Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικό είναι.

Αν είναι κλειστεί η εφαρμογή δεν έχει συνεργασία.

Μπες στις ρυθμίσεις του πόκο και επέλεξε να μην κλείνει η εφαρμογή και έτσι θα χεις και τις ειδοποιήσεις.

 

επειδή με ενδιαφέρει και μενα αυτο το κομμάτι μιας και έχω και εγω xiaomi, απο τη διαχείριση εφαρμογών εννοείς?Γιατί δεν έχει κάτι τέτοιο πάρα μονο αυτόματη έναρξη!Μήπως εννοείς αυτό?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εννοώ μέσα απ το security στα perrmisions τα autostart και ενεργοποιείς όποια εφαρμογή θες να τρέχει μόνιμα.

Η στα ελληνικά

Ασφάλεια ---> Δικαιώματα ---> Αυτόματη έναρξη ---> Επιλέγουμε τις εφαρμογές που θέλουμε να δείχνουν ειδοποιήσεις ώστε να ξεκινούν αυτόματα.

 

Επίσης πας στη μπαταρία

Ρυθμίσεις ---> Μπαταρία ---> Διαχ. χρήσης μπαταρίας εφαρμογών και βάζεις την υγεία πχ να δουλεύει background.

Επίσης στο Ασφάλεια ---> Μπαταρία ---> Εξοικ. μπαταρίας εφαρμογών βρίσκεις το υγεία και κάνεις τις ανάλογες ρυθμίσεις (δλδ να τρέχει στο παρασκήνιο)

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και εγω κάτοχος του sport μαύρου μετά από πολύ ψάξιμο και αναμονή μιας και δεν είχα κάνει κάποια παραγγελία βρήκα ίσως την μοναδική συσκευή στην Ελλάδα σε απόθεμα (μόνο ενα κομμάτι) στον κοτσοβολο...

Πολύ ευχαριστημένος με την συσκευή...

Πολύ όμορφο και ελαφρύ, άνετη και υπέροχη αίσθηση στο χέρι, πολύ όμορφη οθόνη ακόμα και κατω από τον ήλιο, μπαταρία βράχος

Να θέσω κάποια χαρακτηριστικά που δεν εχουν αναφερθεί ξεκάθαρα.

1.Η συσκευή εκτός της δόνησης έχει και ήχο οταν λαμβάνεις κλήση ή ειδοποίηση (ενεργοποιειτε από τις ρυθμίσεις του ρολογιού)

2.Οταν σε καλουν μπορείς να πάρεις το τηλεφώνημα αρχικά από το τηλέφωνο μετά να στείλεις την κλήση στο ρολόι και να την ξαναπάρεις στο τηλέφωνο τουλάχιστον στο Samsung Galaxy Note 10 plus που έχω (ολα αυτά γίνονται όμως από το τηλέφωνο) Δεν εχω βρει αν μπορείς να αλλάξεις τον ήχο κλήσης ή ειδοποιήσεων

2.Η δόνηση οπως και ο ήχος είναι σε πολύ καλά επίπεδα... Το ίδιο και η ένταση - ποιότητα της ανοιχτής ακρόασης - μικρόφωνο

3.Εννοείτε ότι το sport - μαύρο δεν έχει 2ο λουράκι μέσα

4.Μένουν ελεύθερα 2,5gb για να αποθηκεύσεις την δική σου μουσική

5.Η συσκευή οταν την ενεργοποίησα πήρε 2 αναβαθμίσεις από τις οποίες η 1η μεγάλη είχε νέες λειτουργίες και διορθώσεις (140κατι mb)

 

Δεν ξέρω αν θα πρέπει να βάλω ένα tempered glass

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Για τους φίλους που θέλουν να βάλουν custom watchfaces (κατεβάζουμε την εφαρμογή telegram και κάνουμε search "esferas huawei gt 2" θα βρούμε πάρα πολλά ώστε να διαλέξουμε).

