Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λευκό έχω και εμένα έλεγε διαθέσιμο μόνο με παραγγελία... Σε 1 μέρα ήρθε. Καμία διαφορά δεν έχει πες της. Δεν θα το καταλάβει από κοντά ούτε στο μενού. Άμα της τα φέρεις από κοντά.
Link to comment
Share on other sites

ναι το γνωριζω αυτο.... η καμερα ειναι ιδια με το mi 9 lite ομως?

 

 

 

δεν μπορω να της αλλαξω γνωμη με τπτ... της φενεται λεει μεγαλο το 9 lite και πιο βαρη... :lol:

 

 

 

180gr ειναι το mi 9 lite

 

155gr το mi 9 SE..

Αν θέλει μικρότερο μέγεθος να δει το xiaomi mi a3 φοράνε την ίδια κάμερα και είναι όμορφο.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει μικρότερο μέγεθος να δει το xiaomi mi a3 φοράνε την ίδια κάμερα και είναι όμορφο.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η οθόνη όμως..... Δεν είναι τόσο καλή...

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη όμως..... Δεν είναι τόσο καλή...

 

μιά χαρα είναι η οθόνη, πήρα 2 για γυναίκα και κόρη. Τσέκαρέ το απο κοντά (περί Mi A3 ο λόγος)

Link to comment
Share on other sites

μιά χαρα είναι η οθόνη, πήρα 2 για γυναίκα και κόρη. Τσέκαρέ το απο κοντά (περί Mi A3 ο λόγος)

 

Όταν έχει συνηθίσει σε full HD.. Το Mi A3 υστερεί κατά πολύ πιστεύω σε σύγκριση mi 9 lite

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη όμως..... Δεν είναι τόσο καλή...

Η οθόνη φίλε είναι τέλεια. Πάω στοίχημα ότι θα της αρέσει το κινητό. Το πήρα δώρο στη γυναίκα μου και ξετρελάθηκε. Να ξέρεις επίσης ότι υπάρχουν Σκρουτζομάγαζα που αγοράζουν από info και δίνουν εγγύηση 2 χρόνια info. Και το δίνουν στα 150-160; ευρώ. Ψάξτε.

Για μένα πήρα το Mi 9 lite. Από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει. Μακάρι να είναι απροβληματιστο, να το ευχαριστηθούμε. Μόνο που δεν μπορώ να βρω θήκη και glass.

Έχετε να μου προτείνετε κάτι καλό από έξω;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη φίλε είναι τέλεια. Πάω στοίχημα ότι θα της αρέσει το κινητό. Το πήρα δώρο στη γυναίκα μου και ξετρελάθηκε. Να ξέρεις επίσης ότι υπάρχουν Σκρουτζομάγαζα που αγοράζουν από info και δίνουν εγγύηση 2 χρόνια info. Και το δίνουν στα 150-160; ευρώ. Ψάξτε.

Για μένα πήρα το Mi 9 lite. Από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει. Μακάρι να είναι απροβληματιστο, να το ευχαριστηθούμε. Μόνο που δεν μπορώ να βρω θήκη και glass.

Έχετε να μου προτείνετε κάτι καλό από έξω;

Ευχαριστώ.

 

Σε μια παρομοια συζητηση άλλης συσκευης, δύο παιδιά πήραν απο σκρουτζ που και καλα ειχαν εγγυηση και αυτοκολλητακι infoquest. Για να το επιβεβαιωσουν ότι έχουν εγγύηση, η infoquest ζήτησε imei. Βάσει αυτών που είπαν τα παιδιά, του ενός το επιβεβαίωσε η εταιρεία και του άλλου όχι παρότι ήταν και τα 2 από το ίδιο μαγαζί και με τα αυτοκολλητάκι της infoquest.

Link to comment
Share on other sites

Σε μια παρομοια συζητηση άλλης συσκευης, δύο παιδιά πήραν απο σκρουτζ που και καλα ειχαν εγγυηση και αυτοκολλητακι infoquest. Για να το επιβεβαιωσουν ότι έχουν εγγύηση, η infoquest ζήτησε imei. Βάσει αυτών που είπαν τα παιδιά, του ενός το επιβεβαίωσε η εταιρεία και του άλλου όχι παρότι ήταν και τα 2 από το ίδιο μαγαζί και με τα αυτοκολλητάκι της infoquest.

Το έχω ακούσει καί αυτό. Εμένα το mi a3 το επιβεβαίωσε και επίσης ένα Redmi note 8 pro στα 128gb, που πήρε ο γιος από άλλο μαγαζί.

