Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε Android...

 

να σπω την αλήθεια στο ios ήταν όλα πιο απλά στην εγκατάσταση. στο huawei p smart z που το εβαλα,ζήτησε τος πολλά που πραγματικά δεν θυμάμαι.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος αν μπορείς να κάνεις πλοήγηση με το ρολόι; Να μπορείς να αποθηκεύσεις ένα σημείο και να σε γυρίσει πίσω σ αυτό;

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος αν μπορείς να κάνεις πλοήγηση με το ρολόι; Να μπορείς να αποθηκεύσεις ένα σημείο και να σε γυρίσει πίσω σ αυτό;

 

 

Όχι δεν το κάνει αυτό, όπως και δεν έχει δυνατότητα πλοήγησης.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα μερικά σχόλια από κάποιους ότι η δόνηση γενικά είναι αδύναμη, ισχύει? Σε ξυπνάει δηλαδή?

 

Edit: Ναι συνδέθηκα με το Huawei health, το έχω έτοιμο, μόνο το ρόλοι περιμένω :p!

Edited by boltsis
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την εφαρμογη Huawei health και λέει οτι απαιτείται η εγκατάσταση της εφαρμογής Huawei mobile services.Πρέπει να το κάνω?

 

Ναί δημιουργείς ένα account στο Huawei mobile Services και μετά θα δουλέψει το huawei Health.

 

Αν θέλεις να έχεις δυνατότητα να βάλεις custom watchfaces , στο Huawei Health πρέπει να δημιουργήσεις chinese id ή UK id .

 

Αν χρειαστείς βοήθεια , στη διάθεσή σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διάβασα μερικά σχόλια από κάποιους ότι η δόνηση γενικά είναι αδύναμη, ισχύει? Σε ξυπνάει δηλαδή?

 

Εμένα με ξυπνάει μια χαρά. Και στο μηχανάκι την νοιώθω τις περισσότερε φορές. Εντάξει μη φανταστείς ότι τρέμει το χέρι, σίγουρα θα μπορούσε να είναι πιο δυνατή.

Link to comment
Share on other sites

Ναί δημιουργείς ένα account στο Huawei mobile Services και μετά θα δουλέψει το huawei Health.

 

Αν θέλεις να έχεις δυνατότητα να βάλεις custom watchfaces , στο Huawei Health πρέπει να δημιουργήσεις chinese id ή UK id .

 

Αν χρειαστείς βοήθεια , στη διάθεσή σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εμένα με ξυπνάει μια χαρά. Και στο μηχανάκι την νοιώθω τις περισσότερε φορές. Εντάξει μη φανταστείς ότι τρέμει το χέρι, σίγουρα θα μπορούσε να είναι πιο δυνατή.

 

συμφωνώ και εγω ότι θα μπορούσε να είναι πιο δυνατή. παντως σίγουρα σε ξυπνάει.

αυτό που θα ήθελα είναι μια ηχητική η οπτική ειδοποίηση των notifications.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

αυτό που θα ήθελα είναι μια ηχητική η οπτική ειδοποίηση των notifications.

 

Μισό λεπτό, όταν σου έρχεται μήνυμα στο τηλέφωνο τι βλέπεις ακριβώς! Δεν έχει οπτική ειδοποίηση, τι έχει?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Αγορα του Watch GT 2 Sport Edition την Παρασκευη απο τον Σπιθα στα 249 ευρω.

 

Μεχρι και σημερα το εχω λιωσει κυριολεκτικα, ειναι συνδεδεμένο συνεχως με το Mate 20 PRO που εχω στην κατοχη μου και δε χανω καμια κληση και καμια ειδοποιηση.

Επικοινωνία με το κινητο ΑΡΙΣΤΗ, χωρις το παραμικρο προβλημα.

Η μεγιστη ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ αποσταση που μπορεις να εχεις το κινητο απο το ρολοι και να μιλας χωρις διακοπες σε κληση ειναι περιπου 50 μετρα σε ανοιχτο χωρο.

Σε κλειστο χωρο εξαρτατε προφανως απο τη διαμορφωση αυτου, στο σπιτι μεσα δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα (το σπιτι μου ειναι 80τ.μ.).

Κατα την διαρκεια της κλησης μπορεις να μεταφερεις την κληση απο το μεγαφωνο του ρολογιου στο ακουστικο του τηλεφωνου, ή και σε ανοιχτη ακροαση στο τηλεφωνο, ή στα ακουστικα, σε ακαριαιο χρονο.

