Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σε μένα τόσο δείχνει, έχω δει μέχρι και 3,6.

Φυσιολογικό είναι.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Έκανα δώρο στη μητέρα μου το Note 8 pro και εχω πάθει πλάκα με το πόσο γρήγορο ειναι το τηλέφωνο.

 

Έχω όμως τις εξής δύο απορίες και θα ήθελα εαν γνωρίζετε να με βοηθήσετε.

 

1. Πως μπορώ να απενεργοποιήσω να ανάβει η οθόνη οταν κάποιος βάζει το δάχτυλο στο δαχτυλικό αποτύπωμα ;

2. Στο Huawei P9 lite (2017), ειχε η εφαρμογή του κινητού ξεχωριστό εικονίδιο για επαφές και ξεχωριστό για να πάρεις

κάποιο τηλέφωνο. Το Note 8 εχει ενα εικονίδιο και απλά απο τα tabs διαλέγεις τι θέλεις, μπορώ να εχω ξεχωριστό εικονίδιο για

επαφές το Note 8 ;

 

Ευχαριστώ!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Έκανα δώρο στη μητέρα μου το Note 8 pro και εχω πάθει πλάκα με το πόσο γρήγορο ειναι το τηλέφωνο.

 

Έχω όμως τις εξής δύο απορίες και θα ήθελα εαν γνωρίζετε να με βοηθήσετε.

 

1. Πως μπορώ να απενεργοποιήσω να ανάβει η οθόνη οταν κάποιος βάζει το δάχτυλο στο δαχτυλικό αποτύπωμα ;

2. Στο Huawei P9 lite (2017), ειχε η εφαρμογή του κινητού ξεχωριστό εικονίδιο για επαφές και ξεχωριστό για να πάρεις

κάποιο τηλέφωνο. Το Note 8 εχει ενα εικονίδιο και απλά απο τα tabs διαλέγεις τι θέλεις, μπορώ να εχω ξεχωριστό εικονίδιο για

επαφές το Note 8 ;

 

Ευχαριστώ!

Καλορίζικο το τηλέφωνο και πιστεύω η μητέρα σου θα το ευχαριστηθεί πάρα πολύ. Όσον αφορά την οθόνη που ανάβει όταν κάποιος βάζει το δάχτυλο στο δακτυλικό αποτύπωμα, αυτό συμβαίνει μόνο όταν μπει το δάχτυλο αυτού που όρισε το αποτύπωμα.

Δεν ανοίγει δηλαδή με οποιοδήποτε δάχτυλο, παρά μόνο με το δάχτυλο του χρήστη που εισήγαγε το δακτυλικό αποτύπωμα.

Σετικά με τη δεύτερη ερώτηση, δεν υπάρχει η δυνατότητα ξεχωριστού εικονιδίου για επαφές, λόγω του ότι σύμφωνα με την νέα πολιτική της Google έχει αλλάξει ο dialer του κινητού και είναι αυτός της Google.

Δεν είναι δηλαδή ο miui dialer που είχαν τα παλαιότερα Xiaomi κινητά.

Επομένως δεν μπορεί να γίνει κάτι για αυτό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οκ.Ευχαριστω.

Μολις μιλησα με WIND.Το wifi calling μου ειπαν υποστηριζεται μονο στα Huawei p10-lite,p20,p30 και σε Samsung galaxy συσκευες...

 

H Wind υποστηρίζει μόνο Volte μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

H Wind υποστηρίζει μόνο Volte μέχρι στιγμής.

Και μόνο σε συμβόλαια.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο σε συμβόλαια.

Μαλιστα...Δηλαδη παπατζες μου ειπε ο υπαλληλος της Wind που μιλησα,γιατι με ρωτησε αν εχω συνδεση,καρτα ή καρτοπρογραμμα και εγω του απαντησα εχω καρτοπρογραμμα...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα...Δηλαδη παπατζες μου ειπε ο υπαλληλος της Wind που μιλησα,γιατι με ρωτησε αν εχω συνδεση,καρτα ή καρτοπρογραμμα και εγω του απαντησα εχω καρτοπρογραμμα...

 

το καρτοπρογραμμα, συμβολαιο ειναι. το οτι σας εχουν βαλει ενα καρτο- μπροστα, δεν αλλαζει κατι. κανονικα πρεπει να εχεις/δικαιουσαι volte στην wind.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα...Δηλαδη παπατζες μου ειπε ο υπαλληλος της Wind που μιλησα,γιατι με ρωτησε αν εχω συνδεση,καρτα ή καρτοπρογραμμα και εγω του απαντησα εχω καρτοπρογραμμα...

 

https://apps.eett.gr/complaints/Complaint.seam

αξιζει τον κοπο να τους κσνεις μια καταγγελια εδω,εγω τους τρεχω καθε λιγο κ λιγακι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Χθες πήρα την συσκευή πρώτη μέρα, προέρχομαι από redmi note 7 και βλέπω ότι ακόμη η κάμερα δεν είναι στα επίπεδα της κάμερας του 7. Τι υπάρχει να περάσω για να την βελτιώσω? Διάβασα στα προηγούμενα σχόλια ότι η open camera για βίντεο και μια gcam πριν 3 σελίδες την οποία πέρασα και δεν είδα διαφορά. Έχει κάποιος να μου προτείνει κάποια κάμερα καλύτερη της στοκ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Χθες πήρα την συσκευή πρώτη μέρα, προέρχομαι από redmi note 7 και βλέπω ότι ακόμη η κάμερα δεν είναι στα επίπεδα της κάμερας του 7. Τι υπάρχει να περάσω για να την βελτιώσω? Διάβασα στα προηγούμενα σχόλια ότι η open camera για βίντεο και μια gcam πριν 3 σελίδες την οποία πέρασα και δεν είδα διαφορά. Έχει κάποιος να μου προτείνει κάποια κάμερα καλύτερη της στοκ;