 

Το mi 9 lite δεν έρχεται επίσημα Ελλάδα, οπότε δεν μπόρεσα να βρω τέτοια φάση. Γι'αυτό δεν μπορούμε να βρούμε και αξεσουάρ.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ακούσει καί αυτό. Εμένα το mi a3 το επιβεβαίωσε και επίσης ένα Redmi note 8 pro στα 128gb, που πήρε ο γιος από άλλο μαγαζί.

 

Το mi 9 lite δεν έρχεται επίσημα Ελλάδα, οπότε δεν μπόρεσα να βρω τέτοια φάση. Γι'αυτό δεν μπορούμε να βρούμε και αξεσουάρ.

 

Για τζαμακι το ξαναείπα περιμενω

https://www.ebay.com/itm/2PCS-For-Xiaomi-Mi-9-Lite-Advanced-Full-Coverage-Tempered-Glass-Screen-Protector/333350974413?hash=item4d9d4433cd:m:mNUBdLW5dTTeh9dZvQWUsLg ελπίζω να δουλέψει μετά το αποτύπωμα. Όσο για θήκη έχω αυτή που έχει μέσα.

 

Ερωτηση έχει κάνει δοκιμάσει το beta luancher για το κιν από apkmirror?

Link to comment
Share on other sites

Για τζαμακι το ξαναείπα περιμενω

 

https://www.ebay.com/itm/2PCS-For-Xiaomi-Mi-9-Lite-Advanced-Full-Coverage-Tempered-Glass-Screen-Protector/333350974413?hash=item4d9d4433cd:m:mNUBdLW5dTTeh9dZvQWUsLg ελπίζω να δουλέψει μετά το αποτύπωμα. Όσο για θήκη έχω αυτή που έχει μέσα.

 

 

 

Ερωτηση έχει κάνει δοκιμάσει το beta luancher για το κιν από apkmirror?

Ναι μια χαρά δουλεύει, αλλά θα βάλεις αυτόν που λέει "ALPHA"
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά δουλεύει, αλλά θα βάλεις αυτόν που λέει "ALPHA"

 

Μία χαρά μπήκε ο launcher

Link to comment
Share on other sites

παιδια θηκουλα και τζαμακι απο ελλαδα η απο banggood καμια προταση?

(η θήκη θέλω οπωσδηποτε να καλυπτει τις καμερες!

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο μαγαζι που θα παω να το παραλαβω εχει και το 9t στην ιδια τιμη...... τι να κανω?
Είπαμε αν θέλει μαζεμένο κινητό xiaomi mi a3. Τώρα για τα άλλα δύο που λες είναι θέμα γούστου το mi9t έχει pop up camera.

 

Ότι και να πάρεις θα είναι μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο μαγαζι που θα παω να το παραλαβω εχει και το 9t στην ιδια τιμη...... τι να κανω?
Το mi 9t δεν παίρνει κάρτα sd και δεν έχει υπέρυθρες αν σε ενδιαφέρουν αυτά τα δύο.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

παιδια στο μαγαζι που θα παω να το παραλαβω εχει και το 9t στην ιδια τιμη...... τι να κανω?

 

πως γίνετε αυτό?

τα κινητά έχουν 50+/-ε διαφορά,μήπως το 9t είναι μεταχειρισμένο?

πάντως η οθόνη χωρίς notch δείχνει πολύ όμορφο....εάν δεν είχα θέμα με την κινητή κάμερα/sd card ίσως το χτυπούσα.

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

πως γίνετε αυτό?

τα κινητά έχουν 50+/-ε διαφορά,μήπως το 9t είναι μεταχειρισμένο?

πάντως η οθόνη χωρίς notch δείχνει πολύ όμορφο....εάν δεν είχα θέμα με την κινητή κάμερα/sd card ίσως το χτυπούσα.

 

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9738&idPhone2=9862

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε αν θέλει μαζεμένο κινητό xiaomi mi a3. Τώρα για τα άλλα δύο που λες είναι θέμα γούστου το mi9t έχει pop up camera.

 

Ότι και να πάρεις θα είναι μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ρε συ το Mi A3 δεν εχει αυτη την οθονη που εχει το Mi 9....

 

για την κοπελα μου θα παρω το mi 9 lite....!

 

για μενα τωρα δεν ξερω... ειμαι αναμεσα στο 9 lite και στο 9T

 

απλα φοβαμαι λιγο την popup camera οτι θα χαλασει σχετικα γρηγορα...... και μετα δεν νομιζω πως θα μπορεις να το φτιαξεις :p

Link to comment
Share on other sites

ρε συ το Mi A3 δεν εχει αυτη την οθονη που εχει το Mi 9....

 

για την κοπελα μου θα παρω το mi 9 lite....!