Πολυ πολυ καλο ρολοι για τα γουστα μου και τα θελω μου !

 

Το μεταλλο της κασας του ειναι αρκετα σκληρο, με αριστη ποιοτητα βαφης και πολυ δυσκολα θα δεις γρατσουνιες, το ιδιο ισχυει και για την οθονη του, δεν ξερω εαν η οθονη ειναι απο ζαφειρι, παντως εχει δεχτει σιγουρα καποια εξειδικευμενη επεξεργασια σκληρυνσης για αντοχη στις γρατσουνιες και στα χτυπηματα εντος λογικου πλαισιου.

Να συμπληρωσω επισης οτι παρα πολυ δυσκολα θα δεις δαχτυλιες πανω στην οθονη, εχει επιστρωση anti-glare.

 

Η ενταση της δονησης ειναι ΟΚ, ρολοι ειναι παιδια, οχι δονητης, η ενταση του ηχειου ειναι επισης ΟΚ, ακους μια χαρα ακομη και εξω στο δρομο με φασαρια.

Επισης τρομερη και η εμβελεια του μικροφωνου στο ρολοι, δεν χρειαζεται να το εχεις διπλα στο στομα σου οταν απαντας στον συνομιλητή σου.

Για την μπαταρια δεν χρειαζεται να πω κατι, απλα δεν τελειωνει, με καθημερινη χρηση των εφαρμογων προπονησης, τις 15 μερες δεν τις φτανει ευκολα, σιγουρα ομως θα δεις 10 μερες αναμονη ανετα.

Εαν ομως δεν το βαζεις καθημερινα να καταγραφει προπονησεις κτλ θεωρω οτι 15 μερες αναμονη τις εχει ευκολα.

 

Επισης μου αρεσε πολυ η μαλακη αισθηση της σιλικονης απο την οποια ειναι κατασκευασμενο το λουρακι του !

Eχει γινει παρα πολυ προσεγμενη δουλεια απο την Huawei σε ολους τους τομεις με λεπτομερεια.

 

Περι των ειδοποιησεων απο τις εφαρμογες...

Οταν σου ερθει μια ειδοποίηση στο ρολοι, νιωθεις μια δονηση στον καρπο σου για 1 δευτερολεπτο και ακους τον χαρακτηριστικό ηχο της ειδοποιησης για 1 δευτερολεπτο, LED φωτακι ΔΕΝ υπαρχει.

Η οθονη δυστυχως δεν εχει καποιο LED για να σε ειδοποιεί οτι εχεις ειδοποιησεις εν αναμονη τις οποιες δεν εχεις δει.

Για να τσεκαρεις τις ειδοποιήσεις σου, πρεπει να συρεις το δαχτυλο σου απο κατω προς τα πανω στην οθονη και σου εμφανιζει αυτοματα ολες τις εν αναμονη ειδοποιησεις που δεν εχεις δει.

 

Σημαντικη σημειωση τα κατωτερω...

Εαν εχεις φωνητικα μηνυματα, ή μηνυματα με περιεχομενο βιντεο και εικονες, το ρολοι δεν μπορει να στα παιξει-αναπαραγει στην οθονη του, απλα σου εμφανιζει ενα μηνυμα οτι ο "ΤΑΔΕ" χρηστης της εφαρμοσης "messenger" π.χ. σου εστειλε ενα μηνυμα βιντεο ή ενα φωνητικό μήνυμα ή μια ενα αρχειο εικονας.

 

Ολα τα γραπτα μηνυματα κειμενου τα διαβαζεις κανονικα χωρις προβλημα με scroll down και scroll up.

Επισης εμφανιζει ολες τις ειδοποιησεις του FB επιγραμματικα ομως.

 

Αυτο που θα ηθελα να εχει, ειναι η συνδεση με τα Google Maps, να σου εμφανιζει π.χ. με βελακια την κατευθυνση της διαδρομης κτλ.

Λογικα στο Watch GT 3 θα βρω οτι ψαχνω, μεχρι τοτε θα απολαυσω το Watch GT 2, διοτι δεν μετανιωσα καθολου την αγορα του.

 

Οποιος ειναι στο μεταιχμιο για την αγορα του, ας μην κανει πισω, αξιζει καθε του ευρω !

 

Οποιος εχει καποια αλλη απορια πριν την αγορα του ας ρωτησει παιδια, με χαρα θα του απαντησω.

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό, όταν σου έρχεται μήνυμα στο τηλέφωνο τι βλέπεις ακριβώς! Δεν έχει οπτική ειδοποίηση, τι έχει?

