Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το κατεβασα ωραια . εμενα δεν εχει φακελο gcam/configs στο εσωτερικο χωρο πρεπει να το φτιαξω εχει μονο Lib.Τελικα βρηκα ακρη αλλα δεν φορτωνει την καμερα και το αρχειο.κρασαρει και την default cam

 

Φόρτωσε πρώτα το xml και μετά από κάποιο boot θα στρώσει .

 

Φυσικά έχεις κάνει πρώτα clear το data της εφαρμογής και μετά φορτώνεις xml.

Link to comment
Share on other sites

Φόρτωσε πρώτα το xml και μετά από κάποιο boot θα στρώσει .

 

Φυσικά έχεις κάνει πρώτα clear το data της εφαρμογής και μετά φορτώνεις xml.

 

κρασαρει και το default app .εκανα τρεις φορες reboot και το xml αρχικα κανω save και μετα παω στο φακελο που δμιουργηθηκε και κανω paste

το εκανα και την δεν την φορτωνει μετα μεσα απο το μενου της καμερας :wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

κρασαρει και το default app .εκανα τρεις φορες reboot και το xml αρχικα κανω save και μετα παω στο φακελο που δμιουργηθηκε και κανω paste

το εκανα και την δεν την φορτωνει μετα μεσα απο το μενου της καμερας :wacko::wacko::wacko:

 

Πρέπει να κάνεις διπλό ταπ κάτω από το κλείστρο και να το επιλέξεις.

 

Με ποια rom είσαι; Η stock camera δεν πρέπει να χει σχέση με gcam. Έκανες επανεκκίνηση της συσκευής; Δοκίμασες clear data της εφαρμογής;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά μάλλον τα κατάφερα Μην με ρωτήσεις πως δεν ξέρω.miui

11.3.4 χωρίς root. Τελικά όχι κρασαρει την κάμερα και την default k hypercam δύο restart ξεκόλλησε. Ελπίζω. Δεν πειράζουμε τπτ άλλο; wWtnyF9

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά μάλλον τα κατάφερα Μην με ρωτήσεις πως δεν ξέρω.miui

11.3.4 χωρίς root. Τελικά όχι κρασαρει την κάμερα και τηνdefault k hypercamwWtnyF9

 

Ειναι αυτο που σου ειπα παραπάνω. Μετα απο μερικά boot στρωνει. ;)

 

Καλα κλικς :)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αυτο που σου ειπα παραπάνω. Μετα απο μερικά boot στρωνει. ;)

 

Καλα κλικς :)

Tελικα συρτάρι εφαρμογών έχουμε η όχι;

Link to comment
Share on other sites

Tελικα συρτάρι εφαρμογών έχουμε η όχι;

 

Που θες να ξερω; :lol::lol::lol:

 

Απομακρυσμένα την εστησα τη gcam με τη βοηθεια του Μιχαλη και ενός ακόμα παιδιου. Δεν εχω τη συσκευη σας :)

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις miui global 11.3.4?
Όχι με αυτόν εδώ, ο οποίος θα δοθεί σύντομα αλλά όποιος θέλει δοκιμάζει https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-launcher/miui-launcher-alpha-4-15-0-1380-12051400-release/miui-system-launcher-alpha-4-15-0-1380-12051400-android-apk-download/
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι δεν έχεις κάνει καλά φίλε 1 μήνα τώρα δουλευω την gcam χωρίς κανένα πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι δεν έχεις κάνει καλά φίλε 1 μήνα τώρα δουλευω την gcam χωρίς κανένα πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγκατάσταση apk μετά save να γίνει ο φακελος

Τοποθέτηση τουxml μέσα στο φάκελο και επιλογή τουxml. Εκτός αν πρέπει να αλλάξω δικαιώματα. Miui global 11.3.4 εκτός αν παίζει ρόλο 6/64

Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση apk μετά save να γίνει ο φακελος

 

Τοποθέτηση τουxml μέσα στο φάκελο και επιλογή τουxml. Εκτός αν πρέπει να αλλάξω δικαιώματα. Miui global 11.3.4 εκτός αν παίζει ρόλο 6/64

τι να σου πω μηπως είχες κατεβάσει κάποια άλλη gcam και υπάρχει ακκμα? προσπάθησε αν είναι να τα σβήσεις όλα και φακέλους και ότι άλλο ειναι και να την ξαναπερασεις...σε τι κρασαρει?

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτή που είπες τα έσβησα δύο φορές το έχω κάνει αρκετές φορές. Ειλικρινά δεν ξέρω
Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση apk μετά save να γίνει ο φακελος

Τοποθέτηση τουxml μέσα στο φάκελο και επιλογή τουxml. Εκτός αν πρέπει να αλλάξω δικαιώματα. Miui global 11.3.4 εκτός αν παίζει ρόλο 6/64

 

Κάνε πρώτα clear data την εφαρμογή και μετά περνά το xml.