Καλημερα,πρεπει να εχει προβλημα η συσκευη σου φιλε μου για να λες οτι το 8 δεν ειναι στα επιπεδα του 7 στην καμερα,εκτος και αν μιλας με gcam γιατι εκει ακομα το 8 θελει δουλεια ,αν και για μενα δεν χρειαζεται gcam:)

Link to comment
Share on other sites

Η στοκ κάμερα του 8 pro είναι σαφώς καλύτερη από του 7.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να βαλετε καποια εκδοση της gcam απο 7.2 και μετα. Εχω βαλει μια που ειναι ανωτερη της στοκ σε: σελφι,κανονικες και night mode. Βιντεο,portrait δε δουλευουν. Επισης viewfinder πολυ αργο. Οποτε χρησιμοποιω τη gcam στις ανωτέρω 3 περιπτωσεις, ενω για video, πορτραίτο κτλ βαζω τη στοκ. Επισης η στοκ εχει πολυ μετριο δυναμικο ευρος ακομη και με hdr ενεργο οποτε παλι προτιμω τη gcam σε τετοιες περιστασεις.
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος να βοηθησει.θελω να κρυψω φοτογραφιες στον κρυφο φακελο αλλα να τις εχω μονο εγω.μονο στο κινητο μου δλδ.Δεν με αφηνει να τις μεταφερω αν πρωτα δεν ενεργοποιησω τον συγχρονισμο με τον λογαριασμο mi.Οι φωτογραφιες αυτες λοπον αν κανω συγχρονισμο που πανε?μπορει να μεινου καπου και να φαινονται?

επισης θελω οταν παω να βγαλω φωτογραφια να φαινεται ολη η οθονη και οχι τα μαυρα πλαισια που εχει πανω κατω.γινετε αυτο?

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,πρεπει να εχει προβλημα η συσκευη σου φιλε μου για να λες οτι το 8 δεν ειναι στα επιπεδα του 7 στην καμερα,εκτος και αν μιλας με gcam γιατι εκει ακομα το 8 θελει δουλεια ,αν και για μενα δεν χρειαζεται gcam:)

 

Είχες εσύ φίλε μου το redmi note 7; Έχει περισσότερο θόρυβο (για τις στοκ κάμερες μιλάμε πάντα)από το 7 είναι η άποψη μου και είναι κάτι που με ενοχλεί.. και με 2 διαφορετικές gcam που του είχα κατεβάσει ήμουν πολύ ικανοποιημένος. Βέβαια δεν θέλω να μειώσω το κινητό, αλλά στο θέμα κάμερας λόγω θορύβου, νομίζω θέλει ακόμη δουλίτσα. Υπάρχει κάποια δοκιμασμένη άλλη καμερουλα να δοκιμάσω;

Edited by telmakris
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι μετά την αναβάθμιση σε 11.0.6 tτο wifi στα 2.4 έχει θέμα ενώ στα 5 παίζει άψογα.

Έχει άλλος τέτοιο θέμα;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι μετά την αναβάθμιση σε 11.0.6 tτο wifi στα 2.4 έχει θέμα ενώ στα 5 παίζει άψογα.

Έχει άλλος τέτοιο θέμα;

 

Nαι.Τα ιδια κι εδω.Μαλλον bug...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο καλησπερα σε παρακαλω μπορεις να μου δωσεις link να κατεβασω την 11.0.6?

Ευχαριστω πολυ.

Βλέπω ότι μετά την αναβάθμιση σε 11.0.6 tτο wifi στα 2.4 έχει θέμα ενώ στα 5 παίζει άψογα.

Έχει άλλος τέτοιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο καλησπερα σε παρακαλω μπορεις να μου δωσεις link να κατεβασω την 11.0.6?

Ευχαριστω πολυ.

 

Δεν έχω link.

OTA ήρθε.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

τι χωρα εχεις βαλει? Γιωργο? προσθετες ρυθμισεις, περιοχη Edited by Stavrosl
Link to comment
Share on other sites

τι χωρα εχεις βαλει? Γιωργο? προσθετες ρυθμισεις, περιοχη

 

Είχα Ελβετία και το μόλις γύρισα Ελλάδα ήρθε αμέσως.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανακάλυψα οτι τελικά το gorilla glass δεν παίζει να ναι ούτε 3. απέκτησα γρατζουνιά απο κέρμα. Το μοναδικό κέρμα στη τσέπη μου...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Gorilla glass 5 έχει.

Ποτέ κινητό σε τσέπη μαζί με άλλα αντικείμενα.

Πάντα σε χωριστή θέση, μόνο του σε τσαντάκι.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ήσουν άτυχος, δεν νομίζω όμως να μην έχει 5 τη στιγμή που το αναφέρει επίσημα στα χαρακτηριστικά της συσκευής.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και μένα το mi8 που έχει 5 ενώ πάντα το προσέχω ποτέ στην τσέπη με άλλα πράγματα κτλ κτλ κι όμως ξαφνικά έκανε μια γρατζουνιά. Όλα τελικά θέλουν τζαμάκι για σιγουριά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...