Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειναι δυνατο το ανοιγμα λεει
Μαλλον κάτι έγινε στο upload

Δοκίμασε το ζιπακι

https://cloud.tapatalk.com/s/5dc54e43080e3/Email.zip

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by paokaras45
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις ειδοποιήσεις στο always on screen ισχύει; Δεν βγάζει viper και messager? Πολύ κακο αυτό.τι βγάζει δηλαδή;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις ειδοποιήσεις στο always on screen ισχύει; Δεν βγάζει viper και messager? Πολύ κακο αυτό.τι βγάζει δηλαδή;
Μόνο Gmail έχω δει εγώ να βγάζει. Λογικά θα φτιαχτεί να τις δείχνει σε κάποιο από τα επόμενα update
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις ειδοποιήσεις στο always on screen ισχύει; Δεν βγάζει viper και messager? Πολύ κακο αυτό.τι βγάζει δηλαδή;
Εδώ δεν βγάζει ούτε τις αναπάντητες.....

Η το εφέ Ρυθμός;

Μόνο στις ρυθμίσεις που το επιλέγεις το ειδα να δουλεύει χαχαχα...

 

Σχετικά με την μπαταρία για το miui 11 εχει γεμίσει με αναφορές το ίντερνετ ότι κάτι δεν πάει καλά..... Δοκίμασα τα εξής και κάτι έστρωσε:

-Απενεργοποιηση του autostart πολλων εφαρμογών που ήταν στο on

 

 

- επανεγκατάσταση του muiu 11

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by paokaras45
Link to comment
Share on other sites

Ούτε τις αναπάντητες;; απαράδεκτο ..τότε γιατι υπάρχει ; Για να βλέπουμε την ώρα; Ψαχνομαι λίγο καιρό να το Πάρω αλλά αυτό με χάλασε αφού έχει και το led πίσω πάλι πρέπει να ανοίξουμε το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν βγάζει ούτε τις αναπάντητες.....

Η το εφέ Ρυθμός;

Μόνο στις ρυθμίσεις που το επιλέγεις το ειδα να δουλεύει χαχαχα...

 

Σχετικά με την μπαταρία για το miui 11 εχει γεμίσει με αναφορές το ίντερνετ ότι κάτι δεν πάει καλά..... Δοκίμασα τα εξής και κάτι έστρωσε:

-Απενεργοποιηση του autostart πολλων εφαρμογών που ήταν στο on

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

paokara, πάτησα στο πρώτο λινκ που έχεις βάλει του Tapatalk (χαζομάρα μου) και το τηλέφωνο μου πήρε 3 χρεώσιμα μηνύματα από 5ψηφια νούμερα!!! Παρακαλώ κάποιος διαχειριστής να διαγράψει το μήνυμα, μην την πατήσουν και άλλοι!

Edited by kikos7
Link to comment
Share on other sites

paokara, πάτησα στο πρώτο λινκ που έχεις βάλει του Tapatalk (χαζομάρα μου) και το τηλέφωνο μου πήρε 3 χρεώσιμα μηνύματα από 5ψηφια νούμερα!!! Παρακαλώ κάποιος διαχειριστής να διαγράψει το μήνυμα, μην την πατήσουν και άλλοι!

Wtf????

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

paokara, πάτησα στο πρώτο λινκ που έχεις βάλει του Tapatalk (χαζομάρα μου) και το τηλέφωνο μου πήρε 3 χρεώσιμα μηνύματα από 5ψηφια νούμερα!!! Παρακαλώ κάποιος διαχειριστής να διαγράψει το μήνυμα, μην την πατήσουν και άλλοι!
Εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι...

Ανέβασα 2 βίντεο με τις ενέργειες που έκανα (autostart και reinstall) και τα έκανε host το Tapatalk...

Προφανώς σου έβγαλε κάποιο popup και το κλικαρες.

Έσβησα τα λινκ από το δικό μου ποστ

 

Sorry αλλά δεν φταίω.....

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ούτε τις αναπάντητες;; απαράδεκτο ..τότε γιατι υπάρχει ; Για να βλέπουμε την ώρα; Ψαχνομαι λίγο καιρό να το Πάρω αλλά αυτό με χάλασε αφού έχει και το led πίσω πάλι πρέπει να ανοίξουμε το κινητό.
Δεν είναι θέμα συσκευής.

Του miui. Και στο 9t και pro διαβάζω το έχουν το θέμα.

