Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δακτυλικό έχεις δοκιμάσει να το ξαναπεράσεις; έβαλες κάποιο tempered;

Τον φωτεινό παλμό ειδοποίησης πάνω στην οθόνη, εμένα τον κάνει μόνο μία φορά, την στιγμή που σου έρχεται η ειδοποίηση και να είναι κλειστή η οθόνη. Δεν είναι επαναλαμβανόμενος. Αν τύχει και κοιτάζεις έχει καλός.

 

Θα το δοκιμασω,να σε καλα ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει πάρει κανείς, τζαμακι που να ταιριάζει? Πήρα ένα από τα BangGood και είναι πολύ στενό, αφήνει μεγάλα περιθώρια. Υπάρχει κάποιο που να ταιριάζει απόλυτα?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτά: https://www.protectionfilms24.com/article/3x-brotect-airglass-glass-screen-protector-xiaomi-mi-9-lite-3836677.html

Αφήνουν περιθώρια αλλά καλύπτουν τουλάχιστον όλη την ''ενεργή'' οθόνη, έτσι δεν φαίνεται άσχημο. Είναι ποιοτικά, με τέλεια εφαρμογή χωρίς φουσκάλες. Η συσκευασία δεν έχει μαντηλάκια καθαρισμού.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον εβαλα τζαμακι απο note 8,ειναι λιγο μικροτερο αλλα κανει την δουλεια του,εχω παραγγειλει απο ebay περιμενω να ερθουν θα σου πω εντυπώσεις.πηρα 2 ειδη ενα με μαυρο γυρω-γυρω και ενα απλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θεωρείτε ότι αξίζει μετάβαση από Huawei P10 στο συγκεκριμένο κινητό;

 

Γαι μενα ναι ειναι,πρωην κατοχος oneplus 3t,

Ειναι πολυ καλο για μεσαια κατηγοριας κινητο,στα 200 ευρω.καλη καμερα και πολύ καλή μπαταρια.δοκιμασα το note 8 και το έδωσα πίσω την επομενη μερα.το μονο που μπορω να πω οτι με χαλαει ειναι το δαχτυλικο αποτυπωμα δεν πιανει παντα.επισης μπορεις να δεις και realme 5 pro ισαξιο του,ανερχομενη μαρκα θυγατρικη της oppo οπως και τα oneplus.

Link to comment
Share on other sites

Το ανέφερα γιατί εδώ δείχνουν να έχουν παρόμοια σκορ https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9862&idPhone3=8514

Όσον αφορά μπαταρία και οθόνη θεωρώ ότι είναι σίγουρα καλύτερο το Mi9 Lite

Σχετικά με την εγγύηση τι ισχύει από Κίνα και τι από εγχώριο μαγαζί γιατί διάβασα διάφορα.

Link to comment
Share on other sites

Το ανέφερα γιατί εδώ δείχνουν να έχουν παρόμοια σκορ https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9862&idPhone3=8514

Όσον αφορά μπαταρία και οθόνη θεωρώ ότι είναι σίγουρα καλύτερο το Mi9 Lite

Σχετικά με την εγγύηση τι ισχύει από Κίνα και τι από εγχώριο μαγαζί γιατί διάβασα διάφορα.

 

Βασικα το p10 ειναι παλιο μοντελο και αυτό απο μονο του το ακυρωνει. Μην μπλεξεις με κινα δεν εχεις να κερδισεις τπτ, οσο εχει στα κινεζομαγαζα τοσο εχει και ελλαδα και εχεις καπου να απευθυνθείς αν παθει κατι,

Το καθε καταστημα σου δινει αλλα ενα χρόνο αλλα 2. Αν θες εγγυηση και καλυψη 100% πας σε επωνυμο καταστημα αλλα θα το πληρωσεις και παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το p10 ειναι παλιο μοντελο και αυτό απο μονο του το ακυρωνει. Μην μπλεξεις με κινα δεν εχεις να κερδισεις τπτ, οσο εχει στα κινεζομαγαζα τοσο εχει και ελλαδα και εχεις καπου να απευθυνθείς αν παθει κατι,

 

Το καθε καταστημα σου δινει αλλα ενα χρόνο αλλα 2. Αν θες εγγυηση και καλυψη 100% πας σε επωνυμο καταστημα αλλα θα το πληρωσεις και παραπανω

Το κινητό αυτό δεν έρχεται στην Ελλάδα με επίσημο λανσάρισμα από την xiaomi που έχει τα δικαιώματα της η infoquest που σου δίνει 2 χρόνια επίσημη εγγύηση...οπότε δεν θα το βρείτε στις μεγάλες αλυσίδες πχ κοτσοβολος media πλαίσιο και τέτοια παρόλα αυτά κυκλοφορει σε καταστήματα με κινητά που βρίσκεται στο ίντερνετ αλλά δίνουν 1 χρόνο εγγύηση καταστήματος και οχι επίσημη της xiaomi εγώ έτσι το πήρα καθώς δεν με ενδιαφέρει η επίσημη εγγύηση από την στιγμή που το κινητό είναι global και όλα λειτουργούν φυσιολογικά