Αυτά που θα διαλέξουμε τα βάζουμε σε έναν φάκελο στο κινητό μας πχ "watchfaces"

 

Οι παρακάτω οδηγοί ισχύουν μόνο για συσκευές Android

 

ΟΔΗΓΟΣ 1 --> https://watchgt.blogspot.com/2019/11/customize-watchface-of-your-huawei.html?m=11&fbclid=IwAR0OO4l5tiEg7pLSxxOHNTfeYAbd1HtNT5Khml2lv5Al6qufmNlmo2Y5wtg

 

ΟΔΗΓΟΣ 2

 

Device: Huawei Watch GT2

Platform: Android

 

**********

 

1. Delete Huawei Health on your device.

 

2. Download ver. 10 Beta to create a new Huawei ID. (Ver 9 beta doesn't work for GT2 as watch is too new) Download link:

https://mega.nz/#!B1lhAAyB!Y2joSNWpDA6-FSKzRr31P3PVrRfckQw_6WvjTHZ8aug

 

3. Open app and sign up a new account. Select 'China' as the location. Enter all required details.

 

4. For mobile number, you can enter a non-China mobile number. This is to receive the Huawei ID verification code.

 

5. Close the app. Switch on Airplane mode. Switch on Bluetooth and Wifi.

 

6. Enter Huawei Health app and pair with your GT2.

 

7. Once GT2 is paired, click 'Watch faces - Customize your look'.

 

8. Click on the 3 dots on top right corner. Select the Upload watch face.

 

- If upload watch face option is not available and it shows Privacy Statement. Disable it.

 

- Navigate back to Devices page and click Watch Faces.

- Click 'Allow' on the Huawei Theme service.

- Click on the 3 dots -> Upload watch faces.

 

9. Navigate to the location you save the .hwt files and it will automatically upload.

 

10. Once face watch is uploaded, switch off Airplane mode and use the phone as normal.

 

**********

 

IMPORTANT NOTES:

I used a slight older version of v.10 Beta. So this newer v.10 Beta should have similar steps and UI.

Do not update to the official, non-Beta version of this app.

Downloaded watch faces to be kept in a new folder in created in your phone. Avoid the default 'Download' folder in Andriod

Only ONE customised watchface can be uploaded and use each time.

Right now, you should have TWO Huawei ID. One for official use (health data, stats etc) and the other China ID for change of watch faces. Switch between these 2 IDs if required.

 

 

Σελίδα στο Facebook --> Huawei Watch GT & Watch GT 2 owners club

 

 

 

Αν και δείχνει μεγάλη διαδικασία , δεν είναι. Η γλώσσα στο κινητό θα πρέπει να ειναι στα Αγγλικά. Και όλη η διαδικασία να μην γίνει , συστήνω την δημιουργία ενός chinese id . Απο την εφαρμογή health (όχι μόνο την beta αλλά και την τελευταία διαθέσιμη να έχουμε) αν κάνουμε login με το κινέζικο ID θα μας εμφανίσει καμιά κατοσταριά watchfaces. Βάζουμε αυτό που θέλουμε και στο λεπτό ξαναλλάζουμε στο ελληνικό id μέσα απο την εφαρμογή.

 

 

 

 

Όποιος ασχοληθεί και κολλήσει , εδώ είμαστε.

Edited by apodimos75
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και εγω κάτοχος του sport μαύρου μετά από πολύ ψάξιμο και αναμονή μιας και δεν είχα κάνει κάποια παραγγελία βρήκα ίσως την μοναδική συσκευή στην Ελλάδα σε απόθεμα (μόνο ενα κομμάτι) στον κοτσοβολο...

Πολύ ευχαριστημένος με την συσκευή...

Πολύ όμορφο και ελαφρύ, άνετη και υπέροχη αίσθηση στο χέρι, πολύ όμορφη οθόνη ακόμα και κατω από τον ήλιο, μπαταρία βράχος

Να θέσω κάποια χαρακτηριστικά που δεν εχουν αναφερθεί ξεκάθαρα.

1.Η συσκευή εκτός της δόνησης έχει και ήχο οταν λαμβάνεις κλήση ή ειδοποίηση (ενεργοποιειτε από τις ρυθμίσεις του ρολογιού)

2.Οταν σε καλουν μπορείς να πάρεις το τηλεφώνημα αρχικά από το τηλέφωνο μετά να στείλεις την κλήση στο ρολόι και να την ξαναπάρεις στο τηλέφωνο τουλάχιστον στο Samsung Galaxy Note 10 plus που έχω (ολα αυτά γίνονται όμως από το τηλέφωνο) Δεν εχω βρει αν μπορείς να αλλάξεις τον ήχο κλήσης ή ειδοποιήσεων