 

ερχεται το εικονίδιο της αναπάντητης το οποίο σε ειδοποιεί ναι μεν με δόνηση αλλά για να το δεις πρέπει μα στρέψεις τον καρπό σου για μα ξυπνήσει το ρολόι. θα ήθελα κάτι πιο εμφανές όπως να έχει ένα μπιπ,μιας και έχει μεγάφωνο η μια δόνηση που μα κρατάει και μετά.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία!Επίσης κατα πόσο εύκολα είναι να αποσυνδεθείς απο το bluetooth του τηλεφώνου?Δηλαδή το μεσημέρι που θέλω να κοιμηθώ να μην δεχθώ κάποια κλήση κτλπ.Εκτός και αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος σίγασης...
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το κάνει αυτό, όπως και δεν έχει δυνατότητα πλοήγησης.

Κρίμα, σε κάποιες περιπτώσεις είναι χρήσιμο το back to start.

Ευχαριστώ πολύ.

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

Αγορα του Watch GT 2 Sport Edition την Παρασκευη απο τον Σπιθα στα 249 ευρω.

 

Μεχρι και σημερα το εχω λιωσει κυριολεκτικα, ειναι συνδεδεμένο συνεχως με το Mate 20 PRO που εχω στην κατοχη μου και δε χανω καμια κληση και καμια ειδοποιηση.

Επικοινωνία με το κινητο ΑΡΙΣΤΗ, χωρις το παραμικρο προβλημα.

Η μεγιστη ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ αποσταση που μπορεις να εχεις το κινητο απο το ρολοι και να μιλας χωρις διακοπες σε κληση ειναι περιπου 50 μετρα σε ανοιχτο χωρο.

Σε κλειστο χωρο εξαρτατε προφανως απο τη διαμορφωση αυτου, στο σπιτι μεσα δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα (το σπιτι μου ειναι 80τ.μ.).

Κατα την διαρκεια της κλησης μπορεις να μεταφερεις την κληση απο το μεγαφωνο του ρολογιου στο ακουστικο του τηλεφωνου, ή και σε ανοιχτη ακροαση στο τηλεφωνο, ή στα ακουστικα, σε ακαριαιο χρονο.

Πολυ πολυ καλο ρολοι για τα γουστα μου και τα θελω μου !

 

Το μεταλλο της κασας του ειναι αρκετα σκληρο, με αριστη ποιοτητα βαφης και πολυ δυσκολα θα δεις γρατσουνιες, το ιδιο ισχυει και για την οθονη του, δεν ξερω εαν η οθονη ειναι απο ζαφειρι, παντως εχει δεχτει σιγουρα καποια εξειδικευμενη επεξεργασια σκληρυνσης για αντοχη στις γρατσουνιες και στα χτυπηματα εντος λογικου πλαισιου.

Να συμπληρωσω επισης οτι παρα πολυ δυσκολα θα δεις δαχτυλιες πανω στην οθονη, εχει επιστρωση anti-glare.

 

Η ενταση της δονησης ειναι ΟΚ, ρολοι ειναι παιδια, οχι δονητης, η ενταση του ηχειου ειναι επισης ΟΚ, ακους μια χαρα ακομη και εξω στο δρομο με φασαρια.

Επισης τρομερη και η εμβελεια του μικροφωνου στο ρολοι, δεν χρειαζεται να το εχεις διπλα στο στομα σου οταν απαντας στον συνομιλητή σου.

Για την μπαταρια δεν χρειαζεται να πω κατι, απλα δεν τελειωνει, με καθημερινη χρηση των εφαρμογων προπονησης, τις 15 μερες δεν τις φτανει ευκολα, σιγουρα ομως θα δεις 10 μερες αναμονη ανετα.

Εαν ομως δεν το βαζεις καθημερινα να καταγραφει προπονησεις κτλ θεωρω οτι 15 μερες αναμονη τις εχει ευκολα.

 

Επισης μου αρεσε πολυ η μαλακη αισθηση της σιλικονης απο την οποια ειναι κατασκευασμενο το λουρακι του !

Eχει γινει παρα πολυ προσεγμενη δουλεια απο την Huawei σε ολους τους τομεις με λεπτομερεια.

 

Περι των ειδοποιησεων απο τις εφαρμογες...