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στην κατοχή μου εδώ και λίγες μέρες. Είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. 220 το αγόρασα. Ξέρετε αν έχει υπέρυθρες;;;
Link to comment
Share on other sites

Το έχω στην κατοχή μου εδώ και λίγες μέρες. Είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. 220 το αγόρασα. Ξέρετε αν έχει υπέρυθρες;;;
Γιατί, δε σου δουλεύουν?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν υπάρχει η εφαρμογή mi remote. Θα πρέπει να την κατεβάσει έχω την εντύπωση.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος κατάστημα να υπάρχει σε στοκ και σε καλή τιμή;

 

Όταν λες καλή τιμή τι εννοείς; Μέχρι πόσα χρήματα; Ποια έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά υπάρχει ορίστε08029416b38306481603c9cb4c7c2be7.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγώ το πήρα από το globalw Αθήνα οδό Συγκρου τώρα παίζει στα 207 ευρώ από τις χαμηλότερες τιμές και έχουν και φυσικό κατάστημα για σέρβις και τέτοια αν χρειαστεί...!!!

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο τσακ από την αγορά

Δεν έχει led ειδοποιήσεων εμπρός έτσι;

Υπάρχει τρόπος κάπως;

 

Οι άλλες ειδοποιήσεις δεν μπορούν να φανούν;να ανάβει η οθόνη πχ κάπως

Έχει gestures σαν το note 5?

Edited by kaloudis
Link to comment
Share on other sites

Στο τσακ από την αγορά

 

Δεν έχει led ειδοποιήσεων εμπρός έτσι;

 

Υπάρχει τρόπος κάπως;

 

 

 

Οι άλλες ειδοποιήσεις δεν μπορούν να φανούν;να ανάβει η οθόνη πχ κάπως

 

Έχει gestures σαν το note 5?

Έχει led ειδοποιήσεων πίσω
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ποιος το έχει ανάποδα το κινητο;;;

Δεν υπάρχει τρόπος για μπροστά;

 

Τις ειδοποιήσεις που έγραψα τις βγάζει;

Link to comment
Share on other sites

Ποιος το έχει ανάποδα το κινητο;;;

 

Δεν υπάρχει τρόπος για μπροστά;

 

 

 

Τις ειδοποιήσεις που έγραψα τις βγάζει;

Όχι. Εγώ το γυρίζω ανάποδα για να δω ή κάνω διπλό ταπ την οθόνη.

 

Στο μέλλον ίσως τις δείχνει μόνιμα στην AOD

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Εγώ το γυρίζω ανάποδα για να δω ή κάνω διπλό ταπ την οθόνη.

 

Στο μέλλον ίσως τις δείχνει μόνιμα στην AOD

 

Θα βρω καμία εφαρμογή

Gestures αντί για τα κουμπάκια κάτω για να εκμεταλλευτεί όλη την οθόνη σαν το 5αρι έχει;

Link to comment
Share on other sites

Θα βρω καμία εφαρμογή

 

Gestures αντί για τα κουμπάκια κάτω για να εκμεταλλευτεί όλη την οθόνη σαν το 5αρι έχει;

 

Έχει, ναι.

 

Στάλθηκε από το NEM-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ευτυχής κάτοχος του κινητού από την δευτέρα σε aurora blue στα 64 gb από το gearbest, στα 195 ευρώ, πήρε εξαιρετικά γρήγορα την αναβάθμιση της 11, έβαλα το dark mode, δεν βρίσκω όμως πως θα περάσω τα themes καμία βοήθεια ;
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι ειναι διαφορα στις εκδοσεις του κινητου GLOBAL και EU (Ευρωπαϊκο);
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ευτυχής κάτοχος του κινητού από την δευτέρα σε aurora blue στα 64 gb από το gearbest, στα 195 ευρώ, πήρε εξαιρετικά γρήγορα την αναβάθμιση της 11, έβαλα το dark mode, δεν βρίσκω όμως πως θα περάσω τα themes καμία βοήθεια ;

 

Πρόσθετες ρυθμίσεις /περιοχή. Βάζεις Ελβετία και έχεις θέματα.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε αξίζει η μετάβαση σε αυτό απο το Mate 20 lite?

Είμαι σε φάση αλλαγής,για κάτι καλύτερο,ωστόσο η τιμή του σε συνδυασμό με τα specs του,με έχουν κάνει να το εξετάζω σοβαρά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...