 

για μενα τωρα δεν ξερω... ειμαι αναμεσα στο 9 lite και στο 9T

 

απλα φοβαμαι λιγο την popup camera οτι θα χαλασει σχετικα γρηγορα...... και μετα δεν νομιζω πως θα μπορεις να το φτιαξεις :p

 

Θα συμφωνήσω

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω

 

παω αυριο να παρω 2 mi 9 lite το δικο μου σε αυτο το ωραιο το μπλε..! και της δικιας μου το λευκο..

 

νομιζω ειναι πολυ καλη επιλογη...!!!

 

 

απλα το mi 9t νομιζω ειναι πιο ομορφο...! και εχει και πιο πολλες επιλογες σε θηκες κλπ... αλλα δεν μπορω να εχω το ανχος της καμερας....... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το Mi 9T Pro. Το δεύτερο είναι ακριβότερο βέβαια, χωρίς IR Blaster και ραδιόφωνο, αλλά είναι πολύ ανώτερο σε ταχύτητα.

 

Θέλω να ρωτήσω... Το 4G+ πως πάει με το Lite; Υποστηρίζει τα ελληνικά δίκτυα; Έχετε δει καθόλου τους συνδυασμούς (πχ B7 + B3);

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το Mi 9T Pro. Το δεύτερο είναι ακριβότερο βέβαια, χωρίς IR Blaster και ραδιόφωνο, αλλά είναι πολύ ανώτερο σε ταχύτητα.

 

Θέλω να ρωτήσω... Το 4G+ πως πάει με το Lite; Υποστηρίζει τα ελληνικά δίκτυα; Έχετε δει καθόλου τους συνδυασμούς (πχ B7 + B3);

 

το μοντέλο αυτό δεν βγαίνει για Κίνα (εκεί βγαίνει το cc9).

Τώρα εαν χρειάζεσαι την δύναμη του sd855 (games κτλ)δεν χρειάζεται σκέψη.(αν και το lite παίζει τα πάντα ...λίγο PUBG που παίζω όλα οκ)

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

παω αυριο να παρω 2 mi 9 lite το δικο μου σε αυτο το ωραιο το μπλε..! και της δικιας μου το λευκο..

 

νομιζω ειναι πολυ καλη επιλογη...!!!

 

 

απλα το mi 9t νομιζω ειναι πιο ομορφο...! και εχει και πιο πολλες επιλογες σε θηκες κλπ... αλλα δεν μπορω να εχω το ανχος της καμερας....... :lol:

 

Από ποιο μαγαζί θα τα πάρεις; Αν δεν επιτρέπεται να πεις εδώ μπορείς να μου μου στείλεις pm

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν χρειάζεται ρουτ απλά κατεβάζεις το apk και κανείς εγκατάσταση κανονικά μετά πρέπει να πας στης ρυθμίσεις να πατήσεις πάνω στο configs για να δημιουργηθεί φάκελος δείχνω και στην φωτο....από κει και πέρα το αρχειακι xml αφού το έχεις κάνει download στα download σου πας στην διαχείριση αρχείων και το μεταφέρεις στον φάκελο gcam/configs το βάζεις μέσα!!!αφού το κάνεις αυτό μετά στην gcam πατάς διπλό κλικ δίπλα από το κουμπί όπως δείχνω και επιλέγω το αρχειακι xml για να μπουν οι ρυθμίσεις που θέλω και είσαι οκ...δες τις φωτογραφίες για βοήθεια5ec881a9114e12c9a75e04a969e9295e.jpga9aa3e00a826390798efd98a61a3f859.jpgc9065e7bf57438587e6aa5155b03b60b.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλο μεσημερι ,αν και δεν ειμαι πολυ σχετικος με το ¨"αθλημα" σε οτι αφορα την gcam αναβαζω ενα σχετικο link που εμενα με βοηθησε αρκετα ωστε να καταφερω να την περασω ,βεβαια αφορα το redmi 8 αλλα η διαδικασια ειναι η ιδια για το mi 9 lite

Προσωπικα δεν ξερω τις αναλογες ρυθμισεις ωστε να βοηθησω περοσσοτερο τα παιδια του φορουμ ,αν καποιος γνωριζει τα σχετικα ας βοηθησει

...https://gr.gizchina.com/2019/11/11/how-to-egkatastasi-google-camera-gcam-sto-redmi-note-8-pro/

 

ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα αυτό το προστατευτικο οθόνης μετά από καλές κρητικές που διάβασα και το αποτύπωμα δουλεύει χωρίς να χρειαστεί να το περάσω ξανά

 

https://s.click.aliexpress.com/e/nlVi5LXa

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...