2.Η δόνηση οπως και ο ήχος είναι σε πολύ καλά επίπεδα... Το ίδιο και η ένταση - ποιότητα της ανοιχτής ακρόασης - μικρόφωνο

3.Εννοείτε ότι το sport - μαύρο δεν έχει 2ο λουράκι μέσα

4.Μένουν ελεύθερα 2,5gb για να αποθηκεύσεις την δική σου μουσική

5.Η συσκευή οταν την ενεργοποίησα πήρε 2 αναβαθμίσεις από τις οποίες η 1η μεγάλη είχε νέες λειτουργίες και διορθώσεις (140κατι mb)

 

Δεν ξέρω αν θα πρέπει να βάλω ένα tempered glass

 

Εγώ θα σου έλεγα να βάλεις. Εγώ πήρα 2 από ebay πολύ φθηνά.

Link to comment
Share on other sites

@apodimos75 ευχαριστούμε!!Με λίγα λόγια σώζουμε όποια θέλουμε και ξαναγυρναμε εκεί που θέλουμε, σωστά?

 

Σκέφτομαι να το κάνω απο το τάμπλετ το κινέζικο λογαριασμό , δε θα πιάσει?Να μη παιδεύω το κινητό...

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, λίγες ερωτήσεις έχω για κάποιον από τους κατόχους.

 

1)Όταν βγαίνεις εκτός εμβέλειας κινητού το ρολόι δονείται όταν αποσυνδέεται;

2) Είχα τεράστιο θέμα με το band 4, στην αποσύνδεση εκτός εμβέλειας, η επανασύνδεση γινόταν αυτόματα μόνο αν είχα ανοιχτό και το gps στο κινητό! Παρατηρείται κάτι τέτοιο και στο gt 2? Έχω samsung S9

3) Είμαι κάτοχος galaxy watch αλλά το βαρέθηκα (κυρίως επειδή είναι γκουμούτσα). Τα έχει φορέσει κάποιος και τα δύο να μου πει διαφορές;

Link to comment
Share on other sites

@apodimos75 ευχαριστούμε!!Με λίγα λόγια σώζουμε όποια θέλουμε και ξαναγυρναμε εκεί που θέλουμε, σωστά?

 

Σκέφτομαι να το κάνω απο το τάμπλετ το κινέζικο λογαριασμό , δε θα πιάσει?Να μη παιδεύω το κινητό...

 

Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα από το tablet . Θα είσαι ΟΚ. Το κακό είναι ότι μπορείς να φορτώσεις μόνο ΕΝΑ custom watchface ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά, λίγες ερωτήσεις έχω για κάποιον από τους κατόχους.

 

1)Όταν βγαίνεις εκτός εμβέλειας κινητού το ρολόι δονείται όταν αποσυνδέεται;

2) Είχα τεράστιο θέμα με το band 4, στην αποσύνδεση εκτός εμβέλειας, η επανασύνδεση γινόταν αυτόματα μόνο αν είχα ανοιχτό και το gps στο κινητό! Παρατηρείται κάτι τέτοιο και στο gt 2? Έχω samsung S9

3) Είμαι κάτοχος galaxy watch αλλά το βαρέθηκα (κυρίως επειδή είναι γκουμούτσα). Τα έχει φορέσει κάποιος και τα δύο να μου πει διαφορές;

 

1.Έχει επιλογή μέσα από το Health που σε ειδοποιεί με δόνηση και μήνυμα στην οθόνη όταν αποσυνδέεται .

2.Με Note 9 δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα στην επανασύνδεση του.Ούτε καταλαβαίνω πότε ξανασυνδέεται.

3.Το galaxy είναι πιο smart από το GT2 και παράλληλα λιγότερο Fitness tracker από το gt2. Από ομορφιά -αν και είναι υποκειμενικό το θέμα- , για εμένα το gt2 είναι πολύ ομορφότερο.

 

 

Στο 17:15 τα φοράει δίπλα δίπλα

Link to comment
Share on other sites

 

1.Έχει επιλογή μέσα από το Health που σε ειδοποιεί με δόνηση και μήνυμα στην οθόνη όταν αποσυνδέεται .

2.Με Note 9 δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα στην επανασύνδεση του.Ούτε καταλαβαίνω πότε ξανασυνδέεται.

3.Το galaxy είναι πιο smart από το GT2 και παράλληλα λιγότερο Fitness tracker από το gt2. Από ομορφιά -αν και είναι υποκειμενικό το θέμα- , για εμένα το gt2 είναι πολύ ομορφότερο.

