Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια ειναι ειναι διαφορα στις εκδοσεις του κινητου GLOBAL και EU (Ευρωπαϊκο);
Μάλλον καμία.

 

Ήρθε νέο update 11.3.4.0

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ μόνο να χειριστώ την τηλεόραση αλλά όχι την Nova

 

Γιατί, δε σου δουλεύουν?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω αγοράσει θήκη που κλείνει από μπροστά με τζάμι. Ξέρει κανείς πως μπορώ να το κάνω να προβάλει κάποια πράγματα το τζαμί όταν κλείνει; Έγραφε η εταιρεία όταν το αγόρασα ότι αυτό γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν το mi 9 lite είναι συμβατό με το WiFi calling της cosmote?
Γενικα ναι.

Με sms όμως δεν ενεργοποιείται.

Την μια σύνδεση την ενεργοποίησα τηλεφωνικά με το τμήμα βλαβών, με αφορμή βλάβη στην περιοχή μου όπου δεν είχα καθόλου σήμα κινητής αλλά είχα ίντερνετ σπίτι κανονικά.

Την άλλη βάζοντας την sim μου σε ένα iphone όσο για να στείλω το sms ενεργοποίησης.

Τώρα παιζουν και οι 2 sim κανονικά.

Άρα είναι συμβατό απλά δεν το έχουν βάλει ακόμα στην επίσημη λίστα τους.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάτοχος δύο ημερών μπορώ να πω ότι είμαι ενθουσιασμένος με το κινητό αυτό σε σχέση με τα χρήματα του. Επιτέλους nfc και δουλεύει και το tap n pay της alpha Bank. Κατά τα άλλα προς στιγμής ότι περίμενα.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η σύζυγός μου το έχει ερωτευτεί! Οθονάρα, γρήγορο wifi με τέλειο σήμα ανάμεσα από τοίχους και στον επάνω όροφο

δεν κολλάει πουθενά και μπαταρία που γράφει 8 ωρα sot για πλάκα σε 1 1/2 μέρες ή 5 ώρες σε 2 1/2 μέρες. Προερχόμενη μάλιστα

από note 4X με την ατελείωτη μπαταρία, αυτό ακόμα καλύτερο !

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο είναι σούπερ και με τέτοια τιμή οποίος το σκέφτεται να μην το σκέφτεται
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται, δουλεύει άψογα το wifi calling της cosmote (ενεργοποίησα την υπηρεσία πρώτα με ένα α50) . Οι εναλλαγές γίνονται απροβληματιστα (έχω χαμηλό σήμα στο σπίτι και το κάνει συχνά).

 

Με το miui11 που είναι κρυμμένο το μενού του αποθηκευτικού χώρου;

Όπως και να gestures;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα-αύριο μάλλον θα αγοραστεί.Έχετε να προτείνετε κάποιο καλό τζάμι και θήκη από εξωτερικό ή εγχώρια αγορά?

 

και εγω στην ιδια φαση ειμαι. απλα ψαχνω να βρω το μαγαζι που να συνδυάζει την χαμηλότερη τιμη και να το εχει ετοιμοπαραδοτο η παραδοτέο σε 1-2 ημερες και να μοιάζει να ειναι οσο πιο αξιοπιστο γινεται (το μαγαζι). μαλιστα ψαχνοντας ειδα οτι μερικα μαγαζια δινουν δυο χρονια εγγύηση εν αντιθεση με ολα τα υπολοιπα που δινουν ενα.

εαν καταλήξεις και θες, στειλε μου ενα pm το μαγαζι να εχω μια ιδια.

Σε ευχαριστω

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

Σε συγκριση με το redmi note 8 pro?