Link to comment
Share on other sites

to 64GB ειναι καλη επιλογη? ποσο περιπου διαθεσιμο χωρο εχει;

 

60 τσιμπατο... Από skroutz είναι 212...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ενώ κοιτούσα το 64αρι από Skroutz το χτύπησα χθες από Κίνα στα 180.53e που έπαιξε σχετικά καλή τιμή.Για να δούμε πότε θα έρθει βέβαια.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ενώ κοιτούσα το 64αρι από Skroutz το χτύπησα χθες από Κίνα στα 180.53e που έπαιξε σχετικά καλή τιμή.Για να δούμε πότε θα έρθει βέβαια.

 

Σιγά την διαφορά πάντως.... Εγώ ήμουν και τυχερός το skroutzμαγαζο είναι δίπλα από το σπίτι μου

Link to comment
Share on other sites

60 τσιμπατο... Από skroutz είναι 212...

 

ωραιος φιλε ευχαριστω...!!!!

 

πηρα το aurora blue...!!! δεν ηταν αμεσα διαθεσιμο λεει 3 εργασιμες θα περιμενω θα παω απο το καταστημα να το παραλαβω οταν ειναι...!! να τσεκαρω κιολας να ειναι και η global version

 

μια ερωτηση αυτα που γραφουν ΕU στο σκρουτζ ειχα ρωτηση σε ενα μαγαζι και μου ειπε ενας οτι τα φερνει απο Γερμανια... ειναι οκ? με τα updates και τα σχετικα η θα εχει καμια ρομ οτι να ναι?

 

απο το καταστημα παντως που το εκανα παραγγελια αναφερει οτι ειναι global απλα θα ηθελα να ξερω πια η διαφορα με το EU

 

επισης το mi 9 SE Που ειναι ετσι λιγο πιο μικρο με μικροτερη μπαταρια... αξιζει? εχει φαει σκαλωμα η κοπελα μου για το συγκεκριμενο..... της λεω να παρουμε το ιδιο που θα παρω και εγω το 9 Lite αλλα αντε τωρα να της βαλω μυαλο....... χαχαχα

 

εχει ιδια καμερα το mi 9 SE?

οκ η μπαταρια ξερω ειναι χειροτερη.... με το ζορι σε βγαζει μια γεματη μερα... αλλα οκ σε αυτο εχεις το Powerbank μαζι σου πες...

Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

Το mi 9 se ούτε ραδιόφωνο έχει ούτε κάρτα μνήμης παίρνει.

 

ναι το γνωριζω αυτο.... η καμερα ειναι ιδια με το mi 9 lite ομως?

 

δεν μπορω να της αλλαξω γνωμη με τπτ... της φενεται λεει μεγαλο το 9 lite και πιο βαρη... :lol:

 

180gr ειναι το mi 9 lite

155gr το mi 9 SE..

Link to comment
Share on other sites

ωραιος φιλε ευχαριστω...!!!!

 

πηρα το aurora blue...!!! δεν ηταν αμεσα διαθεσιμο λεει 3 εργασιμες θα περιμενω θα παω απο το καταστημα να το παραλαβω οταν ειναι...!! να τσεκαρω κιολας να ειναι και η global version

 

μια ερωτηση αυτα που γραφουν ΕU στο σκρουτζ ειχα ρωτηση σε ενα μαγαζι και μου ειπε ενας οτι τα φερνει απο Γερμανια... ειναι οκ? με τα updates και τα σχετικα η θα εχει καμια ρομ οτι να ναι?

 

απο το καταστημα παντως που το εκανα παραγγελια αναφερει οτι ειναι global απλα θα ηθελα να ξερω πια η διαφορα με το EU

 

επισης το mi 9 SE Που ειναι ετσι λιγο πιο μικρο με μικροτερη μπαταρια... αξιζει? εχει φαει σκαλωμα η κοπελα μου για το συγκεκριμενο..... της λεω να παρουμε το ιδιο που θα παρω και εγω το 9 Lite αλλα αντε τωρα να της βαλω μυαλο....... χαχαχα

 

εχει ιδια καμερα το mi 9 SE?

οκ η μπαταρια ξερω ειναι χειροτερη.... με το ζορι σε βγαζει μια γεματη μερα... αλλα οκ σε αυτο εχεις το Powerbank μαζι σου πες...

 

1-φιλε τα 64gb να μην σε απασχολούν γιατί παίρνει κάρτα μνήμης,

2-ουτε το global να σε απασχολεί γιατί δεν βγαίνει στην κίνα(μάλλον βγαίνει άλλα με άλλη ονομασία cc9).

3-παρε το δικό σου και μόλις το δει πιστεύω θα αλλάξει γνώμη...(άσχετο άλλα και το λευκό είναι πολύ όμορφο απλά δεν είναι τόσο εφετζίδικο..:cool:)

Τα κινητά φοράνε την ίδια κάμερα Sony IMX586 Exmor RS ...και στο μέγεθος όντως υπάρχει διαφορά.

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...