 

 

Στο 17:15 τα φοράει δίπλα δίπλα

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και γω custom theme με την διαδικασία που είπαν να παιδιά. Να σαι καλά. Ευχαριστούμε.

Υ. Γ. Οταν έβαλα και παι πάλι την εφαρμογή από το playstore. Πριν βάλω το Ελληνικό Id κατέβασα μερικά theme μέσα από την εφαρμογή τα οποία παρέμειναν μετά στο ρολόι.

Δυστυχώς για άλλη μια φορά η κινεζική ειναι πολύ πιο πλήρης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Έχω ένα δίλημμα και σκέφτομαι μήπως κάποιος μπορεί να μου το απαντήσει... Έχω ήδη ένα Mi Band 4 και σκέφτομαι -πέρα από την ομορφιά και τη μεγαλύτερη οθόνη- εάν αξίζει να δώσω τα παραπάνω χρήματα για το Watch GT 2. Τι κερδίζω; Η χρήση μου είναι καθημερινή, μηνύματα, fitness κλπ. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Το GT2 (οπως και το GT1) εχει ενα fatal flow παιδια, που απορω πως δεν το αναφερει κανεις.

Δεν κανει σωστο sync με σοβαρα third party fitness apps (πχ strava), ουτε σου επιτρεπει να κανεις export τα data.

Με αλλα λογια ολα τα δεδομενα μενουν για παντα στην ελλιπεστατη και προχειρη σουιτα health της huawei.

Εχει λυθει μηπως με τα τελευταια updates? αν οχι, για μενα ειναι το απολυτο fail και μονοδρομος ο ανταγωνισμος (καποιος φιλος παραπανω ανεφερε οτι ειναι "πιο fitness tracker" απο ενα galaxy watch πχ. Πως ακριβως συμβαινει αυτο οταν λειπει αυτη η τοσο σοβαρη λειτουργικοτητα???)

Edited by arxif
Link to comment
Share on other sites

Το GT2 (οπως και το GT1) εχει ενα fatal flow παιδια, που απορω πως δεν το αναφερει κανεις.

Δεν κανει σωστο sync με σοβαρα third party fitness apps (πχ strava), ουτε σου επιτρεπει να κανεις export τα data.

Με αλλα λογια ολα τα δεδομενα μενουν για παντα στην ελλιπεστατη και προχειρη σουιτα health της huawei.

Εχει λυθει μηπως με τα τελευταια updates? αν οχι, για μενα ειναι το απολυτο fail και μονοδρομος ο ανταγωνισμος (καποιος φιλος παραπανω ανεφερε οτι ειναι "πιο fitness tracker" απο ενα galaxy watch πχ. Πως ακριβως συμβαινει αυτο οταν λειπει αυτη η τοσο σοβαρη λειτουργικοτητα???)

 

Λέγοντας πιο fitness tracker εννοώ ότι δεν είναι τόσο smart (με store και εφαρμογές,απάντηση σε μηνύματα κτλ) όσο το galaxy watch, έχοντας και καλύτερες μετρήσεις (απ όσο διαβάζω) στα δεδομένα προπόνησης.

Αν η σύγκριση ήταν ανάμεσα στο gt2 και σε Fenix τα σχόλια θα ήταν διαφορετικά όσον αφορά την fitness δυνατότητα :)

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου όσον αφορά το synch με strava και άλλες εφαρμογές , όπως και για την προχειρότητα στη σουίτα health.

Edited by apodimos75
Link to comment
Share on other sites

Λέγοντας πιο fitness tracker εννοώ ότι δεν είναι τόσο smart (με store και εφαρμογές,απάντηση σε μηνύματα κτλ) όσο το galaxy watch, έχοντας και καλύτερες μετρήσεις (απ όσο διαβάζω) στα δεδομένα προπόνησης.

Αν η σύγκριση ήταν ανάμεσα στο gt2 και σε Fenix τα σχόλια θα ήταν διαφορετικά όσον αφορά την fitness δυνατότητα :)

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου όσον αφορά το synch με strava και άλλες εφαρμογές , όπως και για την προχειρότητα στη σουίτα health.