Οταν σου ερθει μια ειδοποίηση στο ρολοι, νιωθεις μια δονηση στον καρπο σου για 1 δευτερολεπτο και ακους τον χαρακτηριστικό ηχο της ειδοποιησης για 1 δευτερολεπτο, LED φωτακι ΔΕΝ υπαρχει.

Η οθονη δυστυχως δεν εχει καποιο LED για να σε ειδοποιεί οτι εχεις ειδοποιησεις εν αναμονη τις οποιες δεν εχεις δει.

Για να τσεκαρεις τις ειδοποιήσεις σου, πρεπει να συρεις το δαχτυλο σου απο κατω προς τα πανω στην οθονη και σου εμφανιζει αυτοματα ολες τις εν αναμονη ειδοποιησεις που δεν εχεις δει.

 

Σημαντικη σημειωση τα κατωτερω...

Εαν εχεις φωνητικα μηνυματα, ή μηνυματα με περιεχομενο βιντεο και εικονες, το ρολοι δεν μπορει να στα παιξει-αναπαραγει στην οθονη του, απλα σου εμφανιζει ενα μηνυμα οτι ο "ΤΑΔΕ" χρηστης της εφαρμοσης "messenger" π.χ. σου εστειλε ενα μηνυμα βιντεο ή ενα φωνητικό μήνυμα ή μια ενα αρχειο εικονας.

 

Ολα τα γραπτα μηνυματα κειμενου τα διαβαζεις κανονικα χωρις προβλημα με scroll down και scroll up.

Επισης εμφανιζει ολες τις ειδοποιησεις του FB επιγραμματικα ομως.

 

Αυτο που θα ηθελα να εχει, ειναι η συνδεση με τα Google Maps, να σου εμφανιζει π.χ. με βελακια την κατευθυνση της διαδρομης κτλ.

Λογικα στο Watch GT 3 θα βρω οτι ψαχνω, μεχρι τοτε θα απολαυσω το Watch GT 2, διοτι δεν μετανιωσα καθολου την αγορα του.

 

Οποιος ειναι στο μεταιχμιο για την αγορα του, ας μην κανει πισω, αξιζει καθε του ευρω !

 

Οποιος εχει καποια αλλη απορια πριν την αγορα του ας ρωτησει παιδια, με χαρα θα του απαντησω.

 

σε ευχαριστούμε που τα έγραψες τόσο αναλυτικά,να το ευχαριστηθείς.

κάτι που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν είναι εκτός χεριού κάποιες λειτουργίες δεν δουλεύουν και δυστυχώς στο iphone έχει μειωμένη λειτουργικότητα.

επίσης πέρα από τις 10 επαφές που μπορείς να αποθηκεύσεις,μπορείς να κανείς εξερχόμενες και από τις αναπάντητες αλλά και εισερχόμενες που είναι στο αρχείο κλήσεων. τέλος αφού έχεις android τηλέφωνο, αν βρεις σε καλή τιμή τα ακουστικά freelace της huawei παρτα και θα με θυμηθείς.

 

ελπίζω ότι το gt3 θα εχει esim με αυτονομία έστω 3-4 μέρες. ομιλώ ότι η huawei μπορεί να το κάνει.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω αγοράσει κ εγώ.Το μόνο πρόβλημα είναι οι ειδοποιήσεις που όταν κλείνει η εφαρμογή Υγεία δε μου έρχονται τα μηνύματα καθόλου.μονο οταν με παίρνουν τηλέφωνο χτυπάει.δειχνει να είναι συνδεδεμένο αλλά μηνύματα mail κτλ τίποτα.εχεις κανένας υπόψη του τι φταίει;Με Pocophone.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτά φοβάμαι και εγω με το xiaomi mix3 που έχω και περιμένω να έρθει!Κάτι τέτοια μου έκανε με το garmin connect.

 

Για μενα κανε τα βασικα, απεγκατάσταση και ξανα εγκατάσταση της εφαρμογής, δώσε σε όλα άδειες πρόσβασης, μπές μέσα στην εφαρμογή και κανε αναγκαστική διακοπή η εκκαθάριση δεδομένων!Επίσης δε ξέρω αν ισχύει εδω αλλά κάνε πρόσθηκη το ρολόι απο την εφαρμογή κατευθείαν και όχι με το bluetooth του τηλεφώνου, με το fenix 3 γινότανε με 2 τρόπους..

 

Σου λέω τι έκανα με το garmin connect που ειχα παρόμοια θέματα με τα xiaomi μου και τελικά φτιαχνότανε με τα παραπάνω!

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστούμε που τα έγραψες τόσο αναλυτικά,να το ευχαριστηθείς.