 

Ποιο λετε? :worry:

 

Mi9 lite vs Note 8 Pro

amoled - lcd

snapdragon - helio

Sony IMX586 - Samsung S5KGW1

179 gr - 199gr

 

Το πήρε γνωστός το note 8 pro και απλά για έμενα δεν υπάρχει σύγκριση(η κάμερα χάλι μαύρο). Τώρα εάν κάποιος θέλει τον λίγο πιο γρήγορο επεξεργαστή(μόνο που είναι Mediatek τρώει άκυρο) και δεν έχει πρόβλημα με τον μεγαλύτερο όγκο ...ok.

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Ο αποθηκευτικός χώρος είναι μέσα στο σχετικά με το τηλέφωνο. Τα πλήκτρα πλοήγησης αφαιρούνται;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mi9 lite vs Note 8 Pro

amoled - lcd

snapdragon - helio

Sony IMX586 - Samsung S5KGW1

179 gr - 199gr

 

Το πήρε γνωστός το note 8 pro και απλά για έμενα δεν υπάρχει σύγκριση(η κάμερα χάλι μαύρο). Τώρα εάν κάποιος θέλει τον λίγο πιο γρήγορο επεξεργαστή(μόνο που είναι Mediatek τρώει άκυρο) και δεν έχει πρόβλημα με τον μεγαλύτερο όγκο ...ok.

 

Καταλαβα, mi9 lite δαγκωτο! :D

Link to comment
Share on other sites

χαχα... κασετοφωνο φαντάζομαι δεν θα έχει :p

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Κατεβάζει την 11.3.4.0 για να δούμε ......

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Ο αποθηκευτικός χώρος είναι μέσα στο σχετικά με το τηλέφωνο. Τα πλήκτρα πλοήγησης αφαιρούνται;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πρόσθετες ρυθμίσεις=>Προβολή πλήρους οθόνης.

Καί αν έχεις πρόσθετες λειτουργίες στα πλήκτρα πλοήγησης βάζεις τον βοηθό αφής και κάνει αυτά που θέλεις!!!

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα, ειμαι σε αναζήτηση νέας συσκευής και μου έπεσε στο μάτι η συγκεκριμένη. Προερχόμενος από LG G5, είμαι ανάμεσα σε mi8 και mi9 lite. Το μόνο καλό του mi8 είναι ο επεξεργαστής (δεν παίζω παιχνίδια) και ο οπτικός σταθεροποιητής, σε ολα τα υπόλοιπα νομίζω ότι είναι ανώτερο το mi9. Θα ηθελα να σας ρωτήσω, το GPS της συσκευής είναι καλό; αξιόπιστο δλδ; επειδή έχω φοβίες από το g5 και θα ήθελα να ειμαι σίγουρος πριν την αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα, ειμαι σε αναζήτηση νέας συσκευής και μου έπεσε στο μάτι η συγκεκριμένη. Προερχόμενος από LG G5, είμαι ανάμεσα σε mi8 και mi9 lite. Το μόνο καλό του mi8 είναι ο επεξεργαστής (δεν παίζω παιχνίδια) και ο οπτικός σταθεροποιητής, σε ολα τα υπόλοιπα νομίζω ότι είναι ανώτερο το mi9. Θα ηθελα να σας ρωτήσω, το GPS της συσκευής είναι καλό; αξιόπιστο δλδ; επειδή έχω φοβίες από το g5 και θα ήθελα να ειμαι σίγουρος πριν την αγορά.

 

(καλό το Mi8 άλλα το notch είναι υπερβολικά μεγάλο και η μπαταρία 3400mA)

Το gps 3-4 φόρες το έχω βάλει και δεν είχα θέματα,όποιος το έχει δουλέψει πιο πολύ ας γράψει.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Τέλειο τούμπανο το mi 9 lite, προερχόμενος από redmi note 3 pro, όλα καλά μεχρι στιγμής απίστευτη οθονάρα, πολύ καλό gps, τα ηχεία οκ, κινητό πήραμε όχι στερεοφωνικό. κάμερα πολύ καλή όποιος αναζητεί καλύτερη υπάρχουν και οι dsrl.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...