 

Μα αν δεν εχει συμβατοτητα με third party fitness apps και η μαμα εφαρμογη κραταει για παντα τα δεδομενα (κι ειναι και κακοφτιαγμενη), χωρις εστω manually να μπορεις να τα κανεις export, για ποιο fitness tracker μιλαμε ρε παιδια? χωρις σοβαρα stats και να "μιλαει" με αλλη σοβαρη εφαρμογη, οριζεται "fitness tracker"?

Διαβαζω κατεβατα με μηνυματα κατοχων εκθειαζοντας το και κανεις δε γραφει οτι εχει ενα τεραστιο μειονεκτημα. Τελος παντων. Ευτυχως που το εψαξα να δω αν διορθωθηκε το εγκλημα του GT1, αλλα...φευ. Παμε για αλλα.

Edited by arxif
Link to comment
Share on other sites

Όχι και μάλλον ούτε πρόκειται, είναι όλα τα Data encrypted, αν δεν αλλάξει πολιτική η huawei δεν παίζει τέτοια περίπτωση
Link to comment
Share on other sites

Όχι και μάλλον ούτε πρόκειται, είναι όλα τα Data encrypted, αν δεν αλλάξει πολιτική η huawei δεν παίζει τέτοια περίπτωση

 

E, μπαλαλαϊκα τοτε. Αυτα δεν ειναι σοβαρα πραγματα. Χαρακτηριστικα κινεζων (γραμματοσειρες, εικονιδια και γενικη αισθητικη, lags κλπ κλπ) και συμπεριφορα χειροτερη απο apple. Καλυτερα ενας αυθεντικος κινεζος τοτε, παρα ενας λουστραρισμενος με εντυπωσιακη οθονη και αυτονομια, αν ειναι ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς ασημί μπρασελέ που να ταιριάζει στο χρώμα του ρολογιού;

 

εγώ το φοράω με αυτό. είναι άψογο και πλησιάζει αρκετά στην χροιά και στο φινίρισμα του ρολογιού.

 

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F113765624458

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

εγώ το φοράω με αυτό. είναι άψογο και πλησιάζει αρκετά στην χροιά και στο φινίρισμα του ρολογιού.

 

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F113765624458

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δε μου βγάζει κάτι ο σύνδεσμος. Είναι εύκολο μια φωτογραφία για να το ψάξω;

 

Edit: Το βρήκα. Ωραίο φαίνεται. Στον Αλή έχω δει πιο οικονομικά, αλλά σίγουρα ό,τι πληρώνεις παίρνεις.

Edited by Andreas1980
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δε μου βγάζει κάτι ο σύνδεσμος. Είναι εύκολο μια φωτογραφία για να το ψάξω;

 

Edit: Το βρήκα. Ωραίο φαίνεται. Στον Αλή έχω δει πιο οικονομικά, αλλά σίγουρα ό,τι πληρώνεις παίρνεις.

 

μήνυα λυπηθείς τα χρήματα. είναι ένα πραγματικό stainless steel μπρασελέ και έρχεται πλήρες με τα κουμπώματα του. έχω ένα μαύρο για το gt και ένα ασημί για το gt2. καλημέρα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικά στην έκδοση classic. Αρκετά πιο όμορφο και άνετο από το galaxy watch...

 

Μια ερώτηση σχετικά με τον μετρητή βημάτων. Είναι λίγο κουκουρούκου ή σε μένα μόνο παρατηρείται? Μου γράφει σχεδόν τα διπλάσια βήματα απότι έχω κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κι εγώ το αποφάσισα και πήρα την έκδοση classic αντί για το Samsung Galaxy Watch. Στην επιλογή μου έπαιξε ρόλο σαφώς η εμφάνιση και η διάρκεια μπαταρίας, αλλά νομίζω ότι για τόσα λεφτά έπρεπε να δίνει περισσότερα smart χαρακτηριστικά όπως πχ τη δυνατότητα πλοήγησης ή την εμφάνιση και των εικόνων στα μηνύματα. Η οθόνη εξαιρετική, όπως και η ποιότητα ήχου από το ηχείο και το μικρόφωνο (νόμιζαν ότι μιλούσα από το τηλέφωνο).

Και το δικό μου πάντως φαίνεται να μετράει υπερβολικά πολλά βήματα... Σε αυτόν τον τομέα το Mi Band 4 που είχα ήταν ακριβέστατο.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει πουθενά από την εφαρμογή κάποια προσαρμογή βήματος? Πχ να μετράς άνοιγμα βήματος κτλπ?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...