κάτι που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν είναι εκτός χεριού κάποιες λειτουργίες δεν δουλεύουν και δυστυχώς στο iphone έχει μειωμένη λειτουργικότητα.

επίσης πέρα από τις 10 επαφές που μπορείς να αποθηκεύσεις,μπορείς να κανείς εξερχόμενες και από τις αναπάντητες αλλά και εισερχόμενες που είναι στο αρχείο κλήσεων. τέλος αφού έχεις android τηλέφωνο, αν βρεις σε καλή τιμή τα ακουστικά freelace της huawei παρτα και θα με θυμηθείς.

 

ελπίζω ότι το gt3 θα εχει esim με αυτονομία έστω 3-4 μέρες. ομιλώ ότι η huawei μπορεί να το κάνει.

 

Γιατί προτείνεις τα FreeLace; Τα πηρα με την προπαραγγελια και θέλω να τα δώσω. Δεν τα έχω ανοίξει καν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναί δημιουργείς ένα account στο Huawei mobile Services και μετά θα δουλέψει το huawei Health.

 

Αν θέλεις να έχεις δυνατότητα να βάλεις custom watchfaces , στο Huawei Health πρέπει να δημιουργήσεις chinese id ή UK id .

 

Αν χρειαστείς βοήθεια , στη διάθεσή σου.

 

Πως γίνετε αυτό με το custom watchfaces;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί προτείνεις τα FreeLace; Τα πηρα με την προπαραγγελια και θέλω να τα δώσω. Δεν τα έχω ανοίξει καν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναί δημιουργείς ένα account στο Huawei mobile Services και μετά θα δουλέψει το huawei Health.

 

Αν θέλεις να έχεις δυνατότητα να βάλεις custom watchfaces , στο Huawei Health πρέπει να δημιουργήσεις chinese id ή UK id .

 

Αν χρειαστείς βοήθεια , στη διάθεσή σου.

 

Πως γίνετε αυτό με το custom watchfaces;

 

αν δεν τα χρειάζεσαι εννοείται δώσε τα. αλλά θεωρώ ότι είναι πολύ βολικά ελαφριά με παρά πολύ καλό ήχο και είναι πολύ διακριτικά. πρώτη φορά είχα τέτοιου είδους ακουστικά. εσυ ξέρεις τις ανάγκες σου.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία!Επίσης κατα πόσο εύκολα είναι να αποσυνδεθείς απο το bluetooth του τηλεφώνου?Δηλαδή το μεσημέρι που θέλω να κοιμηθώ να μην δεχθώ κάποια κλήση κτλπ.Εκτός και αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος σίγασης...

 

σε ποιον και για τι αναφέρεσαι;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά απευθύνομαι,εννοώ ότι όταν το ρολόι είναι συνδεδεμένο με το τηλέφωνο με bluetooth και θέλω να κάνω αποσύνδεση απο το ρολόι.Κατά πόσο εύκολο είναι αυτό να γίνει..Όπως ανέφερα και πιο πάνω θέλω π.χ να κοιμηθώ το μεσημέρι και να μην με ενοχλήσει κάποια ειδοποίηση απο το ρολόι...
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Γενικά απευθύνομαι,εννοώ ότι όταν το ρολόι είναι συνδεδεμένο με το τηλέφωνο με bluetooth και θέλω να κάνω αποσύνδεση απο το ρολόι.Κατά πόσο εύκολο είναι αυτό να γίνει..Όπως ανέφερα και πιο πάνω θέλω π.χ να κοιμηθώ το μεσημέρι και να μην με ενοχλήσει κάποια ειδοποίηση απο το ρολόι...

 

Απλά κλείνεις το Bluetooth στο κινητό σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναί δημιουργείς ένα account στο Huawei mobile Services και μετά θα δουλέψει το huawei Health.

 

Αν θέλεις να έχεις δυνατότητα να βάλεις custom watchfaces , στο Huawei Health πρέπει να δημιουργήσεις chinese id ή UK id .

 

Αν χρειαστείς βοήθεια , στη διάθεσή σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εμένα με ξυπνάει μια χαρά. Και στο μηχανάκι την νοιώθω τις περισσότερε φορές. Εντάξει μη φανταστείς ότι τρέμει το χέρι, σίγουρα θα μπορούσε να είναι πιο δυνατή.

