βλέπετε από το κινητό σας χωρίς να σηκώνετε καρπό κάθε λίγο και λιγάκι..Ο καθένας βέβαια όπως βολεύεται..

 

Αυτό που δε μου αρέσει είναι ότι δε δέχεται update καθόλου το ρόλοι.. Το garmin κάθε φορά που το έβαζα να συνθεθει με τoν υπολογιστή έκανε ενημέρωση...

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν οδηγώ μηχανάκι αλλά οδηγώ ποδήλατο.. Για μένα είναι πιο ασφαλές να αγοράσετε μια βάση μηχανής και να το βλέπετε από το κινητό σας χωρίς να σηκώνετε καρπό κάθε λίγο και λιγάκι..Ο καθένας βέβαια όπως βολεύεται..

 

Αυτό που δε μου αρέσει είναι ότι δε δέχεται update καθόλου το ρόλοι.. Το garmin κάθε φορά που το έβαζα να συνθεθει με τoν υπολογιστή έκανε ενημέρωση...

Μα αυτό λέω. Κανονικά θα έπρεπε να είναι μόνιμα ανοιχτό όπως στο Galaxy Watch. Αλλά όπως είπα δεν είναι μόνο αυτό το πρόβλημα. Γενικά δεν δουλεύει σωστά η εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πατάς μια οδό στο κινητό, κλείνεις οθόνη, το βάζεις στην τσέπη και σου βγάζει στο ρολόι τις οδηγίες. Βολεύει αν οδηγείς μηχανάκι πχ. Μόνο να είναι συνδεδεμένο με Bluetooth θέλει. Όλες τις πληροφορίες τις παίρνει από το κινητό.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Αυτή η επιλογή πώς ακριβώς δουλεύει. Σε εμένα δεν μου την ανοίγει. Επειδή δουλεύω πολύ τους χάρτες με το μηχανάκι το βάζω από το κινητό να με πάει κάπου και ακούω τις οδηγίες από το Bluetooth handfree.

Στο ρολόι δεν το δείχνει

Και από τις ρυθμίσεις έχω ενεργοποιημένη την αυτόματα ιχνηλάτηση και για χάρτες της Google.

Υπάρχει καμία άλλη επιλογή που πρέπει να ενεργοποιήσω;

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις την εφαρμογή navigator for huawei όπως έχει πει και πιο πάνω ένας φίλος. Απλά δνε δουλεύει σωστά όπως ανέφερα.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο band5 την είχα κατεβάσει και δούλευε μια χαρά.. Απλά μου φαίνεται πολύ καλύτερο να έχω μια βάση με το κινητό επάνω στο δίκυκλο όπως και έχω στο ποδήλατο.. Παρά να κοιτάω μια οθόνη 1.4 ιντζας ακόμη και αν παραμένει ενεργή....

Η μόνη χρήση της θα ήταν να το κάνεις όταν περπατάς.. Ειδικά στο μηχανάκι προτιμώ ένα ακουστικό για να ακούω τι πρέπει να κάνω πάρα να κοιτάω μια οθόνη 6+ιντζων... Πόσο μάλλον μια πολύ μικρή που μπορεί να την καλυψει μια μπλούζα, ένα μπουφάν κτλ

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αντε βρε καλή μου Huawei, ρίξε προσφορά για το GT2, έχεις 2 μήνες προσφορά το GT, ούτε ενα δώρο δεν μπορούμε να κάνουμε...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.κάνουμε και κλήση κανονικά μέσο bluetooth?δηλαδή επιλογή επαφής και κλήση;

Με s10 plus υπάρχει ασυμβατότητα;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.κάνουμε και κλήση κανονικά μέσο bluetooth?δηλαδή επιλογή επαφής και κλήση;

Με s10 plus υπάρχει ασυμβατότητα;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κανονικά γίνεται κλήση από το ρολόι, μέχρι 10 επαφές νομίζω μπορείς να έχεις,

και από το ιστορικό κλήσεων κανονικα καλείς

για το s10 δεν νομίζω να υπάρχει ασυμβατότητα, με όλα τα android παίζει

Link to comment
Share on other sites

Εκτός και αν έχεις καμιά xiaomara εκεί αστα να πάνε.. Πως θα σου καθίσει στο κάθε update.. Όχι με το συγκεκριμένο ρολόι... Για την αλλαγή από το Samsung να ξέρεις ότι είναι sport watch, δεν είναι smart όπως το galaxy.. Έχεις ειδοποιήσεις αλλά δεν μπορείς να απαντήσεις... Βλέπεις επικεφαλίδα και κάτι ψηλά από ένα mail.. Έχεις πιο αξιόπιστο ρολόι.. Πιο σωστές μετρήσεις, πιο όμορφο και πιο ποιοτικό κατε εμέ.. Και κυρίως διαφορετική μπαταρία.. Αν είχε το 42mm ίδια χαραχτηριστικα θα πήγαινα εκεί μιας και μου αρέσει πολύ το σχέδιο αλλά δυστηχως δεν.. Το ηχείο είναι αρκετά καλό.. Η ποιότητα στις κλήσεις θα την θεωρούσα εξαιρετικη

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όλα, από smart watch προέρχομαι lg urbane, αλλά το θέμα με την μπαταρία των smart είναι γενικό κ άθλιο, με μια μιάμιση μέρα δεν πας πουθενά, πόσες φορές ήθελα να δω τι πιο απλό..την ώρα κ έβλεπα μαύρη οθόνη, όταν βγει smart με την μπαταρία του gt2 τα ξαναλέμε, έχω κ xiaomi και στην αρχή είχα θέμα με τις ειδοποιησεις αλλά το στρώσα. Η απορία μου είναι γιατί δεν μπορεί να εμφανίζει όλο το περιεχόμενο των μηνυμάτων από face viber κτλ Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια:

 

Έχω galaxy s9+ και χτες έκανα το μεγάλο update σε Android 10 .

 

Από τότε, αντιμετωπίζω πρόβλημα με το Huawei Mobile Services.

Κάθε φορά που ανοίγω το Huawei Health και κάθε φορά που πλοηγούμαι μέσα σε αυτό, μου πετάει συνεχόμενα μηνύματα ότι το Mobile Services έχει σταματήσει (κρασάρει και επανεκκινείται συνεχώς στο παρασκήνιο).

 

Γνωρίζει κάποιος κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια:

 

 

 

Έχω galaxy s9+ και χτες έκανα το μεγάλο update σε Android 10 .

 

 

 

Από τότε, αντιμετωπίζω πρόβλημα με το Huawei Mobile Services.

 

Κάθε φορά που ανοίγω το Huawei Health και κάθε φορά που πλοηγούμαι μέσα σε αυτό, μου πετάει συνεχόμενα μηνύματα ότι το Mobile Services έχει σταματήσει (κρασάρει και επανεκκινείται συνεχώς στο παρασκήνιο).

 

 

 

Γνωρίζει κάποιος κάποια λύση;

Χθες παρέλαβα Gt 2 και είχα ίδιο πρόβλημα με Pixel 4 xl.

Κατέβασε αυτή την έκδοση, απεγκατέστησε τη παλιά και θα είσαι οκ ;)

Απο apkmirror.828977d302a7e5e5894c606251573a5f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα Gt 2 και είχα ίδιο πρόβλημα με Pixel 4 xl.

Κατέβασε αυτή την έκδοση, απεγκατέστησε τη παλιά και θα είσαι οκ ;)

Απο apkmirror.828977d302a7e5e5894c606251573a5f.jpg

 

Σε ευχαριστώ, λειτούργησε άψογα !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...