Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πας Facebook > πατας τις 3 οριζόντιες γραμμές πανω αριστερά > ρυθμίσεις > αρχεία μέσων και επαφές > ξετικαρεις το "τα βίντεο στις ενημερώσεις ξεκινούν με ηχο κτλ"

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

υπαρχει και η επιλογη να μην αρχιζει καν το βιντεο?

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες το Facebook μέσω Chrome τις φώτο τις κόβει άρα δεξιά λίγο, τι παίζει;

 

Θέμα του Chrome όχι του κιν.

Link to comment
Share on other sites

Θέμα του Chrome όχι του κιν.

 

σε ευχαριστω γιαυτο ειπα να ρωτησω να ειμαι σιγουρος !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όλους: στο aod υπάρχει επιλογή να μένει ανοιχτό 1) πάντα, 2) για 10'' και 3) βάση ρύθμισης συγκεκριμένων ωρών.

Δεν θα ήταν προτιμότερο να είναι κλειστό (αν δεν το πατάς) και όταν έρχεται ειδοποίηση, τότε να μένει ανοιχτό?

Link to comment
Share on other sites

εμένα ακόμα να μου την ξαναβγάλει τη δεκάρα.

τι έγινε τελευταίος έμεινα;

 

και εμενα τιποτα ..δεν μας βλεπω να ερχεται !!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα....

επειδη θεωρω οτι η μπαταρια του κινητου τελειωνει σχετικα γρηγορα μιας και δουλευω και δευτερη συσκευη ταυτοχρονα μπορειτε να μου πειτε σε ποιο μενου μπαινω ωστε να σας βγαλω ενα screenshot να μου πειτε! :)

Link to comment
Share on other sites

Με την ενημέρωση λογισμικού εγώ πάντως είδα τεράστια διαφορά στη μπαταρία. Τρέχει πιο γρήγορα τα προγράμματα (παιχνίδια). Αυτό που ανυσηχησε είναι ότι λίγο ζεσταίνεται το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα....

επειδη θεωρω οτι η μπαταρια του κινητου τελειωνει σχετικα γρηγορα μιας και δουλευω και δευτερη συσκευη ταυτοχρονα μπορειτε να μου πειτε σε ποιο μενου μπαινω ωστε να σας βγαλω ενα screenshot να μου πειτε! :)

 

Ρυθμίσεις > Μπαταρία & Απόδοση > Στατιστικά χρήσης μπαταρίας.

 

Αν κάνεις ξεχωριστά κλικ σε κάθε εφαρμογή, δείχνει αναλυτικά πόση ώρα λειτουργούσε. Όπως και η οθόνη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την ενημέρωση λογισμικού εγώ πάντως είδα τεράστια διαφορά στη μπαταρία. Τρέχει πιο γρήγορα τα προγράμματα (παιχνίδια). Αυτό που ανυσηχησε είναι ότι λίγο ζεσταίνεται το κινητό.

 

Κι εγώ το ίδιο βλέπω. Με το Android 10 πάει πιο γρήγορα, η μπαταρία κρατάει ακόμα περισσότερο. Αλλά δεν βλέπω διαφορά στη θερμοκρασία. Μήπως το χτύπαγε ο ήλιος το δικό σου; :p Γιατί όσο προχωράμε προς το Καλοκαίρι, τόσο πιο πολύ ζεσταίνονται τα κινητά...

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι με wifi-call δεν έρχονται μηνύματα. Χθες προσπαθούσα να στείλω στο 13033 και μόνο όταν βγήκα από airplane mode λειτούργησε.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι με wifi-call δεν έρχονται μηνύματα. Χθες προσπαθούσα να στείλω στο 13033 και μόνο όταν βγήκα από airplane mode λειτούργησε.

Το WiFi call είναι μόνο για κλήσεις. Άμα έχεις aeroplane Mode δεν μπορείς να στέλνεις μην

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω και εγώ την εμπειρία μου μετά την αναβάθμιση σε 10. Καλύτερη διαχείριση μπαταρίας , με μέση χρήση κρατάει πλέον δύο μέρες. Ταχύτερο σε όλα . Άνοιγμα εφαρμογών και εναλλαγή τους άμεση. Παιχνίδια δεν παίζω για να έχω άποψη αλλά φαντάζομαι να τα πάει και εκεί καλύτερα . Δαχτυλικό αποτύπωμα βελτιωμένο πολύ. Σπάνια πλέον αποτυγχάνει με την πρώτη προσπαθεια., και ξεκλειδώνει την οθόνη αισθητά γρηγορότερα από πριν. Απόλυτα ευχαριστημενος . Μπράβο xiaomi!
Link to comment
Share on other sites

Νέο gcam

 

ώρα για δοκιμές.

 

https://drive.google.com/file/d/11mQbgsJ9GoEXXLxAkj-ZUNWpRTfiCdPh/view

Μετά την λήψη της φωτό, η επεξεργασία hdr δεν ολοκληρώνεται ποτέ με αποτέλεσμα να μην αποθηκεύονται οι φωτό.

Έχεις βρει τρόπο ή ρύθμιση που να το διορθώνει;;;

 

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Καθολου νεα.Αρκετα παλια...Και με αρκετα θεματακια....

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά την λήψη της φωτό, η επεξεργασία hdr δεν ολοκληρώνεται ποτέ με αποτέλεσμα να μην αποθηκεύονται οι φωτό.

Έχεις βρει τρόπο ή ρύθμιση που να το διορθώνει;;;

 

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βαλε την αποθηκευση στην εσωτερικη μνημη απο τις ρυθμισεις και διορθωνεται...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Νέα σημαντική αναβάθμιση (11.9.1-g) στον εργοστασιακό browser, με προσθήκη επιτέλους adblock!! Τέρμα οι ενοχλητικές διαφημίσεις!

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Νέα σημαντική αναβάθμιση (11.9.1-g) στον εργοστασιακό browser, με προσθήκη επιτέλους adblock!! Τέρμα οι ενοχλητικές διαφημίσεις!

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Ποιος τον χρησιμοποιεί παίξε μπάλα μεkiwi

Link to comment
Share on other sites

Καθολου νεα.Αρκετα παλια...Και με αρκετα θεματακια....

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Βαλε την αποθηκευση στην εσωτερικη μνημη απο τις ρυθμισεις και διορθωνεται...

 

Δεν μου έχει τέτοια επιλογή. Ίσως επειδή δεν έχω κάρτα μνήμης.

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 10 στο viber μου έρχεται ειδοποίηση και όταν πάω στις επαφές που έχω σε απόκρυψη δεν εμφανίζει εικονίδιο ποια επαφή μου το έστειλε και πρέπει να πατήσω πάνω της για να το δω. Δεν συνέβαινε πριν. Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο;
Μετά από την σημερινή αναβάθμιση του Viber, έφτιαξε το πρόβλημα αυτό, στο δικό μου που είχε τέτοιο θέμα σήμερα έπαψε να υφίσταται μετά το update.

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και εγώ ότι έφτιαξαν το εξής: Μιλούσες σε ανοιχτή ακρόαση και η οθόνη δεν έσβηνε ποτέ. Ούτε καν αν κλείδωνες το τηλέφωνο. Τώρα πλέον μετά το χρόνο που έχεις βάλει για να κλείνει η οθόνη κλείνει.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι στα καλά καθούμενα ή σε συγκεκριμένες εφαρμογές;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...