 

Το custom watchface το φτιάχνεις με κάποιον τρόπο ή το κατεβάζεις από κάποια εφαρμογή;

Μετά που το περάσεις στο ρολόι μπορείς να ξαναβάλεις το κανονικό σου huawei id και την προηγούμενη εφαρμογή υγείας;

Link to comment
Share on other sites

Απο το ρολόι δε γίνεται δηλαδή , ούτε κάποιο αθόρυβο mode ας πουμε...

 

Γίνετε. Μπορείς να το βάλεις σε αθόρυβη λειτουργία και να απενεργοποιησεις και την δόνηση.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλο και αυτό, πολύ ωραία! Εύχομαι να το χαρείς και απροβλημάτιστα να είναι. Σε λίγες μέρες παραλαμβάνω και εγώ και θα σας πω εντυπώσεις..
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Ωραία!Επίσης κατα πόσο εύκολα είναι να αποσυνδεθείς απο το bluetooth του τηλεφώνου?Δηλαδή το μεσημέρι που θέλω να κοιμηθώ να μην δεχθώ κάποια κλήση κτλπ.Εκτός και αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος σίγασης...

 

Υπάρχει επιλογή "μην ενοχλείτε" και μπορείς να βάλεις ποιες ώρες θες να ξεκουράζεσαι, όλη αυτή τη διάρκεια το ρολόι κάνει τις μετρήσεις του ύπνου - υγείας και τα σχετικά αλλά δεν σε ενοχλεί σε ειδοποιήσεις και κλήσεις.

 

Το έχω αγοράσει κ εγώ.Το μόνο πρόβλημα είναι οι ειδοποιήσεις που όταν κλείνει η εφαρμογή Υγεία δε μου έρχονται τα μηνύματα καθόλου.μονο οταν με παίρνουν τηλέφωνο χτυπάει.δειχνει να είναι συνδεδεμένο αλλά μηνύματα mail κτλ τίποτα.εχεις κανένας υπόψη του τι φταίει;Με Pocophone.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λογικό είναι.

Αν είναι κλειστεί η εφαρμογή δεν έχει συνεργασία.

Μπες στις ρυθμίσεις του πόκο και επέλεξε να μην κλείνει η εφαρμογή και έτσι θα χεις και τις ειδοποιήσεις.

 

Σαφώς. Ότι χρειάζεται ο κάθε ένας. Απλά ήθελα να δω τι σε έχει εντυπωσιάσει μήπως και μου τραβήξουν το ενδιαφέρον.

 

Θα στα πω εγώ μιας που είμαι κάτοχος.

 

Τέλειο μπάσο

Τρελό noise cancelling, όπως έγραψα και στο θέμα των bluetooth

Και για να μη τα γράφω 10 φορές θα στα παραθέσω :p

 

Μια δυνατή πρόταση είναι τα huawei freelace, η αυτονομία τους είναι όντως τις 18 ώρες με ένταση μια γραμμή κάτω απο το full.

Τα έχω σε συνεργασία με το P20 pro τα οποία και φορτίζω πάντα απο κει (αντίστροφη φόρτιση) και έχω βολευτεί τόσο πολύ.

Πραγματικά με 5 λεπτά πάνω στο P20 pro μου προσφέρει κάτι λιγότερο απο 4 ώρες μουσική.

 

Το BT 5 σκοτώνει και η εμβέλεια τους με έχουν εντυπωσιάσει, Με αρκετά ακούστηκα είχα πρόβλημα όταν το έβαζα στη τσέπη να μου κάνει κάτι μικρές διακοπές, με τα συγκεκριμένα ούτε αποσύνδεση ούτε διακοπές.

 

Ο ήχος σε κλήσεις είναι ωραίος καθαρός και φυσικά ο αέρας άφαντος. Δοκίμασα να μιλήσω σε εργοστάσιο που γίνεται πανηγύρι απο ήχους και το μόνο που άκουγε ο συνομιλητής είναι ένα ελαφρύ θόρυβο.

 

Το μπάσο απλά σκοτώνει, αν γίνει σωστή εφαρμογή στο αυτί σε full ένταση δεν αντέχεται.

 

Θα προτιμούσα να είχαν Hook ή κάποια ανταλλακτικά τύπου hook για αγορά αλλά μπροστά στη φόρτιση πάνω στο κινητό το ξεχνάω.

 

Δεν έχω βρει ακόμα πιο μέγεθος μου ταιριάζει στο αυτί μου αλλά θα βρω την άκρη.

 

Στα 50 ευρώ νομίζω αξίζει να τα έχει κάποιος που θέλει και τη μουσική του και τη συνομιλία του.

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...