Μαλλον θαααα το φτιαξουν

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό γίνεται να ξεκλειδώσει με pattern η με το πλαϊνό κουμπί και σύρσιμο της οθόνης προς τα επάνω;
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι και εγώ, αλλά έρχεται και Black Friday..

https://gr.gizchina.com/2019/11/09/xiaomi-mi-9-lite-coupons-low-price-stores-new-2-2/

Φίλε η τιμή του Ελλάδα έχει πέσει αρκετά νομίζω είναι στα 210 το 6-64 και παίρνει και sd το κινητό αν το βρεις κάνα 30ευρω πιο φτηνό από έξω τότε αξιζει αλλιώς πιστεύω καλύτερα από εδώ να μην έχεις και την αναμονή 20 ημερών

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από έξω τώρα παίρνεις το 128αρι με κάτω από €210
Ισχύει αλλά εγώ πχ προτιμώ το 64αρι αν είναι να το έχω αύριο παρά το 128 σε 20 μέρες εφόσον παίρνει το κινητό...εκτός αν θέλει κάποιος και τις 2 card slot τότε πάει για 128αρι σίγουρα

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; οι διαστάσεις του mi9 και του mi9 lite είναι οι ίδιες; η θήκη κάνει και στα 2;

ρωτάω γιατί σκέφτομαι να χτυπήσω το lite τώρα με τις κινεζοεκπτώσεις και έχω ήδη θήκες+tempered από το Mi9:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; οι διαστάσεις του mi9 και του mi9 lite είναι οι ίδιες; η θήκη κάνει και στα 2;

 

ρωτάω γιατί σκέφτομαι να χτυπήσω το lite τώρα με τις κινεζοεκπτώσεις και έχω ήδη θήκες+tempered από το Mi9:)

Όχι και για τα δύο
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Με αυτήν εδώ την αναβάθμιση της AOD εμφανίζεται ειδοποίηση για αναπάντητη. Θα ήθελα βέβαια να ήταν έγχρωμη..

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/always-on-mode/always-on-mode-1-6-174-10251635-release/miui-always-on-mode-1-6-174-10251635-android-apk-download/download/

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Με αυτήν εδώ την αναβάθμιση της AOD εμφανίζεται ειδοποίηση για αναπάντητη. Θα ήθελα βέβαια να ήταν έγχρωμη..

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/always-on-mode/always-on-mode-1-6-174-10251635-release/miui-always-on-mode-1-6-174-10251635-android-apk-download/download/

 

Δηλαδή η μαμά εφαρμογή δεν στο παρέχει. Ούτε τα social Viber κ άλλα?δεν τα δείχνει?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έγραψες αυτό μου ήρθε η θεία φώτιση όταν πήρα το τηλέφωνο και ήμουν ακόμα με miui 10 είχα εγκαταστήσει νομίζω αυτό το αρχείο (MIUI Always on mode dev-1.4.3.141-09261407 beta) και μέχρι τώρα δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις μου της δείχνει όλες.

 

Μπορεί να κοιτάξει κάποιος στις εφαρμογές την έκδοση που έχει στο λειτουργία πάντα ενεργό!

 

για να δούμε αν η συγκεκριμένη εφαρμογή αναβαθμίστηκε όταν έγινε το miui 11.

Στις δείχνει όλες στην AOD? Περίεργο, όλοι λένε ότι δεν εμφανίζονται στην AOD οι ειδοποιήσεις εκτός από το Gmail μέχρι τώρα.

Την έκδοση που αναφέρεις είχα πριν αλλά δεν έδειχνε ούτε αναπάντητες ούτε SMS ούτε τίποτα άλλο.

Στην οθόνη κλειδώματος εμφανίζονται κανονικά όλα

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστείτε μέχρι προχτες με το LG V10 (I miss you second screen) σε συνδιασμό με το honor band 4, καμία φορά ένιωθα ότι έχανα ειδοποιήσεις.

Τελικά όταν χάνεις κάτι το εκτιμάς....

 

Αυτό που δεν μου λείπει καθόλου όμως είναι το 1,5 SOT..... Και η οθόνη που χωρίς blue light filter είχε τραγικό ghost effect.

Όσοι το έχουν δει.... Ξέρουν (μετά απο 5 λεπτά χρήσης η οθόνη δεν βλεποταν.....)

 

Ευτυχώς με το band νιώθω ασφαλής.

Αλλιώς θα τρωγόμουν με τα ρούχα μου με το AOD και τα κουσούρια του...

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by paokaras45
Link to comment
Share on other sites

Είπα και εγώ να κοιτάξω μπας και το φέρω απ' έξω και πουθενά το κινητό. Μάλλον με την 11.11 ξεπούλησαν όλα. Το έχω βρει και από Ελλάδα με 240€ σε σχέση με τα 206€ που ήταν μέχρι πρότεινως.
Link to comment
Share on other sites

Δώσανε Android 10 στην κινεζικη closed beta.

 

Πιστεύω δε θα αργήσουμε να το πάρουμε και εμείς οι Global 3c0e8514e845f87f545b1fa722b3d294.jpg

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ενα λάθος και γράφω για να προλάβω να μην το κάνουν κι'αλλοι.

είχα περάσει τα δακτυλικά αποτυπώματα και μου ήρθε το 6D Tempered Glass (πολύ καλό) μετά το πέρασμα δούλευε μια χαρά το δαχτυλικό άλλα είχα την φαεινή ιδέα να τα ξαναπεράσω.

Τι το ήθελα, δεν δουλεύει καθόλου,τώρα θα χρειαστεί να το βγάλω να τα περάσω ξανά....δυστυχώς ...:(

Άρα δαχτυλικό πριν το γυαλί.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...